Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κανένα. Έτσι κάνω και εγώ με το "απλο" powerbank 10000 της xiaomi

 

Maktheo

Τελεια!αξιζει αυτο της xiaomi?απο που το πηρες? Εβγαλε ενα θηριακι η turbo x και το σκεφτομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελεια!αξιζει αυτο της xiaomi?απο που το πηρες? Εβγαλε ενα θηριακι η turbo x και το σκεφτομαι?

 

Τουβλο-Χ εβγαλε.. Οχι μην το σκεφτεσαι για κανεναν λογο.. Πηγαινε σε Xiaomi που εχει μπαταριες LG-Samsung η Oneplus και TP-Link

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!αξιζει αυτο της xiaomi?απο που το πηρες? Εβγαλε ενα θηριακι η turbo x και το σκεφτομαι?

https://www.bbshop.gr/peripherals/power-banks/power-banks/xiaomi-power-bank-10000mah/#/product/252

 

Αυτό εδώ πήρα και από το συγκεκριμένο μαγαζί, πολύ επαγγελματίες σε όλα τους..

Πολύ καλό και πολύ ποιοτικό!!

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

https://www.bbshop.gr/peripherals/power-banks/power-banks/xiaomi-power-bank-10000mah/#/product/252

 

Αυτό εδώ πήρα και από το συγκεκριμένο μαγαζί, πολύ επαγγελματίες σε όλα τους..

Πολύ καλό και πολύ ποιοτικό!!

 

Maktheo

MakTheo tp-link η xiaomi? Ιδιες τιμες εχουν γιαυτο ρωταω.

Το xiaomi βεβαια εχει πιο πολλα amber στη εξοδο και θα φορτιζει πιο γρηγορα .

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω για το xiaomi που έχω. Είναι πολύ ποιοτικό κατασκευαστικά, έχει bypass κύκλωμα που επιτρέπει να φορτίσεις το powerbank και ταυτόχρονα από το powerbank να φορτίσεις το κινητό, κάνει άνετα 2μιση φορτίσεις αλλά το μείον του είναι ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση.. Ο χρόνος που χρειάζεται από το 25% περίπου ως την πλήρη φόρτιση είναι πάνω από 4 ωρες αλλά βέβαια μιλάμε και για 10000aH

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το stock recovery image της 15S;

Δυστυχώς καμία έκδοση του TWRP δεν υποστηρίζει decryption στο storage και συνεπώς δεν μπορώ να μπω στο recovery πλέον για να αναβαθμίσω στην 16S

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω για το xiaomi που έχω. Είναι πολύ ποιοτικό κατασκευαστικά, έχει bypass κύκλωμα που επιτρέπει να φορτίσεις το powerbank και ταυτόχρονα από το powerbank να φορτίσεις το κινητό, κάνει άνετα 2μιση φορτίσεις αλλά το μείον του είναι ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση.. Ο χρόνος που χρειάζεται από το 25% περίπου ως την πλήρη φόρτιση είναι πάνω από 4 ωρες αλλά βέβαια μιλάμε και για 10000aH

 

Maktheo

Ναι λογικο να κανει αρκετη ωρα για να φορτισει. Ολα τα power bank το ιδιο 'θεμα' θα εχουν.Με προβληματισαν οι δυομιση φορτισεις παντως και ετσι σκεφτομαι και ενα turbox στα 17600. Ευχαριστω παντως!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για να ξεκαθαρίσω, κάνω 2 φορτίσεις και στο powerbank ανάβει 1 λαμπάκι που σημαίνει ότι έχει κατω απο 1/3 ακομα, και μετα το βάζω να φορτίσει...γι'αυτο λεω ότι κάνει 2μιση φορτίσεις, 3 πλήρες δεν νομίζω να κάνει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει κιόλας..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για να ξεκαθαρίσω, κάνω 2 φορτίσεις και στο powerbank ανάβει 1 λαμπάκι που σημαίνει ότι έχει κατω απο 1/3 ακομα, και μετα το βάζω να φορτίσει...γι'αυτο λεω ότι κάνει 2μιση φορτίσεις, 3 πλήρες δεν νομίζω να κάνει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει κιόλας..

 

Maktheo

Ναι καταλαβα. Σευχαριστω ξανα με.βοηθησες αρκετα! Οταν κανω τηβ αγορα θα σας πω και γω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι έχετε πάρει είδηση οτι έχει κυκλοφορήσει η νέα 016s official.

Δεν έχω να πω πολλά, αλλά σε σχέση με όλες τις προηγούμενες, η διάρκεια μπαταρίας που έχει :up: :w00t::)

link : http://bbs.le.com/zt/eui/le_1s.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει ακόμα στην 10s του Ιταλού..

Διαβάζοντας σχόλια δεν ξέρω αν αξίζει τόσο η μετάβαση..

 

ΥΓ. Ο ιταλος σταμάτησε την υποστήριξη στο τηλέφωνο;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εν μερει εχεις δικιο, δεν βλεπεις τρομερες αλλαγες.

Αλλα ο πειρασμος να βαλεις ΜΜ ειναι μεγαλος.

Ο ΒΒ72 παρεδωσε τα οπλα. Δεν πρεπει να εχει πλεον και το κινητο. Οπως και να εχει ομως, βοηθησε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι έχετε πάρει είδηση οτι έχει κυκλοφορήσει η νέα 016s official.

Δεν έχω να πω πολλά, αλλά σε σχέση με όλες τις προηγούμενες, η διάρκεια μπαταρίας που έχει :up: :w00t::)

link : http://bbs.le.com/zt/eui/le_1s.html

 

Μηπως εχεις καποιο αλλο λινκ γιατι ζηταει να κανουμε λογαριασμο για να την κατεβασουμε?

Εκτος και αν μπορεις να μου πεις πως θα κανω λογαριασμο.Ποιο λογοτυπο να επιλεξω κτλπ .. :D

Επισης απο την 15ς βαζουμε με τη μια την 16ς δεν χρειαζετε η 13 που γραφουν ετσι?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο , δεν μπορείς να την κατεβάσεις από το κινέζικο.

Από εδώ την κατέβασα και εγώ : http://g3.letv.cn/216/1/63/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160808235533490/FULL_X500_X500-CN-OP-DBXCNOP5801608051S-5.8.016S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 .

Κανονικά η εγκατάσταση από twrp με τα γνωστά wipes. Υπόψη , δεν έχει ελληνικά, root,playstore . Θα το αφήσω χωρίς root , για να δω αν θα παίρνει μελλοντικές ota updates.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο , δεν μπορείς να την κατεβάσεις από το κινέζικο.

Από εδώ την κατέβασα και εγώ : http://g3.letv.cn/216/1/63/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160808235533490/FULL_X500_X500-CN-OP-DBXCNOP5801608051S-5.8.016S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 .

Κανονικά η εγκατάσταση από twrp με τα γνωστά wipes. Υπόψη , δεν έχει ελληνικά, root,playstore . Θα το αφήσω χωρίς root , για να δω αν θα παίρνει μελλοντικές ota updates.

 

Σευχαριστω παρα πολυ! ota updates εννοεις να βρισκει update μεσω του update στις ρυθμισεις ετσι? Official απο την Leeco θα ειναι αυτες να φανταστω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις το κινητό χωρίς root, θα σου-μας έρχονται οι νέες updates της official rom , κατ'ευθείαν στο κινητό για εγκατάσταση.

Έχει στα προγράμματα το system update όπου το πατάς και τσεκάρει την τωρινή ρομ που έχεις και αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. (επίσης από εκεί μπορείς να πατήσειςς σχετικά και να μπείς στο twrp recovery)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις το κινητό χωρίς root, θα σου-μας έρχονται οι νέες updates της official rom , κατ'ευθείαν στο κινητό για εγκατάσταση.

Έχει στα προγράμματα το system update όπου το πατάς και τσεκάρει την τωρινή ρομ που έχεις και αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. (επίσης από εκεί μπορείς να πατήσειςς σχετικά και να μπείς στο twrp recovery)

 

Αυτο νομιζα οτι δεν ισχυε για τα κινεζοκινητα γιατι περνας costum roms. Ωραια θα το αφησω και γω χωρις root και βλεπουμε! Βασικα αν εχεις ροοτ το κινητο δεν θα δεχεται τα ota updates?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις official rom και δεν το έχεις κάνει root , θα έρχονται ota updates για την official rom που του έχεις περάσει. Αν ένα κινητό είναι ρουταρισμένο , δεν παίρνει ota updates
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις official rom και δεν το έχεις κάνει root , θα έρχονται ota updates για την official rom που του έχεις περάσει. Αν ένα κινητό είναι ρουταρισμένο , δεν παίρνει ota updates

 

Ωραια θενξ! Παω να περασω την ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει wipe dalvik cache system dat .Γινετε ινσταλ η ρομ ,μετα κανω wipe dalvik ,cache και οταν παω να κανω reboot Μου λεει no OS installed. Τι κανω λαθος?

 

Απιστευτο και ομως αληθινο, κολλησε το κιν εκανε reboot μονο του και τωρα εχω την 16ς.Τι να πει κανεις..

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις τίποτα λάθος. Δεν σε πειράζει που γραφει no os installed. Μην του δίνεις σημασία. Προχωρησε σε reboot to system.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις τίποτα λάθος. Δεν σε πειράζει που γραφει no os installed. Μην του δίνεις σημασία. Προχωρησε σε reboot to system.

Ολα καλα. Το μονο θεμα ειναι οτι για τις επαφες δεν βλεπει τον λογαριασμο του google.

Οταν παω να δημιουργήσω μια επαφή δε μπορω να το αποθήκευσω στο google account, σαν να μη το βλεπει.

Ξερετε πως αλλιως μπορω να τις περασω? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/e1ed52b162589ceb698cb637f77d4242.jpg

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές μου δεν χρησιμοποιώ το google acount, γιατί μου τις έχει κάνει να μην πω πώς.

Έχω δημιουργήσει από πριν μία vcard με τις επαφές που θέλω και τις επαναφέρω μετά αφού βάλω νέα ρομ. Googlare λίγο το πρόβλημα γιατί το έχουν συναντήσει και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές μου δεν χρησιμοποιώ το google acount, γιατί μου τις έχει κάνει να μην πω πώς.

Έχω δημιουργήσει από πριν μία vcard με τις επαφές που θέλω και τις επαναφέρω μετά αφού βάλω νέα ρομ. Googlare λίγο το πρόβλημα γιατί το έχουν συναντήσει και άλλοι.

Εχεις κάποια εφαρμογή που τις επαναφερεις? Εγω εκανα export ενα αρχειο .csf απο το πισι των επαφων μου και δε το εκανε import. Unable to.import vcard λεει μεσω του app contacts.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε πρωτα το αρχειο vcard απο το pc μεσα σε ενα φακελλο στο κινητο (αγνοεις οτι μηνυμα σου βγαλει κ συνεχιζεις την εισαγωγη) και μετα κανε import. Ετσι δουλευει σε εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...