Jump to content

CUBOT X15


ennia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειδα θεμα για το συγκεκριμενο μοντελο και ειπα να ανοιξω εγω..!!

 

δεν το εχει κανεις? δεν υπαρχουν στοιχεια για αυτο..? τι γινετε? αξιζει σαν συσκευη?

 

το ειδα στο gearbest εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_226158.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.1015&email=b2t8Y2FiZGlrMjZAeWFob28uZ3J8Mzg2Ng==

 

στα €140,79 και κοιταζοντας τα τεχνικα του χαρακτηριστικα, ειδα οτι εχει πολυ καλα..!

 

5.5 inch Cubot X15 Android 5.1 4G Phablet MTK6735 64bit Quad Core 1.3GHz 2GB RAM 16GB ROM 2.5D FHD Screen 8MP + 16MP Cameras HotKont OTG

Main Features:

Display: 5.5 inch 2.5D FHD Screen, 1920x1080 pixels

CPU: MTK6735 64bit Quad Core, 1.3GHz

GPU: Mali-T720

System: Android 5.1

RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM

Camera: Back camera 16.0MP dw9714 graphic sensor, 5P lens, f/1.8 aperture + front 8.0MP f/2.0 aperture

Features: OTG, HotKnot

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS/AGPS

SIM Card: Dual SIM dual standby, Micro SIM, Nano SIM

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/1900/2100MHz

4G: LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

EDIT 1: το βρηκα και στο everbuying στα €121,80

 

 

EDIT 2 προς ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ: θελω να ανεβασω φωτογραφιες, οι οποιες ειναι μικροτερες απο τις διαστασεις και τα μεγεθη που οριζετε, αλλα δεν τις ανεβαζει. γιατι..?

 

δεν εχει κανεις αλλος καποιο στοιχειο, για αυτο το μοντελο? τι εανι ? μοντελο φαντασμα...??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
EDIT 2 προς ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ: θελω να ανεβασω φωτογραφιες, οι οποιες ειναι μικροτερες απο τις διαστασεις και τα μεγεθη που οριζετε, αλλα δεν τις ανεβαζει. γιατι..?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6321989#post6321989

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ γι αυτό το κινητό, υπάρχει κάποιος που να το έχει πάρει ή να ξέρει κάτι γι αυτό;

Σημερα το παρηγγειλα απο Coolicool 150,99 Δολλαρια για τον αδελφο μου.Οταν ερθει με το καλο θα γραψω εντυπωσεις. Εκ πρωτης θψεως φαινετε καλο.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο το πηρε γνωστος μου και αυτο που του παρουσιαζει ειναι οτι μερικες φορες κολλαει ασχετες ωρες και δεν κλεινει μεχρι να ξεφορτισει τελειως.

Εχει version τα παρακατω.

https://www.dropbox.com/s/o5cq4q9cgfyr5o3/x15.JPG?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχως του κινητου εδω και 2 περιπου εβδομαδες.. Μεχρι και πριν 3 μερες ολα ηταν αψογα το τηλ δουλευε ρολοι απο κει και μετα δεν δουλευε ο Proximity sensor γενικα δεν δουλευαν οι σενσορες του μεχρι σημερα που εκλεισε και δεν ανοιγει καθολου... Μιλησα και με τν αντιπροσωποια της cubot στην ελλαδα και δεν δεχετε εγγυηση...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για πέταμα το κινητό παίδες πολύ κακιά κατασκευή, ακόμα και το κουμπί του power χάλασε πάνω στον μήνα, 3 κινητά της Cubot έχω στην οικογένεια και τα 3 έχουν προβληματικές οθόνες και digitizer μην αναφέρω καλύτερα τα κακά πλαστικά. Πλέον το πήρα χαμπάρι μακριά από Cubot...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το πηρα με 116 ευρω πριν απο 10 ημερες Πολυ καλο σαν συσκευη Με το Android που εχει εχω καποια θεματακια αλλα θα δουμε τι θα κανω

Συγκεκριμενα στα μηνυματα παρολο που απενεργοποιω την αυτοματη εισαγωγη κειμενου αυτο επιμενει να κανει (και να γραφει) τα δικα του.

Στο ξεκλειδωμα επισης σε παει αυτοματα στην οθονη με τις τελευταιες κλησεις Ουτε αυτο μπορω να το αλλαξω

Γενικα σε συγκριση με ενα samsung με την ιδια εκδοση Android η πειραγμενη εκδοση που φοραει το Cubot δεν με βολευει

Απο πλευρας Hardware τωρα Πολυ καλο για τα χρηματα του Γρηγορο δεν κολλαει καλης ποιοτητας φωτογραφιες και γενικα αξιζει με το παραπανω τα χρηματα Παταει κατω αρκετα αλλα επωνυμα.

Το μονο που με χαλαει λιγο ειναι ο ηχος του Δεν ειναι δυνατος Ειναι ενα θεμα που θελει βελτιωση

Τωρα μια παρατηρηση Το τηλεφωνο φυσαει Αλλα ειναι νωρις ακομα για να πω καποια τελικη γνωμη Πρεπει να δω την αξιοπιστια του σε βαθος χρονου Εαν θα αντεξει και δεν βγαλει προβληματα τοτε ειναι μια πραγματικα πολυ καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υστερα απο 2 μηνες χρηση οι εντυπωσεις γενικά δεν εχουν αλλαξει

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι η μπαταρια κραταει 1 μερα μονο απο 1,5-2 που κραταγε στην αρχη και δεν το εχω φορτωσει ιδιαιτερα με τιποτε εφαρμογες. Αυτο για εμενα μου λεει οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας.

Εαν με ρωτουσε καποιος σημερα τη γνωμη για το κινητο θα του ελεγα οτι για τα λεφτα του (116 ευρω) ειναι αριστη επιλογη

Πολυ καλες φωτο, γρηγορο δεν κολλαει πουθενα, Καλη αναλυση οθονης για τη κατηγορια του.

Στα αρνητικα η μπαταρια που δεν βγαινει (αλλα αυτο το εχουν και πολλα αλλα κινητα) και λιγο ο ηχος που δεν εχει την ενταση που θα ηθελα

Επειδη ομως οι 2 μηνες ειναι μικρο διαστημα θα δουμε στη πορεια και θα ξαναενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...