Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Broko_21

Πολυ ωραιος και κατατοπιστικος οδηγος.

Μια απορια μονο. Το modem συνεχιζει να δουλευει σωστα στις εδω συχνοτητες ?

Το ρωταω γιατι στο Χ2-CU που εχω περασα την ΑΡ ROM αλλα επρεπε να αλλαξω και το modem firmware για να μπορεσει να δει αφενος και τις δυο καρτες αλλα και να μην εχει συχνα ,οπως ειχαν πει πολλα παιδια , ξεκλειδωματα απο τις εταιριες κινητης.

Βεβαια καλο ειναι πριν απο ολα , εγω αυτο κανω , περναω TWRPκαι μετα SU.

Κανω ενα backup την NVRAM και ετσι σε περιπτωση που χασω τα ΙΜΕΙ τα περναω με το TWRP σαν restore.

Δεν μου ετυχε ποτε αλλα καλιο γαιδουροδενε .......

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

τις ενημερώσεις τις παίρνει μόνο του;

 

Ναι κανονικά. Μου ήρθε όταν το ανοιξα πρώτη φορά μία πολύ μικρή. Δεν μου έχει έρθει κάτι αλλο από τότε.

Ευχαριστουμε τον Broko_21 για τον οδηγό. Ελπίζω τα παιδιά που θέλουν να αλλάξουν ρομ να έχουν καταλάβει τον οδηγό και να μην δυσκολευτουν.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μεταφερθεί στην πρώτη σελίδα να μην ψάχνουμε

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσες δικιμές κι αν έκανα, δεν έχασα ποτέ το IMEI.

Σαν GSM/WCDMA, δεν έχω προβλημα. Λειτουργούν κανονικά. Για 4G δεν ξέρω. Χρησιμοποιώ WiFi συνήθως.

Πρόσθεσα και "Greenify" Για όσους ενδιαφέρονται.

Μην Περιμένετε πότε θα έρθουν οι ενημερώσεις. Κάντε το χειροκίνητα: About Phone --> System Update

Link to comment
Share on other sites

ημουνα ετοιμος να γραψω ...τελεια!σε 15 εχετε τελειωσει! αλλα...μετα το reboot εβγαζε συνεχομενα fault(android stopped κτλ) ετσι γυρισα σε recovery και εκανα fuse wipe data & cache...λεω οκ το εχω ξαναδει το εργο.

κανει εκιννηση κανονικα,διαλεγω γλωσσα και τωρα ..εχει μεινει στο :ενεργοποιηση υπηρεσιας κινητης τηλεφωνιας...πολυ παρα πανω απο τα 5 λεπτα που γραφει!!

δοκιμασα παραλειψει αλλα παλι δεν σε αφηνει να προχωρησεις μιας και λεει οτι πρεπει να εχω συνδεση στο διαδικτυο για να κανω επαληθευση στην google...

επομενη σκεψη?μπηκα playstore και διεγραψα την συσκευη μου...παλι ταιδια!

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ??

 

update!

σε ενα βαθμο ηταν και βλακεια δικια μου αλλα καλο ειναι να γραφονται ολο και σε καποιο θα τυχει.

το προβλημα λυθηκε κανοντας παραλειψη και ενεργοποιοντας ασυρματο δυκτιο.με το που εγινε ειδε το reset απο το playstore και εκανε εκκινηση κανονικα.

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση του κινητού έχεις; τη 2/16 gb (pc58); Έχεις περασμένη την επίσημη ευρωπαίκή row και δεν έχει κάνει αναβάθμιση σε android 6 Marshmallow;
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση του κινητού έχεις; τη 2/16 gb (pc58); Έχεις περασμένη την επίσημη ευρωπαίκή row και δεν έχει κάνει αναβάθμιση σε android 6 Marshmallow;

Αυτη εχω,μου εχει βγαλει αναβαθμιση αλλα δεν εχω wifi για να κανω τωρα

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία θετική ικανοποίηση και εντύπωση σε αυτό το κινητό (εκτός από την μπαταρία που είναι τέλεια!!!) είναι η πολύ καλή διαχείριση του λογισμικού και των εφαρμογών που αφήνει πολύ καλό υπόλοιπο μνήμης ram . Σχεδόν πάντα παρόλο που έχω αρκετές εφαρμογές μου αφήνει 1050-1180 ελεύθερη ραμ. Δεν είναι και άσχημα για 2 giga ram. Εδώ κινητά με 3 giga ram και αφήνουν ελεύθερη ραμ γύρω στη μισή.(1300-1500). Άλλο ένα θετικό σε αυτή τη συσκευή! Γι αυτό δουλεύει απροβληματιστα και δε λαγκαρει. Όσες εφαρμογές ταυτόχρονα κι αν ανοιξα πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία θετική ικανοποίηση και εντύπωση σε αυτό το κινητό (εκτός από την μπαταρία που είναι τέλεια!!!) είναι η πολύ καλή διαχείριση του λογισμικού και των εφαρμογών που αφήνει πολύ καλό υπόλοιπο μνήμης ram . Σχεδόν πάντα παρόλο που έχω αρκετές εφαρμογές μου αφήνει 1050-1180 ελεύθερη ραμ. Δεν είναι και άσχημα για 2 giga ram. Εδώ κινητά με 3 giga ram και αφήνουν ελεύθερη ραμ γύρω στη μισή.(1300-1500). Άλλο ένα θετικό σε αυτή τη συσκευή! Γι αυτό δουλεύει απροβληματιστα και δε λαγκαρει. Όσες εφαρμογές ταυτόχρονα κι αν ανοιξα πάει σφαίρα.

 

Έτσι ακριβώς αδικημένο κινητό δεν το ξέρουν καν και παίρνουν ότι κινεζιά βρουν .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς αδικημένο κινητό δεν το ξέρουν καν και παίρνουν ότι κινεζιά βρουν .

 

Εγώ την γνωρίζω πολύ καλά τη lenovo και λόγω λάπτοπ αλλά πριν είχα το lenovo z2 και το lenovo z2 Pro. Οπότε εφόσον την έχω ήδη δοκιμάσει δεν είχα κανέναν ενδοιασμό στην αγορά του vibe P1.Ενα πολύ όμορφο και αξιόλογο κινητό που δεν το ξερουν πολλοί δυστυχώς και νομίζουν οτι μόνο τα xiaomi αξίζουν. Γι αυτό προτείνω όσοι ψαχνονται να πάνε να το δούμε από κοντά να το περιεργαστουν, να το σκαλισουν, να δουν την ποιότητα κατασκευής και την κάμερα.. Και να μην παραλειψουν να βάλουν στις ρυθμίσεις την λειτουργία εξαιρετικής φωτεινότητας ώστε να δούνε οθοναρα και χρώματα!!! Εγώ βέβαια δεν την βάζω συνέχεια γιατί θέλω να κάνω οικονομία στη μπαταρία. Μέχρι τώρα μεσα σε 8 μέρες και με αρκετό wifi , σερφαρισμα , σκάλισμα και κλησεις, τουχω κάνει 2 φορτισεις.:D

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό είναι διαμάντι (και έχω αλλάξει ΠΟΛΛΕΣ συσκευές, Meizu, xiaomi ktl) άξιζει με χίλια για όποιον το σκέφτεται

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό είναι διαμάντι (και έχω αλλάξει ΠΟΛΛΕΣ συσκευές, Meizu, xiaomi ktl) άξιζει με χίλια για όποιον το σκέφτεται

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:up::respect::up::dance:

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη να παραλαβω το κινητο να ρωτησω.επειδη εχω κουραστει απο αλλαγες ρομ κτλ ,αφου ερθει με την ευρωπαικη ρομ οπως το εχω παραγγειλει,αν το αφησω με αυτη χωρις αναβαθμισεις καλα δεν θα δουλευει?θα εχω κανενα θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη να παραλαβω το κινητο να ρωτησω.επειδη εχω κουραστει απο αλλαγες ρομ κτλ ,αφου ερθει με την ευρωπαικη ρομ οπως το εχω παραγγειλει,αν το αφησω με αυτη χωρις αναβαθμισεις καλα δεν θα δουλευει?θα εχω κανενα θεμα?

Μια χαρά είναι, τουλάχιστον αυτό που ήρθε εμένα από vickmall, αλλά είναι κρίμα να το αφήσεις έτσι, όλη η δουλειά είναι περίπου 15 λεπτά

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανένας θήκη τέτοιου στυλ; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/9e2e0404b8bbc49df0a64a7ad615a968.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, τουλάχιστον αυτό που ήρθε εμένα από vickmall, αλλά είναι κρίμα να το αφήσεις έτσι, όλη η δουλειά είναι περίπου 15 λεπτά

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανένας θήκη τέτοιου στυλ; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/9e2e0404b8bbc49df0a64a7ad615a968.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι θήκη είναι αυτή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν αναμονη να παραλαβω το κινητο να ρωτησω.επειδη εχω κουραστει απο αλλαγες ρομ κτλ ,αφου ερθει με την ευρωπαικη ρομ οπως το εχω παραγγειλει,αν το αφησω με αυτη χωρις αναβαθμισεις καλα δεν θα δουλευει?θα εχω κανενα θεμα?

 

Αφού θα σου έρθει με την oficial ευρωπαϊκή ρομ θα γίνονται κανονικά οι αναβαθμίσεις μεσω ότα εκτός αν το vickmall περνάει άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονη να παραλαβω το κινητο να ρωτησω.επειδη εχω κουραστει απο αλλαγες ρομ κτλ ,αφου ερθει με την ευρωπαικη ρομ οπως το εχω παραγγειλει,αν το αφησω με αυτη χωρις αναβαθμισεις καλα δεν θα δουλευει?θα εχω κανενα θεμα?

 

Απολύτως κανένα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την θήκη είναι της εταιρείας με το γελοίο όνομα love Mei... Βγάζει όμως απίστευτες θήκες. Είχα στο xiaomi mi3.. Κυριολεκτικά δεν παθανε τίποτα!!!

Γκουκλαρε το όνομα...

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχει το tinydeal σε στοκ στην Γερμανία στα 136.31€. Όσο το έχει το Vickmall από Κίνα! Αξίζει να το πάρω από εκεί; Είναι σίγουρο το site; Από minideal και vickmall έχω πάρει κινητό και ήταν άψογη και ήρθαν σχετικά γρήγορα(περίπου 2 εβδομάδες).

 

Στάλθηκε από το ZTE V967S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το ξεκλείδωμα με το δάχτυλο, πρέπει πάντα να βάζεις και κάποιο κωδικό, μοτίβο κτλ; εάν είναι έτσι δεν έχει νόημα. Κάνω κάπου λάθος;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το ξεκλείδωμα με το δάχτυλο, πρέπει πάντα να βάζεις και κάποιο κωδικό, μοτίβο κτλ; εάν είναι έτσι δεν έχει νόημα. Κάνω κάπου λάθος;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον κωδικό τον βάζεις μία και μοναδική φορά για ασφάλεια σε περίπτωση που υπάρξει πρόβλημα με το δακτυλικό να υπάρχει μία δεύτερη δικλείδα ασφαλείας. Δεν το ζητάει κάθε φορά. Μόνο όταν δεν πιάνει το δακτυλικό αποτύπωμα το ζητάει. Μήπως δεν σκαναρες σωστά το δάχτυλο στη συσκευή ή δεν το βάζεις σωστά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο αφορά την θήκη είναι της εταιρείας με το γελοίο όνομα love Mei... Βγάζει όμως απίστευτες θήκες. Είχα στο xiaomi mi3.. Κυριολεκτικά δεν παθανε τίποτα!!!

Γκουκλαρε το όνομα...

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκληρατραχηλη θήκη για extreme καταστάσεις:lol: και ακριβουτσικη:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό τον βάζεις μία και μοναδική φορά για ασφάλεια σε περίπτωση που υπάρξει πρόβλημα με το δακτυλικό να υπάρχει μία δεύτερη δικλείδα ασφαλείας. Δεν το ζητάει κάθε φορά. Μόνο όταν δεν πιάνει το δακτυλικό αποτύπωμα το ζητάει. Μήπως δεν σκαναρες σωστά το δάχτυλο στη συσκευή ή δεν το βάζεις σωστά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σκληρατραχηλη θήκη για extreme καταστάσεις:lol: και ακριβουτσικη:blink:

Τι να πω.. Κάθε φορά μου ζητάει πχ το pin ή το μοτίβο σαν επιπρόσθετη ασφάλεια..

Στο ασφάλεια οθόνης σε ποιο status το έχετε;

Το σκαναρισμα του δαχτυλου το κάνει κανονικά (εφαρμογή που κλειδώνει apps δουλεύει σωστά)

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. Κάθε φορά μου ζητάει πχ το pin ή το μοτίβο σαν επιπρόσθετη ασφάλεια..

Στο ασφάλεια οθόνης σε ποιο status το έχετε;

Το σκαναρισμα του δαχτυλου το κάνει κανονικά (εφαρμογή που κλειδώνει apps δουλεύει σωστά)

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς pin to smart lock και το κλείδωμα οθόνης. Ή εφαρμογή που κλειδώνει apps πια λες?

Link to comment
Share on other sites

Cm applock είναι η εφαρμογή... Πάντως στο κλείδωμα συνεχίζω να έχω θέμα... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/5e5c9bee174da22260a10151a6d47c1b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/ebb48f452854e0aa10b90bff3b45b3ba.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/be70e550de511a51d8e4bbda67f50f9e.jpg

 

Κάνω κάτι λάθος;...

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε μανια με αυτο το αποτυπωμα που εχετε συμβαινει και σε αλλες συσκευες να μη πιανει αμμεσα κλπ ειχαμε και πρωτα γκατζετια τετοια;βαλτε ενα μοτιβακι και ενα κωδικο και μη παιδευεσται με μαρκετινιστικα κολπα :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...