Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλε πρωτα το αρχειο vcard απο το pc μεσα σε ενα φακελλο στο κινητο (αγνοεις οτι μηνυμα σου βγαλει κ συνεχιζεις την εισαγωγη) και μετα κανε import. Ετσι δουλευει σε εμενα.

 

Unsupported format μου βγαζει. Unable to import the vCard ονομααρχειου.vcf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Unsupported format μου βγαζει. Unable to import the vCard ονομααρχειου.vcf

 

app contacts-->import contacts-->import from storage device-->import one vcard file-->select vcard file (πχ. ****.vcf) --> κάνει την εισαγωγή και σου βγάζει : completed importing vcard *****.vcf

Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος σου βγάζει, εκτός και όταν δημιουργησες vcard με τις επαφές σου , δεν έγινε σωστά η διαδικασία :confused:

Link to comment
Share on other sites

app contacts-->import contacts-->import from storage device-->import one vcard file-->select vcard file (πχ. ****.vcf) --> κάνει την εισαγωγή και σου βγάζει : completed importing vcard *****.vcf

Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος σου βγάζει, εκτός και όταν δημιουργησες vcard με τις επαφές σου , δεν έγινε σωστά η διαδικασία :confused:

 

Ακριβως αυτο κανω. Το θεμα ειναι οτι δεν βλεπει τον google λογαριασμο μου, γιατι οταν παω να δημιουργησω και μια επαφη καινουργια ,μονο στην καρτα μπορω να την αποθηκευσω. Στο account managment υπαρχει κανονικα ο google λογαριασμος μου ομως και το Playstore gmail κτλπ λειτουργουν κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Μυστήρια πράγματα ... Δοκίμασε και με καμιά άλλη εφαρμογή από play store πχ. true call , exdialer contacts , να δεις αν γίνεται τίποτα .
Link to comment
Share on other sites

Μυστήρια πράγματα ... Δοκίμασε και με καμιά άλλη εφαρμογή από play store πχ. true call , exdialer contacts , να δεις αν γίνεται τίποτα .

 

Ξανα περναω την ρομ. Ελπιζω να φταιει αυτο. Βρηκα κατι προγραμματα για να βαλω τις επαφες μου αλλα παλι δε θα μπορω να αποθηκευω νεες .

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μία 2η sim (vodafone) για να έχω δεδομένα καθότι η wind είναι λίγο απαρχαιωμένη στις περιοχές μου και ενώ είχα δοκιμάσει με ένα 4g ταμπλετ ότι υπάρχει κάλυψη 4g με το κινητό δεν μπορώ να πιάσω 4g με τίποτα..μάλιστα το σήμα κάνει σκαμπανεβάσματα μεγάλα μεταξύ 2g και Η.. Απενεργοποίησα το 4g priority και το εθεσα 3g και έτσι λίγο σαν να σταθεροποιήθηκε στο Η μου φαίνεται, θα δειξει..

 

Έχω την ρομ του Ιταλού και διάβασα ότι δίνει ένα patch για να επανέλθει η 900mhz band της vodafone (που κατηργησε λέει η letv από την 9s και μετά)..

Λέτε να παίζει ρόλο; Εσείς το έχετε βάλει αυτό το patch;

 

ΥΓ. Και έλεγα να πάρω κοσμοτε σιμ..φτου..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μία 2η sim (vodafone) για να έχω δεδομένα καθότι η wind είναι λίγο απαρχαιωμένη στις περιοχές μου και ενώ είχα δοκιμάσει με ένα 4g ταμπλετ ότι υπάρχει κάλυψη 4g με το κινητό δεν μπορώ να πιάσω 4g με τίποτα..μάλιστα το σήμα κάνει σκαμπανεβάσματα μεγάλα μεταξύ 2g και Η.. Απενεργοποίησα το 4g priority και το εθεσα 3g και έτσι λίγο σαν να σταθεροποιήθηκε στο Η μου φαίνεται, θα δειξει..

 

Έχω την ρομ του Ιταλού και διάβασα ότι δίνει ένα patch για να επανέλθει η 900mhz band της vodafone (που κατηργησε λέει η letv από την 9s και μετά)..

Λέτε να παίζει ρόλο; Εσείς το έχετε βάλει αυτό το patch;

 

ΥΓ. Και έλεγα να πάρω κοσμοτε σιμ..φτου..

 

Maktheo

 

 

Δεν ξερω για ποιο patch μιλας. Και γω για mb εχω μια cu καρτα και εχει θεματακια το 4G .Σε πολλες περιοχες αλλοι με vodafone καρτα επιαναν αρκετα καλυτερο σημα απο εμενα. Οποτε προβλημμα bandas νομιζω πως ειναι.

Επισης περασα κανονικοτατα την ρομ ξανα και τιποτα δεν εγινε με τις επαφες.Ακομη μου βγαζει Unsupported format..

Και ειχα δοκιμασει και αλλες εφαρμογες τιποτα ,σαν να μην εχω βαλει το google account .Τεσπα αρκετα σας ζαλισα με αυτο!

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

 

 

Αν διαβάσεις λίγο, κάπου εκεί που δίνει την ρομ 9s, αναφέρει το patch για την μπάντα των 900mhz

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html

 

 

Αν διαβάσεις λίγο, κάπου εκεί που δίνει την ρομ 9s, αναφέρει το patch για την μπάντα των 900mhz

 

Maktheo

 

Δεν το ειχα δει γιατι εγω ξεκινησα απο την 13ς και μετα. Πιο πριν δεν ειχα το κινητο :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 10s έβαλα όταν το πηρα, ή πηγή αναφέρει ότι η letv κατηργησε για κάποιο λόγο την μπάντα των 900 από την 9s και μετα

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβασω κατι απο το play store και συνεχεια μου βγαζει προβλημμα. Προσπαθησα να το κατεβασω σε .apk και παλι το ιδιο.νομιζω φταει οτι ειναι πολυ μεγαλο (600mb) . Υπαρχει τροπος να αυξησω κάπως το download limit? Επισης στο notification bar το ποσοστό % ειναι διαφορετικό απο οτι στο play store, παραξενο..

 

Τελικα μετα απο 3 εκκαθαρίσεις της cache και των data και υστερα απο 3 restart καταφερα να κατεβασω την εφαρμογή και να μη σταματήσει το play store.

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το patch του Ιταλού για να επανέλθει η 900mhz band της vodafone μπορεί να μπει και στην 15s (έχω εγκαταστήσει το πακέτο του ΒΒ72 που "αναβαθμίζει" την official 5.8 σε multi).
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην παραπάνω ερώτηση, πρέπει μετά (ή πριν;) την εγκατάσταση του patch να γίνουν wipe τα data (ή και άλλα πράγματα, πχ cache κτλ) ή μπορεί να γίνει και χωρίς wipe η εγκατάσταση του patch?

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Για το 3g είναι..

Εγώ που το τεσταρω χωρίς το patch (ακόμα, γιατί δεν θέλω να ξαναστηνω το κινητο εφόσον κάνω wipe) σε καποιες περιοχές το σήμα κάνει σκαμπανεβάσματα μεταξύ 3g και 2g (30% και 70% αντίστοιχα) ενώ ακριβώς την ίδια στιγμή με άλλο κινητό (της γυναίκας, ένα redmi note) με την ίδια εταιρία (vodafone) πιάνει σταθερά 3g

Καταληγω ότι μάλλον επιβάλλεται το patch..

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Για το 3g είναι..

Εγώ που το τεσταρω χωρίς το patch (ακόμα, γιατί δεν θέλω να ξαναστηνω το κινητο εφόσον κάνω wipe) σε καποιες περιοχές το σήμα κάνει σκαμπανεβάσματα μεταξύ 3g και 2g (30% και 70% αντίστοιχα) ενώ ακριβώς την ίδια στιγμή με άλλο κινητό (της γυναίκας, ένα redmi note) με την ίδια εταιρία (vodafone) πιάνει σταθερά 3g

Καταληγω ότι μάλλον επιβάλλεται το patch..

Maktheo

Και γω το ειχα αυτο το θεμα με 4G. αν το patch 'πιασει' στην 15ς που λετε λογικα τοτε θα πιανει σε ολες φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες σκέψεις, να'χουμε να λέμε ....

Όσο περνανε οι μήνες , συνειδητοποιω πόσο @@ματο εεε..τζα- ματο κινητό πήραμε με τα χρήματα που χρειάστηκαν για την αγορά του.

Θυμηθείτε μόνο πόσα χρειαζονταν και ισχύουν ακόμα οι τιμες, για να πάρεις αξιοπρεπές κινητό στην ελλαδα, πριν μερικα χρόνια !

Link to comment
Share on other sites

Και ιδίως το design και η αίσθηση ποιότητας στο χέρι θυμίζουν πολλαπλάσια ευρώ..

Αλήθεια θήκη χρησιμοποιείτε εσείς;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Και ιδίως το design και η αίσθηση ποιότητας στο χέρι θυμίζουν πολλαπλάσια ευρώ..

Αλήθεια θήκη χρησιμοποιείτε εσείς;

 

Maktheo

 

Ε, ναι , είναι αναγκαία μαζί με tempered glass μπροστά.

Αλλά δεν μπορώ καθόλου αυτές τύπου flip smart case. Έχω με ανοιχτή την πρόσοψη.

Αυτές τις 2 :

http://www.ebay.com/itm/LeTV-1S-Case-IMAK-Frosted-Quicksand-Case-For-LeTV-1S-LeTV-One-S-X500-5-5inch-/182122212063?var=&hash=item2a67546adf:m:mPun5Uq3WYv4CFU6i0rUjRA ,

http://www.ebay.com/itm/Mofi-Elengant-Vintage-Business-Leather-Back-Case-Cover-For-Letv-1S-Le-2-Pro-Max-/252398158034?var=&hash=item3ac41a40d2:m:mpBWxg7uRubPdZfgH7kaIdQ.

Αλλά έπαθα πλάκα με αυτή εδώ : http://www.ebay.com/itm/blade-shockproof-TPU-Soft-Rubber-Back-Case-Cover-For-LeTV-1S-One-S-X500-max-2-/262349063489?var=&hash=item3d15390541:m:mhLpKIu_0dB6kNscWnmMa_A , και δεν βλέπω να γλιτωνω μια ακομα παραγγελία :O

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τοαο καιρο αλλα τωρα το σκέφτομαι για μια απο τις 3 γιατι χρειάζεται. Κλεινω προς την 3η ειναι η αληθεια.

 

http://m.ebay.com/itm/162043102068?_mwBanner=1

 

http://m.ebay.com/itm/351596645306?_mwBanner=1

 

http://m.ebay.com/itm/252452358968?_mwBanner=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα ενα ακομη κινητο και αντι να μου ερθει το χ500 ειναι το χ501. Θελω να ρωτησω αν εχε τεραστια διάφορα γιατι νομιζω ειχα δει οτι απλα ειναι χρονισμενο στα 2ghz και οχι στα 2,2. Μπορω να βαλω την τελευταία ρομ 16ς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο? Ιδιο recovery?

Επίσης φοραει την 13ς stable και οταν παταω update μου λεει οτι ειναι ενημερωμένο με την τελευταία εκδοση. Δεν θα επρεπε να βρει τις υπόλοιπες να κανει update?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

είχα ξανά γράψει αλλά είχε σβηστεί το ποστ μου

θα κάνω πάλι τηn ίδια ερώτηση

υπάρχει κάποιου είδους βίντεο που μπορώ να δω για να αλλάξω την ρομ η να μου πει κάποιος πως την αλλάζω

γτ είμαι πραγματικά αχρηστος

και πια ρομ είναι η πιο καλή κατά την γνώμη σας

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

είχα ξανά γράψει αλλά είχε σβηστεί το ποστ μου

θα κάνω πάλι τηn ίδια ερώτηση

υπάρχει κάποιου είδους βίντεο που μπορώ να δω για να αλλάξω την ρομ η να μου πει κάποιος πως την αλλάζω

γτ είμαι πραγματικά αχρηστος

και πια ρομ είναι η πιο καλή κατά την γνώμη σας

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Στειλε μου ενα pm.

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,signomi gia ta athlia ellinika alla molis perasa tin 16s kai den thimame pio pliktrologio iha gia ellinika opote prepei na psakso ena kenourgio

mono pou prin mpo stin diadikasia na katevazo efarmoges pou mpori na haso giati thelo na kano root ipa na rotiso mipos mporei kapios na me kathodigisi pos kano auto to root,hilia efharisto kai signomi pou sas evgala ta matia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...