Jump to content

LG G4s (Beat)


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cdn2.gsmarena.com/vv/bigpic/lg-g4s-beat.jpg

 

Μετα το LG G4c μια ακομα ενδιαφερουσα midrange συσκευή απο την LG που βασίζετε στο G4.

 

Εν συντομία η συσκευή διαθέτει οθόνη 5,2 ιντσών ανάλυσης 1080 x 1920 pixels (~423 ppi), 8πυρινο επεξεργαστη Snapdragon 615, 1,5 GB RAM, 8 GB αποθηκευτικό χωρο, κάμερες 8 και 5 mp, μπαταρία 2300mah ενω τρέχει λειτουργικό Android OS, v5.1.1 (Lollipop).

 

Περισσότερα εδώ:

http://www.gsmarena.com/lg_g4_beat-7363.php

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1.5gb ram δεν μπόρεσα ποτε να το χωνέψω! Τα υπόλοιπα 512mb τους ηταν το πρόβλημα? Που δεν ειναι και 512!

Αλλιως μια χαρα συσκευή. Και upper mid θα την έλεγα . Πολύ καλη. Αν εχει πάρει και λιγη απο την καμερα του κανονικού g4 ..... θα ειναι αστέρι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρηγγειλα για τη mother σε λευκο στα 224 ευρω. Νομιζω η τιμη του ειναι καλη με βαση τα specs. Θηκες δεν βρηκα σε καποιο ελληνικο καταστημα με μια γρηγορη αναζητηση, ολο για το g4c μου βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1.5gb ram δεν μπόρεσα ποτε να το χωνέψω! Τα υπόλοιπα 512mb τους ηταν το πρόβλημα? Που δεν ειναι και 512!

Αλλιως μια χαρα συσκευή. Και upper mid θα την έλεγα . Πολύ καλη. Αν εχει πάρει και λιγη απο την καμερα του κανονικού g4 ..... θα ειναι αστέρι!

 

Βάλε και τη μπαταρία... 4000mAh το G2, 2300mAh αυτό... Αν είχε 2GB θα έλεγες μικρό το κακό. Αλλά λίγο το ένα, λίγο το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και τη μπαταρία... 4000mAh το G2, 2300mAh αυτό... Αν είχε 2GB θα έλεγες μικρό το κακό. Αλλά λίγο το ένα, λίγο το άλλο...

-1000mAh !

 

3000 εχει το g2, οχι 4000.

 

Κοιτα αν ειχε 3000mAh, θα του συγχωρουσα το 1.5gb! Οπως ομως πολυ σωστα λες, μαζεύονται. ....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, 3000mAh, δεν ξέρω γιατί θυμόμουν 4000! Το σκεφτόμουν γι αυτό το κινητό, αλλά δείτε εδώ:

 

Το είχα δει το review αλλά νομίζω πως είναι αρκετά ανακριβές.

 

Ξεκινάει να μας πει πως το κινητό δεν αξίζει και τελικα μας λεει πως έχει σουπερ design, τέλεια οθονη, ηχείο μέτριο αλλά κάνει τη δουλειά του, πολύ καλή κάμερα, και ότι το 1,5 GB RAM είναι αρκετό αλλά θα μπορούσε να είναι 2 (αυτό το ξέραμε κι εμείς...).

 

Από εκεί και πέρα τα αρνητικά που του προσάπτει είναι πως με κάποιους browser όπως ο phoenix πχ λαγκαρει κάπως (κάτι το οποίο δεν φάνηκε σε όλες τις σελίδες που άνοιξε. Αντίθετα με τους μοντέρνους browsers που όλα είναι σούπερ! Δεν ξέρω αν είναι αυτό τόσο σημαντικό...

 

Επίσης λέει για την μπαταρία αλλά τα περισσότερα πλέον κινητά αυτής της κατηγορίας έχουν θέμα. Πάντως είναι θετικό πως αφαιρειτε...

 

Καλό θα είναι πάντως να περιμένουμε κι αλλά reviews για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα...

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τους Browsers.... έτσι κι αλλιώς σε σύγχρονο κινητό, σύγχρονο browser θα χρησιμοποιείς. Αλλά για την μπαταρία... Και το G3 3000mAh έχει, αλλά έχει θέμα με τη διάρκεια. Αν κ αυτό έχει μικρότερη ανάλυση από το G3.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθε σήμερα έχω να πω ότι είναι πολύ κομψό. Λίγο που ασχολήθηκα για να το στήσω δεν σκάλωσε πουθενά αλλά δεν το φόρτωσα με εφαρμογές. Δεν ξέρω τι θα παίζει αν έχεις πχ 100 εφαρμογές. Η κάμερα μου φάνηκε οκ. Δεν είναι g4 σίγουρα αλλά μην ξεχνάμε σε τι τιμή παίζει. Έχει το laser autofocus τουλάχιστον. Το ηχείο μου φάνηκε μια χαρά, προσωπικά δεν νομίζω ότι θα έχανα κλήσεις επειδή δεν το άκουσα.

Οι μόνοι ανταγωνιστές σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι το m4 aqua και το moto g 3rd generation αν εξαιρέσουμε συσκευές από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια την κινητούμπα φίλε! χεχε... Καλοτάξιδο :D Πες μας εντυπώσεις όποτε κρίνεις εσύ με εφαρμογές κλπ, γιατί το σκέφτομαι πλέον σοβαρά, αφού το G2 είναι ακριβό :/
Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια την κινητούμπα φίλε! χεχε... Καλοτάξιδο :D Πες μας εντυπώσεις όποτε κρίνεις εσύ με εφαρμογές κλπ, γιατί το σκέφτομαι πλέον σοβαρά, αφού το G2 είναι ακριβό :/

 

Όπως είχα γράψει πιο πάνω για τη μητέρα μου το πήρα φίλε μου κι έτσι δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω άποψη μελλοντικά για μπαταρία και αν θα κολλάει με πολλές εφαρμογές γιατί ποτέ δεν θα φορτωθεί κιόλας. Αν προκύψει όμως κάτι όσον αφορά bugs ή κανένα hardware θέμα θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα χθες με 225 ευρώ και έχω μείνει κατενθουσιασμένος με την ποιότητα του, την ομαλότητα λειτουργίας (5.1.1) και γενικά με όσα προσφέρει σε τέτοια απίθανη τιμή για όλα τα καλά του. Οθονάρα 1080Χ1920, Antutu γύρω στις 33000, μπόλικη ελεύθερη RAM ανά πάσα στιγμή (με καμιά 60αριά εφαρμογές) γύρω στα 500 ΜΒ, πολύ καλή κάμερα με πολλά από τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μεγάλου αδελφού και μπαταρία που δείχνει να είναι ικανοποιητική για τα μόνο 2300 mah της. Έχει ένα μόνο μειονέκτημα (όχι για όλους)! :!: Δεν έχει αρκετό χώρο στην εσωτερική μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών. Δεν το είδα όταν άρχισα να το στήνω αλλά ξαφνικά παρατήρησα ότι στο τέλος του στησίματος είχαν μείνει μόνο 700 ΜΒ ελεύθερα. Μετέφερα όσες εφαρμογές ήταν δυνατόν στην κάρτα μνήμης και τώρα είμαι στο 1.5 GB. Προσωπικά μου είναι υπεραρκετά αλλά άλλοι ίσως αρχίσουν να ασφυκτιούν. Υπολογίζω ότι με την έναρξη, την εγκατάσταση όλων των αναβαθμίσεων και την απεγκατάσταση όσων εφαρμογών επιτρέπεται, η χωρητικότητα να μην υπερβαίνει τα 2.8 GB.

 

To τηλέφωνο είναι σαφέστατα ανώτερο από την κλάση των 225 ευρώ. Είναι πιό "high-end" από τα P8 Lite και Μ4 Αqua (παρόμοιας τιμής) και ούτε συζήτηση για το αν αξίζει να πάρει κάποιος το Moto G 2015 με 25 ευρώ λιγότερα. Αν δεν έχετε αντίρρηση για την εσωτερική μνήμη, πάρτε το!

 

Σήμερα παρέλαβα και μιά εξαιρετική θήκη της Nillkin, με χαρακτηριστικά Circle View, από τον εξαιρετικό κύριο του http://www.warp.gr, σε τιμή Κίνας, δηλαδή 10.90.

 

Μηπως σου ειναι ευκολο να μου δωσεις λινκ για τη θηκη? Μπηκα και κοιταξα στο site αλλά δεν βλεπω να εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο στη λιστα. :O

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις έχει παραλάβει μόλις τώρα και δεν τις έχει ανεβάσει στο site. Εγώ τον ρώτησα στο τηλέφωνο, μου είπε ότι έχει και του ζήτησα να την στείλει. Πάντως είναι είναι η νέα σειρά Qin της Νillkin. Η αντίστοιχη για το G4 είναι η παρακάτω:

http://warp.gr/thikes/thikes-lg/nillkin-qin-s-view-lg-g4.html

 

Δεν ξέρω γιατί αυτήν την έχει 14.90...εγώ 10.90 την πλήρωσα.

 

Tώρα ανακάλυψα και το παρακάτω thread με τις προφητείες διαφόρων ειδημόνων που απεφάνθησαν ότι πρέπει να κοστίζει 150 ευρώ, λες και υπάρχουν και πολλά επώνυμα κινητά με οθόνη FullHD και οκταπήρυνο Snapdragon 615 στα 150 ευρώ! Eπίσης μπορείτε να διαβάσετε τις ξεκαρδιστικές αναλογίες τύπου "Κάθε αυτοκίνητο με περισσότερα κυβικά από το δικό σου είναι γενικά ένα καλύτερο αυτοκίνητο"!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=419294&highlight=lg+g4s+beat

 

Ευχαριστώ, θα πάρω κι εγώ τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί χωρίς θήκη δεν ξέρω πόσο θα αντέξει στα χέρια της mother μου.

Τώρα για το αν αξίζει η συσκευή τα χρήματα που κοστίζει είπα τη γνώμη μου παραπάνω. Φρέσκια συσκευή με τέτοια specs και εγγύηση σε αυτή τη τιμή δύσκολα βρίσκεις (αν βρίσκεις, εγώ δεν βρήκα για αυτό το πήρα για τη μητέρα μου). Το moto g που όλοι το παρουσιάζουν σαν ευκαιρία δεν βλέπω που υπερτερεί.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μου μπαίνουν ιδέες να το πάρω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καλησπερα! Το εχω μια εβδομαδα σχεδον το κινητο και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.το αγωρασα περιπου 180 ευρω που πιστευω για τετοια χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλη τιμη!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα! Σημερα το απογευμα μου ηρθε μια ειδοποιηση οτι υπαρχει καινουριο λογισμικο μεγεθους περιπου 600ΜΒ και ονομα κατι ν20....(δεν το θυμαμαι ολοκληρο :p )

Εχει κανει καποιος την ενημερωση; αξιζει να την κανουμε ή θα εχουμε προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα το απογευμα μου ηρθε μια ειδοποιηση οτι υπαρχει καινουριο λογισμικο μεγεθους περιπου 600ΜΒ και ονομα κατι ν20....(δεν το θυμαμαι ολοκληρο :p )

Εχει κανει καποιος την ενημερωση; αξιζει να την κανουμε ή θα εχουμε προβληματα;

 

Τελικα την εγκατέστησα σημερα το πρωι και ολα ειναι μια χαρα! Ειναι κριμα ενα τοσο ωραιο κινητο να μην εχει την σημασία που του αξίζει! (κατα την γνωμη μου!)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα παιδια.

εχτες μου επεσε κατω το κινητο και μου εσπασε το Touch Screen. απο μεσα η οθονη δουλευει καλα. αλλαζει σκετο αυτο η πρεπει να παρω μαζι και την οθονη ;

εuχαριστω

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα! Μου ηρθε χθες ειδοποιηση για αναβάθμιση λειτουργικού περίπου 300ΜΒ. Εχει ερθει σε κανεναν αλλον; Να την κανω ή θα εχω προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...