Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν σταθηκα τυχερος ουτε τη δευτερη φορα. Ηδη μπηκε στο κουτι για επιστροφη. Θα δοκιμασω αλλου την τυχη μου, με εχει χαλασει απιστευτα η MS...

 

Αυτό θεωρείτε ελάττωμα?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό θεωρείτε ελάττωμα?

 

Δεν θα έπρεπε να ήταν έτσι. Θα έπρεπε να μένει σταθερό σε οποιαδήποτε θέση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημαντική διαφορα θα ελεγα οτι εχει στην απεικόνιση των χρωματων του panel το m3 και i5 unit που εχω.

Μαλλν τα test του NotebookCheck έπεσαν μέσα οταν έκανε ξεχωριστά review για το m3 και i5.

Το καλό οτι μπορείς να παιξεις με τις τιμές της RGB μέσα απο τις ρυθμίσεις της Intel HD.

 

Πάντως ξεκαθαρα του m3 μου αρέσουν περισσότερο η απεικόνιση των χρωματων.(αλλα θα φύγει οπως και να εχει εντος των επιμένων ημερών και θα μείνω μονο με το i5)

 

Δεν περίμενα τετοια διαφορα σε panel ίδιου κατασκευαστή.

Μάλλον απο revision σε revision υπαρχουν αρκετες διαφορες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Flash light προσφορά στα 954 ευρω το Pro 4 στην i5/4/128 έκδοση με 1 χρόνο συνδρομή office 365 Personal

https://www.cyberport.de/cybersale?APID=243

 

Βέβαια τα μεταφορικά ειναι στα 50-55 ευρω για Ελλαδα αλλα παλι 100 ευρω μείον απο την επίσημη τιμή των ms store.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Flash light προσφορά στα 954 ευρω το Pro 4 στην i5/4/128 έκδοση με 1 χρόνο συνδρομή office 365 Personal

https://www.cyberport.de/cybersale?APID=243

 

Βέβαια τα μεταφορικά ειναι στα 50-55 ευρω για Ελλαδα αλλα παλι 100 ευρω μείον απο την επίσημη τιμή των ms store.

 

Αναμενεται να πέσει 10% στο επόμενο 15μερο παντού

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπαααα... Δεν πέφτουν οι τιμές των Surface εύκολα κάτω από την επίσημη της Microsoft...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπαααα... Δεν πέφτουν οι τιμές των Surface εύκολα κάτω από την επίσημη της Microsoft...

 

Ένα 10% το συνηθίζει συχνά πυκνά τύπου flash Light 2-3 ημερών ειδικά που εξαντλουνται τα αποθέματα στο Pro 3.

 

Στην ουσία η φοιτητική έκπτωση όπου διευρυνεται σε όλους.

 

Παρακάτω μην περιμένετε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω... Με προσφορες λίγων ημερών μόνο από συγκεκριμένα καταστήματα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Alex η διαφορά ταχύτητας είναι αισθητή απο το Μ3?

 

Οχι δεν θα το ελεγα σε καμία περίπτωση.

Απλά το m3 δεν σου προσφέρει την παραπάνω μπαταρια που θα όφειλε για Core M CPU ετσι ώστε να το προτιμήσεις έναντι του i5 που θα ελεγα οτι ενα κλικ καλυτερη μπαταρια εχει απο το m3.

 

Και απο τη στιγμή που το i5 στο 80% των εργασιών ειναι fanless στην ουσία κατα την γνώμη μου δεν αξίζει το m3 καθόλου.

 

Διαφορετικες ήταν οι προσδοκίες-εκτιμήσεις πριν κυκλοφορήσει το m3 και διαφορετικό το αποτέλεσμα που εισπράττεις.

Η MS-Intel απέτυχαν σε αυτο το τομεα.

 

Για 100 ευρω διαφορα δεν αξίζει το m3.

Στα 200 ευρω και πανω να πεις οτι αρχίζεις και το σκέφτεσαι καθαρά για οικονομικα κριτήρια και μονο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα το ελεγα σε καμία περίπτωση.

Απλά το m3 δεν σου προσφέρει την παραπάνω μπαταρια που θα όφειλε για Core M CPU ετσι ώστε να το προτιμήσεις έναντι του i5 που θα ελεγα οτι ενα κλικ καλυτερη μπαταρια εχει απο το m3.

 

Και απο τη στιγμή που το i5 στο 80% των εργασιών ειναι fanless στην ουσία κατα την γνώμη μου δεν αξίζει το m3 καθόλου.

 

Διαφορετικες ήταν οι προσδοκίες-εκτιμήσεις πριν κυκλοφορήσει το m3 και διαφορετικό το αποτέλεσμα που εισπράττεις.

Η MS-Intel απέτυχαν σε αυτο το τομεα.

 

Για 100 ευρω διαφορα δεν αξίζει το m3.

Στα 200 ευρω και πανω να πεις οτι αρχίζεις και το σκέφτεσαι καθαρά για οικονομικα κριτήρια και μονο.

 

Ναι η αλήθεια είναι ότι με εχει απογοητεύσει η μπαταριά του μ3, περίμενα κάτι καλύτερο...

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι με εχει απογοητεύσει η μπαταριά του μ3, περίμενα κάτι καλύτερο...

 

Και το πρόβλημα δεν ειναι μονο στο surface m3 αλλα και σε αλλες προτάσεις με Core M CPU η αυτονομια ειναι στην μετριότητα εξισου.

Απο Dell,HP.Lenovo εξισου.

 

Ισως μελλοντικά να βελτιωθεί ελαφρώς με την ωρίμανση των Windows και των drivers αλλα δεν νομίζω οτι θα φτάσει σε αυτο το σημείο ετσι ώστε να πεις οτι πλεονεκτεί σημαντικά σαν πρόταση αγορά έναντι του i5.

 

Δεν βοηθάει και η πολυ υψηλή ανάλυση της οθόνης του surface m3 ετσι ώστε να βελτιωθεί περαιτερω η αυτονομια.

 

Μην ξεχνάμε οτι και η χωρητικότητα μπαταρίας ειναι και αυτή μειωμένη σε σχέση με το Pro 3.

42Mh έναντι 38Mh.

 

Συνολικά να κάνω μια ανασκόπηση σε σχέση με το Pro 3 η τρεις πιο σημαντικοί τομείς αναβάθμισης ειναι

1.στην οθονη(πιο φωτεινή,καλυτερο μαύρο,υψηλότερη αντιθεση)

2.εξαλειψει του throttling και καλύτερες επιδόσεις συνολικά και σε διάρκεια αρκετα σημαντικός παράγοντας βελτίωσης.

3. Η πολυ σημαντική βελτίωση στο type cover 4 πλησιάζοντας τις κορυφαίες υλοποιήσεις του ανταγωνισμού.

 

Και μια minor αναβάθμιση η

4.Ελαφρώς μεγαλύτερη καθαρη ωφέλιμη οθονη στις ίδιες διαστάσεις με μείωση των bezels.

 

Απο την αλλη όμως τα μειονεκτήματα.

1.Η αυτονομια στην καλυτερη ειναι στα ίδια επιπεδα με το Pro 3(του m3 σε χειρότερα επιπεδα απο το Pro 3) ενω μια βελτίωση θα ήταν καλοδεχούμενη να υπαρχει πράγμα που δεν το πρόσφερε η MS και αυτο ως αποτέλεσμα την μείωση χωρητικότητας μπαταρίας.

2. Η αφαίρεση του Windows button αποτελει πισωγύρισμα.

3.ενω βλεπουμε ο ανταγωνισμός να προσφέρει USB C/thunderbolt η wireless συνδεση WiGi η MS ειναι απούσα ενω θα μπορούσε να πρόσφερε και USB C και USB 3.

4. Η επιδόσεις των PCIe NVMe SSD δεν ανταποκρίνονται σε αυτο που θα έπρεπε επιλέγοντας β' διαλογής δίσκο απο τους προμηθευτές δηλαδη Samsung ενω κάλλιστα προσφέρει και πιο υψηλών επιδόσεων Toshiba που όμως μειοψηφία ειναι και στην ουσία τα πρόσφερε μονο σε κάποιους reviewer.

5.Θα μπορούσε να προσφέρει τουλαχιστον ενα power cover για οσους θέλουν ενα boost στην αυτονομια,να εχει δηλαδη ο κόσμος μια παραπάνω επιλογή.

 

Αν τα πλεονέκτημα ειναι στην ζυγαριά πολυ σημαντικά αξίζει η αναβάθμιση αλλα με τίμημα τα μειονεκτήματα που ανέφερα.

 

Συνολικά δηλαδη ενω βελτίωσε κάποια τρωτά του προκατόχου απο την αλλη όμως δεν έδωσα κάποια πράγματα παραπάνω που θα έκαναν την πρόταση πολυ πληρέστερη και που δίνει ο ανταγωνισμός.

 

Παραμένει βέβαια μια top of the top υλοποίηση αλλα ο ανταγωνισμός την εχει προσεγγίσει πλέον πολυ κοντά και σε κάποιες παραμέτρους υπερτερεί ανάλογα με το που δίνει το βαρος ο καθε υποψήφιος χρήστης.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex σε ευχαριστουμε για το mini VS.

Για μενα το μονο αρνητικο του surface ειναι οτι εχει μονο 1 θυρα usb, ενω θα πρεπε να εχει 2-3.

Απο κει και περα θα ηθελα αυτονομια ipad αλλα κατι τετοιο ειναι ανεφικτο σε φορητη συσκευη με φουλ windows.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex σε ευχαριστουμε για το mini VS.

Για μενα το μονο αρνητικο του surface ειναι οτι εχει μονο 1 θυρα usb, ενω θα πρεπε να εχει 2-3.

Απο κει και περα θα ηθελα αυτονομια ipad αλλα κατι τετοιο ειναι ανεφικτο σε φορητη συσκευη με φουλ windows.

Ναι η έλλειψη επιπλέον άλλης μιας θύρας συνδεσιμότητας είναι μείον ξεκάθαρα.

Είναι κάτι που το ζητούσαν πολλοί χρήστες της surface pro σειράς εδώ και στο εξωτερικό κυρίως αλλά η MS ουδέποτε άκουσε.

Ήδη δηλαδή φετος το παρέχει ο ανταγωνισμός με αρκετές προτάσεις που παρουσιάστηκαν από το φθινόπωρο και έπειτα είτε 2 USB 3 ειτε συνδυασμο USB C με USB 3.

 

Και για ένα boost στην μπαταρία θα μπορούσε να προσφέρει ένα power cover όπως έκανε στο Pro 1 και 2.

 

Τώρα πλέον το 17 το δεύτερο εξαμηνο που θα βγει το Pro 5 ας ελπίσουμε να αλλάξει μυαλά :lol:

Νωρίτερα δεν το βλέπω να βγαίνει μιας και η επόμενη γενιά Intel Core στα 10nm τότε αναμένεται να σκάσει μύτη :p

 

Επισης αν προσφερει λύση τύπου Note 5 την γραφίδα να την βάζει μέσα στο tablet σε καταλληλη διαρρύθμισης υποδοχη θα ήταν ακόμα προτιμότερο.

 

Ξεκάθαρα παντως υπαρχουν περιθώρια βελτίωσης σε αρκετούς τομείς διότι δεν εχει φτασει στο σημείο πληρότητας που θα μπορούσε και θα οφείλει να προσφέρει.

 

Ο εχθρός του καλού το καλύτερο πάντα :D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως και να βγει sf 5 μην περιμενεις να σου το στειλει η ms. Εισαι ηδη banned! Εχει στειλει email και o φιλος σου ο παππους απο τη Sony στο Nadela! :lol::lol::lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Από προχθές απέκτησα κι εγώ το Surface Pro 4 (i5/4GB) με σκοπό να αντικαταστήσει τον υπάρχοντα συνδυασμό Nexus 9/Ultrabook 13" που είχα με μία συσκευή.

 

Εγώ μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της συσκευής και τις επιδόσεις, ενώ η αυτονομία για μένα είναι ικανοποιητικότατη. Το θέμα μου είναι ότι εμένα παρουσιάζει ένα light bleed στην κάτω μεριά της οθόνης το οποίο με "ξενέρωσε" λίγο για την αξία της συσκευής, αλλά από την άλλη δε γίνεται καθόλου αισθητή σε κανονική χρήση παρά μόνο όταν ξεκινά η συσκευή που είναι σε full φωτεινότητα. Το ερώτημα είναι: αξίζει τον κόπο να το αλλάξω ή παίζει να μου προκύψει συσκευή με άλλο θέμα;

 

Σε γενικές γραμμές, πάντως, είμαι εντυπωσιασμένος. Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά το να βρεις Ultrabook με αυτήν την ποιότητα και τα χαρακτηριστικά (τέλεια οθόνη και ανάλυση, εξαιρετική αυτονομία, γραφίδα) είναι απίθανο, ενώ το να αγοράσεις tablet με πολύ λιγότερα λεφτά για να κάνεις στοιχειώδη σοβαρή δουλειά είναι ημίμετρο. Σήμερα ελπίζω να πάρω και το type cover για να του κάνω full χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Από προχθές απέκτησα κι εγώ το Surface Pro 4 (i5/4GB) με σκοπό να αντικαταστήσει τον υπάρχοντα συνδυασμό Nexus 9/Ultrabook 13" που είχα με μία συσκευή.

 

Εγώ μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της συσκευής και τις επιδόσεις, ενώ η αυτονομία για μένα είναι ικανοποιητικότατη. Το θέμα μου είναι ότι εμένα παρουσιάζει ένα light bleed στην κάτω μεριά της οθόνης το οποίο με "ξενέρωσε" λίγο για την αξία της συσκευής, αλλά από την άλλη δε γίνεται καθόλου αισθητή σε κανονική χρήση παρά μόνο όταν ξεκινά η συσκευή που είναι σε full φωτεινότητα. Το ερώτημα είναι: αξίζει τον κόπο να το αλλάξω ή παίζει να μου προκύψει συσκευή με άλλο θέμα;

 

Σε γενικές γραμμές, πάντως, είμαι εντυπωσιασμένος. Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά το να βρεις Ultrabook με αυτήν την ποιότητα και τα χαρακτηριστικά (τέλεια οθόνη και ανάλυση, εξαιρετική αυτονομία, γραφίδα) είναι απίθανο, ενώ το να αγοράσεις tablet με πολύ λιγότερα λεφτά για να κάνεις στοιχειώδη σοβαρή δουλειά είναι ημίμετρο. Σήμερα ελπίζω να πάρω και το type cover για να του κάνω full χρήση.

Επειδη εχουν περάσει πολλά surface tablet απο τα χέρια μου η γνώμη μου ειναι οτι εφόσον ειναι σε μικρό βαθμο το bleeding εγω θα το κράταγα 100% μιας και στην πλοιοψηφια των συσκευών υπαρχει ακόμα και σε ελάχιστο βαθμο και βέβαια εφόσον ειναι αψογο και άριστο σε ολες τις αλλες παραμέτρους.

 

Πολυ σπάνια θα πετύχεις 100% free of bleeding.

 

 

Αν τωρα σου δίνεται η δυνατότητα να το αλλάξεις και σε ενοχλεί και θες να δοκιμάζεις την τύχη σου καντο ομως.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Από προχθές απέκτησα κι εγώ το Surface Pro 4 (i5/4GB) με σκοπό να αντικαταστήσει τον υπάρχοντα συνδυασμό Nexus 9/Ultrabook 13" που είχα με μία συσκευή.

 

Εγώ μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα της συσκευής και τις επιδόσεις, ενώ η αυτονομία για μένα είναι ικανοποιητικότατη. Το θέμα μου είναι ότι εμένα παρουσιάζει ένα light bleed στην κάτω μεριά της οθόνης το οποίο με "ξενέρωσε" λίγο για την αξία της συσκευής, αλλά από την άλλη δε γίνεται καθόλου αισθητή σε κανονική χρήση παρά μόνο όταν ξεκινά η συσκευή που είναι σε full φωτεινότητα. Το ερώτημα είναι: αξίζει τον κόπο να το αλλάξω ή παίζει να μου προκύψει συσκευή με άλλο θέμα;

 

Σε γενικές γραμμές, πάντως, είμαι εντυπωσιασμένος. Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά το να βρεις Ultrabook με αυτήν την ποιότητα και τα χαρακτηριστικά (τέλεια οθόνη και ανάλυση, εξαιρετική αυτονομία, γραφίδα) είναι απίθανο, ενώ το να αγοράσεις tablet με πολύ λιγότερα λεφτά για να κάνεις στοιχειώδη σοβαρή δουλειά είναι ημίμετρο. Σήμερα ελπίζω να πάρω και το type cover για να του κάνω full χρήση.

Ανεβασε μια φωτογραφια αν μπορεις να κρινουμε. Τοσο εγω οσο και ο Αλεξ, εχουμε διδακτορικο στις αλλαγες surface. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μια φωτογραφια αν μπορεις να κρινουμε. Τοσο εγω οσο και ο Αλεξ, εχουμε διδακτορικο στις αλλαγες surface. :p

 

Ναι να ανέβασει μια στο 100% φωτεινοτητα σε σκοτεινό δωμάτιο σε απόλυτα μαύρο φόντο.

 

Αν και πρεπει να σημειώσω οτι φαινεται στο 99% μονο στο boot και οχι σε αλλες λειτουργίες ακόμα και παρακολούθηση ταινίας με σκηνές νύχτας.

 

Επίσης αξίζει να σημειώσουμε οτι οι αλλαγές που κάναμε ήταν για άλλους λογους και οχι την οθονη αυτή καθ αυτή με εξαίρεση μια παρτίδα που μου έκατσε με ενα καμένο pixel και έφυγε επιτόπου.

 

Σε επίπεδο bleeding είχα πολυ μικρό βαθμο και απόλυτα ανεκτό σε όλα τα surface.

Μονο σε 2 μικρά surface 3 ήταν free of bleeding 100%

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι να ανέβασει μια στο 100% φωτεινοτητα σε σκοτεινό δωμάτιο σε απόλυτα μαύρο φόντο.

 

Ναι, ουσιαστικά μια φώτο απο το boot της συσκευής, μόνο εκεί φαίνεται.

 

Το bleed είναι το λιγότερο παιδιά... Το kickstand να ελέγξετε αν είναι σωστό και στιβαρό.

 

Τώρα, στην τελευταία συσκευή, έτυχα σε μοντέλο με πραγματικό μηδενικό bleeding και το θεωρώ μεγάλη τύχη! Όλες οι Ips έχουν και όσο πιο μεγάλες, τόσο πιο έντονο. Δεν είναι καν πρόβλημα πάντως, θεωρείται χαρακτηριστικό τους.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις, παιδιά.

 

Μπορείτε να δείτε το πρόβλημα εδώ. Το έβαλα σε φουλ φωτεινότητα (που δεν τη δουλεύω ποτέ) και με μαύρο background φαίνεται αρκετά, αλλά εγώ το δουλεύω σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και δε φαίνεται ποτέ ακόμα και αν το ξέρεις (όπως βλέπετε και στη φωτό), όπως γενικά δε φαίνεται καθόλου μέχρι και το 50%.

 

Έτσι όπως μου το λέτε, δεν αξίζει να μπω στον κόπο γιατί έχω εγκαταστήσει και αρκετά πράγματα και δεν αξίζει η ταλαιπωρία "φτου κι απ' την αρχή". Άσε που αν το πάω στο Πλαίσιο για την αλλαγή θα καθόμαστε να δούμε το light bleed σε χαμηλό φωτισμό με full φωτεινότητα θα με κοιτάνε με μισό μάτι... :lol: (Κακώς, βέβαια, αλλά άλλο θέμα). Πείτε κι εσείς μία άποψη, πάντως, βάσει των φωτογραφιών.

 

Το bleed είναι το λιγότερο παιδιά... Το kickstand να ελέγξετε αν είναι σωστό και στιβαρό.

Το kickstand επειδή είχα δει το βιντεάκι σου ήταν από τα πρώτα πράγματα που κοίταξα! :p Ευτυχώς εμένα είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειναι σε αρκετό βαθμο θα ελεγα.

Για εμένα σηκώνει αντικατασταση.

Θα προτιμούσα να είχα απο άκρη εις άκρην σε 2-3 σημεία αλλα σε πιο ελαφρύ επίπεδο(που είχα μπορω να πω)παρα σε ενα σημείο αλλα έντονο.

 

Προσωπικά θα το άλλαζα.

 

Χτυπάει άσχημα.

 

Θα ψάξω να σου ανεβάσω μια δικιά μου να συγκρίνεις.

 

Δες εδω τραβηγμένη απο το ipad σε 100% σε μια παρτίδα που είχα.

Οπως βλεπεις είχα πανω αριστερά ελαφρύ βαθμο και κατω κατω σε 2-3 σημεία εξισου ελαφρύ σε ανεκτά και φυσιολογικά επιπεδα.

http://s7.postimg.org/s84mdy1jv/image.jpg

http://s7.postimg.org/jnbamrrdn/image.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, πάντως, αποφεύγω να μπαίνω σε τέτοιες ταλαιπωρίες, αλλά τώρα επειδή πραγματικά είναι η πιο ακριβή συσκευή που αγόρασα ποτέ έχω μπει στη διαδικασία να το κοιτάξω. Θα πάω ούτως ή άλλως στο Πλαίσιο για μία άλλη δουλίτσα, οπότε θα τους το δείξω και βλέπουμε πως θα γίνει. Η χαζομάρα είναι ότι ήταν το τελευταίο κομμάτι το Σάββατο και δεν ξέρω τι παίζει αν δεν έχει άλλα κομμάτια. Θα μείνω χωρίς τάμπλετ ή θα το κρατήσω μέχρι να έρθει αντικατάσταση;

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

EDIT: Καμία σχέση με αυτό που δείχνεις. Μακάρι να ήταν τέτοια λεπτομέρεια. Δεδομένου ότι έρχομαι από Nexus 9 (το βασιλιά του lightbleed :p) ούτε που θα το καταλάβαινα!

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, πάντως, αποφεύγω να μπαίνω σε τέτοιες ταλαιπωρίες, αλλά τώρα επειδή πραγματικά είναι η πιο ακριβή συσκευή που αγόρασα ποτέ έχω μπει στη διαδικασία να το κοιτάξω. Θα πάω ούτως ή άλλως στο Πλαίσιο για μία άλλη δουλίτσα, οπότε θα τους το δείξω και βλέπουμε πως θα γίνει. Η χαζομάρα είναι ότι ήταν το τελευταίο κομμάτι το Σάββατο και δεν ξέρω τι παίζει αν δεν έχει άλλα κομμάτια. Θα μείνω χωρίς τάμπλετ ή θα το κρατήσω μέχρι να έρθει αντικατάσταση;

 

Βάλε και μία φωτογραφία δική σου να κάνουμε μία σύγκριση.

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Το ξέρω οτι ειναι ταλαιπωρία αλλα ειναι σε μη ανεκτό επίπεδο ξεκαθαρα για τετοια αξίας συσκευή.

Οφείλουν να στο αντικαταστήσουν και ας αργησει και μείνεις χωρις tablet.

Ειναι κρίμα.

 

Εγω θα προχωρούσα σε αντικατασταση 100%

 

Σου ανέβασα να δεις οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα.

 

Δεν μου εχει τύχει σε τέτοιο βαθμο σε κανενα tablet εως σήμερα,σταθηκες αρκετα άτυχος,δεν παιζει σε δεύτερη παρτίδα να ειναι στο βαθμο αυτο σε καμια περίπτωση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τύχει σε τέτοιο βαθμο σε κανενα tablet εως σήμερα,σταθηκες αρκετα άτυχος,δεν παιζει σε δεύτερη παρτίδα να ειναι στο βαθμο αυτο σε καμια περίπτωση.

Με "τρόμαξε" το ότι είδα κάποιους σε αμερικάνικο thread να αναφέρονται σε αντίστοιχο πρόβλημα και να έχουν ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα (στο ίδιο σημείο, με την ίδια έκταση). Ήταν με ημερομηνία Δεκεμβρίου, οπότε φαντάζομαι ότι είναι από τις πρώτες παρτίδες και σκέφτομαι ότι στην Ελλάδα θα μας έρχονται κάτι τέτοιες παρτίδες.

 

Όπως είπες, είναι μεγάλη η αξία της συσκευής και είναι κρίμα. Οπότε θα δούμε τι θα μου πουν το απόγευμα που θα πάω ούτως ή άλλως. Θα ενημερώσω και για όποιον άλλο ενδιαφέρεται.

 

Προς ενημέρωση, η συσκευή είναι με Lot Number 1545.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...