Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω περίμενα με express να μου το στείλουν και να παραλαβω Πέμπτη η Παρασκευη και παραλαμβάνω σήμερα μιας και απο εχθες έφτασε Αθήνα το δέμα.

 

Στην εορταστική περίοδο για να έρθει το δέμα πριν τα Χριστούγεννα πρεπει το αργότερο ως της 21/12 να εχει γίνει η αποστολη,αν παει μετα τότε παει την επόμενη εβδομάδα δηλαδη επόμενη Δευτερα παραλαβή.

 

Παντα την εορταστική περιόδο και οι εταιρίες worldwide shipping οπως ups η DHL εχουν αυξημένο φόρτο εργασίας για αυτο και αυτή η καθυστέρηση 2-3 ημερών ακόμα και σε express shipping.

 

Θυμάσαι που δεν άκουγα θόρυβο; Χθες άκουσα ένα μικρό (πολύ μικρό) ηλεκτρικό βουητό που άλλαζε ήχο μόλις ακουμπούσα την οθόνη.

Πιο πριν ΔΕΝ ακούγονταν. Και σε μία στιγμή, ένα ελάχιστο "κλικ". Και οι δύο ήχοι, έχω την εντύπωση ότι ήταν από πάνω δεξιά όπως κοιτάμε την οθόνη.

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμάσαι που δεν άκουγα θόρυβο; Χθες άκουσα ένα μικρό (πολύ μικρό) ηλεκτρικό βουητό που άλλαζε ήχο μόλις ακουμπούσα την οθόνη.

Πιο πριν ΔΕΝ ακούγονταν. Και σε μία στιγμή, ένα ελάχιστο "κλικ". Και οι δύο ήχοι, έχω την εντύπωση ότι ήταν από πάνω δεξιά όπως κοιτάμε την οθόνη.

 

Αυτά...

Εγω όμως το ακούω επί συνεχόμενη βάση απλά ανοιχτό να ειναι και να σερφάρω.

 

Κατα τα αλλα μόλις παρέλαβα το δευτερο m3 version απο ms store.

Σε πρώτη φάση φαίνονται όλα καλά.

Ειναι 1 μήνα πιο καινούργια παρτίδα παραγωγής.

1549 έναντι 1545 της πρώτης συσκευής απο Amazon.

 

Μου ήρθε παλι με του Ιουλιου έκδοση των 10 αρα έχουμε δουλίτσα να περάσουμε το November update και κάνουμε όλα τα firmware/Windows update.

 

Και το βράδυ με την ησυχία μου θα τσεκάρω πως παει και απο άποψη θορύβου και βέβαια πως παει απο άποψη αυτονομια στις επόμενες ημέρες που δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την πρώτη συσκευή απο το Amazon.

 

Εως το αργότερο το τέλος της επόμενης εβδομαδας θα αποφασίσω ποιο απο τα 2 θα κρατήσω ανάλογα την συνολική συμπεριφορά του η αλλιως πάμε σε i5 version.

 

Φωτό δεν χρειάζεται να βγάλουμε.:p

Και εγγύηση εως Μάρτιο του 2018.

 

Είδωμεν!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω όμως το ακούω επί συνεχόμενη βάση απλά ανοιχτό να ειναι και να σερφάρω.

 

Κατα τα αλλα μόλις παρέλαβα το δευτερο m3 version απο ms store.

Σε πρώτη φάση φαίνονται όλα καλά.

Ειναι 1 μήνα πιο καινούργια παρτίδα παραγωγής.

1549 έναντι 1545 της πρώτης συσκευής απο Amazon.

 

Μου ήρθε παλι με του Ιουλιου έκδοση των 10 αρα έχουμε δουλίτσα να περάσουμε το November update και κάνουμε όλα τα firmware/Windows update.

 

Και το βράδυ με την ησυχία μου θα τσεκάρω πως παει και απο άποψη θορύβου και βέβαια πως παει απο άποψη αυτονομια στις επόμενες ημέρες που δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την πρώτη συσκευή απο το Amazon.

 

Εως το αργότερο το τέλος της επόμενης εβδομαδας θα αποφασίσω ποιο απο τα 2 θα κρατήσω ανάλογα την συνολική συμπεριφορά του η αλλιως πάμε σε i5 version.

 

Φωτό δεν χρειάζεται να βγάλουμε.:p

Και εγγύηση εως Μάρτιο του 2018.

 

Είδωμεν!

 

Καλορίζικος!! Εγώ ακόμα τους περιμένω... πού μένεις? για να εκτιμήσω που βρίσκονται τώρα. :lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περίμενα με express να μου το στείλουν και να παραλαβω Πέμπτη η Παρασκευη και παραλαμβάνω σήμερα μιας και απο εχθες έφτασε Αθήνα το δέμα.

 

Στην εορταστική περίοδο για να έρθει το δέμα πριν τα Χριστούγεννα πρεπει το αργότερο ως της 21/12 να εχει γίνει η αποστολη,αν παει μετα τότε παει την επόμενη εβδομάδα δηλαδη επόμενη Δευτερα παραλαβή.

 

Παντα την εορταστική περιόδο και οι εταιρίες worldwide shipping οπως ups η DHL εχουν αυξημένο φόρτο εργασίας για αυτο και αυτή η καθυστέρηση 2-3 ημερών ακόμα και σε express shipping.

Τελικά απο ότι φαίνεται, με express έστειλαν και το Surface, απλά κάποιος μάλλον ξέχασε να το παραδώσει στην UPS στην ώρα του :(

Έτσι είναι απο χθες το βράδυ...

 

http://s12.postimg.org/b5pu4bwm5/image.png

 

Το Type Cover πάντως, μόλις έφτασε, και περιμένει :D

 

http://s9.postimg.org/oc1vcx2fv/20151222_163853.jpg

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος!! Εγώ ακόμα τους περιμένω... πού μένεις? για να εκτιμήσω που βρίσκονται τώρα. :lol::lol::lol:

Μεχρι τις 6 η ώρα κάνουν παραδόσεις.

Εγω ειμαι εκτός της τσιμεντούπολης των Αθηνων ισως για αυτο παραλαμβάνω πιο νωρίς :p

Πάντως με το αριστερό ξεκινήσαμε :mad::mad:

Δεν φτάνει που εχει λιγο παραπάνω bleeding(σαφώς χειρότερα απο το πρώτο που ειναι πιο άψογο σε αυτο το παράγοντα) απο την αλλη έσκασε μύτη στο κέντρο ακριβώς λιγο προς τα κατω καμένο pixel:wacko:

 

Επομένως μετρημένες οι ώρες του:(:mad:

 

Αμα το πάρουμε στατιστικά απο τα 7 surface που πέρασαν απο τα χέρια μου ε....που θα παει θα κάτσει και 1 με καμένο pixel.

 

Μου εχει κολλήσει και στο 86% εδω και μισάωρο στο reset που του κάνω μετα την αναβάθμιση στην 1511 των 10.

Ξενέρωσα άσχημα.

 

[/color]

Τελικά απο ότι φαίνεται, με express έστειλαν και το Surface, απλά κάποιος μάλλον ξέχασε να το παραδώσει στην UPS στην ώρα του :(

Έτσι είναι απο χθες το βράδυ...

 

Το Type Cover πάντως, μόλις έφτασε, και περιμένει :D

 

http://s9.postimg.org/oc1vcx2fv/20151222_163853.jpg

 

Δύσκολα να προλάβεις την Πέμπτη,εκτός αν αύριο φτάσει Αθήνα και παραλάβεις την Πέμπτη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία την Παρασκευη απο Expansys. Μέχρι το απόγευμα μου είχε έρθει Mail οτι η παραγγελία ακυρώθηκε. Τους πήρα τηλ την Δευτέρα και μου είπαν οτι λόγω cc δεν μπορούσαν να πάρουν τα λεφτά απο την κάρτα, και μου είπε η κοπέλα να ακυρώσει την παραγγελία και να την ξανα κάνω με PayPal. Ετσι κι έκανα, μέχρι το βράδυ μου είχε έρθει μυνημα οτι η παραγγελία είχε σταλεί.

Σήμερα το πρωι ήταν στο αεροδρομιο και μέχρι το απόγευμα θα το ειχα σπιτι μου.

Τους πήρα τηλ στην Dhl οτι επειδή θα έλειπα αν μπορούσαν να το άφηναν στα γραφεία στη φιλελλήνων.

Απο αυριο 11:00-19:00 θα μπορώ να το παραλάβω απο κει.

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα μέσα σε 24 ώρες να εχει παράδοση!!!

Link to comment
Share on other sites

Kinder έκπληξη απο Πλαίσιο-Κωτσόβολο που μας κάνουν την τιμή να φέρουν το Surface Pro 4 σε τιμές που προκαλούν ρίγος συγκίνησης.

 

Να τους χαίρονται.

Γελάνε και τα τσιμέντα

:lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol:

 

http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Microsoft-%CE%A4ablet-Pro-4-12-2-WiFi.htm

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/158643-microsoft-surface-pro-4-i5-12.3-windows-10-professional?cmicc=skroutz

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και άντε του πλαισίου να πεις ότι ψιλοτρώγεται.

170€ παραπάνω από expansys.

Στον Κωτσόβολο τι ακριβώς πίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ασχημη η τιμη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ για οποιον το θελει right now....οι υπολοιποι οντως το ξεφτιλισαν....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ασχημη η τιμη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ για οποιον το θελει right now....οι υπολοιποι οντως το ξεφτιλισαν....:mad:

Παλι όμως 200 ευρω παραπάνω απο ms store και Amazon δεν το λες λιγα.

Υπερβολή ειναι στανταρ.

Άντε να πεις 100 ευρω να το πάρει το ποτάμι,αλλα οταν εχεις άμεσες εναλλακτικές επιλογές στο πιάτο σου παλι δεν.

 

Οπως βλέπω στο Amazon έγινε άμεσα διαθέσιμο το i5 επομένως λογικα πρεπει να προετοιμάσουν να μου σταλεί απο την Κυριακή που εκανα την προ παραγγελία και το πρόλαβα μείον 100 ευρω απο την τρέχουσα τιμή.:p

 

Είδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex μιας κ τα παρακολουθείς όλα τα καταστήματα ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που παίζει το i5/8RAM...???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Alex μιας κ τα παρακολουθείς όλα τα καταστήματα ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που παίζει το i5/8RAM...???

 

Μονο στα fnac αλλα πρεπει να αποκτήσεις μια κάρτα προνομίων αξίας 10 ευρω για να εχεις την έκπτωση 5%

http://www.fnac.com/Tablette-PC-Microsoft-Surface-Pro-4-12-3-Intel-Core-i5-8-Go-RAM-256-Go/a9155860/w-4

 

Αλλα μπορεί μαλιστα να βγουν προσφορές εν όψει Πρωτοχρονιάς,αν και maximum 100-150 ευρω μείον στην καλυτερη απο την επίσημη τιμή των 1450 ευρω.

 

Δεν πέφτουν οι τιμές στα surface καλώς η κακως.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά ένα 10ημερο αναμονής να γίνει διαθέσιμο,επιτελους έφυγε το i5 από amazon.

Αλλά με το νέο έτος θα παραλάβω μιας και αντί για express shipping που πλήρωσα έγινε η αποστολή με standard με UPS πάντα(εστω που 3 ευρώ διαφορά παραπάνω έδωσα για express:p)

 

Τεσπα,ας μπει με το δεξί ο νέος χρόνος αυτό έχει σημασία :p

 

Hello,

We thought you'd like to know that we dispatched your order.

Your order is on the way, and can no longer be changed. If you need to return an item or manage other orders, please visit Your Orders on Amazon.de.

 

Your order was sent to:

***************

Griechenland

 

Your item(s) is (are) being sent by UPS. Your tracking number is: 1Z9**************

 

Microsoft Surface Pro 4 31,24 cm (12,3 Zoll) Tablet-PC (Intel Core i5, 4GB RAM, 128 GB, Intel HD Graphics, Windows 10 Pro)

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

EUR 1.034,48

 

Item Subtotal:EUR 841,04

Delivery & Handling:EUR 13,03

Total before VAT:EUR 854,07

VAT:EUR 196,44

Total including VAT: EUR 1.050,51

Paid by Visa: EUR 1.050,51

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@Άλεξ, με το καλό.

 

Πες μου λίγο πώς το επαναφέρω, για να το βάλω στο κουτί του να φύγει πίσω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@Άλεξ, με το καλό.

 

Πες μου λίγο πώς το επαναφέρω, για να το βάλω στο κουτί του να φύγει πίσω?

 

Να φύγει πίσω; Ελλαττωματικό;

Link to comment
Share on other sites

Να φύγει πίσω; Ελλαττωματικό;

Ελαττωματικό δεν το λες, αλλα λίγο ενα κφακ που κανει αν πιεσω την οθόνη, στο σημείο ανάμεσα στα 2πληκτρα, λίγο το bleeding, λίγο μια κουκιδιτσα σαν σηματάκι που βρήκα, λέω να ξαναδοκιμασω την τύχη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@Άλεξ, με το καλό.

 

Πες μου λίγο πώς το επαναφέρω, για να το βάλω στο κουτί του να φύγει πίσω?

Ευχαριστώ Γιάννη.

Άντε να δούμε ελπίζω να μπει με το δεξί ο νέος χρόνος.

 

Εδώ

 

Πας reset this PC στο update and recovery menu των pc settings.

Πατάς "get started" και σου βγάζει 2 επιλογές.

Διαλέγεις το δευτερο που λέει "remove everything"

 

Μετα στο δευτερο πίνακα το πρώτο που λέει "only the drive where Windows is install" και το πατάς.

 

Και στον τρίτο πίνακα επιλέγεις "remove files and clean the drive" και το πατάς και αυτο ήταν.

Σε κάνα 20-25 λεπτά θα ολοκληρωθεί περίπου.

 

Και είσαι έτοιμος.

 

Για την επιστροφή θα σου έρθει mail με UPS label το εκτυπωνεις το κολλάς και καλείς την UPS να έρθει να παραλάβει το δέμα.

 

Το δικό μου από store αγορά χθες το έδιωξα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματικό δεν το λες, αλλα λίγο ενα κφακ

Ειμαι περιεργος να ακουσω αυτο το "κφακ"!! :lol::lol:

 

Παρτε το αμερικανικο μοντελο να βρειτε την υγειά σας ωρε! :p

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιεργος να ακουσω αυτο το "κφακ"!! :lol::lol:

 

Παρτε το αμερικανικο μοντελο να βρειτε την υγειά σας ωρε! :p

Μην νομίζεις και τα Αμερικανικά έχουν ευτράπελα όπως διαβάζω.

Βασικά θέλει και λίγο τύχη:p

 

Ελπίζω με την τριτη να δούμε το φως το αληθινό :lol:

 

Πάντως σπαστικο αυτό το γραναζι electrical noise στο πρώτο m3.

Το ακούω σχεδόν συνεχόμενα σε ήσυχο περιβάλλον.

Αλλά μετρημένες οι μέρες του.

 

Τι fan less και κουραφεξαλα(επεσα στην περίπτωση και εδώ)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζεις και τα Αμερικανικά έχουν ευτράπελα όπως διαβάζω.

Βασικά θέλει και λίγο τύχη:p

 

Ελπίζω με την τριτη να δούμε το φως το αληθινό :lol:

 

Πάντως σπαστικο αυτό το γραναζι electrical noise στο πρώτο m3.

Το ακούω σχεδόν συνεχόμενα σε ήσυχο περιβάλλον.

Αλλά μετρημένες οι μέρες του.

 

Τι fan less και κουραφεξαλα(επεσα στην περίπτωση και εδώ)

 

Καλά και εμένα που δεν ακουγόταν κιχ τις πρώτες μέρες, τώρα τελευταία δίνει πόνο ο ηλεκτρικός θόρυβος. :cry:

Κατά τα άλλα τουλάχιστον όλα οκ μου φαίνονται, οπότε το κρατάω ακόμα.

 

Υ.Γ. Μπορείς να το στείλεις για εγγύηση λόγο αυτού του θορύβου; Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιεργος να ακουσω αυτο το "κφακ"!! :lol::lol:

 

Παρτε το αμερικανικο μοντελο να βρειτε την υγειά σας ωρε! :p

Χαχαχαχα!!! Κλακ ηθελα να πω μωρεεεε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , παντως ολες, μα ολες οι εταιριες εχουν ξεφτιλισει το quality control τους. Σε κάθε brand, από το φθηνοτερο κινεζικο μεχρι MS, Apple και δε συμμαζευεται συναντω ο,τι μπορειτε να φανταστείτε (Αλεξ , συμφωνεις)?

Περιέργως, στο surface 3, που περασε 3 φορες από τα χερια μου και το εχω ακομα δεν ειχα με κανενα κομματι το παραμικρο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εμένα που δεν ακουγόταν κιχ τις πρώτες μέρες, τώρα τελευταία δίνει πόνο ο ηλεκτρικός θόρυβος. :cry:

Κατά τα άλλα τουλάχιστον όλα οκ μου φαίνονται, οπότε το κρατάω ακόμα.

 

Υ.Γ. Μπορείς να το στείλεις για εγγύηση λόγο αυτού του θορύβου; Τι παίζει;

Επειδη το πήρα απο Amazon μπορω να το στείλω κανονικα και θα μου γίνει refund.

Δεν ζήτησα αντικατασταση διοτι ήδη περιμενω το i5.

Ήδη δρομολόγησα την διαδικασία και Δευτερα-Τριτη το επιστρέφω πισω.

Οχι μονο για το electrical noise αλλα και για απογοητευτική μπαταρια για fanless υλοποίηση το στέλνω πισω.

 

Παιδες , παντως ολες, μα ολες οι εταιριες εχουν ξεφτιλισει το quality control τους. Σε κάθε brand, από το φθηνοτερο κινεζικο μεχρι MS, Apple και δε συμμαζευεται συναντω ο,τι μπορειτε να φανταστείτε (Αλεξ , συμφωνεις)?

Περιέργως, στο surface 3, που περασε 3 φορες από τα χερια μου και το εχω ακομα δεν ειχα με κανενα κομματι το παραμικρο θεμα.

 

Ετσι ειναι Βαγγελη εχει παει περίπατο το quality control απο όλους και η τύχη παιζει το ρόλο του.

Και Asus εχω επιστρέψει και Lenovo και Sony και Samsung και LG

 

Τα έζησες στο πετσί σου που πήρες πρόσφατα 2 Thinpad Helix 2 και ήταν full στο bleeding και καμένα pixel.

Αλλα τόσα 2 Asus Chi 300 με τρομερές ανομοιομορφίες στην οθονη.

 

Αντίθετα Το Surface 3 και το Pro 3 αψογα ήταν με την πρώτη σε εμένα.

 

Δυστυχώς παιζει ρόλο και η τύχη τι θα σου κάτσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πήρα απο Amazon μπορω να το στείλω κανονικα και θα μου γίνει refund.

Δεν ζήτησα αντικατασταση διοτι ήδη περιμενω το i5.

Ήδη δρομολόγησα την διαδικασία και Δευτερα-Τριτη το επιστρέφω πισω.

Οχι μονο για το electrical noise αλλα και για απογοητευτική μπαταρια για fanless υλοποίηση το στέλνω πισω.

 

 

 

Ετσι ειναι Βαγγελη εχει παει περίπατο το quality control απο όλους και η τύχη παιζει το ρόλο του.

Και Asus εχω επιστρέψει και Lenovo και Sony και Samsung και LG

 

Τα έζησες στο πετσί σου που πήρες πρόσφατα 2 Thinpad Helix 2 και ήταν full στο bleeding και καμένα pixel.

Αλλα τόσα 2 Asus Chi 300 με τρομερές ανομοιομορφίες στην οθονη.

 

Αντίθετα Το Surface 3 και το Pro 3 αψογα ήταν με την πρώτη σε εμένα.

 

Δυστυχώς παιζει ρόλο και η τύχη τι θα σου κάτσει.

Ακριβως Αλεξ, thinkpad helix 2 X2 με 2 καμμενα πιξελς εκαστος (γυρισε οριστικα και αμετάκλητα πισω στο cyberport - σοβαρο μαγαζι)

3 (ναι, 3) Asus Chi transformer με τη μιση οθονη στα δεξια σκοτεινη (μαλιστα το ειχα διαβασει και σε review, ότι το screen uniformity ηταν για τα πανηγυρια) και από ότι φαινεται όλα ηταν ετσι, οποτε refund αμεσα. Τι να πω, εχουν ξεφυγει οι εταιριες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...