Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταίο λινκ με τέτοιες τιμές, σίγουρα έχει και original. Για το 950 πρέπει να είναι και AMOLED. Αλλιώς δε λέει...

Τα άλλα με 37-38€ δε βλέπω να είναι AMOLED!

 

Crysis, averted.

 

Μένουν αποθηκευμένα για το μέλλον (κι αχρείαστα, εύχομαι).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόοοον...

 

Μπαίνω σπίτι, πέφτει πάτωμα, με τα μούτρα...παφ!

 

Τί τζάμι, τί θήκη...έσκασε ακριβώς με την πρόσοψη, full contact! Κι αν έχει πέσει 2 1/2 χρόνια τώρα...ήταν το τυχερό μου.

 

Σπάσιμο οθόνης, φαίνεται καθαρά.

 

Σε ψυχολογική κατάσταση για Droid, δεν είμαι ακόμα (για IOS δεν συζητάω καν).

 

Στις αγγελίες λίγο που κοίταξα γύρω-τριγύρω, οι λογικές τιμές σπανίζουν.

 

Ελλάδα ανταλλακτικό, από 80€ (άγνωστη ποιότητα-προέλευση).

 

Τις προτάσεις σας, παρακαλώ!

 

edit:

 

https://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-Nokia-950-LCD-Screen-Display-Touch-Replacement-Black-Frame/332734491289?hash=item4d78856a99:g:rcEAAOSwQ61bWtKQ

 

https://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-950-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Display-Assembly-With-Frame/322721375609?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D52885%26meid%3D69e9abd1f9a34455925e22098a6c355f%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D332734491289%26itm%3D322721375609&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

https://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-950-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Display-Frame-Tools/113170641635?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D52885%26meid%3D69e9abd1f9a34455925e22098a6c355f%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D12%26mehot%3Dlo%26sd%3D332734491289%26itm%3D113170641635&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

Από όσο καταλαβαίνω, όλες αυτές είναι συμβατές, κατώτερης ποιότητας...

 

Original? https://www.ebay.com/itm/Original-LCD-Display-Digitizer-Touch-Screen-for-Nokia-1020-730-925-930-950-950XL/222735889380?hash=item33dc17f3e4:m:mfDSqPwPu6Nd53KYQi9YxgQ

 

για να μην παιδευεσαι πολυ...πουλαω το δικο μου.

950 xl ...120 ευρω

Link to comment
Share on other sites

για να μην παιδευεσαι πολυ...πουλαω το δικο μου.

950 xl ...120 ευρω

 

Ήδη στήθηκε το "καινούριο", κι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη στήθηκε το "καινούριο", κι όλα καλά.

 

Καλορίζικο και καλομίλητο!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κι από μένα.

Αν και βλέπω να κρατάμε τα 950άρια μας, είτε απλά είτε xl είναι, βαριά βαριά μέχρι τα τέλη του 2019, αν δεν προκύψει κάτι άλλο ενδιάμεσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Καλημέρα :)

Επεσε στα χέρια μου ένα 950 του οποίου έπεφτε η μπαταρία πολύ γρήγορα κ μου φαινόταν σαν να ζέσταινοταν πιο πολύ!

Αλλαξα μπαταρία-πήρα καινούργια από κατάστημα στην Αθήνα - κ ενώ φαίνεται ότι είναι οκ η κατανάλωση πρόσεξα ότι χρησιμοποιώντας το φλας, νεκρωνε το τηλέφωνο!!!

Κάπου είχα διαβάσει επ αυτού αλλά δεν θυμάμαι τι κ πως! Γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό??

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Επεσε στα χέρια μου ένα 950 του οποίου έπεφτε η μπαταρία πολύ γρήγορα κ μου φαινόταν σαν να ζέσταινοταν πιο πολύ!

Αλλαξα μπαταρία-πήρα καινούργια από κατάστημα στην Αθήνα - κ ενώ φαίνεται ότι είναι οκ η κατανάλωση πρόσεξα ότι χρησιμοποιώντας το φλας, νεκρωνε το τηλέφωνο!!!

Κάπου είχα διαβάσει επ αυτού αλλά δεν θυμάμαι τι κ πως! Γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό??

 

Ξεκίνα με ένα hard reset και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Επεσε στα χέρια μου ένα 950 του οποίου έπεφτε η μπαταρία πολύ γρήγορα κ μου φαινόταν σαν να ζέσταινοταν πιο πολύ!

Αλλαξα μπαταρία-πήρα καινούργια από κατάστημα στην Αθήνα - κ ενώ φαίνεται ότι είναι οκ η κατανάλωση πρόσεξα ότι χρησιμοποιώντας το φλας, νεκρωνε το τηλέφωνο!!!

Κάπου είχα διαβάσει επ αυτού αλλά δεν θυμάμαι τι κ πως! Γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό??

 

Καλή σου μέρα!

Πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα όταν άλλαζαν μπαταρίες στα 950 άρια, όχι όλοι αλλά αρκετοί. .. Να ξέρεις πως ότι μπαταρία κυκλοφορεί εκεί έξω για αυτά δεν είναι γνήσιες αλλά μουφιες..

Οπότε αν δεν αλλάξει κάτι και με hard reset δηλ. Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων που διαγράφει τα πάντα.. Τότε χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, να μην ξοδέψεις ούτε ένα ευρώ σε αυτό το τηλ. Δεν αξίζει να ασχολείσαι.

Είναι ένα παλιό και εντελώς παρατημένο τηλ. Που ακόμα και ένα Android εκεί γύρω στο κατοστάρικο το ξεφτιλίζει σχεδόν στα πάντα..

Φιλική συμβουλή λοιπόν.. Μην ασχολείσαι με δαύτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα!

Πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα όταν άλλαζαν μπαταρίες στα 950 άρια, όχι όλοι αλλά αρκετοί. .. Να ξέρεις πως ότι μπαταρία κυκλοφορεί εκεί έξω για αυτά δεν είναι γνήσιες αλλά μουφιες..

Οπότε αν δεν αλλάξει κάτι και με hard reset δηλ. Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων που διαγράφει τα πάντα.. Τότε χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, να μην ξοδέψεις ούτε ένα ευρώ σε αυτό το τηλ. Δεν αξίζει να ασχολείσαι.

Είναι ένα παλιό και εντελώς παρατημένο τηλ. Που ακόμα και ένα Android εκεί γύρω στο κατοστάρικο το ξεφτιλίζει σχεδόν στα πάντα..

Φιλική συμβουλή λοιπόν.. Μην ασχολείσαι με δαύτο..

 

Πφφφφ κρίμα!!

Εαν φταίει η μπαταρία όμως επειδή είναι καινούργια να την δώσω πίσω :confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ κρίμα!!

Εαν φταίει η μπαταρία όμως επειδή είναι καινούργια να την δώσω πίσω :confused:

 

Μην ασχολείσαι με το τρολ, είναι σκέτη παραπληροφόρηση. Μπαταρίες γνησιες αν θες έχει το fixmobile. Κάνε hard reset πρώτα και αν δεις ότι δεν δουλεύει κοίτα να δεις αν η μπαταρία παίζει στην συσκευή. Αν παίζει βάλε λίγο χαρτί από την αντίθετη μεριά να σταθεροποιηθεί. Το θέμα με το φλάς δεν έχει σχέση με την μπαταρία πάντως. Το έψαξα κι εγώ και δεν βρήκα κάτι που να έχει κάνει κάποιος αναφορά τέτοια. Μόνο θέμα hardware παίζει να είναι σε περίπτωση που δεν φτιάξει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με το τρολ, είναι σκέτη παραπληροφόρηση. Μπαταρίες γνησιες αν θες έχει το fixmobile. Κάνε hard reset πρώτα και αν δεις ότι δεν δουλεύει κοίτα να δεις αν η μπαταρία παίζει στην συσκευή. Αν παίζει βάλε λίγο χαρτί από την αντίθετη μεριά να σταθεροποιηθεί. Το θέμα με το φλάς δεν έχει σχέση με την μπαταρία πάντως. Το έψαξα κι εγώ και δεν βρήκα κάτι που να έχει κάνει κάποιος αναφορά τέτοια. Μόνο θέμα hardware παίζει να είναι σε περίπτωση που δεν φτιάξει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Δεν βλεπεις μωρε που στο fixmobile γραφει με κοκκινα γραμματα BULK στις μπαταριες για 950 ?? Αυτο σημαινει μπαταριες ΧΥΜΑ...Που φυσικα δεν ειναι γνησιες. Για ακομα μια φορα γινεσαι ρεζιλι...Δεν υπαρχουν πουθενα γνησιες μπαταριες για τα 950 αρια εδω και κανα 2 αρι χρονια, αν ειναι Δυνατον. Εισαι η προσωποποιηση της παραπληροφορησης...

Για ρωτα την κοπελα αν νεκρωνει το τηλ με την παλια μπαταρια οταν ανοιγει το φλας να δουμε..Γιατι αν δεν το κανει με την παλια μπαταρια μαντεψε τι ειναι....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πφφφφ κρίμα!!

Εαν φταίει η μπαταρία όμως επειδή είναι καινούργια να την δώσω πίσω :confused:

 

Δοκιμασε με την παλια μπαταρια να αναψεις το φλας..Αν δεν το κανει τοτε φυσικα και ειναι θεμα της νεας μπαταριας..Δοκιμασε και πες μας...

Επισης δεν θα βρεις πουθενα γνησιες μπαταριες..

Επισης αν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα λεω..Να πας στο μαγαζι που την πηρες και με τις δυο μπαταριες(παλια-νεα) να τους δειξεις το προβλημα ωστε ή να σου δωσουν αλλη μπαταρια ή να σου δωσουν τα χρηματα σου πισω..

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μπαταρία-πήρα καινούργια από κατάστημα στην Αθήνα - κ ενώ φαίνεται ότι είναι οκ η κατανάλωση πρόσεξα ότι χρησιμοποιώντας το φλας, νεκρωνε το τηλέφωνο!!!

Με την παλιά -αυθεντική- μπαταρία (αν είναι πλήρως φορτισμένη), σου κάνει το ίδιο;

Αν ναι, κάνε αυτά που σου γράφει ο katsiletra. Πιθανόν να είναι και ζήτημα hardware.

Αν όχι, θα μπορούσες να το αναφέρεις στο κατάστημα να σου αντικαταστήσουν τη μπαταρία.

 

Το 950 έχω και όπως σου έχω πει έχω πάρει μπαταρία από fixmobile. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά με την αυθεντική. Ήταν η τελευταία (σε στοκ) τότε που την είχα πάρει. Ένα εξάμηνο-επτάμηνο είναι άψογη. Κανένα πρόβλημα με το φλας.

Δεν μπορώ να ξέρω τι "σοι" είναι η νέα φουρνιά ή αν έχεις πέσει σε κάποια με πρόβλημα.

 

Edit..

Για όσους δεν ξέρουν... Η συσκευασία "bulk" δε λέει κάτι για το αν ένα προϊόν είναι αυθεντικό ή όχι. Σημαίνει ότι τα προϊόντα δεν έρχονται με κλειστού τύπου συσκευασίες, οδηγίες χρήσης κ.τ.λ., για μείωση του κόστους. Είναι συνήθως συσκευασία (χύμα) για επεξεργαστές, μνήμες, μπαταριές. Αντίθετα μπορεί κάλλιστα ένα προϊόν σε retail συσκευασία να μην ειναι γνήσιο.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ κρίμα!!

Εαν φταίει η μπαταρία όμως επειδή είναι καινούργια να την δώσω πίσω :confused:

Η αλήθεια είναι ότι και οι τρείς έχουν δίκιο. Μπαταρία γνήσια δεν θα βρεις πουθενά. Μου το είπαν από πρώην Nokia Care κατάστημα! Απλά καλύτερης ποιότητας ημιτασιόν αν σου τύχει. Κι εγώ για 950xl έψαχνα παλιά. Η καλύτερη κράτησε ως και 10 μήνες.

Με το φλας δεν υπήρχε σε κανέναν πρόβλημα είναι η αλήθεια. Όπως λένε τα παιδιά, μπορεί να είναι και Hardware πρόβλημα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και οι τρείς έχουν δίκιο. Μπαταρία γνήσια δεν θα βρεις πουθενά. Μου το είπαν από πρώην Nokia Care κατάστημα! Απλά καλύτερης ποιότητας ημιτασιόν αν σου τύχει. Κι εγώ για 950xl έψαχνα παλιά. Η καλύτερη κράτησε ως και 10 μήνες.

Με το φλας δεν υπήρχε σε κανέναν πρόβλημα είναι η αλήθεια. Όπως λένε τα παιδιά, μπορεί να είναι και Hardware πρόβλημα.

 

https://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950/462648-why-my-lumia-950-crashing-while-using-camera-flash.html

Εδω το αναφερουν αρκετα ατομα το προβλημα με το flash.

Και το εχει αναφερει και φιλος εδω, οπου με την παλια του μπαταρια παροτι δεν του κραταγε δεν ειχε αυτο το θεμα..Οταν εβαζε την καινουρια ημιτασιον εσβηνε οταν αναβε το φλας. Απλα δεν θα κατσω να το ψαξω απο περσι προπερσι...

 

Τεσπα η ουσια ειναι η κοπελα να δοκιμασει και με την παλια και αν συμβαινει μονο με την καινουρια να παει στο μαγαζι που την πηρε να βγαλει ακρη..

Και Οπως πολυ σωστα εσυ Evris το ειπες ενω αλλοι πιο πανω παραπληροφορουν...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΝΗΣΙΕΣ μπαταριες για τα 950 εδω και 1,5- 2 χρονια κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παραπληροφορείς όταν λες ότι συσκευασία bulk σημαίνει μη γνήσιο προϊόν. Μπορεί να είναι, μπορεί και να μην είναι. Δεν παίζει κανένα ρόλο η "χύμα" συσκευασία.

 

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι χρήστες του 950, 950 xl επιβεβαιώνουμε ότι έχουμε αγοράσει μπαταρίες από το fixmobile και είναι σαν τις αυθεντικές (εγώ δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά).

 

Ποσώς με ενδιαφέρει (αν είναι όντως αυθεντική) από τη στιγμή που εγώ κάνω τη δουλειά μου. Αν θυμάμαι καλά το κόστος της μπαταρίας για το 950 ήταν γύρω στα 11 ευρώ. Ήθελα να πάρω 3, αλλά δυστυχώς είχε μόνο μία. Τώρα, αν η κοπέλα έχει πέσει σε προβληματική μπαταρία, αυτό δεν το ξέρω. Προφανώς μπορεί και να ισχύει.

 

Επί τη ευκαιρία να ευχαριστήσω και τον @katsiletra για το κατάστημα, μιας και ο katsiletra το είχε αναφέρει (αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και οι τρείς έχουν δίκιο. Μπαταρία γνήσια δεν θα βρεις πουθενά. Μου το είπαν από πρώην Nokia Care κατάστημα! Απλά καλύτερης ποιότητας ημιτασιόν αν σου τύχει. Κι εγώ για 950xl έψαχνα παλιά. Η καλύτερη κράτησε ως και 10 μήνες.

Με το φλας δεν υπήρχε σε κανέναν πρόβλημα είναι η αλήθεια. Όπως λένε τα παιδιά, μπορεί να είναι και Hardware πρόβλημα.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει. Αν το ψάξεις καλά θα βρεις τις διαφορές σε ιμιτασιόν με γνήσια. Στα Nokia Care λένε ότι να ναι γιατί όταν ρώτησα για μπαταρία μου είπαν ότι θα την φέρουν από έξω με κόστος 50€. Και στο κάτω κάτω σέρβις στα lumia 950 δεν κάνανε, τα έστελναν έξω.

Πάντως από το εν λόγω κατάστημα κλείνω 2ο χρόνο χωρίς κανένα θέμα. Τα προβλήματα με τις μπαταρίες δημιουργήθηκαν γιατί έπεζαν μέσα στην συσκευή με αποτέλεσμα να μην γίνεται σωστή παροχή ρεύματος, δημιουργωντας τα γνωστά προβλήματα κάτι που διορθώθηκε στις μπαταρίες με ημερομηνίες κατασκευής 2017 και έπειτα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παραπληροφορείς όταν λες ότι συσκευασία bulk σημαίνει μη γνήσιο προϊόν. Μπορεί να είναι, μπορεί και να μην είναι. Δεν παίζει κανένα ρόλο η "χύμα" συσκευασία.

 

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι χρήστες του 950, 950 xl επιβεβαιώνουμε ότι έχουμε αγοράσει μπαταρίες από το fixmobile και είναι σαν τις αυθεντικές (εγώ δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά).

 

Ποσώς με ενδιαφέρει (αν είναι όντως αυθεντική) από τη στιγμή που εγώ κάνω τη δουλειά μου. Αν θυμάμαι καλά το κόστος της μπαταρίας για το 950 ήταν γύρω στα 11 ευρώ. Ήθελα να πάρω 3, αλλά δυστυχώς είχε μόνο μία. Τώρα, αν η κοπέλα έχει πέσει σε προβληματική μπαταρία, αυτό δεν το ξέρω. Προφανώς μπορεί και να ισχύει.

 

Επί τη ευκαιρία να ευχαριστήσω και τον @katsiletra για το κατάστημα, μιας και ο katsiletra το είχε αναφέρει (αν θυμάμαι καλά)

 

Faasf..ξερεις ποσο σε εκτιμω και σε σεβομαι. Το προηγουμενο μου μηνυμα μου αναφεροταν στην παραπληροφορηση του katsiletra, διοτι ΨΕΥΔΩΣ ανεφερε οτι το μαγαζι fixmobile εχει γνησιες μπαταριες.

Αρα λοιπον εσυ γιατι αρπαζεσαι??

Απο την στιγμη που ξερεις πως γνησια μπαταρια ΔΕΝ υπαρχει πουθενα για αυτα τα τηλεφωνα εδω και και πανω απο 1,5 χρονο γιατι δεν το λες???Γιατι την <<λες>> μοναχα σε μενα και δεν απαντας στον φιλο σου τον Katsiletra, ωραια και ομορφα πως κανει λαθος και πως δεν εχει γνησια μπαταρια το εν λογω καταστημα??Μηπως εισαι προκατηλημενος με εμενα??Υπαρχει καποιος αλλος λογος??

Δηλ να παει η κοπελα να αγοραζει και αλλες μπαταριες απο εδω και απο εκει μπας και της κατσει καμια της προσκοπης ε??

Και φυσικα δικαιολογιες του τυπου <<είναι σαν τις αυθεντικές>> και <<Ποσώς με ενδιαφέρει (αν είναι όντως αυθεντική)>> σε αδικουν.

Ξερεις εδω και τοσο καιρο πως δεν υπαρχουν Πουθενα γνησιες και απλα το φερνεις γυρω γυρω...

Με μια φραση λοιπον...Αν ηταν αυθεντικη αυτη η μπαταρια που πηρε η κοπελα δεν θα ειχε αυτο το προβλημα...Και φυσικα αν ηταν γνησιες οι τοσες μπαταριες που πηρε τοσος κοσμος και βγηκαν μουφες δεν θα συζητουσαμε αυτην την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εισαι προκατηλημενος με εμενα??Υπαρχει καποιος αλλος λογος??

Καταρχήν δεν αρπάχτηκα. Έγραψες άλλοι (πλυθηντικός) πιο πάνω παραπληροφορούν. Ήμουν ένας από τους από πάνω. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς τέτοιου τύπου ρήματα -που εμένα- δε μου αρέσουν, αναγκαστικά για να το καταλάβεις και να αλλάξεις το ύφος σου, το επέστρεψα.

 

Προκατηλλημμενος γιατί να είμαι. Και εγώ σε συμπαθώ και έχουμε μιλήσει αρκετές φορές. Ευθέως σου έχω καταστήσει σαφές να μην επεμβαίνεις σε θέματα που δε γνωρίζεις. Το άκουσα κάπου, είδα benchmarks στο YouTube, το πήρε το αυτί μου, σου προτείνω να μη δίνεις τόση μεγάλη σημασία. Και αν θες να το κάνεις, τουλάχιστον να μην είσαι απόλυτος. Αν το δοκιμάσεις και δε δεις αλλαγή ύψους των άλλων, τότε να είσαι σίγουρος ότι δε θα φταις εσύ.

 

Σχετικά με τον katsiletra... Ο katsiletra, είναι χρήστης του 950 εδώ και χρόνια. Δε νομίζεις ότι κάτι θα ξέρει περισσότερα;

Τα υπόλοιπα τα είπαμε για τις μπαταρίες. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προστεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν αρπάχτηκα. Έγραψες άλλοι (πλυθηντικός) πιο πάνω παραπληροφορούν. Ήμουν ένας από τους από πάνω. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς τέτοιου τύπου ρήματα -που εμένα- δε μου αρέσουν, αναγκαστικά για να το καταλάβεις και να αλλάξεις το ύφος σου, το επέστρεψα.

 

Προκατηλλημμενος γιατί να είμαι. Και εγώ σε συμπαθώ και έχουμε μιλήσει αρκετές φορές. Ευθέως σου έχω καταστήσει σαφές να μην επεμβαίνεις σε θέματα που δε γνωρίζεις. Το άκουσα κάπου, είδα benchmarks στο YouTube, το πήρε το αυτί μου, σου προτείνω να μη δίνεις τόση μεγάλη σημασία. Και αν θες να το κάνεις, τουλάχιστον να μην είσαι απόλυτος. Αν το δοκιμάσεις και δε δεις αλλαγή ύψους των άλλων, τότε να είσαι σίγουρος ότι δε θα φταις εσύ.

 

Σχετικά με τον katsiletra... Ο katsiletra, είναι χρήστης του 950 εδώ και χρόνια. Δε νομίζεις ότι κάτι θα ξέρει περισσότερα;

Τα υπόλοιπα τα είπαμε για τις μπαταρίες. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προστεθεί.

 

Δεν αναφερθηκα στο ονομα σου αρνητικα ποτε και πουθενα αλλωστε....Ηταν ξεκαθαρη η σποντα μου για τον katsiletra...Απλα ετυχε να εχεις απαντησει πανω απο το σχολιο μου..

Τωρα οσο αναφορα τον τελευταιο...Δεν λαμβανω δυστυχως την γνωμη του σοβαρα...Διοτι για ακομα μια φορα παραπληροφορει με την γνησιοτητα των μπαταριων..μονο και μονο απλα για να την πει σε εμενα. Απλα το σωστο απο την πλευρα σου(αν θες την ταπεινη μου γνωμη) θα ηταν να το ξεκαθαρισεις σε ολους πως δεν υπαρχουν γνησιες μπαταριες και πως ολοι εδω και τοσο καιρο παιζουν τζοκερ στο τι θα τους κατσει..Η κοπελα θα μπορουσε να προβει σε απερισκεπτες ενεργειες μετα απο την συμβουλη του.

Περιμενουμε λοιπον να μας πει τι εγινε..

Link to comment
Share on other sites

Απλα το σωστο απο την πλευρα σου(αν θες την ταπεινη μου γνωμη) θα ηταν να το ξεκαθαρισεις σε ολους πως δεν υπαρχουν γνησιες μπαταριες και πως ολοι εδω και τοσο καιρο παιζουν τζοκερ στο τι θα τους κατσει..

Μα δεν το ξέρω αν υπάρχουν ή όχι γνήσιες μπαταρίες. Εσύ πού το ξέρεις; Το υποθέτεις βάσει αναφορών από χρήστες και επειδή το είπαν στον Evris στο Nokia Care, εκεί που πουλάνε την μπαταρία με κόστος το 1/4 από όσο το αγόρασε το lumia 950 XL.

Έχεις αγοράσει ποτέ ανταλλακτική μπαταρία για το 950; Είχες ποτέ το 950 για να αντικαταστήσεις την μπαταρία του;

Δε νομίζεις ότι το επίρρημα "ΨΕΥΔΩΣ" είναι άστοχο;

 

Εγώ αυτό που μπορώ να κάνω είναι γράψω τι βλέπω με τα δικά μου μάτια, όπως και το έκανα και το έχω ξαναπεί στην Evelina.

Αν συγκρίνω τις δύο μπαταρίες, δηλαδή την αυθεντική και αυτήν που αγόρασα από το fixmobile (οπτικά) δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά. Είναι άψογη κατασκευαστικά. Το ίδιο και στο ζήτημα απόδοσης, θερμοκρασίας κ.τ.λ. Οπότε... Τι να με ενδιαφέρει αν είναι γνήσια "Nike", αφού συμπεριφέρεται ως "Nike" και με κόστος το 1/5 της γνήσιας; Θα σε ενδιέφερε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω η γνήσια η μαμίσια τουλάχιστον που είχα εγώ στο 950xl μου, είχε ένα λευκό τετράγωνο μικρό πλαισιο, στη κάτω ή την επάνω πλευρά της μπαταρίας. Αυτό με είπαν ότι αλλάζει χρώμα αν πάρει υγρασία η μπαταρία. Κάτι που δεν είχαν οι επόμενες δύο ή τρεις μπαταρίες που αγόρασα εγώ. Άρα υποθέτω αν ήταν γνήσιες οι επόμενες μπαταρίες, θα έπρεπε να το είχαν αυτό. Επίσης η καλύτερη με κράτησε ως 10 μήνες. Η χειρότερη 7 μήνες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω η γνήσια η μαμίσια τουλάχιστον που είχα εγώ στο 950xl μου, είχε ένα λευκό τετράγωνο μικρό πλαισιο, στη κάτω ή την επάνω πλευρά της μπαταρίας. Αυτό με είπαν ότι αλλάζει χρώμα αν πάρει υγρασία η μπαταρία. Κάτι που δεν είχαν οι επόμενες δύο ή τρεις μπαταρίες που αγόρασα εγώ. Άρα υποθέτω αν ήταν γνήσιες οι επόμενες μπαταρίες, θα έπρεπε να το είχαν αυτό. Επίσης η καλύτερη με κράτησε ως 10 μήνες. Η χειρότερη 7 μήνες!

 

Κάτω δεξιά το έχει. Οι περισσότερες το έχουν αυτό και από άλλους κατασκευαστές. Η Huawei για παράδειγμα δεν το είχε στα παλαιότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω δεξιά το έχει. Οι περισσότερες το έχουν αυτό και από άλλους κατασκευαστές. Η Huawei για παράδειγμα δεν το είχε στα παλαιότερα μοντέλα.

Στη μπαταρία επάνω, όχι στη συσκευή.

Πάντως και τις τρεις που πήρα, καμία δεν το είχε.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα στο fixmobile. Θέλει εγγραφή εκεί κι εγώ δεν θυμάμαι να έχω κάνει εγγραφή κάπου για να αγοράσω μπαταρία.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...