Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την creators update βελτιώθηκε αρκετά το τηλεφωνο. Έχει πιο γρήγορη απόκριση, πιο γρήγορο άνοιγμα κ κλείσιμο εφαρμογών, καλύτερη μπαταρία φαίνεται να έχει, πολύ καλή η προσθήκη εκκαθαρισης μιας εφαρμογής, ο edge σε κσποιες σελιδες φαινεται καλυτερος αλλα σε καποιες χειροτερος...σε ενα ξενο φορουμ ειδα οτι μειωθηκε και το μεγεθος του λειτουργικου σχεδον κατά 1gb...αυτα μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Με την creators update βελτιώθηκε αρκετά το τηλεφωνο. Έχει πιο γρήγορη απόκριση, πιο γρήγορο άνοιγμα κ κλείσιμο εφαρμογών, καλύτερη μπαταρία φαίνεται να έχει, πολύ καλή η προσθήκη εκκαθαρισης μιας εφαρμογής, ο edge σε κσποιες σελιδες φαινεται καλυτερος αλλα σε καποιες χειροτερος...σε ενα ξενο φορουμ ειδα οτι μειωθηκε και το μεγεθος του λειτουργικου σχεδον κατά 1gb...αυτα μέχρι στιγμής.

....και οι ενημερώσεις στο store γίνονται πιο γρήγορα!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμένα δεν μου έχει έρθει τπτ..

 

Κάνε και καμιά χειροκίνητη αναζήτηση μπας και....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η creators με branded Vodafone.

άλλο είναι το πρόβλημα μου,

εδώ και κάμποσο καιρό η μπαταρία έχει αρχίσει τα περίεργα. Φορτίζει έως 67%. Δείχνει 100% το βγάζω από το φορτιστή και πέφτει στο 67% αμέσως. Άλλες φορές μετά από 1 ώρα φόρτιση είτε δείχνει 100% είτε 67% μόλις το βγάλω από το φορτιστή σβήνει από μπαταρία και αφού το ξαναβάλω στην φόρτιση ξεκινάει από το 1%. Αν του κάνω 1-2 soft reset συνεχόμενα στρώνει αλλά στην επόμενη φόρτιση θα το ξανακάνει. 1 μήνα τώρα έτσι πάει η δουλειά. Του έκανα εν τέλει hard reset και στήσιμο από την αρχή, τίποτα πάλι τα ίδια. Η μόνη διαφορά που είδα ήταν στην κύλιση γιατί είχε αρχίσει να λαγκάρει πριν (άλλο θέμα αυτό, μαζί με το μαύρισμα της οθόνης όταν είχα κλήση κατά καιρούς).

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Είναι θέμα μπαταρίας; ή συσκευής; Να το στείλω στο σέρβις;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η creators με branded Vodafone.

άλλο είναι το πρόβλημα μου,

εδώ και κάμποσο καιρό η μπαταρία έχει αρχίσει τα περίεργα. Φορτίζει έως 67%. Δείχνει 100% το βγάζω από το φορτιστή και πέφτει στο 67% αμέσως. Άλλες φορές μετά από 1 ώρα φόρτιση είτε δείχνει 100% είτε 67% μόλις το βγάλω από το φορτιστή σβήνει από μπαταρία και αφού το ξαναβάλω στην φόρτιση ξεκινάει από το 1%. Αν του κάνω 1-2 soft reset συνεχόμενα στρώνει αλλά στην επόμενη φόρτιση θα το ξανακάνει. 1 μήνα τώρα έτσι πάει η δουλειά. Του έκανα εν τέλει hard reset και στήσιμο από την αρχή, τίποτα πάλι τα ίδια. Η μόνη διαφορά που είδα ήταν στην κύλιση γιατί είχε αρχίσει να λαγκάρει πριν (άλλο θέμα αυτό, μαζί με το μαύρισμα της οθόνης όταν είχα κλήση κατά καιρούς).

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο; Είναι θέμα μπαταρίας; ή συσκευής; Να το στείλω στο σέρβις;

Όπως λέει ο keras πιο πάνω. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με την creators update βελτιώθηκε αρκετά το τηλεφωνο. Έχει πιο γρήγορη απόκριση, πιο γρήγορο άνοιγμα κ κλείσιμο εφαρμογών, καλύτερη μπαταρία φαίνεται να έχει, πολύ καλή η προσθήκη εκκαθαρισης μιας εφαρμογής, ο edge σε κσποιες σελιδες φαινεται καλυτερος αλλα σε καποιες χειροτερος...σε ενα ξενο φορουμ ειδα οτι μειωθηκε και το μεγεθος του λειτουργικου σχεδον κατά 1gb...αυτα μέχρι στιγμής.

 

στην καμερα δεν ειδες διαφορες? δεν πηρε update η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω Kodak..

Πιθανό αλλά το μπαμ θα είναι το McLaren. Αν έκανε καλά παζάρια........ .

 

Ό,τι και να ήταν παιδιά, δυστυχώς θα σας απογοητεύσω... Μιας και ήταν εκτός Ε.Ε., έμπλεξα με το τελωνείο και αναγκαστικά θα το αφήσω πια να επιστρέψει... Στον έλεγχο, άνοιξαν την συσκευασία, το πήρα στα χέρια μου, αλλά τελικά έμεινα με την χαρά... Κρίμα :(

 

Ίσως ξαναπροσπαθήσω όταν θα είμαι Ελλάδα με το καλό, ίσως εκεί δεν έχω τα ίδια...

 

Κλείνει η παρένθεση και το off topic...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να ήταν παιδιά, δυστυχώς θα σας απογοητεύσω... Μιας και ήταν εκτός Ε.Ε., έμπλεξα με το τελωνείο και αναγκαστικά θα το αφήσω πια να επιστρέψει... Στον έλεγχο, άνοιξαν την συσκευασία, το πήρα στα χέρια μου, αλλά τελικά έμεινα με την χαρά... Κρίμα :(

 

Ίσως ξαναπροσπαθήσω όταν θα είμαι Ελλάδα με το καλό, ίσως εκεί δεν έχω τα ίδια...

 

Κλείνει η παρένθεση και το off topic...

 

Πες μας τουλάχιστον ποιο ήταν....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τουλάχιστον ποιο ήταν....

 

Αν μου στείλεις σε π.μ. καμιά ιδέα για το πως θα μπορέσω να το πάρω από Ελλάδα (χωρίς τελωνεία κλπ ή έστω πληρώνοντας ένα μικρό ποσό), μιας και από εδώ δεν έκατσε, θα σου πω τι μοντέλο ήταν :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμενα παντως η creators update μου ξεσκισε το τηλεφωνο.

Οχι απλα δεν εφτιαξε κατι παραπανω, αλλα ξεκινησε παλι το προβλημα να μην ξυπναει η οθονη στις κλησεις ακομα και με πατημα πολλες φορες και μετα απο 15 " στο power button. Δεν μπορω να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο για οτιδηποτε αλλο αφου μαυρισει η οθονη. Ουτε να σημειωσω νουμερο, ουτε να τερματησω την κληση.

 

Τα τελευταια 2 προηγουμενα update ειχαν λυσει πληρως το ζητημα. Επισης ο edge κολλαει για μερικα δευτερα. Αργει γενικως σε ολα το τηλ. Το βρασιμο της συσκευης ιδιο, η μπαταρια τα ιδια μετρια πραγματα...

 

Τελος δεν μπορεσα να κατεβασω το greek localisation update. Παταω ληψη και δεν προχωρα.

Πρεπει μαλλον να βαλω win10 στο pc για να τρεξω το recovery tool και να βαλω την προηγουμενη ρομ. Και να βρω τροπο να μπλοκαρω καθε update μεχρι να πεθανει η συσκευη.

Μακραν το πιο προβληματικο σε ρομ τηλ που ειχα ποτε.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα σχετικά με το τηλέφωνο. Κατ άρχειν αξίζει σαν τηλέφωνο? Λίγο που διάβασα εδώ στο θέμα φαίνεται να έχει αρκετά θέματα, φταίνε οι διαφορές εκδώσεις των w10 και τα updates ή γενικά έχει θέματα? Επίσης η κάμερα του,είναι γρήγορη στο άνοιγμα,focus,και capture? Η ανάλυση των βίντεο σε 4k είναι καλή ή έχει θέματα? Είναι λίγο δυσκολο να διαβάσω 120+ σελίδες για αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα σχετικά με το τηλέφωνο. Κατ άρχειν αξίζει σαν τηλέφωνο? Λίγο που διάβασα εδώ στο θέμα φαίνεται να έχει αρκετά θέματα, φταίνε οι διαφορές εκδώσεις των w10 και τα updates ή γενικά έχει θέματα? Επίσης η κάμερα του,είναι γρήγορη στο άνοιγμα,focus,και capture? Η ανάλυση των βίντεο σε 4k είναι καλή ή έχει θέματα? Είναι λίγο δυσκολο να διαβάσω 120+ σελίδες για αυτό ρωτάω.

Γεια σου φιλε, λοιπόν με απλα λογια μην ασχολείσαι με την συγκεκριμένη συσκευή..όχι γιατί ειναι κακή εννοείτε αλλα απο άποψη λειτουργικού ειναι πλέον εγκεφαλικά νεκρή...τα wm10 ειναι πλέον παρελθόν..

Καλη συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα σχετικά με το τηλέφωνο. Κατ άρχειν αξίζει σαν τηλέφωνο? Λίγο που διάβασα εδώ στο θέμα φαίνεται να έχει αρκετά θέματα, φταίνε οι διαφορές εκδώσεις των w10 και τα updates ή γενικά έχει θέματα? Επίσης η κάμερα του,είναι γρήγορη στο άνοιγμα,focus,και capture? Η ανάλυση των βίντεο σε 4k είναι καλή ή έχει θέματα? Είναι λίγο δυσκολο να διαβάσω 120+ σελίδες για αυτό ρωτάω.

Σε 950 το λειτουργικό ειναι πολύ καλύτερο! ;) Η κάμερα αρκετά γρήγορη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε, λοιπόν με απλα λογια μην ασχολείσαι με την συγκεκριμένη συσκευή..όχι γιατί ειναι κακή εννοείτε αλλα απο άποψη λειτουργικού ειναι πλέον εγκεφαλικά νεκρή...τα wm10 ειναι πλέον παρελθόν..

Καλη συνέχεια!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την άποψη. Τα προβλήματα αυτά που αναφέρονται εδώ στο φόρουμ τα έχει με κάποια συγκεκριμένη έκδοση w10 mobile ή γενικά? Δλδ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:ποιο είναι το καλύτερο build των w10 mobile? 1511-1607-1703 και ποια έκδοση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε 950 το λειτουργικό ειναι πολύ καλύτερο! ;) Η κάμερα αρκετά γρήγορη!

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άποψη. Τα προβλήματα αυτά που αναφέρονται εδώ στο φόρουμ τα έχει με κάποια συγκεκριμένη έκδοση w10 mobile ή γενικά? Δλδ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:ποιο είναι το καλύτερο build των w10 mobile? 1511-1607-1703 και ποια έκδοση?

 

 

Σημασια δεν εχουν τα παλιοτερα Builds αλλα το τελευταιο που θα εχει η συσκευη σου διοτι αναγκαστικα θα γινουν τα updates για διαφορους λογους.

Τα προβληματα που διαβασες πιο πανω απο τον Natna..προφανως εχουν να κανουν με την τελευταια επισημη δηλ. την 15.063.297.

Να σου υπενθυμισω παλι πως δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να πας σε wm πλεον, διοτι το λειτουργικο δεν εχει κανενα μελλον και οσο περνα ο καιρος βασικες εφαρμογες θα εξαφανιζονται..ειναι <<ουσιαστικα>> παρελθον.

Επισης να σου τονισω πως τα 950 αν και εχουν κορυφαιες καμερες θα πρεπει να ασχοληθεις πολυ με το manual της καμερας διοτι στο αυτοματο η καμερα χανει πολυ αρκετες φορες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...