Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι δε δουλεύει το tune in! Edited by niotheros
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε πιο κόσμια
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το tunein radio μόνο εμένα βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου (xl);

 

Παίζει μια χαρά στο 950XL.

 

http://i.imgur.com/mnTTQpBl.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το tunein radio με τη δυνατότητα του 950 για λήψη FM. Τι σχέση έχει η εφαρμογή που streamάρει ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Ίντερνετ, να μη μπορεί να εγκατασταθεί στο 950... Άσε που τελικά αποδεικνύεται οτι και δέκτη FM έχει κανονικά και δεν είναι ενεργοποιημένος από το firmware...

Τρελά πράγματα... :wacko:

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το tunein radio με τη δυνατότητα του 950 για λήψη FM. Τι σχέση έχει η εφαρμογή που streamάρει ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Ίντερνετ, να μη μπορεί να εγκατασταθεί στο 950.

 

Καμία απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το tunein radio με τη δυνατότητα του 950 για λήψη FM. Τι σχέση έχει η εφαρμογή που streamάρει ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω Ίντερνετ, να μη μπορεί να εγκατασταθεί στο 950... Άσε που τελικά αποδεικνύεται οτι και δέκτη FM έχει κανονικά και δεν είναι ενεργοποιημένος από το firmware...

Τρελά πράγματα... :wacko:

 

γιατι ποιος ειπε ο,τι σχετίζονται???

η ερωτηση μου ηταν ασχετη με την δυνατοτητα το 950 να παιζει FM!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ποιος ειπε ο,τι σχετίζονται???

η ερωτηση μου ηταν ασχετη με την δυνατοτητα το 950 να παιζει FM!!!

 

Βρε εσύ δίκιο έχεις! Απλή απορία είναι. Πως γίνεται στο XL να παίζει ο δέκτης κανονικά και να υποστηρίζεται από το firmware και επίσης να παίζει και το tunein που φυσικά δεν έχει καμία σχέση με τον δέκτη αφού στριμάρει από το ιντερνετ, και στο 950 να μην έχουν ενεργοποιημένο το δέκτη ραδιοφώνου και επίσης το tunein να μην μπορεί να εγκατασταθεί στη συσκευή. Τουλάχιστον παλαβό μη πω ύποπτο....:confused:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια έκδοση του remote desktop, τα 950 και 950xl θα μπορούν να προβάλουν με το continuum σε μεγάλη οθόνη μια εφαρμογή win32 όπως το photoshop για παράδειγμα που θα τρέχει σε ένα απομακρυσμένο σέρβερ και να αλληλοεπιδρούν κανονικά με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο με το πρόγραμμα.

 

(μετά το πρώτο μισό του βίντεο)

 

https://www.youtube.com/watch?v=XxOrZ5sWI4o

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια έκδοση του remote desktop, τα 950 και 950xl θα μπορούν να προβάλουν με το continuum σε μεγάλη οθόνη μια εφαρμογή win32 όπως το photoshop για παράδειγμα που θα τρέχει σε ένα απομακρυσμένο σέρβερ και να αλληλοεπιδρούν κανονικά με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο με το πρόγραμμα.

 

(μετά το πρώτο μισό του βίντεο)

 

https://www.youtube.com/watch?v=XxOrZ5sWI4o

 

Καταπληκτικό!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά όταν βρίσκομαι σε άλλη Πόλη και θέλω να δουλέψω πχ το AutoCAD από το desktop μου αλλά τον έχω κλειστό τι γίνεται?πρέπει να είναι πάντα ανοιχτό?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά όταν βρίσκομαι σε άλλη Πόλη και θέλω να δουλέψω πχ το AutoCAD από το desktop μου αλλά τον έχω κλειστό τι γίνεται?πρέπει να είναι πάντα ανοιχτό?

 

Πρέπει να σεταριστεί το "wake on lan" για να μπορεί το ρούτερ να ξυπνάει το pc μέσω της κάρτας ethernet. Επίσης πρέπει το pc να έχει έκδοση pro των windows για να μπορεί να τρέχει remote desktop.

 

Αλλιώς θέλει σέρβερ να δουλεύει συνέχεια ή συνδρομή σε υπηρεσίες cloud όπως η Azure για να τρέχει εκεί συνέχεια η έκδοση desktop των προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, άλλα βλέποντας την πτωτική τάση της τιμής, έχουμε μείνει εν αναμονή.

 

Αν και καταλαβαίνω πως κάνεις δεν είναι μάγος για να μου απαντήσει, πόσο περίπου προβλέπετε να φτάσει η τιμή του μέσα στους επόμενους 2 το πολύ μήνες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, άλλα βλέποντας την πτωτική τάση της τιμής, έχουμε μείνει εν αναμονή.

 

Αν και καταλαβαίνω πως κάνεις δεν είναι μάγος για να μου απαντήσει, πόσο περίπου προβλέπετε να φτάσει η τιμή του μέσα στους επόμενους 2 το πολύ μήνες.

 

Ευχαριστώ

 

Σε ευρώ ή σε δραχμές;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.

 

έστω σε ευρώ

 

γενικά για να το θέσω αλλιως. καλύτερα να περιμένει κανα/δυο μηνες ακομα αφού δεν το βιάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευρώ ή σε δραχμές;

Χαχαχα!! Ευστοχο!!

Καλησπέρα,

 

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, άλλα βλέποντας την πτωτική τάση της τιμής, έχουμε μείνει εν αναμονή.

 

Αν και καταλαβαίνω πως κάνεις δεν είναι μάγος για να μου απαντήσει, πόσο περίπου προβλέπετε να φτάσει η τιμή του μέσα στους επόμενους 2 το πολύ μήνες.

 

Ευχαριστώ

Κανεις δεν ξερει. Θεωρω οτι θα ειναι κατω απο 400 σιγουρα, ισως και κοντα στα 350.

Link to comment
Share on other sites

 

Κανεις δεν ξερει. Θεωρω οτι θα ειναι κατω απο 400 σιγουρα, ισως και κοντα στα 350.

 

Αν πέσει κοντα στα 350-370 θα ειναι ιδανικά. Λογικά θα περιμενουμε κι αλλο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του μονοκαρτου έπεσε μέσα σε μια εβδομάδα κατά 50€ στα σκρουτζομαγαζα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του μονοκαρτου έπεσε μέσα σε μια εβδομάδα κατά 50€ στα σκρουτζομαγαζα.

 

Και λίγα είναι...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και λίγα είναι...

 

Έλα όμως που το ds μένει ψηλά. Αν και δεν έχω δυο αριθμούς, το προτιμώ. Έστω και για την μεταπώλησή του θα παίξει ρόλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που το ds μένει ψηλά. Αν και δεν έχω δυο αριθμούς, το προτιμώ. Έστω και για την μεταπώλησή του θα παίξει ρόλο.

 

Το ds δεν πέφτει; Πω. Άρα καμία ελπίδα, ούτε για δοκιμή πλέον, στο μακρινό μέλλον. Μόνο δίκαρτες συσκευές παίρνω κι εγώ. Μπα, η μεταπώληση δε μ' ενδιαφέρει. Δεν πουλάω τις συσκευές μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που το ds μένει ψηλά. Αν και δεν έχω δυο αριθμούς, το προτιμώ. Έστω και για την μεταπώλησή του θα παίξει ρόλο.

 

Το single-SIM είναι 4G+ (cat-6), ενώ το dual-SIM είναι απλό 4G (cat-4). Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το dual-SIM αν δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις με δύο αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε .164 λύθηκε το θέμα με το instagram και τη σύνδεση με fb.

 

Δυστυχώς το πρόβλημα με shazam και soundhound εξακολουθεί να υφίσταται. Hard reset παλι δε κάνω παρά μόνο αν πάρει κάποιο μεγάλο build update.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε .164 λύθηκε το θέμα με το instagram και τη σύνδεση με fb.

 

Δυστυχώς το πρόβλημα με shazam και soundhound εξακολουθεί να υφίσταται. Hard reset παλι δε κάνω παρά μόνο αν πάρει κάποιο μεγάλο build update.

Την .164 την πηρες μεσω Windows Insider ή σε ελευθερη συσκευη; Αν σε ελευθερη, τι Product Code εχεις (ειναι ο κωδικος που ξεκιναει με 059Χ που φαινεται αν βγαλεις το καπακι της μπαταριας).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πήρα την 164 και στο 950 το απλό και στο xl.. Χωρίς insider.

Σου ειναι ευκολο να μου πεις το product code;

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να μου πεις το product code;

 

Δεν βλέπω κάποιο τέτοιο κωδικό μέσα στο μενού.. Καπάκι πίσω δεν ανοίγω γιατί θα μου τρίζει περισσότερο μετά το xl μου! Το ένα από Αγγλικό και το άλλο από Ιταλικό amazon τα έχω αν βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...