Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ακομα...προτεινεις κατι?

 

Απλα σκεφτηκα μηπως επηρεαζε την καμερα.

Δεν ξερω τι να προτεινω, ειχα δοκιμασει ενα tempered απο αμαζον, το οποιο τοποθετηθηκε αψογα, ολα μια χαρα, τα κοψιματα τελεια, ΟΜΩΣ επηρεαζε αρνητικα την αφη οταν δεν ακουμπουσα με το χερι μου το σασι. Πχ, οταν το ειχα πανω σε τραπεζι. Αν ομως κρατουσα το ταμπλετ στα χερια μου , ολα ηταν καλα.

Παντως γενικα η οθονη ειναι αρκετα ανθεκτικη και ισως, με λιγη προσοχη, δεν χρειαζεται καμια προστασια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα σκεφτηκα μηπως επηρεαζε την καμερα.

Δεν ξερω τι να προτεινω, ειχα δοκιμασει ενα tempered απο αμαζον, το οποιο τοποθετηθηκε αψογα, ολα μια χαρα, τα κοψιματα τελεια, ΟΜΩΣ επηρεαζε αρνητικα την αφη οταν δεν ακουμπουσα με το χερι μου το σασι. Πχ, οταν το ειχα πανω σε τραπεζι. Αν ομως κρατουσα το ταμπλετ στα χερια μου , ολα ηταν καλα.

Παντως γενικα η οθονη ειναι αρκετα ανθεκτικη και ισως, με λιγη προσοχη, δεν χρειαζεται καμια προστασια.

 

Μα ναι αλλωστε την καπακωνει το πληκτρολογιο. Εμενα με αγχωσε λιγο αυτο που εγινε ακομα δε το πηρα. Παντως μου κανει εντυπωση διοτι επαιζε κανονικα απο το sleep mode και γενικα ανοιγε και σε skype και σε φωτογραφιες αν τραβουσα.

Μετα απο shut down δεν ανοιγε.

 

Αν θελω επιστροφη πως γινετε αφου το πηρα απο Amazon.fr? Δεν υπαρχει καποιο καταστημα εδω Ελλαδα ωστε να μιλησω?

Link to comment
Share on other sites

Κατσε και θα δουμε. Για αμαζον ξερει ο Alextrela. Μην ανησυχεις, σιγουρα η διαδικασια θα ειναι απλουστατη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατσε και θα δουμε. Για αμαζον ξερει ο Alextrela. Μην ανησυχεις, σιγουρα η διαδικασια θα ειναι απλουστατη.

 

πραγματικα δε ξερω τι γινετε ενω το αφησα να ολοκληρωσει εβγαλε there is was an error for reset και ειχε ενα cancel. το πατησα και επελεξα μετα exit return to windows 10. και εμεινα σε μαυρη οθονη...πφφφφ τι κανω??

 

πηγα να το κλεισω, το ανοιξα, εγραψε surface και μετα παλι στη μαυρη οθονη

 

EDIT: μπηκα στο Surface UEFI... προχωραω καπως?

Πατησα απο εκει να κανει restart και μενει στη μαυρη οθονη αναμενο. πφφφ τι γινεται? :(

Edited by angel1979
Link to comment
Share on other sites

Εδω η διαδικασία για reset

Δεν μπαίνεις surface UEFI καν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6616415#post6616415

 

Για επιστροφή στο amazon και αντικατασταση γίνεται μέσω απο το λογαριασμό σου οπου επιλέγεις επιστροφή και διαλέγεις ειτε πίστωση χρημάτων ειτε αντικατασταση.

 

Και στις 2 περιπτωσεις εκτυπώσεις το return lebel το κολλάς στο κουτί της συσκευασίας που σου ήρθε,γράφεις τα στοιχεία σου(ονοματεπώνυμο κλπ) και το στέλνεις με ΕΛΤΑ συστημένο.

Σε μια εβδομάδα-10 ημέρες παραλαμβάνουν οπου σου στελνουν confirmation email οτι παρέλαβαν.

 

Για να σου πιστώνουν τα μεταφορικά τους στέλνεις φωτοτυπία με email η μέσω του λογιαριασμου σου στο πεδίο βοήθεια-επικοινωνία της σελίδας του amazon μέσα απο το λογαριασμό σου σε μορφή PDF η jpg και στα πιστώνουν απευθείας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω η διαδικασία για reset

Δεν μπαίνεις surface UEFI καν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6616415#post6616415

 

Για επιστροφή στο amazon και αντικατασταση γίνεται μέσω απο το λογαριασμό σου οπου επιλέγεις επιστροφή και διαλέγεις ειτε πίστωση χρημάτων ειτε αντικατασταση.

 

Και στις 2 περιπτωσεις εκτυπώσεις το return lebel το κολλάς στο κουτί της συσκευασίας που σου ήρθε,γράφεις τα στοιχεία σου(ονοματεπώνυμο κλπ) και το στέλνεις με ΕΛΤΑ συστημένο.

Σε μια εβδομάδα-10 ημέρες παραλαμβάνουν οπου σου στελνουν confirmation email οτι παρέλαβαν.

 

Για να σου πιστώνουν τα μεταφορικά τους στέλνεις φωτοτυπία με email η μέσω του λογιαριασμου σου στο πεδίο βοήθεια-επικοινωνία της σελίδας του amazon μέσα απο το λογαριασμό σου σε μορφή PDF η jpg και στα πιστώνουν απευθείας.

Ενταξει, επιστημονας!!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδω η διαδικασία για reset

Δεν μπαίνεις surface UEFI καν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6616415#post6616415

 

Για επιστροφή στο amazon και αντικατασταση γίνεται μέσω απο το λογαριασμό σου οπου επιλέγεις επιστροφή και διαλέγεις ειτε πίστωση χρημάτων ειτε αντικατασταση.

 

Και στις 2 περιπτωσεις εκτυπώσεις το return lebel το κολλάς στο κουτί της συσκευασίας που σου ήρθε,γράφεις τα στοιχεία σου(ονοματεπώνυμο κλπ) και το στέλνεις με ΕΛΤΑ συστημένο.

Σε μια εβδομάδα-10 ημέρες παραλαμβάνουν οπου σου στελνουν confirmation email οτι παρέλαβαν.

 

Για να σου πιστώνουν τα μεταφορικά τους στέλνεις φωτοτυπία με email η μέσω του λογιαριασμου σου στο πεδίο βοήθεια-επικοινωνία της σελίδας του amazon μέσα απο το λογαριασμό σου σε μορφή PDF η jpg και στα πιστώνουν απευθείας.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα αν ακολουθησω αυτο δυστηχως δε θα εχουν αλλο κομματι καινουργιο να μου στειλουν και αναγκαστηκα θα πρεπει να μου επιστρεψουν τα χρηματα να το αγορασω απο αλλου, με αποτελεσμα να μη το βρω στη τιμη της προσφορας.

 

Ενας φιλος μου ειπε να κανω τη διαδικασια με το image και το usb. Το εχεις κανει ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτη η λύση για όλους τους κατόχους surface tablet.

https://www.microsoft.com/surface/en-au/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτη η λύση για όλους τους κατόχους surface tablet.

https://www.microsoft.com/surface/en-au/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

 

Ναι αυτο ακριβως εκανα και σωθηκα! Γλυτωσα παρα πολλη ταλαιπωρια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως εκανα και σωθηκα! Γλυτωσα παρα πολλη ταλαιπωρια

 

Πολύ σωστά έπραξες τότε.

Η πιο ενδεδειγμένη λύση θα έλεγα.

 

Ιδιαίτερα όταν έχεις αποτύχει με τα εργαλεία εντός windows που ανέφερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω απο το Αγγλικό microsoft store το wireless display adapter, διαλέγω πληρωμή με paypal, και μου βγαζει billing address με επιλογή μόνο για Αγγλία, τι κάνω βάζω μια τυχαία διεύθυνση Αγγλική; Ρωτάω γιατί απο οτι καταλαβαίνω πολλοί εχουν αγοράσει απο το Αγγλικό store. Μια απάντηση το συντομότερο θα την εκτιμούσα, γιατί έχω μείνει στο checkout.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω απο το Αγγλικό microsoft store το wireless display adapter, διαλέγω πληρωμή με paypal, και μου βγαζει billing address με επιλογή μόνο για Αγγλία, τι κάνω βάζω μια τυχαία διεύθυνση Αγγλική; Ρωτάω γιατί απο οτι καταλαβαίνω πολλοί εχουν αγοράσει απο το Αγγλικό store. Μια απάντηση το συντομότερο θα την εκτιμούσα, γιατί έχω μείνει στο checkout.

Το εχω αντιμετωπισει και εγω. Δεν μπορουσα να αγορασω απο αγγλια. Αν εχει καποιος λυση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις άλλων χωρών ms store;;

 

Εδω παντως μια λυση που αναφερθηκε απο χρήστη παλιότερα.

 

"Τώρα λίγες πληροφορίες για να βοηθήσω όσους θέλουν να το παραγγείλουν από Αγγλία:

Πέρασα κανονικά την παραγγελία στο store με αποστολή Ελλάδα, με την χώρα μας να είναι μέσα στον κατάλογο των χωρών αποστολής. Το πρόβλημα το συνάντησα στην διεύθυνση χρέωσης καθώς πλήρωσα με paypal και ελληνική ΑΜΕΧ της ALPHA BANK. Θέλει οπωσδήποτε να βάλεις διεύθυνση χρέωσης στην Αγγλία και το σύστημα δεν δέχεται ταχυδρομικό κώδικα της δικής μας μορφής. Αφού το σκέφτηκα λίγο και υπολογίζοντας πως θα μου στείλουν το τιμολόγιο (Invoice) στο email μου (όπως και έκαναν) έβαλα την διεύθυνσή μου στην Ελλάδα έβαλα έναν φανταστικό ταχυδρομικό κωδικό αγγλικού τύπου της μορφής ΑΑ111ΑΑ (όπου Α βάζεις γράμμα, όπου 1 αριθμό), έγραψα στο county GREECE και Country UK και είπα άμα το χάψουν το 'χαψαν! Φυσικά ήθελαν να το χάψουν αφού με την πρώτη ματιά ακόμα και ο ποιο βλάκας υπάλληλος θα καταλάβαινε ότι δεν υπάρχει στην Αγγλία κομητεία GREECE με πόλη Thessaloniki! Το θέμα είναι ότι η χρέωση έγινε κανονικά με την αποστολή και έλαβα το πακέτο σε 3 ημέρες. Μου έστειλαν και το τιμολόγιο που γράφει Thessaloniki, United Kingdom :P και είμαι αρχηγός!"

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις άλλων χωρών ms store;;

 

Εδω παντως μια λυση που αναφερθηκε απο χρήστη παλιότερα.

 

"Τώρα λίγες πληροφορίες για να βοηθήσω όσους θέλουν να το παραγγείλουν από Αγγλία:

Πέρασα κανονικά την παραγγελία στο store με αποστολή Ελλάδα, με την χώρα μας να είναι μέσα στον κατάλογο των χωρών αποστολής. Το πρόβλημα το συνάντησα στην διεύθυνση χρέωσης καθώς πλήρωσα με paypal και ελληνική ΑΜΕΧ της ALPHA BANK. Θέλει οπωσδήποτε να βάλεις διεύθυνση χρέωσης στην Αγγλία και το σύστημα δεν δέχεται ταχυδρομικό κώδικα της δικής μας μορφής. Αφού το σκέφτηκα λίγο και υπολογίζοντας πως θα μου στείλουν το τιμολόγιο (Invoice) στο email μου (όπως και έκαναν) έβαλα την διεύθυνσή μου στην Ελλάδα έβαλα έναν φανταστικό ταχυδρομικό κωδικό αγγλικού τύπου της μορφής ΑΑ111ΑΑ (όπου Α βάζεις γράμμα, όπου 1 αριθμό), έγραψα στο county GREECE και Country UK και είπα άμα το χάψουν το 'χαψαν! Φυσικά ήθελαν να το χάψουν αφού με την πρώτη ματιά ακόμα και ο ποιο βλάκας υπάλληλος θα καταλάβαινε ότι δεν υπάρχει στην Αγγλία κομητεία GREECE με πόλη Thessaloniki! Το θέμα είναι ότι η χρέωση έγινε κανονικά με την αποστολή και έλαβα το πακέτο σε 3 ημέρες. Μου έστειλαν και το τιμολόγιο που γράφει Thessaloniki, United Kingdom :P και είμαι αρχηγός!"

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά, σε πιας χώρας το store δεν υπάρχει το αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά, σε πιας χώρας το store δεν υπάρχει το αντίστοιχο πρόβλημα;

Σε όλα τα αλλα(ιρλανδικό,γερμανικο, γαλλικό, ολλανδικό,ιταλικό)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα αλλα(ιρλανδικό,γερμανικο, γαλλικό, ολλανδικό,ιταλικό)

 

Ευχαριστώ πολύ, Αλέξη! Στέλνει κάποιο απο αυτά πιο γρήγορα και πρέπει να το προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απλα βαζεις μια χαζομαρα και γινεται. Δεν ξερω, ειξαι λιγο ρισκο, επειδη τα χρηματα δεσμευονται αμεσα και μετα, αν υπαρχει προβλημα, τρεχα γυρευε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, Αλέξη! Στέλνει κάποιο απο αυτά πιο γρήγορα και πρέπει να το προτιμήσω;

 

Οτι θες το ίδιο ειναι.

4-5 εργάσιμες με ups standard.

 

Προτίμησε τα άλλων χωρών οχι αγγλικό εφόσον το εχουν και αυτοί.

Δεν εχει νόημα δηλαδη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και τα υπόλοιπα stores λειτουργούν με τον τρόπο του Αγγλικού στο billing address που είχε δοκιμάσει και δούλεψε ο φίλος. Μόνο που στα υπόλοιπα η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη! Συγκεκριμένα σε αφήνει να βάλεις Ελληνική διεύθυνση στο billing address, αλλά στο επιβεβαιωτικό της παραγγελιάς στο τέλος για δείτε. Η παραγγελία εγινε στο Ιρλανδικό

 

screenshot.jpg

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και τα υπόλοιπα stores λειτουργούν με τον τρόπο του Αγγλικού στο billing address που είχε δοκιμάσει και δούλεψε ο φίλος. Μόνο που στα υπόλοιπα η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη! Συγκεκριμένα σε αφήνει να βάλεις Ελληνική διεύθυνση στο billing address, αλλά στο επιβεβαιωτικό της παραγγελιάς στο τέλος για δείτε. Η παραγγελία εγινε στο Ιρλανδικό

 

Σε εμένα δεν γίνεται με αυτον τον τροπο.

Δεν βάζω διευθύνσεις ουτε στο billing ουτε στο shipping address.

Ειναι ηδη περασμένα αυτόματα και πατάω αγορά στυλ amazon.

 

Δεν μου κανει προεπισκόπηση.

 

Μήπως ειναι η πρώτη φορα που ψωνίζεις απο store για αυτο στο βγάζει ετσι;;

 

Εκτός αν εχε αλλάξει η διαδικασία απο την τελευταία φορα που εκανα αγορά πριν κάποιους μήνες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ναι η πρώτη φορά είναι αλλά γιατί να παιζει ρόλο; Πάντως όταν δήλωσα το billing address με αφηνε κανονικά να επιλέξω Ελλάδα οπως και έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ναι η πρώτη φορά είναι αλλά γιατί να παιζει ρόλο; Πάντως όταν δήλωσα το billing address με αφηνε κανονικά να επιλέξω Ελλάδα οπως και έκανα.

Μου φαινεται και σε εμένα ετσι έκανε την πρώτη φορα αλλα οχι στα επόμενα.

Αλλα δεν ειναι στανταρ αυτο.

Συχνά πυκνά η ms προβαίνει σε αλλαγές πχ θυμάμαι μια περίοδο άφηνε πληρωμές με PayPal αλλη περίοδο οχι και εως το επαναφέρει ξανά και παλι απο την αρχή.

 

Τεσπα μικρη σημασία εχει η διαδικασία αλλα το αποτέλεσμα οτι μπορείς να κανεις την αγορά σου χωρις να μπλέξεις με το αγγλικό και με διαφορα tricks απο τα αλλα ευρωπαικα store.

 

Αν είσαι τυχερός και φύγει εως αύριο ισως Παρασκευη παραλάβεις.

Αλλιως επόμενη Δευτερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...