Jump to content

Samsung SGH-E720


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

Επίσης αν υπάρχει δυνατότητα να αποκλείσεις την κλήση της καλούσας γραμμής ή να αποκόψεις τον ήχο της κλήσης κατα την διαρκεια που αυτή καλεί, όχι προεπιλέγοντας την μια από τις δύο δυνατότητες, αλλά κατ΄επιλογή την στιγμή της κλήσης.....

 

afto to ekane kai to E700... apla patouses ta plaina koumpia afksomiosis ixou (opoiodipote) gia 1sec... kai ekleine o ixos xoris na kleinei tin grami sta moutra tou allou..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

afto to ekane kai to E700... apla patouses ta plaina koumpia afksomiosis ixou (opoiodipote) gia 1sec... kai ekleine o ixos xoris na kleinei tin grami sta moutra tou allou..

Όχι φίλε μου...Το Ε 700 δεν είχε αυτό που αναφέρω (ξαναδιάβασε προσεκτικά τί εννοώ)...Ενας από τους λόγους που το είχα απορρίψει....ενας!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως, επειδη το ειχα κι εγω το E700, επρεπε να επιλεξεις απο μεσα (μενου) τι ηθελες να κανει το πλαϊνο πληκρο, με την παρατεταμενη του πιεση.

Ειτε εκλεινες την γραμμη ειτε ακυρωνε τον ηχο. :)

Ενα απο τα δυο ομως και με προεπιλογη απο μεσα. ;)

Οχι οτι αποφασισεις εκεινη την ωρα...

 

Πολυ καλη (και) αυτη η βελτιωση στο Ε720! :!:

 

Αντε eccentric με το καλο το καινουργιο το κυκλι!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Εχθές το παρείγγειλα από nomatica αντί 307 Ευρώ....Είναι πλεον σε στοκ και σύντομα το περιμένω...Ιστορικός λάτρης και οπαδός των Ε-700, ποτέ δεν το απόκτησα και ο λόγος αφενός η υψηλή για την εποχή και τον ανταγωνισμό τιμή του και το γεγονός των περιορισμένων τεχνικών χαρακτηριστικών του....

 

Νομίζω πως το Ε720 γεφυρώνει το χάσμα μεταξύ χαρακτηριστικών και τιμής και πιστέυω πως 307 Ευρώ είναι μια πολύ καλή τιμή για να αποκτησω ένα πανέμοφο ιστορικά κινητό με πλήρη πλέον τεχνικά χαρακτηριστικά... :D

 

Το κινητό υποστηρίζει προφανώς και την ελληνική γλώσσα, μαζί με άλλες 19, σύμφωνα με τις προδιαγραφές του....

 

Να ρωτήσω τον φίλο mavrio, που μάλλον είναι και ο πρώτος χρήστης του, αν το ζουμ του είναι όπως στο Ε 700, δηλ. ομαλό, γραμμικό, χωρίς σκάλες....Και αν υπάρχει πλέον η δυνατότητα η δόνηση να λειτουργεί παράλληλα με το ήχο και όχι πριν.....Επίσης αν υπάρχει δυνατότητα να αποκλείσεις την κλήση της καλούσας γραμμής ή να αποκόψεις τον ήχο της κλήσης κατα την διαρκεια που αυτή καλεί, όχι προεπιλέγοντας την μια από τις δύο δυνατότητες, αλλά κατ΄επιλογή την στιγμή της κλήσης.....

 

Ευχαριστώ και μεγια.... :)

 

Καλημέρα σας!

 

Ευχαριστώ eccentric! Με το καλό να σου έρθει! Δεν έχει βέβαια 19 γλώσσες αλλά ... 17 :p

Όσο για το ζουμ, είναι ομαλό, χωρίς σκάλες... :w00t: ... επίσης και με κλείστο το κινητό, η κάμερα ανοίγει από τα πλαϊνά πλήκτρα!

Στην δόνηση δεν έχει αλλάξει τίποτα... πρώτα η δόνηση, μετά ο ήχος κλήσης :down: ... επίσης μπορείς να επιλέξεις στο αθόρυβο εάν θέλεις μόνο να είναι αθόρυβο ή μόνο δόνηση... :fool:

Από τα εξωτερικά πλήκτρα του, με παρατεταμένο πάτημα, η κλήση απορρίπτεται... ενώ με στιγμιαία... μειώνεται η ένταση :X χωρίς να γίνεται αθόρυβο. Στο μενού δεν βρήκα κάπου να επιλέξω τι ακριβώς θέλω να κάνουν αυτά τα πλήκτρα!

Και μιας και γίνεται λόγος για τα Ε700 & Ε710 ... το Ε720 έχει καινούργιο φορτιστή, ο οποίος διαθέτει φως :lol: ... κόκκινο όταν φορτίζει, πράσινο όταν έχει φορτίσει!!!

Αυτά για την ώρα, όποιος έχει άλλες απορείες, εδώ είμαστε!

 

:alien:

 

υγ... Και η μπαταρία κρατάει 3 μέρες, με το bluetooth μονίμως ανοικτό!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Ευχαριστώ eccentric! Με το καλό να σου έρθει! Δεν έχει βέβαια 19 γλώσσες αλλά ... 17 :p

Όσο για το ζουμ, είναι ομαλό, χωρίς σκάλες... :w00t: ... επίσης και με κλείστο το κινητό, η κάμερα ανοίγει από τα πλαϊνά πλήκτρα!

Στην δόνηση δεν έχει αλλάξει τίποτα... πρώτα η δόνηση, μετά ο ήχος κλήσης :down: ... επίσης μπορείς να επιλέξεις στο αθόρυβο εάν θέλεις μόνο να είναι αθόρυβο ή μόνο δόνηση... :fool:

Από τα εξωτερικά πλήκτρα του, με παρατεταμένο πάτημα, η κλήση απορρίπτεται... ενώ με στιγμιαία... μειώνεται η ένταση :X χωρίς να γίνεται αθόρυβο. Στο μενού δεν βρήκα κάπου να επιλέξω τι ακριβώς θέλω να κάνουν αυτά τα πλήκτρα!

Και μιας και γίνεται λόγος για τα Ε700 & Ε710 ... το Ε720 έχει καινούργιο φορτιστή, ο οποίος διαθέτει φως :lol: ... κόκκινο όταν φορτίζει, πράσινο όταν έχει φορτίσει!!!

Αυτά για την ώρα, όποιος έχει άλλες απορείες, εδώ είμαστε!

 

:alien:

 

υγ... Και η μπαταρία κρατάει 3 μέρες, με το bluetooth μονίμως ανοικτό!

Ευχαριστώ φίλε Mavrios. Σήμερα το μεσημέρι ξεκίνησε το ταξίδι του από Γαλλία και μάλλον Δευτέρα, Τρίτη πρέπει να το έχω στα χέρια μου ....Φαντάζομαι να υπάρχει τουλάχιστον αγγλικό manuel, γιατί τα γαλλικά μου είναι χειρότερα των αγγλικών....Λέτε να μπορέσω να πάρω το ελληνικό από την ελληνική αντιπροσωπεία όταν κυκλοφορήσει;;;

 

Σχετικά με τη δόνηση φαντάζομαι πως πρέπει να περιλαμβάνονται και μελωδίες με ενσωματωμένη δόνηση....Καλά τα λέω;;; :worry:

 

Αν θέλεις φίλε μου πες μας δύο λόγια για την ποιότητα και την ένταση των ήχων κλήσης καθώς και το αν μπορείς να ακούσεις τα Mp3 χωρίς την χρήση ακουστικών....

 

Τέλος αν στη συσκευασία υπάρχει cd με το software και καλώδιο usb για την σύνδεση με τον υπολογιστή...

 

Aναμένω τις απαντήσεις σου.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Mavrios. Σήμερα το μεσημέρι ξεκίνησε το ταξίδι του από Γαλλία και μάλλον Δευτέρα, Τρίτη πρέπει να το έχω στα χέρια μου ....Φαντάζομαι να υπάρχει τουλάχιστον αγγλικό manuel, γιατί τα γαλλικά μου είναι χειρότερα των αγγλικών....Λέτε να μπορέσω να πάρω το ελληνικό από την ελληνική αντιπροσωπεία όταν κυκλοφορήσει;;;

 

Σχετικά με τη δόνηση φαντάζομαι πως πρέπει να περιλαμβάνονται και μελωδίες με ενσωματωμένη δόνηση....Καλά τα λέω;;; :worry:

 

Αν θέλεις φίλε μου πες μας δύο λόγια για την ποιότητα και την ένταση των ήχων κλήσης καθώς και το αν μπορείς να ακούσεις τα Mp3 χωρίς την χρήση ακουστικών....

 

Τέλος αν στη συσκευασία υπάρχει cd με το software και καλώδιο usb για την σύνδεση με τον υπολογιστή...

 

Aναμένω τις απαντήσεις σου.... :)

 

Στην Ιταλία πάντως μου είπαν ότι η Samsung & η Siemens (για τώρα) θα εφοδιάζουν τα κινητά τους σε όλη την Ευρώπη με όλες τις Ευρωπαϊκές γλώσσες! Και ότι η εγγύηση ισχύει για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες. Έτσι μου είπαν, έτσι λέω! Μην αρχήσετε πάλι!!! :p

Το δικό μου είχε αγγλικό βιβλίο οδηγιών αν και για την ώρα δεν μου χρειάστηκε ιδιαιτέρως!

Ήχους κλήσεις πακέτο με δόνηση, δυστυχώς δεν είχε :wacko:

Η ποιότητα των ήχων κλήσεις είναι πάρα πολύ καλή & αρκετά δυνατή.

Με τον mp3player που έχει, μπορείς να ακούσεις mp3 όχι μόνο χωρίς ακουστικά, αλλά και με το κινητό διπλωμένο... :up: Άλλωστε γι αυτό έχει βάλει μπροστά κάτω από την εξωτερική οθόνη τα 3 πλήκτρα... Βέβαια πρέπει πρώτα να ορίσεις τι θέλεις να ακούσεις και μετά να διπλώσεις το κινητό :down:

Στην συσκευασία εκτός του κινητού & της μπαταρίας του :p, υπάρχει στερεοφωνικό handsfree & κορδονάκι ... & τίποτε άλλο. Ούτε cd ούτε καλώδιο :cry:

Πάντως με το bluetooth και το πρόγραμμα που έχει στο site της η samsung κατάφερα μια χαρά και αρχεία να μεταφέρω, και τηλεφωνικό κατάλογο να συγχρονίσω :yahoo:

Επίσης, όλα αυτά μπόρεσα να τα κάνω και με το πρόγραμμα της SonyEricsson που αναγνώρισε κανονικά την συσκευή μετά το τελευταίο update :tease:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κι εγω το κινητο και καθομαι και το σκαλιζω,πρωτες εντυπωσεις θετικες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά το πήρα και εγώ....Οι πρώτες εντυπώσεις είναι μικτές....Εντύπωση μου έκανε το γεγονός πως η υποστήριξη των ελληνικών του δεν είναι πλήρης....Έτσι μονο με Τ9 γράφει ελληνικά, ενώ με το Multi tap, πρέπει να περάσεις τους λατινικούς χαρακτήρες για να βρεις τους ελληνικούς...Όποιος κατάφερε να κάνει κατι διαφορετικό ας μας το πει....Επίσης στην ανίχνευση των ονοματων οι χαρακτήρες είναι μόνο λατινικοί....Πιστεύω πως με μια αναβάθμιση να διορθωθεί η ελλειπής υπστήριξη των ελληνικών, δεδομένου πως σε άλλα μοντέλα το πρόβλημα αυτο έχει ξεπεραστεί...

 

Επίσης οι καταχωρήσεις των επαφών καταλόγου είναι μικτές και από την μνήμη του τηλεφώνου και από την σιμ...

 

Το τηλέφωνο εμπεριέχει μελωδίες με δόνηση, από τις θέσεις 16-20....

 

Δεν περιέχει τις ρυθμίσεις των ελληνικών δικτύων για mms kai gprs......

 

Κατά τα άλλα ας μας πει και ο ταξιδιώτης22 το λόγο της κεραυνοβόλας απογοήτευσής του....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν απογοητευτηκα απο το κινητακι,απλα περιμενω και το Κ-750.

λοιπον συμφωνω με οσα λες μονο που αν βαλεις κατα την αναζητηση των ονοματων να ψαχνει με κεφαλαια τοτε εμφανιζει κανονικα και τους ελληνικους χαρακτηρες μονο που οπως λες ειναι μετα τους λατινικους.

μηνυματα γραφω συνεχεια με t-9 οποτε δεν εχω προσεξει αυτο που λες αλλα σιγουρα πρεπει να ειναι ετσι,τουλαχιστον παντως εχει ελληνικα,κατι ειναι κι αυτο.

με αναβαθμιση ειμαι σιγουρος οτι θα φτιαξουν ολα μιας και θα μπει η γνησια ελληνικη version στο κινητο.αλλα και παλι δεν αντιμετωπισα μεχρι τωρα κανενα προβλημα.το κινητο ειναι πολυς καλης ποιοτητας κατασκευη,μικρο και στα χναρια του e-700.

ηχους κλησης παιζει καλα αλλα μου φαινεται οτι παιζει λιγακι χαμηλα.

με το σημα του τουλαχιστον εδω στην κρητη δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα.

η οθονη του ειναι καλυτερη απο του d-500 και πιο ζωντανη στα χρωματα (βασικο αυτο).

ρυθμισεις για mms περασα απο το site της vodafone του d-500 και δουλευουν κανονικα και σtο e-720.

πληκτρολογιο παρα πολυ καλο κι ανετο κατα την πληκτρολογηση μηνυματος.

το bluetooth του δεν μου αντιμετωπισε ανενα προβλημα (ακομα).

10 προεπιεγμενοι ηχοι μηνυματων.

η εξωτερικη οθνουλα του ειναι πολυ ομορφη και με καλα χρωματακια.

αυτα απο μενα. :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Να δώσω και εγώ κάποια στοιχεία...

 

Tri-Band ,

§ 88.5 MB end user memory

§ Κύρια οθόνη LCD: TFT, 262K color, 176x220 pixels (1,8 ” )

& Εξωτερική 65K color, 96x96 pixels (1.03 ” )

§ Camera: 1 Mega pixel with Flash-LED( zoom x4)

§ Self shot, timer shot, multi shot &Photo effects and photo quality settings

§ Εγγραφή Video (resolution 352x288 pixels, 15 fps, MPEG4

and H.263 format + AMR audio capture)

§ JAVA 2.0 (Supports midlets with 300 KB data size)

§ 4 MB memory for JAVA midlets

§ MP3 Player & 1'Ωρα εγγγραφής voice memo

§ Bluetooth

§ 1000 Contacts in Phonebook

 

 

plus ότι το κινητό είναι διαθέσιμο για αναβάθμιση από τον Γερμανό σε δίκτυο ΤΙΜ μέχρι στιγμής (ε,να μην τον κατηγορούμε συνέχεια!!!! :O ) .

'70s
Link to comment
Share on other sites

 

§ Κύρια οθόνη LCD: TFT, 262K color, 176x220 pixels (1,8 ” )

.

Aπλώς να πω, πως η ενεργή εικόνα (θέμα φωτο) είναι πολύ μικρότερη, μικροσκοπική θα έλεγα...Επίσης, λόγω αναλογιών, η λήψη της φωτό (που γίνεται με πρίβιου σε όλη την οθόνη) είναι κατά πολύ διαφορετική από την φωτό που αποθηκεύεται προς προβολή.....

 

Τέλος ζουμ (με ένα απαράδεκτα συρταρωτό ήχο, που δεν βγαίνει) γίνεται μόνο προ της λήψης και όχι και μετά.... :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο είναι και φαίνετα!!!

Επειδή θα πρέπει να πάρω κάποιο και βαρέθηκα να περιμένω για το Κ750, τι λέτε αξίζει αυτό ή το Nokia 6230i???

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο είναι και φαίνετα!!!

Επειδή θα πρέπει να πάρω κάποιο και βαρέθηκα να περιμένω για το Κ750, τι λέτε αξίζει αυτό ή το Nokia 6230i???

 

Το 6230i το πήρε ένας φίλος μου. Πολύ ευχαριστημένος με μια εξαίρεση. Όταν συνδέσει το bluetooth ακουστικό του οι ήχοι κλήσης και μηνυμάτων παίζουν πάρα πολύ χαμηλά. Ίσως με κάποια αναβάθμηση να φτιάξει! Αθάνατη Nokia :p

 

Σήμερα & ο Γερμανός & το Πλαίσιο παρέλαβαν Ε720 :w00t:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε τώρα και το E730 που είναι το ίδιο αλλά με ραδιόφωνο ενσωματωμένο!!

το ειδες πουθενα το 730?δεν το νομιζω θα καθυστερησει μαλλον να ερθει κι εδω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ειδες πουθενα το 730?δεν το νομιζω θα καθυστερησει μαλλον να ερθει κι εδω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72589

 

Τώρα πότε θα έρθει who knows...

Link to comment
Share on other sites

ε ναι μα κι εγω ατο εννοω φιλε μου το κινητο το ειδα χτες και μαλιστα μου αρεσει πιο πολυ απο το 720 αλλα ποτε θα ερθει???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ειδες πουθενα το 730?δεν το νομιζω θα καθυστερησει μαλλον να ερθει κι εδω.

http://mobile.softpedia.com/images/phones//1082_3.jpg

 

Oι διαφορές του από το Ε720 είναι στον εν γένει σχεδιασμό, στη κάμερα που είναι 1,3 ΜΡ (1 ΜΡ στο Ε720) και φυσικά στην ύπρξη FM radio....

 

Στο επίσημο site της Samsung δεν υπάρχει καν η ύπαρξη του μοντέλου αυτού και μάλλον είναι άγνωστο πότε και αν θα κυκλοφορήσει επίσημα...

 

Περισσότερες πληροφορίες και φωτό για το Ε-730 εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τσίμπησα σήμερα(περίμενε Κ750) και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ από το D-500.Η κάμερά του αν και μικρότερη, βγάζει καλύτερες φωτο από αυτό.Με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι μπορούμε να περάσουμε με bt ήχους amr και mmf στο φάκελο Ήχοι που έχουν ληφθεί και να τους χρησιμοποιήσουμε ως ήχους ειδοποίησης(ξυπνητήρι κλπ).Τώρα σε σχέση με το 730, προτιμώ το desing του 720, για δυνατότητές δε μπορώ να πω γιατί δεν έχω το 730 στα χέρια μου.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχόμενος στο δικό μας μοντέλο θα σας γράψω πολύ χρήσιμα στοιχεία για το Ε-720 από την ολιγοήμερη συμβίωση μαζί του...Στοιχεία και θετικά και αρνητικά, ενώ θα το συγκρίνω αναπόφευκτα και με το ΝΟΚΙΑ 6230i....

 

Κατ' αρχήν θα μιλήσω για την οθόνη του η οποία εκτός ότι είναι πολύ μικρή στο ενεργό τμήμα της εικόνας σε συνθήκες δυνατού φωτισμού είναι σχεδόν αδύνατη η χρήση της οθόνης ιδίως σαν βιούερ στην κάμερα....Στο 6230i τα πράγματα στον εν λόγω τομέα και στις ίδιες συνθήκες είναι αισθητά καλύτερα και από την άποψη της ενεργούς εικόνας και στην φωτεινότητά της....

 

Απουσιάζει η λειτουργία night mode (στα Ε 700/710 υπήρχε) και στη θέση της υπάρχει η χειροκίνητη δυνατότητα αυξομείωσης της φωτεινότητας της οθόνης. Όπως έχω αναφέρει σε άλλο ποστ δεν υπάρχει δυνατότητα ζουμαρίσματος της εικόνας μετά την λήψη (κάτι που υπάρχει στο 6230i).

 

Εντύπωση μου προκάλεσε και δεν το έχω ξαναδεί σε άλλο camera phone κλειστού λειτουργικού η δυνατότητα ζουμ κατα την λήψη του βίντεο κάτι παρα πολύ καλό.....

 

Στους ήχους τώρα, τα παλιά προβλήματα της samsung με την δόνηση να απουσιάζει παράλληλα με την μελωδία, ενώ η χρήση όλων των θέσεων των ringtones με μελωδίες και όχι και κλασικούς ήχους κλήσης αποστερεί τον χρήστη από την δυνατότητα αντίληψης της κλήσης σε θορυβώδη περιβάλλοντα και ιδίως συγχέεται με μουσικά μπαγκράουντς περιβάλλοντος (π.χ. σε κλαμπς και αυτοκίνητο )

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιά τόσο εξελιγμένη εταιρεία δεν διαχωρίζει τις θέσεις μνήμης καταλόγου και σιμ και πρέπει να φαίνονται παράλληλα και οι δύο!

 

Η μπαταρία μου έχει μέχρι στιγμής αφησει θετικότατες εντυπώσεις με διάρκεια αναμονής με μετρια χρήση 3 μέρες plus, με χρηση μερα - νύχτα....και μιλάμε ακόμα για την δεύτερη φόρτιση!!!

 

Η εξωτερική οθόνη τώρα προσθέτει πολούς πόντους στην εμφάνιση του κινητού και περιλαμβάνει τις ενδείξεις ώρας (ηλεκτρονική) μόνιμα εμφανισμένη στην κορυφή της οθόνης, μαζί με την μπάρα της μπαταρίας, την ένδειξη μηνυματος και ξυπνητηριού....Από κάτω υπάρχει ένα αναλογικό ρολόι (με προρύθμιση του είδους του) το οποίο πραγματικά δίνει μιά απερίγραπτη αίσθηση πολυτέλειας στο κινητό, το οποίο όμως σβήνει δευτερόλεπτα μετα, χωρίς δυνατότητα προρύθμισης της εμφάνισής του...Οι πέντε στους πέντε που το είδαν θα ήθελαν το ρολόι αυτο να ήταν μόνιμα εμφανισμένο....

 

Συνεχίζοντας για την εξωτερική οθόνη να προσθέσω πως αν και λειτουργεί σωστά στην αποστολή μηνύματος εν τούτοις σε αναπάντητη κλήση δεν υπάρχει ένδειξη για την λήψη της αναπάντητης δευτερόλεπτα μετά το τέλος της....Χαμένη κλήση μεχρι να ανοίξεις το folder και να δεις την πραγματικότητα ή να πατήσεις το διπλανό κουμπί της εντασης για να φωτιστεί η εξωτερική οθόνη....Καθόλου καλό αυτό....

 

Συνεχίζοντας το σκοτσέζικο ντους να προσθεσω πως δεν μπορούμε παρά να δώσουμε θετικούς πόντους στην πρόβλεψη για κλείδωμα των πλήκτρων εξωτερικού χειρισμού των mp3, από τυχαία πληκτρολόγηση με το πάτημα του εξωτερικού πλήκτρου για την φωτογράφηση....Καλό....

 

Πώς όμως να δικαιολογήσουμε την έλειψη καν δυνατότητας αποκοπής του ήχου κλήσης κατα την διάρκεια αυτής από κάποιο εξωτερικό πλήκτρο; Απαράδεκτο για φόλντερ αξιώσεων....

 

....Όπως επίσης απαράδεκτο και η παράβλεψη δυνατότητα ανοιχτής ακρόασης για τις κλησεις, την στιγμή πο το ηχείο του αποδίδει τέλεια και δυνατότατα (ακόμα και μεσα σε κλαμπ με δυνατή μουσική) των mp3 και των βίντεο....

 

Τώρα όσον αφορά την λήψη φωτογραφίας το αποτέλεσμα είναι μάλλον μέτριο ιδίως όταν αυτη μεταδοθεί στον υπολογιστή για προβολή, συγκριτικά πάντα με τον ανταγωνισμο....

 

Το διπλό του φλας ενίοτε πολύ χρήσιμο ως φακός και γενικά δυνατό, όμως μη πολύ αποτελεσματικό και για λήψη φωτό εκατοστών από το θέμα....

 

Αυτά μέχρι στιγμής, συνέχεια το ανακαλύπτω οπότε θα σας ενημερώνω σχετικά με ότι με εντυπωσιάσει ή απογοητεύσει.... :)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα κατεβάζετε τα μπ3 από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο;;; :worry:

 

Στο software της samsung δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, ενώ με το pc suite της ΝΟΚΙΑ δεν κατάφερα να συνδεθώ με το τηλέφωνο.... :worry:

 

Pls help.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα κατεβάζετε τα μπ3 από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο;;; :worry:

 

Στο software της samsung δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, ενώ με το pc suite της ΝΟΚΙΑ δεν κατάφερα να συνδεθώ με το τηλέφωνο.... :worry:

 

Pls help.... :worry:

Μήπως μας κάνεις πλάκα; :) Μέσω bt> send to>e-720.Αλλιώς ανοίγεις το My bluetooth places>φάκελος PIM>άνοιγμα>φάκελος μουσική>paste. :)Χωρίς κανένα πρόγραμμα. :)

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Πώς όμως να δικαιολογήσουμε την έλειψη καν δυνατότητας αποκοπής του ήχου κλήσης κατα την διάρκεια αυτής από κάποιο εξωτερικό πλήκτρο; Απαράδεκτο για φόλντερ αξιώσεων....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.Αν μιλάς π.χ. για τον ήχο κλήσης διακόπτεται αν πατήσεις παρατεταμένα ένα από τα πλαϊνά πλήκτρα και έτσι κάνεις και απόρριψη της κλήσης.Αν μιλάς για σίγαση μικροφώνου κατά τη συνομιλία γίνεται πατώντας μενού>σίγαση. ;)

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μας κάνεις πλάκα; :) Μέσω bt> send to>e-720.Αλλιώς ανοίγεις το My bluetooth places>φάκελος PIM>άνοιγμα>φάκελος μουσική>paste. :)Χωρίς κανένα πρόγραμμα. :)

Δεν είχα σκεφτεί τον απλούστερο αυτό τρόπο, όντας συνηθισμένος στο audio manager της νόκια..... :alien: Μόνο που έτσι μεταφέρονται ένα-ένα...Κατά τα άλλα καλά και με σωστή υποστήριξη των ελληνικών τίτλων.... :D

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.Αν μιλάς π.χ. για τον ήχο κλήσης διακόπτεται αν πατήσεις παρατεταμένα ένα από τα πλαϊνά πλήκτρα και έτσι κάνεις και απόρριψη της κλήσης.Αν μιλάς για σίγαση μικροφώνου κατά τη συνομιλία γίνεται πατώντας μενού>σίγαση.

Ο ήχος κλήσης δεν διακόπτεται αν πατήσεις παρατεταμένα ένα από τα πλαϊνά πλήκτρα....αλλά η ίδια η κλήση!!! Δεν είναι το ιδιο πράγμα....Στα πρηγούμενα μοντέλα (Ε 700/710) υπήρχε η δυνατότητα προεπιλογής για το αποκλεισμό του ήχου κλήσης ή της κλήσης....Εδω μπορείς με κλειστό το φόλντερ να καταργήσεις μόνο την κλήση....ή να ενοχλείς με τον ήχο τους γύρω σου αν δεν θέλεις να απαντήσεις ή να το κλεισεις.... :alien:

 

Πιστεύω να έγινα αντιληπτός... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...