Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης επειδή λες ότι πλέον οι εφαρμογές είναι χύμα στην κεντρική οθόνη (έτσι είναι το eui λειτουργικό της συσκευης), μήπως είχες εγκατεστημένο κάποιον άλλον launcher, πχ nova launcher και πλέον με την επισκευή που σου κάνανε, την απεγκατεστησαν;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι το κινητό δεν το πείραμα από όταν ήρθε. Μόνο τις κλασσικές εφαρμογές είχα βαλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το πειραξα*

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κοιτάξω και τον τρόπο του φίλου πιο πάνω. Πάντως από όταν το πήρα δεν έβαλα καμία εφαρμογή εκτός από τις κλασσικές. Δεν το πείραμα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί θα τρελαθώ:

Όταν κλειδώνει η συσκευή φυσιολογικά, εφόσον χρησιμοποιείς το Fingerprint, μπλοκάρονται όλα τα background προγράμματα;

Το λέω γιατί είτε κάνω ενημέρωση στο Playstore, είτε ακούω WebRadio, μόλις κλειδώνει (λίγο μετά το σβήσιμο της οθόνης) μπλοκάρονται οι τρέχουσες Apps (το PlayStore δηλώνει ότι δεν μπορεί χωρίς backgropund και κλείνει, τα WebRadios σταματούν )

Αν έτσι είναι σε όλους, να το ξέρω. Στο Android 4.1 που είχα πριν δεν είχα Security και δεν μπλόκαραν οι background.

 

???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί θα τρελαθώ:

Όταν κλειδώνει η συσκευή φυσιολογικά, εφόσον χρησιμοποιείς το Fingerprint, μπλοκάρονται όλα τα background προγράμματα;

Το λέω γιατί είτε κάνω ενημέρωση στο Playstore, είτε ακούω WebRadio, μόλις κλειδώνει (λίγο μετά το σβήσιμο της οθόνης) μπλοκάρονται οι τρέχουσες Apps (το PlayStore δηλώνει ότι δεν μπορεί χωρίς backgropund και κλείνει, τα WebRadios σταματούν )

Αν έτσι είναι σε όλους, να το ξέρω. Στο Android 4.1 που είχα πριν δεν είχα Security και δεν μπλόκαραν οι background.

 

???

Οχι σε εμενα δεν το κανει αυτο. Μηπως εχεις ενεργοποιήσει το battery assistant? Αν και δε νομιζω να φταίειι αυτό.

 

 

Επίσης να ρωτησω το αλλο, γνωρίζει κανεις αν διαβαζει το κινητο μας usb?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντιλήφθηκα ότι (τουλάχιστον στη δική μου rom) έχει bug και όταν ενεργοποιεί Data background Restriction (enable/On) ουσιαστικά κάνει το αντίθετο.

Το είχα απενεργοποιημένο και δεν λειτουργούσαν τα background. Τα ενεργοποίησα και λειτουργούν σωστά, έχοντας στη notification bar σημείωση Background data restricted. Press to enable. Κουλό!!!

 

διαβαζει το κινητο μας usb?

Προφανώς εννοείς το OTG, ναι διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλησπερα,

 

Έχω ένα πρόβλημα με το auto rotate.

Μπαίνω και σε eng. mode για να κάνω calibration στο γυροσκόπιο αλλά μου λέει operation/sencor fail.

Και στο current data οι ενδείξεις είναι κενές.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

 

Πέρνα το από μία μετάφραση στο google translate και βάλε/κατεβασε την έκδοση 10s (θεωρείται η πιο σταθερή και αξιόπιστη)

 

Maktheo

 

εδω θα πρεπει να βλεπω εικονες στα spoiler?αν ναι παρολο του registrartion που εχω κανει δεν βλεπω τπτ

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειμαστε σε Stock Rom με Root πως κανουμε Update?

 

Νομιζω πως ξανα βαζεις την νεα ρομ με το recovery και ύστερα το rootαρεις ξανα.

Μονο αν εισαι σε stable και χωρις Root σου εμφανίζει το update kai το κανεις απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας ηθελα.Εχω ενα Letv 1s και εχω προβλημα δε μπορω να συνδεθω στο google play.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας ηθελα.Εχω ενα Letv 1s και εχω προβλημα δε μπορω να συνδεθω στο google play.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα να με βοηθησει?

Τι εννοεις δε μπορεις να δυνδεθεις τι ακριβως βγάζει?

 

Παιδια μηπως εει κανεις το χ501 ? Ψαχνω να βαλω το recovery, δοκιμασα του χ500 αλλα δε μπαινει...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δε μπορεις να δυνδεθεις τι ακριβως βγάζει?

 

Παιδια μηπως εει κανεις το χ501 ? Ψαχνω να βαλω το recovery, δοκιμασα του χ500 αλλα δε μπαινει...

βγαχει αγνωστο προβλημα με τις υπηρεσιες google play καθως και οι υπηρεσιες google play στις οποιες βασιζονται ορισμενες απο τις εφαρμογες σας δεν υποστηριζονται στην συσκευη σας.

Μετα μπλοκαρει το τηλεφωνο βγαζει μηνυμα κατω χαμηλα οτι η λειτουργια το τηλεφωνο σας σταματησε να λειτουργει και θελει παλι επαναφορα παραμετρων και φτου απο την αρχη.

Το Χ501 εχω δεν καταλαβα τι ακριβως ζητας εγω το πηρα εδω και δυο μερες.Αν μπορω να σε βοηθησω σε κατι μου λες.

Link to comment
Share on other sites

βγαχει αγνωστο προβλημα με τις υπηρεσιες google play καθως και οι υπηρεσιες google play στις οποιες βασιζονται ορισμενες απο τις εφαρμογες σας δεν υποστηριζονται στην συσκευη σας.

Μετα μπλοκαρει το τηλεφωνο βγαζει μηνυμα κατω χαμηλα οτι η λειτουργια το τηλεφωνο σας σταματησε να λειτουργει και θελει παλι επαναφορα παραμετρων και φτου απο την αρχη.

Το Χ501 εχω δεν καταλαβα τι ακριβως ζητας εγω το πηρα εδω και δυο μερες.Αν μπορω να σε βοηθησω σε κατι μου λες.

 

Επισης αν μπορω να γινω πιο σαφης στην απογνωση μου κανω δοκιμες οπως:εκανα επαναφορα δεν εβαλα καμμια εφαρμογη μεσα στο κινητο ουτε mail ουτε τιποτα.Μπορω να παρω τηλεφωνο μπορουν να με παρουν.Οταν ομως μου κανει καποιος αναπαντητη δεν απαντησω τοτε μπλοκαρει το κινητο και βγαζει μηνυμα οτι:η εφαρμογη τηλεφωνο εχει σταματησει να λειτουργει.Κατοπιν πρεπει να κανω μονο επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων για να ξεμπλοκαρει και φτου απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν μπορω να γινω πιο σαφης στην απογνωση μου κανω δοκιμες οπως:εκανα επαναφορα δεν εβαλα καμμια εφαρμογη μεσα στο κινητο ουτε mail ουτε τιποτα.Μπορω να παρω τηλεφωνο μπορουν να με παρουν.Οταν ομως μου κανει καποιος αναπαντητη δεν απαντησω τοτε μπλοκαρει το κινητο και βγαζει μηνυμα οτι:η εφαρμογη τηλεφωνο εχει σταματησει να λειτουργει.Κατοπιν πρεπει να κανω μονο επαναφορα εργοστασιακω ρυθμισεων για να ξεμπλοκαρει και φτου απο την αρχη.

Ωραια για να τα λες αυτά φαντάζομαι δεν εχεις αλλαξει ρομ. Εχει καποιο bug η ρομ(οπως στα περισσότερα κινεζικα κινητα) και στα κανει ολα αυτα. Το ιδιο μου κάνει και εμένα με το play store. Γιαυτο θελω να αλλαξω ρομ. Εγω εχω το χ500 και λειτουργούν ολα μια χαρα αλλα το χ501 κανει ολα τα παραπάνω που αναφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα αλλαξει τιποτα καθοτι μολις 3 μερες ειχα το κινητο.Διαπιστωσα οτι ελειπαν καποια πραγματα απο το κινητο οπως και το googleplay.

Αυτο που εκανα και λυθηκε το προβλημα ειναι οτι απο το site της letv εβαλα ξανα το firmware 5.5 και απο το site της Χιαομι εβαλα το google insaller για να εχω εφαρμογες google.

Το προβλημα τωρα που εχω ειναι οτι εχω μονο Αγγλικο menu(αν ξερει καποιος τροπο να βαλω ελληνικα) και οτι εχω μεσα και καποιες κινεζικες εφαρμογες(αν ξερει καποιος πως μπορω να τις διαγραψω)

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα αλλαξει τιποτα καθοτι μολις 3 μερες ειχα το κινητο.Διαπιστωσα οτι ελειπαν καποια πραγματα απο το κινητο οπως και το googleplay.

Αυτο που εκανα και λυθηκε το προβλημα ειναι οτι απο το site της letv εβαλα ξανα το firmware 5.5 και απο το site της Χιαομι εβαλα το google insaller για να εχω εφαρμογες google.

Το προβλημα τωρα που εχω ειναι οτι εχω μονο Αγγλικο menu(αν ξερει καποιος τροπο να βαλω ελληνικα) και οτι εχω μεσα και καποιες κινεζικες εφαρμογες(αν ξερει καποιος πως μπορω να τις διαγραψω)

 

Ευχαριστω.

Για να διαγραψεις τις κινεζικες εφαρμογές πρεπει να ειναι ροοταρισμενο το κινητο σου. Τωρα για το μενου δε ξερω να σε πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

βαλε τη ρομ του ιταλου και εισαι μια χαρα

αν μπορουσες να με βοηθησεις πως να την βαλω η καποιος που μπορει να το κανει αντι εμου με το αζημιωτο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να με βοηθησεις πως να την βαλω η καποιος που μπορει να το κανει αντι εμου με το αζημιωτο.

Ευχαριστω.

Μπορω να σου δειξω ει αι ευκολο σχετικα. Το θεμα ειναι οτι εχει διαφορετικο recovery το χ501 με το χ500 και δεν το εχω βρει ακομη. Δοκιμασα το πρόγραμμα που εβαλα το recovery sto x500 και δεν το περναει στο χ501

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να με βοηθησεις πως να την βαλω η καποιος που μπορει να το κανει αντι εμου με το αζημιωτο.

Ευχαριστω.

 

οταν βλεπω τετοια μηνυματα πραγματικα με ποιανει κατι και θελω να σταματησω ολα τα φορουμ. τα φορουμ υπαρχουν για να βοηθαει ο ενας τον αλλο οχι για να πληρωνομαστε.

αν θελεις πες μου πιο μοντελο εχεις και τι προβληματα εχεις να ψαξω για σενα και αν μπορω να σου φτιαξω ενα οδηγο πωσ να το κανεις (χωρις πληρωμη)

Link to comment
Share on other sites

Για το παλικάρι που ρωτάει για το γυροσκόπιο στήν προηγούμενη σελίδα στα βγάζει κενά γιατί δεν έχουμε γυροσκόπιο στήν συσκευή,

Όσο για τις ρομ παιδιά γιατί να βαλετε την 10 ή του ιταλού;πολύ παλιές και οι δύο,

Έκανα αναβάθμιση σε marshmallow και έχω την 18s και απλά το κινητό πετάει απλά είναι στα αγγλικά,ε και; αντί για μηνύματα μου λέει message δεν είναι και τόσο τραγικό,κοπανησα και ένα ελληνικό πληκτρολόγιο όλα μία χαρά,

Έχει προεγκατεστημένα και τα Google services μόνο το play store apk χρειάζεται να κατεβάσετε

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ του Ιταλού είναι σταθερές και δεν έχουν καμία κινεζια μέσα.

Και εγω δεν έχω πρόβλημα με αγγλικό μενού.

Από μπαταρία πως είναι, κάνει καλύτερη διαχείριση η 18s;

Τέλος από την ρομ του Ιταλού πρέπει να πάω πρώτα σε κάποια official stable και μετά να βάλω 17s, 18s κτλ;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία αρκετά καλά γενικά με καμία ρομ δεν είχα τι να με την μπαταρία,παντα εβγαζα σχεδόν μια μερα με 4μιση 5ωρες οθόνη,και με φωτεινότητα αρκετά ανεβασμένη wifi πάντα ανοικτό και πολύ παιχνίδι χεχε

Οι κινεζιες τις μισές σου δίνει πλέον την δυνατότητα να της παγωσεις,

Το fingerprint δουλεύει πλέον και για να κλειδωνεις εφαρμογές

Το κινητό δεν ζεστενεται πλέον καθόλου και αν και στην αρχή πίστευα ότι για να το πετύχουν αυτό θα ρίχνανε την ταχύτητα τον επεξεργαστών τελικά μάλλον ήμουν λάθος και ίσα ίσα πάει πιο σφερα το τηλέφωνο σε βαριά παιχνίδια

Έχω την εντύπωση φορτίζει πιο γρήγορα

Και ή κάμερα φωτογραφίες σε κίνηση δεν θολώνουν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...