Jump to content

Σχετικά με το Vodafone mail


KillaBee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα θα εχει απενεργοποιηθει.

Παρε το 13830 και ρωτα τι παιζει.

Σ' ευχαριστώ TakeOverNet, δίκιο έχεις, πριν λίγο τους πήρα τηλ. και λένε ότι απενεργοποιήθηκε λόγω μη χρήσης για 3 μήνες και ότι σε 5 εργάσιμες θα το επαναφέρουν. Γιατί τόσο πολύ ρε παιδιά; :shock: Θα ποστάρω αν/όταν ενεργοποιηθεί.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν κανουν 10 μερες να σου απαντησουν ενα email που τους στελνεις μεσα απο το site, οι 5 μερες που σου ειπαν για ολοκληρη ενεργοποιηση ειναι ταχυτατος χρονος !

Ε, ρε, ξυλο που θελουν

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουν 10 μερες να σου απαντησουν ενα email που τους στελνεις μεσα απο το site, οι 5 μερες που σου ειπαν για ολοκληρη ενεργοποιηση ειναι ταχυτατος χρονος !

Ε, ρε, ξυλο που θελουν

Χάλια μαύρα... Βασικά δεν καταλαβαίνω τη λογική να το απενεργοποιούν αν δεν το χρησιμοποιήσεις για 3 μήνες... Ο μόνος λόγος που θέλω αυτές τις υπηρεσίες είναι για ώρα ανάγκης, π.χ. αν πρέπει οπωσδήποτε να στείλω ένα email/fax και βρίσκομαι μακριά από PC. Δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου αλλά θέλω να είναι διαθέσιμο όταν χρειαστεί. Τώρα πρέπει να θυμάμαι να το χρησιμοποιώ τουλάχιστον μια φορά κάθε 3 μήνες για να μην το απενεργοποιήσουν... Και είμαι σίγουρος ότι θα το ξεχάσω και τη μοναδική φορά που θα το θέλω δεν θα δουλεύει! :mad:

 

Είμαι γενικά ευχαριστημένος με τη Vodafone, αλλά είναι κάτι τέτοιες λεπτομέρειες που με ξενερώνουν. Τι θα πάθουν δηλαδή αν το αφήσουν ενεργοποιημένο; Τοσα πολλά resources τρώει πια; Έλεος! :X

 

Edit: Μόλις ενεργοποιήθηκε! :up: Χρόνος αναμονής μόλις 4 ώρες (μου είπαν 5 εργάσιμες μέρες)! Λέτε να διαβάζουν το forum; Ενα μπράβο λοιπόν (να τα λέμε όταν πρέπει) για την ταχύτατη εξυπηρέτηση και ελπίζω να παραμείνει ενεργό για αρκετό καιρό...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα HTC DIAMOND και στην εταιρία μου έχουμε POP3 λογαριασμούς mail. Έχω ενεργοποίησή την υπηρεσία vodafone surf & mail 150.

θέλω τις ρυθμίσεις για να λαμβάνω τα mail την στιγμή που έρχονται.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

ΥΓ. έχω δοκίκασει να μίλήσω με την vodafone αλλα μετα από 1 ώρα αναμονης τα παράτησα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα HTC DIAMOND και στην εταιρία μου έχουμε POP3 λογαριασμούς mail. Έχω ενεργοποίησή την υπηρεσία vodafone surf & mail 150.

θέλω τις ρυθμίσεις για να λαμβάνω τα mail την στιγμή που έρχονται.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

ΥΓ. έχω δοκίκασει να μίλήσω με την vodafone αλλα μετα από 1 ώρα αναμονης τα παράτησα.

 

Μπες απο το κινητο σου στην σελιδα push.vodafone.gr/ota κατεβασε το προγραμμα που εχε εκει και ακολουθησε της οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

όταν παω στην σελίδα μου ζηταει κωδικό!!!!

που μπορω να τονβρω αυτόν

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

όταν παω στην σελίδα μου ζηταει κωδικό!!!!

που μπορω να τονβρω αυτόν

 

Χμμμμμ

Απο τον ie του κινητου σου και σου ζητα κωδικο????

Link to comment
Share on other sites

O κωδικός είναι ο ίδιος με του My Account

 

Δεν αναφερεται στο vodafone mail

Αναφεραται στο visto.

Link to comment
Share on other sites

otan διαγραφει το mail με τον αριθμο(694ΧΧΧΧΧΧΧ@vodafone.gr)γινεαι να ξαναενεργοποιηθει??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

αυτή η υπηρεσία δουλεύει ακόμα;την χρησιμοποιεί κανείς;

όταν μπαίνω στο myaccoυnt και την επιλέγω μου βγάζει 20002 - Σφάλμα Ελέγχου Ταυτότητας!

προφανώς θέλει τηλεφωνκή ενεργοποίηση.

εξακολουθεί να είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ξεχωριστη υπηρεσια και γω την ειχα πατησει νομιζα οτι οταν ειχα κανει ενεργοποιηση το surf&mail 30 θα μπορω να τρεξω το vodafone mail client που εχει η συσκευη αλλα ειναι εξτρα.Για να αποκτησεις προσβαση στο mail πρεπει να παρεις 13830 και να το ενεργοποιησεις εσυ.
Link to comment
Share on other sites

έχω καλέσει να μου το ενεργοποιήσουνε και περιμένω...

πόσο πέρνει η ενεργοποίηση;

μου είπανε για 4 ώρες και πέρασε μια μέρα (όχι ότι βιάζομαι)

υποτίθεται θα μου έρθει μήνυμα στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως στελνουν μυνημα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

όντως ενεργοποιήθηκε.

μόνο που έχω το εξής πρόβλημα:

δεν μπορώ να βρω τις επιλογές για να ρυθμίζω τις ειδοποιήσεις στο κινητό καθώς επίσης και τις επιλογές που έχουν να κάνουν με το fax.

Πήγα στη βοήθεια αλλά οι επιλογές που αναφέρει εκεί δεν υπάρχουν στο μαιλ μου.

Λέει πχ. Λήψη ειδοποίησης για νέα μηνύματα::Κάντε κλικ στο Ειδοποίηση email από τη κεντρική σελίδα των Ρυθμίσεων

 

σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

μήπως τα έχουν κόψει ή έχω εγώ το πρόβλημα.

 

ειδοποιήσεις πάντως μου έρχονται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@nif σου έρχονται ειδοποιήσεις με sms?

 

 

Εγώ σήμερα πήρα την απόφαση να ενεργοποιήσω την υπηρεσία (το έλεγα εδώ και καιρό... :p ). Η κοπέλα που μίλησα μου είπε ότι πρέπει να έχω ενεργοποιημένο και το vodafone live οπότε μου το ενεργοποίησε κι αυτό.

Βασικά ρώτησα πώς γίνεται να μου έρχεται sms όταν θα έχω νέο mail.. και μου είπε ότι πρέπει να καλέσω στο 1285 για να ενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή:!: Αυτό που κολλάει δεν το κατάλαβα.. και γενικώς ότι μου έλεγε δεν φαινόταν και πολύ σίγουρη.

 

Τέλος μου είπε ότι η υπηρεσία θα είναι οκ σε 4 ώρες.. οπότε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα να δω τί επιλογές έχω μέσα από το my Account γιατί οι μόνες σχετικές πληροφορίες που βρήκα είναι αυτές όπου δεν λέει και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιήσεις έχω κανονικά.

μόνο που δεν βλέπω τίποτα για fax.

και σε μένα άργησε λίγο η ενεργοποίηση.

πήρα τηλ 2 φορές

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάτι εσύ για να σου έρχονται ειδοποιήσεις? Γιατί εμένα μου είπε ότι πρέπει να ενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή. Βέβαια ακόμα περιμένω να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία..
Link to comment
Share on other sites

όχι τίποτα.

απλά δεν είναι τόσο ενημερωμένοι με αυτή την υπηρεσία.αυτό κατάλαβα.

είχα μιλήσει με 3-4 άτομα.από την εξυπηρέτηση -τεχνικούς.

η πρώτη αφού κατάλαβε... τι ακριβώς ήθελα έψαχνε να δει αν γίνεται σε καρτοκινητό (δεν ήταν σίγουρη) .

και μου λέει θα το ενεργοποιήσει.

την άλλη μέρα παίρνω πάλι τηλ μιλάω με τεχνικό(αυτός ήταν σχετικός)και μου λέει ότι δεν υπάρχει κάποιο αίτημα για ενεργοποίηση του mail.

τελικά μου το ενεργοποίησε αυτός.

αν έχεις πρόβλημα καλύτερα να ζητήσεις να μιλήσεις κατευθείαν με τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... κατάλαβα..

Αν δω οτι μέχρι αύριο δεν έχει ενεργοποιηθεί θα ξαναπάρω να δω τί γίνεται..

Πάντως πρέπει τουλάχιστον να βάλουν κάποιες οδηγίες στο site. Έστω ολοκληρωμένες πληροφορίες.. γιατί αυτά που γράφουν είναι...... :X

Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες κι ακόμα τίποτα. Σήμερα το μεσημέρι πήρα πάλι τηλ και έκαναν πάλι την διαδικασία για να μου το ενεργοποιήσουν και μου είπαν σε 4 ώρες θα είναι οκ. Πήρα τηλ πάλι μετά από 6 ώρες και δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμα.. μου είπαν είναι σε εξέλιξη..

ότι να 'ναι...

 

Φυσικά καλώ στο 1283 που είναι χωρίς χρέωση..

Link to comment
Share on other sites

Για το τμήμα εξυπηρέτησης είναι κι αυτό. Το είχε γράψει κάποιος σε κάποιο άλλο thread και το κράτησα. Την πρώτη φορά κάλεσα κανονικά το 13830.. αλλά εφόσον δεν με εξυπηρέτησαν πλέον καλώ σε αυτό που είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Για το τμήμα εξυπηρέτησης είναι κι αυτό. Το είχε γράψει κάποιος σε κάποιο άλλο thread και το κράτησα. Την πρώτη φορά κάλεσα κανονικά το 13830.. αλλά εφόσον δεν με εξυπηρέτησαν πλέον καλώ σε αυτό που είναι δωρεάν.

 

στο 13840 μονο περι τεχνικης φυσεως προβληματα εξυπηρετουν η και για αποριες κλτ κλτ ???

Link to comment
Share on other sites

13840? Μάλλον 13830 εννοείς.. Είναι τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Για τα πάντα μπορούν να σε εξυπηρετήσουν!

 

Τελικά μου το ενεργοποίησαν σήμερα το μεσημέρι.. μου ήρθε μήνυμα! Έχω κάποιες απορίες για τα πεδία που πρέπει να συμπληρώσω για να προσθέσω άλλους λογαριασμούς μου.. θα τα γράψω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...