Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω αν σας το είπα αλλά το Shazam *******, πάλι ξεκίνησε τα ίδια... :dash:

 

εμένα δεν δούλεψε ποτέ...

Edited by impreza_sti
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν δούλεψε ποτέ...

 

Αν δε γίνει update στην εφαρμογή, δουλειά δε πρόκειται να γίνει..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν σας το είπα αλλά το Shazam *******, πάλι ξεκίνησε τα ίδια... :dash:

 

Να σε ρωτήσω επειδή εμένα update δεν έχει έρθει ακόμα, σε τι region το έχεις και τι γλώσσα και την cortana την έχεις συνεχώς ενεργοποιημένη?, πχ την έχεις βάλει να δουλεύει με το hey cortana ι? Γιατί άμα το μικρόφωνο είναι συνεχώς stanby με την cortana μπορεί να μπλοκάρει το shazam? Αν μπορείς τσέκαρε το και δε αν παίζει ρόλο να μας πεις.Thanks

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω επειδή εμένα update δεν έχει έρθει ακόμα, σε τι region το έχεις και τι γλώσσα και την cortana την έχεις συνεχώς ενεργοποιημένη?, πχ την έχεις βάλει να δουλεύει με το hey cortana ι? Γιατί άμα το μικρόφωνο είναι συνεχώς stanby με την cortana μπορεί να μπλοκάρει το shazam? Αν μπορείς τσέκαρε το και δε αν παίζει ρόλο να μας πεις.Thanks

 

Σωστή η σκέψη σου αλλά δεν έχω cortana αφού τρέχω ελληνικά.

Επίσης το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το 950.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η σκέψη σου αλλά δεν έχω cortana αφού τρέχω ελληνικά.

Επίσης το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το 950.

 

Δεν είπαν ότι η cortana θα δουλέψει ακόμη κι αν έχουμε γλώσσα και region Ελλάδα (και λοιπές χώρες βέβαια)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα πηρα κρανιο. εβαλα soundhound και βρηκα την υγεια μου

Μα ούτε αυτό δουλεύει......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα το soundhound δουλεύει αλλά δεν βρίσκει τα πάντα.
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει βελτιωθεί δραματικά με την αναβάθμιση είναι τα battery drains. Η μπαταρία πλέον συμπεριφέρεται πολύ ομαλότερα και η αυτονομία κατα συνέπεια έχει αυξηθεί.

Έκλεισα ένα 24ωρο και η μπαταρία ήταν το πρωί στο 30%.

Κανονικά θα είχα βάλει φορτιστή τη νύχτα με τη χρήση που κάνω. Πιστεύω οτι έχω κερδίσει ήδη ένα 10% αυτονομία και το κυριότερο ομαλότητα στη κατανάλωση.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα το soundhound δουλεύει αλλά δεν βρίσκει τα πάντα.

 

Υπάρχει trick με το shazam για οποιον θέλει να το χρησιμοποιεί, ανοίγεις την εφαρμογή, κλειδώνεις την οθόνη και τη ξεκλειδώνεις ,μετά πατάς να κάνει search και δουλεύει, δεν είναι το ιδανικό αλλά από το να μην το έχεις καθόλου κάτι είναι. Επίσης τώρα που δεν θα χρησιμοποιεί το iris scanner συνέχεια παλεύεται αυτή η πατέντα, πριν έσπαγε νεύρα και έτρωγε και μπαταρία τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει trick με το shazam για οποιον θέλει να το χρησιμοποιεί, ανοίγεις την εφαρμογή, κλειδώνεις την οθόνη και τη ξεκλειδώνεις ,μετά πατάς να κάνει search και δουλεύει, δεν είναι το ιδανικό αλλά από το να μην το έχεις καθόλου κάτι είναι. Επίσης τώρα που δεν θα χρησιμοποιεί το iris scanner συνέχεια παλεύεται αυτή η πατέντα, πριν έσπαγε νεύρα και έτρωγε και μπαταρία τσάμπα.

 

ok ναι έτσι δουλεύει. Λίγο αργό σαν διαδικασία αλλά τα βρίσκει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αισιως με insider εχουμε φτασει στην εκδοση .1000.τρελη τρελη καταναλωση μπαταριας.στο μεσο της ημερας θελει φόρτιση ,με 1:30 ιντερνετ και λιγο viber, κλειστα notification κλπ κλπ...και κατι αλλο σε ορισμενες ιντερνετικες σελιδες φωτογραφιες γραμματα εναι τεραστια και αχταρμας, στο my phone εναι κομμενη η σελιδα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταία αναβάθμιση δεν βρίσκω πουθενά πως να δυναμώσω την ένταση απο το ξυπνητήρι.. με το ζορι το ακούω το πρωί.. γνωρίζει κανείς πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταία αναβάθμιση δεν βρίσκω πουθενά πως να δυναμώσω την ένταση απο το ξυπνητήρι.. με το ζορι το ακούω το πρωί.. γνωρίζει κανείς πως γίνεται;

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση. Δυναμώνει σταδιακά μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Έμένα πάντως η cortana μια χαρά βρίσκει και τα ελληνικα τραγούδια...!!!Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται shazaam πια
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έμένα πάντως η cortana μια χαρά βρίσκει και τα ελληνικα τραγούδια...!!!Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται shazaam πια

 

Τι γλώσσα και region έχεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι γλώσσα και region έχεις?

 

Γλωσσα τηλεφώνου Αγγλικα γιατι μου την δινουν οι μεταφρασεις,region ελλαδα

Edited by impreza_sti
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Αισιως με insider εχουμε φτασει στην εκδοση .1000.τρελη τρελη καταναλωση μπαταριας.στο μεσο της ημερας θελει φόρτιση ,με 1:30 ιντερνετ και λιγο viber, κλειστα notification κλπ κλπ...και κατι αλλο σε ορισμενες ιντερνετικες σελιδες φωτογραφιες γραμματα εναι τεραστια και αχταρμας, στο my phone εναι κομμενη η σελιδα

 

μια χαρα ειναι η μπαταρια.Αυτη που κατεβασες ειναι η Redstone 2...η οποια θα κυκλοφορησει επισημα τον Μαρτιο του 2017

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τηλεφωνοιατι σε εμενα μια χαρα ειναι ολα,στην τελευταία preview Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
KTLK
Link to comment
Share on other sites

εγώ με 950 vodafone ελληνικό που δεν την έχω ακόμα πάρει την redstone είμαι μοναδική περίπτωση ή περιμένουν και άλλοι; Μου έρχεται να γίνω πάλι insider από την ανυπομονησία!
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εγώ με 950 vodafone ελληνικό που δεν την έχω ακόμα πάρει την redstone είμαι μοναδική περίπτωση ή περιμένουν και άλλοι; Μου έρχεται να γίνω πάλι insider από την ανυπομονησία!

 

και εγώ περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στη microsoft αν το update εξαρτάται από τον carrier στην Ελλάδα (vodafone συγκεκριμένα) ή από αυτούς και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

Νο. We are sending the updates in batches. That means you just have to wait for your turn. We already rolled out the update to almost 60% of the Windows 10 users.

 

οπότε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στη microsoft αν το update εξαρτάται από τον carrier στην Ελλάδα (vodafone συγκεκριμένα) ή από αυτούς και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

Νο. We are sending the updates in batches. That means you just have to wait for your turn. We already rolled out the update to almost 60% of the Windows 10 users.

 

οπότε υπομονή.

 

ποια εκδοση λογισμικου εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...