Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσες μέρες έκανα έλεγχο. Σήμερα το πρωί μου την εμφάνισε
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Σου εμφάνισε αυτη που υπάρχει ήδη! Η τελευταία δηλαδή. Άλλη δεν εχει και να θέλεις, προς το παρόν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παράγγειλα και εγώ και θα το έχω σε λίγες μέρες, πρώτη φορά με windows phone, έχω τρομάξει λίγο με μερικά που διαβάζω στο ίντερνετ απλά πιστεύω ότι πολλά δε στέκουν και είναι κακίες. Το μόνο που με προβληματίζει είναι να μην εγκαταλείψει το λειτουργικό η Microsoft.Λοιπόν θέλω αν μπορεί να μου πει κάποιος τα εξής:

1. Να προτείνει θήκη με πορτάκι και τζάμι tempered αν υπάρχει εντός Ελλάδας γιατί θέλω να τα παραλάβω πριν από το κινητό.

2. Χρειάζεται κάποια διαδικασία όταν το ενεργοποιείς πρώτη φορά? Εγκαθιστώ πρώτα όλες τις αναβαθμίσεις και μετά τις εφαρμογές ή δεν παίζει ρόλο. Είμαι τελείως newb στα windows και θέλω να το στήσω σωστά.

Κάτι τελευταίο, όσοι έχετε πάρει της vodafone δεν έχετε κάτι διαφορετικό πέραν στο φόρτωμα στην αρχή. Σωστά?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τις ονομασιες.

Το τηλ ειναι μερικων ημερων απο voda. OTA

 

Σήμερα/αυριο θα σου έρθει νέα αναβάθμιση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παράγγειλα και εγώ και θα το έχω σε λίγες μέρες, πρώτη φορά με windows phone, έχω τρομάξει λίγο με μερικά που διαβάζω στο ίντερνετ απλά πιστεύω ότι πολλά δε στέκουν και είναι κακίες. Το μόνο που με προβληματίζει είναι να μην εγκαταλείψει το λειτουργικό η Microsoft.Λοιπόν θέλω αν μπορεί να μου πει κάποιος τα εξής:

1. Να προτείνει θήκη με πορτάκι και τζάμι tempered αν υπάρχει εντός Ελλάδας γιατί θέλω να τα παραλάβω πριν από το κινητό.

2. Χρειάζεται κάποια διαδικασία όταν το ενεργοποιείς πρώτη φορά? Εγκαθιστώ πρώτα όλες τις αναβαθμίσεις και μετά τις εφαρμογές ή δεν παίζει ρόλο. Είμαι τελείως newb στα windows και θέλω να το στήσω σωστά.

Κάτι τελευταίο, όσοι έχετε πάρει της vodafone δεν έχετε κάτι διαφορετικό πέραν στο φόρτωμα στην αρχή. Σωστά?

Ευχαριστώ πολύ.

 

όταν το ανοίξεις κάνε όλες τις αναβαθμίσεις, κάνε και ένα hard reset μιας και δεν θα έχεις βάλει τίποτα από δεδομένα και μετά άρχισε να το δουλεύεις.

όσον αφορά το θέμα vodafone αν εξαιρέσεις μια εικόνα της vodafone όταν το εκκινείς δεν υπάρχει τίποτα διαφορετικό από τα υπόλοιπα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

όταν το ανοίξεις κάνε όλες τις αναβαθμίσεις, κάνε και ένα hard reset μιας και δεν θα έχεις βάλει τίποτα από δεδομένα και μετά άρχισε να το δουλεύεις.

όσον αφορά το θέμα vodafone αν εξαιρέσεις μια εικόνα της vodafone όταν το εκκινείς δεν υπάρχει τίποτα διαφορετικό από τα υπόλοιπα.

 

Αυτό που διαβάζω για unlocked lumia 950 έχει να κάνει κάποια σχέση και με τη vodafone, τι εννοούν unlocked?

Πάντως πέρα από τη πλάκα με 260 ευρώ τηλέφωνο με τέτοια χαρακτηριστηκά δε βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη μασάτε έχετε πάρει συσκευή αστέρι. Αν τα βρείτε με τις εφαρμογές που ίσως λείπουν δε θα επιστρέψετε πίσω..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ειναι τουμπανο. οσο την μαθαινω τοσο καλυτερη γινεται. οι φωτος τελικα ειναι καλες αλλα θελουν τα κολπα τους. παρατηρησα οτι ενω αμα κανεις ζουμ φαινονται πιξελαδουρες στην οθονη, στην φωτο δεν υπαρχουν.

παντως το προβλημα του μπατερι ντρειν και θερμοτητας παραμενει. με το που ερθειθ το ανιβερσαρι κανω καθαρο ινστολ να δουμε.

πιστευετε αν κανω καθαρο ινστολ, θα ειναι το ιδιο με το να περασω τα γουιντοουζ με ρικαβερι τουλς? (με το που βγει το απντειτ θα υπαρχει κα ιστα ρικαβερι τουλς ε?)

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπω ακριβώς τι τρέχει από πίσω;

Βάζω συνεχεία εξοικονόμηση ενέργειας και έκοψα το OneDrive.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπω ακριβώς τι τρέχει από πίσω;

Βάζω συνεχεία εξοικονόμηση ενέργειας και έκοψα το OneDrive.

 

Το NFC το τσέκαρες; Αυτό καταπίνει την μπαταρία.

Για τις εφαρμογές παρασκήνιου κάνε μια αναζητηση στις ρυθμίσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το NFC το τσέκαρες; Αυτό καταπίνει την μπαταρία.

Για τις εφαρμογές παρασκήνιου κάνε μια αναζητηση στις ρυθμίσεις.

 

Ok τώρα το έκοψα.

Θα δω πως πάει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ok τώρα το έκοψα.

Θα δω πως πάει.

 

Δες και τις εφαρμογές παρασκηνίου

Ρυθμισεις->προστασία προσωπικών δεδομένων ->εφαρμογές παρασκηνίου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και να χτυπιέστε η αυτονομία της συσκευής θα είναι χαμηλή.

Ποιος έξυπνος εκεί στην MS σκέφτηκε να βάλει Quad HD οθόνη ...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και να χτυπιέστε η αυτονομία της συσκευής θα είναι χαμηλή.

 

 

Ποιος έξυπνος εκεί στην MS σκέφτηκε να βάλει Quad HD οθόνη ...

 

 

 

Εχεις δικιο. Ειναι οθονάρα όμως τι να λέμε τωρα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα στις 8, δεν λέει να ανοίξει με τίποτα...Στα καλά καθούμενα...Είμαι για vodafone αύριο,δυστυχώς
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα στις 8, δεν λέει να ανοίξει με τίποτα...Στα καλά καθούμενα...Είμαι για vodafone αύριο,δυστυχώς

 

 

 

Πάτησε ταυτόχρονα το power button και το πλήκτρο που χαμηλώνει την φωνή και κράτησε το μέχρι να δονηθεί, θα σου κάνει restart..

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,αλλά δεν γίνεται τίποτα...Είναι σα να μην έχει καθόλου μπαταρία και να μην ανταποκρίνεται σε κάτι
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,αλλά δεν γίνεται τίποτα...Είναι σα να μην έχει καθόλου μπαταρία και να μην ανταποκρίνεται σε κάτι

 

 

 

Πόση ώρα το κράτησες; κράτα το μέχρι να δονηθεί..

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα το κράτησες; κράτα το μέχρι να δονηθεί..

 

Δονείται στιγμιαία και αυτό ήταν.Έβαλα,έβγαλα μπαταρία τίποτα

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,αλλά δεν γίνεται τίποτα...Είναι σα να μην έχει καθόλου μπαταρία και να μην ανταποκρίνεται σε κάτι

 

Όπως σου είπε ο φίλος, κράτησέ το μέχρι να δονηθεί, περίπου 10"-15".

Αν δεν, Βαλ το να φορτίσει και δοκίμασε κι άλλες πρίζες ή ακόμη καλύτερα, συνδέοντάς το με το pc. Αν δεν, βγάλε την μπαταρία (αν και πιστεύω πως ένα από τα προηγούμενα θα λύσει το πρόβλημα). Αν δεν, τότε service

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε κάνε αυτό που σου είπα χωρίς να βγάλεις μπαταρία, κρατα το πατημένο ταυτόχρονα θα σου δονήσει και μετά θα βγάλει το λογότυπο, μην τα αφήσεις τα κουμπιά αν δεν δεις λογότυπο..
Link to comment
Share on other sites

Δονείται στιγμιαία και αυτό ήταν.Έβαλα,έβγαλα μπαταρία τίποτα

 

Τότε σίγουρα έχει ξεμείνει από μπαταρία. Κάνε το δεύτερο που σου ανέφερα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες,αλλά δεν είμαι και τόσο άσχετος.Για να λέω δεν γίνεται τίποτα,τα έχω κάνει όλα και πάνω από μία φορά...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επιμείνει σε αυτά που σου είπαμε και δεν γίνεται τίποτα τότε δυστυχώς πας για service.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...