Jump to content

P800/P900: Accessories


Fokias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να επανορθώσω:

 

Δείτε τι βρήκα μόλις τώρα! (Θα έσκαγα αν δεν έβρισκα ο παλιο-gadgetάκιας!)

 

Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερώσω σχετικά! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 884
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

bluetooth headset bluetrek g2...16,5 gr,9 ώρες ομιλία,300 ώρες αναμονή,το χρησιμοποιώ από 21\5 και ακόμα δεν το έχω φορτίσει...πολύ καλό.....τιμή 70 ευρώ...επίσης θήκη bodyglove με προστασία οθόνης από γερμανό 13 ευρώ...δοκιμάστε τα....
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από zoo

Για να επανορθώσω:

 

Δείτε τι βρήκα μόλις τώρα! (Θα έσκαγα αν δεν έβρισκα ο παλιο-gadgetάκιας!)

 

Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερώσω σχετικά! :)

 

Δηλαδή, με αυτό φορτίζεις και το κινητό και την μπαταρία. Κουλ!! Πολύ καλό!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Παιδιά, υπάρχει κανένα βισματάκι που να μπαίνει εκεί στο βίσμα του P900(στο πλάι) και βγαίνει σε μεγάλο για να μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά; Θένκς!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (28 Μάι. 2004 , 00:43)

 

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Παιδιά, υπάρχει κανένα βισματάκι που να μπαίνει εκεί στο βίσμα του P900(στο πλάι) και βγαίνει σε μεγάλο για να μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά; Θένκς!!!

 

 

Υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από zoo

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (28 Μάι. 2004 , 00:43)

 

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Παιδιά, υπάρχει κανένα βισματάκι που να μπαίνει εκεί στο βίσμα του P900(στο πλάι) και βγαίνει σε μεγάλο για να μπορείς να βάλεις κανονικά ακουστικά; Θένκς!!!

 

 

Υπάρχει!

 

Θένκς ρε ζωολογικέ κήπε! Σε ευχαριστώ! Μήπως το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Είναι αξιόπιστο το site; Στέλνει Ελλάδα; Θένκς!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς??

Λογικά Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω και θα πω εντυπώσεις.. Φαίνεται καλό πάντως... :p :p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από DjBac

Το έχει δοκιμάσει κανείς??

Λογικά Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω και θα πω εντυπώσεις.. Φαίνεται καλό πάντως... :p :p

 

Καλό φαίνετε!!!! Πολύ καλό μάλιστα!! Έχει και οθόνη LCD. χμμμ!! Περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το παραλάβεις!! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως ο φωτισμός της δεν είναι και ό,τι καλύτερο!!! Θα δω αν μπορώ να το βελτιώσω..

Λεπτομερείς εντυπώσεις από βδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Loipon pedia opws fenete yparxei sto emporio karta mem stick 256 DUO pou den einai PRO.Etyxe shmera na mou deiksei ena pedi pou exei magazi me kinita to fyladio mias etairias,(onoma den sigratisa alla mou pe oti 8a rwthsei apo deutera),H opoia eixe ksexwrista tis duo pro kai ksexwrista pio katw tis duo tis aples 64,128,256 kai elege oti kanoun gia kinira sony ericsson.Otan ma8w nea 8a sas pw,elpizw na mhn einai typografiko la8os..Pantws den einai sony original auto na kserete.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από arfi-gorgona

Loipon pedia opws fenete yparxei sto emporio karta mem stick 256 DUO pou den einai PRO.Etyxe shmera na mou deiksei ena pedi pou exei magazi me kinita to fyladio mias etairias,(onoma den sigratisa alla mou pe oti 8a rwthsei apo deutera),H opoia eixe ksexwrista tis duo pro kai ksexwrista pio katw tis duo tis aples 64,128,256 kai elege oti kanoun gia kinira sony ericsson.Otan ma8w nea 8a sas pw,elpizw na mhn einai typografiko la8os..Pantws den einai sony original auto na kserete.

 

Έλα ρε φίλε!!!! Ψάξε λίγο και πες μας!!! Τα 128 mb είναι πάρα πολύ λίγα δεν χωράει σχεδόν τίποτα!!! Δεν πειράζει που δεν είναι original sony!! Πες μας πλίζ!! Θενκς!!! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Otan me enhmerwsei o filos mou 8a sas pw,pantws thn eixe sthn lista,Den 8umame pia etairia htan gmt ,an bgalane kamia aplh duo me 256mb kai pezei kala 8a einai.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιούν. 2004 , 12:24)

 

Otan me enhmerwsei o filos mou 8a sas pw,pantws thn eixe sthn lista,Den 8umame pia etairia htan gmt ,an bgalane kamia aplh duo me 256mb kai pezei kala 8a einai.

 

SanDisk mipos? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από SAREVOCK

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιούν. 2004 , 12:24)

 

Otan me enhmerwsei o filos mou 8a sas pw,pantws thn eixe sthn lista,Den 8umame pia etairia htan gmt ,an bgalane kamia aplh duo me 256mb kai pezei kala 8a einai.

 

SanDisk mipos? :confused:

 

Πάντως ότι και να είναι αρκεί να είναι συμβατό με το p900 μας τα 128mb είναι πολύ λίγα έναντι των 256mb. :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά:

 

πρόσφατα αγόρασα για το Ρ800 μου από εδώ έναν φορτιστή για ταυτόχρονη φόρτιση κινητού και μίας επιπλέον μπαταρίας, ένα κατσαβίδι για τις βίδες του Ρ800 και τέλος έναν μετατροπέα για χρήση hands free 2.5mm.

 

Τα αποτελέσματα για να μην "την πατήσετε" όπως εγώ:

 

1) ο φορτιστής (η καλύτερη αγορά από τις τρεις) δουλεύει μια χαρά και φορτίζει ταυτόχρονα κινητό και μια μπαταρία αλλά δεν πρέπει να έχετε το κορδόνι για τον καρπό (που έρχεται με το τηλέφωνο) περασμένο στο κινητό γιατί δεν θα "κάθεται" σωστά το κινητό στον φορτιστή. Εγώ το έχω το κορδόνι στο κινητό μου και για να τοποθετήσω το τηλέφωνο στη βάση φόρτισης πρέπει να βγάλω το πίσω κάλυμα (έτσι γίνεται πιο λεπτό το κινητό και χωράει στη θέση που υπάρχει στον φορτιστή). Μικρό το κακό...

 

2) το κατσαβίδι, παρόλο που στην ιστοσελίδα λέει ότι είναι συμβατό και με Ρ800, είναι πολύ μικρό για τις βίδες του κινητού και είναι εντελώς άχρηστο.

 

3) ο μετατροπέας για το hands free δεν λειτούργησε με κανένα από τα hands free μου (ένα Nokia & ένα SE).

 

Το χειρότερο από όλα: έγραψα ένα e-mail στο εν λόγω κατάστημα με αυτές τις παρατηρήσεις - παράπονα και (σχεδόν) μία εβδομάδα μετά δεν έχω πάρει καμία απάντηση.

Μικρό το συνολικό κόστος (και η ζημία) απλά το αναφέρω μήπως προλάβω κανέναν από εσάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχει καποιο site η καποια εικονα που να δειχνει το MΡF-10 Flash γιατι δεν μπορω να το βρω στην SonyEricsson!!!

 

Θελω να δω πως ειναι και αν μ' αρεσει να το παρω...

 

Θενκςς...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) Μάνος_the_Wireless_Master:): Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Fetzisjr

Υπαρχει καποιο site η καποια εικονα που να δειχνει το MΡF-10 Flash γιατι δεν μπορω να το βρω στην SonyEricsson!!!

 

Θελω να δω πως ειναι και αν μ' αρεσει να το παρω...

 

Θενκςς...

 

File koita edo www.telefoncity.gr Einai ena kata tin gnomi korufaio e-

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (16 Ιούν. 2004 , 12:06)

 

Υπαρχει καποιο site η καποια εικονα που να δειχνει το MΡF-10 Flash γιατι δεν μπορω να το βρω στην SonyEricsson!!!

 

Θελω να δω πως ειναι και αν μ' αρεσει να το παρω...

 

Θενκςς...

 

 

Εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα bluetooth handsfree για το p900.

Είμαι ανάμεσα στα HBH-35, HBH-65 και HBH-200.

Ποιό προτείνετε? Το πρώτο είναι αρκετά φθηνό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimpas (18 Ιούν. 2004 , 11:48)

 

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα bluetooth handsfree για το p900.

Είμαι ανάμεσα στα HBH-35, HBH-65 και HBH-200.

Ποιό προτείνετε? Το πρώτο είναι αρκετά φθηνό.

Ευχαριστώ

 

 

Σου προτεινω το bluetrek G2 το βρισκεις στα καταστηματα Vodafone στα 60 ευρω,τεραστεια αυτονομια το λιγοτερο εβδομαδα(βασικο), καλο ηχο,φορτιστη σπιτιου και αυτ/του και θηκη.μικρο προβληα με το μπρατακι που το κρατα στο αυτι(το κολλησα).το ΗΒΗ 65 εχει αυτονομια 2 ημερες μετα βιας,το ΗΒΗ35 ειναι τεραστειο με καλυτερη αυτονομια και το ΗΒΗ200 πανακριβο.Παρτο και θα με θυμηθεις :) Πραγματικα αξιζει.Πριν ειχα το ΗΒΗ60....μεγαλη πατατα ασε που το χρυσοπληρωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Akousa oti kykloforei sthn ellhnikh agora kapoia krema h opoia mporei na apokathista tis gratzoynies sthn othoni afhs toy p800 kai p900. Epishs akousa oti diatithontai kai screen protectors. Isxyoun ta parapanw h prokeitai gia radio arbyla?

 

Eyxaristw

Nikos

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψαχνω την κρεμα που σημειωτεον λεγεται displex και τα screen protectors. Ψαχνω επισης μια καλη μπαταρια (στον γερμανο μου δινουν αυτη του Ρ800 με 57 ευρω- παραλιγο να μου ερθει κολπος) και επισης πολυ θα ηθελα μια επιπλεον βαση συγχρονισμου η καλωδιου για να το εχω στο γραφειο.

Κανεις που να ξερει που μπορω να βρω. Το expansys δεν εχει μπαταρια και δεν λεει να κανω δυο παραγγελιες και να πληρωνω δυο φορες μεταφορικα.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος βρει την κρεμα ας κανει μια ενημερωση πως και που την χρειαζομαι και εγω οποσδηποτε.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι κάπως αυτη την κρεμούλα. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της κατασκευάστριας εταιρείας της, στο http://www.displex.de, η κρέμα διαλύει λίγο το πλαστικό την οθόνης και με το τρίψιμο που κάνεις για την επάλειψη της, ξαναγεμίζει της γρατσουνιές με μια σύνθεση απο λιωμένο πλαστικό και κρέμα. Έτσι εξαφανίζονται οι γρατσουνιές.

 

Φαίνεται πολύ ωραίο το αποτέλεσμα μετά, αλλα εγώ πάντως δεν θα ήμουν διατεθειμένος να το δοκιμάσω στο δικό μου P900. Σκεφτήκατε να διαλυσει εντελώς την μεμβράνη την οθόνης αφής, που άλλωστε δεν είναι και καθαρό πλαστικό. Είναι ζελατίνη. Αν το δοκιμάσει κάποιος πάντως, περιμένουμε αποτελέσματα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...