Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρώει κάποια σκαλώματα ορισμένες φορές και μου δείχνει στο πλακίδιο αλλά και στη lockscreen οτι έχω αδιάβαστο email.. και όταν ανοίξω την εφαρμογή να μην υπάρχει τίποτα. Επίσης με δέκα λεπτά σερφάρισμα σε wifi το κινητό ζεσταίνεται πολύ.

Γενικά το μονο που αξίζει στο κινητό ειναι η κάμερα και η οθονάρα του. Αυτονομία, εφαρμογές και λειτουργικό ειναι για καρπαζιές

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κάποια σκαλώματα ορισμένες φορές και μου δείχνει στο πλακίδιο αλλά και στη lockscreen οτι έχω αδιάβαστο email.. και όταν ανοίξω την εφαρμογή να μην υπάρχει τίποτα. Επίσης με δέκα λεπτά σερφάρισμα σε wifi το κινητό ζεσταίνεται πολύ.

 

 

Γενικά το μονο που αξίζει στο κινητό ειναι η κάμερα και η οθονάρα του. Αυτονομία, εφαρμογές και λειτουργικό ειναι για καρπαζιές

 

 

 

Γνώμη σου. Σεβαστή, αλλα διαφωνώ οριζόντια και κάθετα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη σου. Σεβαστή, αλλα διαφωνώ οριζόντια και κάθετα..

 

κοίτα ίσως στο θέμα μπαταρίας να βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα καθώς ακόμα ειναι καινούριο το κινητό.. αλλά στις εφαρμογές είναι αρκετά πίσω

 

το viber για παράδειγμα ειναι μόνο στα αγγλικά και οι ειδοποιήσεις έρχονται όποτε να ναι

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ίσως στο θέμα μπαταρίας να βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα καθώς ακόμα ειναι καινούριο το κινητό.. αλλά στις εφαρμογές είναι αρκετά πίσω

 

 

 

 

 

το viber για παράδειγμα ειναι μόνο στα αγγλικά και οι ειδοποιήσεις έρχονται όποτε να ναι

 

 

 

Εντάξει εσυ γνώρισες κατευθείαν τη νέα εφαρμογή του Viber που θα πάρει και update για τα ελληνικά προφανως. Η προηγούμενη ειχε κανονικά ελληνικά.

 

Προβλημα με τις ειδοποιήσεις δεν εχω. Στο παλιό ειχα κατά διαστήματα. Πάντως το Viber κατα καιρους ειχε θέματα σε όλες τις πλατφόρμες.

 

Γενικά εσυ να κοιτάζεις την πορεία των windows 10 και ανάλογη θα ειναι και των mobile.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τρώει κάποια σκαλώματα ορισμένες φορές και μου δείχνει στο πλακίδιο αλλά και στη lockscreen οτι έχω αδιάβαστο email.. και όταν ανοίξω την εφαρμογή να μην υπάρχει τίποτα. Επίσης με δέκα λεπτά σερφάρισμα σε wifi το κινητό ζεσταίνεται πολύ.

Γενικά το μονο που αξίζει στο κινητό ειναι η κάμερα και η οθονάρα του. Αυτονομία, εφαρμογές και λειτουργικό ειναι για καρπαζιές

 

και γω τηι ιδια αποψη εχω

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κάποια σκαλώματα ορισμένες φορές και μου δείχνει στο πλακίδιο αλλά και στη lockscreen οτι έχω αδιάβαστο email.. και όταν ανοίξω την εφαρμογή να μην υπάρχει τίποτα. Επίσης με δέκα λεπτά σερφάρισμα σε wifi το κινητό ζεσταίνεται πολύ.

Γενικά το μονο που αξίζει στο κινητό ειναι η κάμερα και η οθονάρα του. Αυτονομία, εφαρμογές και λειτουργικό ειναι για καρπαζιές

 

Αυτό με την θερμοκρασία δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Ζέσταμα και κατανάλωση πάνε μαζί. Βρες τι σου κάνει τη ζημιά και θα είσαι οκ. Το 950 δεν έχει προβλήματα θερμοκρασίας και η μπαταρία του είναι μια χαρά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

It is happening..

 

Είσαι unlocked? Γιατί εμένα δε μου το βγάζει το anniversary update, από βονταφον το έχω αγοράσει.Thanks

Link to comment
Share on other sites

Για το ότι η συσκευή ζεσταίνεται υπάρχουν πάρα πολλές αναφορές στο internet. Φυσικά αυτό είναι ανάλογα και με την χρήση που κάνει ο καθένας και τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί. Για πλοήγηση σε κάποια μικρά mobile sites δεν υπάρχει θέμα. Αλλά υπάρχουν σελίδες που έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση και ζορίζουν περισσότερο την συσκευή. Όπως επίσης και κάποιες εφαρμογές όταν τις ανοίγεις αρχίζει μετά από λίγο ζεσταίνεται η συσκευή.

 

Να δούμε με το update πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες καλημέρα σας. Καινούργιος στο forum και κάτοχος απο τη περασμενη εβδομάδα της συσκευής 950. Επειδή έχω ψάξει αρκετά, αλλά δεν μου ειναι πολύ σαφές, θα ήθελα να ενεργοποήσω το ραδιόφωνο της συσκευής, που οπως ξέρουμε οι συσκευές που έρχονται Ευρώπη δεν την έχουν ενεργοποιημένη, ωστόσο ή τεχνική δυνατότητα υπάρχει. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εαν υπήρχε κάποιος να με διαφωτίσει. Επίσης γνωρίζω οτι η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει πριν το Anniversary Update, αλλιώς αυτή η δυνατότητα χάνεται. Αληθεύει αυτό τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες καλημέρα σας. Καινούργιος στο forum και κάτοχος απο τη περασμενη εβδομάδα της συσκευής 950. Επειδή έχω ψάξει αρκετά, αλλά δεν μου ειναι πολύ σαφές, θα ήθελα να ενεργοποήσω το ραδιόφωνο της συσκευής, που οπως ξέρουμε οι συσκευές που έρχονται Ευρώπη δεν την έχουν ενεργοποιημένη, ωστόσο ή τεχνική δυνατότητα υπάρχει. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εαν υπήρχε κάποιος να με διαφωτίσει. Επίσης γνωρίζω οτι η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει πριν το Anniversary Update, αλλιώς αυτή η δυνατότητα χάνεται. Αληθεύει αυτό τελικά;

 

Καλώς ήρθες και καλοτάξιδο! Έχει αναφερθεί πίσω. γύρνα αρκετές σελίδες και θα το βρεις ή ψάξε στο Internet. Εγώ να πω την αλήθεια δε το έκανα ποτέ. Γενικά δεν είμαι αυτός που θα σε διαφωτίσει στο συγκεκριμένο θέμα! :rolleyes:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και στο δικό μου το update, από Vodafone :)

 

Εμένα δεν μου έχει βγάλει τίποτα ακόμα, σίγουρα είσαι vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει βγάλει τίποτα ακόμα, σίγουρα είσαι vodafone?

 

 

 

Εμένα έχει γίνει από χθες το βράδυ η αναβάθμιση... Vodafone branded..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από χθες έχει γίνει όπως και σε ένα 640 unbranded και τα δυο.

Φυσάει η συσκευή. Αυτό που έχω ευχαριστηθεί πιο πολύ όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο είναι η ανανέωση του store.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει βγάλει τίποτα ακόμα, σίγουρα είσαι vodafone?

 

Ναι αγορασμένο από Vodafone και βγάζει και το logo κάθε φορά που το ενεργοποιώ.

Μια χαρά όλα μέχρι τώρα, αν και ίσως ρίξω ένα hard reset αργότερα. Το multitasking εξαιρετικό και τώρα πια δείχνει και παραπάνω εφαρμογές, το store δείχνει πολύ καλό και κάνει και πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις και τις εγκαταστάσεις. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το πήρα το Δεκέμβριο έκανα μόνο στην αρχή ένα hard reset και από τότε τίποτα. Δε θα κάνω ούτε τώρα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το πήρα το Δεκέμβριο έκανα μόνο στην αρχή ένα hard reset και από τότε τίποτα. Δε θα κάνω ούτε τώρα.

 

Αυτό το μια από τα ίδια περιμέναμε σαν χαζά???

Δεν πολυβλέπω σοβαρές διαφορές...

 

Το store ΔΕΝ είναι ΣΟΒΑΡΗ διαφορά.

Δεν μας δώσαν την νέα εφαρμογή της κάμερας

Επίσης δεν έχω δει ρύθμιση χρωμάτων/οξύτητας/κορεσμού στην κάμερα. Το πιο σοβαρό από όλα για μένα.

 

Και όχι δεν θα μπω στο insider...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά από vod γιατί δε μου τη βγάζει την ενημέρωση, έκανα και soft reset αλλά τπτ. Διατίθεται σταδιακά ή έχει φάει κανένα κόλλημα? Οι άλλοι που είστε branded πήρατε κανονικά?

 

To shazam μήπως έφτιαξε? Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος?

Edited by Ant23
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά από vod γιατί δε μου τη βγάζει την ενημέρωση, έκανα και soft reset αλλά τπτ. Διατίθεται σταδιακά ή έχει φάει κανένα κόλλημα? Οι άλλοι που είστε branded πήρατε κανονικά?

 

To shazam μήπως έφτιαξε? Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος?

 

 

 

Επιβεβαιώνω εγώ, το shazam δουλεύει κανονικότατα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μια από τα ίδια περιμέναμε σαν χαζά???

Δεν πολυβλέπω σοβαρές διαφορές...

 

Το store ΔΕΝ είναι ΣΟΒΑΡΗ διαφορά.

Δεν μας δώσαν την νέα εφαρμογή της κάμερας

Επίσης δεν έχω δει ρύθμιση χρωμάτων/οξύτητας/κορεσμού στην κάμερα. Το πιο σοβαρό από όλα για μένα.

 

Και όχι δεν θα μπω στο insider...

 

αυτα που ψαχνεις στην καμερα ειναι εποχης Symbian.

Δεν πιστευω να γινει ποτε σε καμερα της microsoft.

την καινουρια εκδοση της καμερας (2016.729.) την εχω εγω σε Lumia 930/fast ring και εχει αρκετα διαφορετικους αλγοριθμους

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δουλεύει το Shazam! :w00t:

 

Επίσης βλέπω βελτίωση ήδη στη μπαταρία. Μικρή αλλά ορατή.

 

Έχει και πολλά άλλα αλλά καλύτερα να μη τα γράψω εδώ αλλά στο νημα του λειτουργικού.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

αυτα που ψαχνεις στην καμερα ειναι εποχης Symbian.

Δεν πιστευω να γινει ποτε σε καμερα της microsoft.

την καινουρια εκδοση της καμερας (2016.729.) την εχω εγω σε Lumia 930/fast ring και εχει αρκετα διαφορετικους αλγοριθμους

 

 

Kώστα εννοώ να ρυθμίζω εγώ. Κάποιο κουμπί/slider/ mode...

Δεν ψάχνω τον ίδιο αλγόριθμο.

Η λεπτομέρεια στην εικόνα , το manual πρόγραμμα και το DR (χωρίς το rich) είναι ήδη πολύ πολύ καλά.

Όταν υπάρχει ήλιος στο κάδρο (ηλιοβασίλεμα, ανατολή) ζουρλένεται και τον βγάζει υπέρ - κορεσμένο σε χρώμα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Kώστα εννοώ να ρυθμίζω εγώ. Κάποιο κουμπί/slider/ mode...

Δεν ψάχνω τον ίδιο αλγόριθμο.

Η λεπτομέρεια στην εικόνα , το manual πρόγραμμα και το DR (χωρίς το rich) είναι ήδη πολύ πολύ καλά.

Όταν υπάρχει ήλιος στο κάδρο (ηλιοβασίλεμα, ανατολή) ζουρλένεται και τον βγάζει υπέρ - κορεσμένο σε χρώμα.

 

Τετοιες ρυθμισεις εχει η Proshot...εντος εβδομαδας βγαινει και η εκδοση για wp10

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δουλεύει το Shazam! :w00t:

 

Επίσης βλέπω βελτίωση ήδη στη μπαταρία. Μικρή αλλά ορατή.

 

Έχει και πολλά άλλα αλλά καλύτερα να μη τα γράψω εδώ αλλά στο νημα του λειτουργικού.

 

Επιτέλους με αυτό το shazam! :p

 

Η μπαταρία όντως έχει μία μικρή βελτίωση όπως επίσης και γενικά το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...