Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το firmware εχει να κανει περισοτερο με τον ελεγχο λειτουργιας του υλικου της συσκευης και ειναι διαφορετικο για καθε συσκευη. Σαν τους drivers που βαζεις στον υπολογιστη σου για την καρτα γραφικων ή τον printer. Το λειτουργικο ειναι ιδιο για ολες τις συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικό single-SIM το έχω από χθες. Θα έρθει και σε σένα κάποια στιγμή, αν και δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Firmware update είναι, δεν είναι OS update. Απλά άνοιξε το Windows Insider και επίλεξε το Production Ring αν θέλεις να σου εμφανιστεί μόλις θα είναι διαθέσιμο για τη συσκευή σου (αν παραμείνεις σε Fast ή Slow Ring, δεν πρόκειται να το δεις ποτέ).

Εγώ δεν είμαι insider ποτε δεν έτρεξα την εφαρμογή ακόμα με την 29 είμαι την επίσημη και απότι διάβασα δεν χρειάζεται να είσαι insider για να την πάρεις εκτος αν κάνω λάθος

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι insider ποτε δεν έτρεξα την εφαρμογή ακόμα με την 29 είμαι την επίσημη και απότι διάβασα δεν χρειάζεται να είσαι insider για να την πάρεις εκτος αν κάνω λάθος

 

Μην πειραξεις τιποτε. Θα σου ερθει κανονικα αφου εισαι με την επισημη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μην πειραξεις τιποτε. Θα σου ερθει κανονικα αφου εισαι με την επισημη εκδοση.

ok σε ευχαριστώ θα περιμένω ελπίζω να μας δόση σύντομα καμια αναβάθμιση γιατί είμαστε πολύ πίσω με την 29 και η 71 έχει σημαντικές βελτιωσεις και λένε ότι σε 1 με 2 βδομάδες θα έχουμε και καινούρια insider

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι insider ποτε δεν έτρεξα την εφαρμογή ακόμα με την 29 είμαι την επίσημη και απότι διάβασα δεν χρειάζεται να είσαι insider για να την πάρεις εκτος αν κάνω λάθος

 

Αφού δεν είσαι insider, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Θα σε ειδοποιήσει όταν θα είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 2 ημέρες! Πολύ καλή κατασκευή! Έκανε αναβάθμιση στην 29. Το store μου φαίνεται μια χαρά. 2 προβλήματα. Δεν μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από το 1020 και κάνει ξαφνικά restart! Έκανε factory reset na δω τί θα διορθωθει!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι με την κάμερα υπάρχει ένα θέμα δεν αναλύει την φωτογραφία μετά σε καθαρή ανάλυση όπως πριν περάσω την .71.Βγαίνει λίγο θολωμένη.Είναι θέμα αναβάθμισης λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανενα καλης ποιοτητας tempered glass για το XL;;

Για αγορα απο Ελλαδα, κατα προτιμηση.

 

Και κάτι ακόμα. Με .29 παρατηρώ ότι τα 2 κλικ στο hands free για μετάβαση στον επόμενο ραδιοφωνικό σταθμό και τα 3 για μετάβαση στον προηγούμενο δεν λειτουργούν. Το διπλό κλικ το λαμβάνει σαν μονό και σταματάει το ραδιόφωνο ενώ το τριπλό κάνει κουλά, μια μπρος μια πίσω. Μπορεί να το ελέγξει και κάποιος άλλος να μου πει;

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 2 ημέρες! Πολύ καλή κατασκευή! Έκανε αναβάθμιση στην 29. Το store μου φαίνεται μια χαρά. 2 προβλήματα. Δεν μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από το 1020 και κάνει ξαφνικά restart! Έκανε factory reset na δω τί θα διορθωθει!

Μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων συγχρονισ τηκαν τα sms αλλά τα restart συνεχιζονται. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων συγχρονισ τηκαν τα sms αλλά τα restart συνεχιζονται. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Δοκιμασε χωρις sd καρτα μνημης να δεις αν σου κανει restart. Αν οχι βρηκες τον ενοχο. Λογικα η σιμ ειναι καινουργια και οχι κομμενη οποτε απο εκει δυσκολα να μην κανει επαφη. Επισηςτσεκαρε αν σου εχει περαστει το τελευταιο firmware. Αν συνεχιζει τα ρισταρτ τσεκαρε ποτε στα κανει, ξεκαρφωτα ή οταν ανοιγεις συγκεκριμενη εφαρμογη? Αν τα κανει ξεκαρφωτα μπορει κατι να φταιει στο hardware.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....Να ρωτησω κατι?Με τα 10 dttw τελος?παιζει να τα ξαναεχουμε με καποιο update?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Sim καινούργια! Το έκανε και πριν βάλω sd. Συνήθως κλείνει όταν μιλάω στο τηλέφωνο! Όχι πολύ συχνά αλλά ενοχλει

 

Καλησπέρα. Εμένα αυτό το πρόβλημα μου θυμίζει ελαττωματική μπαταρία. Δοκίμασε να το χρησιμοποιήσεις όσο είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή στο ρεύμα να δούμε αν θα στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου πείτε πως θα δω από πια χωρα είναι η συσκευή μου??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου πείτε πως θα δω από πια χωρα είναι η συσκευή μου??

 

Κοίτα στο πλαϊνό του κουτιού της συσκευής σου όπως φαίνεται στην φωτογραφία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο πλαϊνό του κουτιού της συσκευής σου όπως φαίνεται στην φωτογραφία.

Εμενα γραφει RM-1116/lumia 950 xl DS

CV CEE-1N Από που είναι το δικό μου?

 

εμενα η αναβάθμιση του firmware γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμα?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει RM-1116/lumia 950 xl DS

CV CEE-1N Από που είναι το δικό μου?

 

εμενα η αναβάθμιση του firmware γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμα?

 

Το CEE προφανώς είναι Central & Eastern Europe. Πιθανόν αυτό να έχει αντικαταστήσει το 3V που αφορούσε τα ευρωπαϊκά unbraned Lumia.

 

Για το firmware, το έχεις συνδέσει το Windows Device Recovey Tool για να δεις αν θα σου το βρει μέσω αυτού;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το CEE προφανώς είναι Central & Eastern Europe. Πιθανόν αυτό να έχει αντικαταστήσει το 3V που αφορούσε τα ευρωπαϊκά unbraned Lumia.

 

Για το firmware, το έχεις συνδέσει το Windows Device Recovey Tool για να δεις αν θα σου το βρει μέσω αυτού;

Το έβαλα και μου βγάζει αυτά

http://1drv.ms/1o6Re3s

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που είχε πρότερα iphone 5/6 και έκανε μετάβαση στο lumia 950 xl.

Είμαι πολλά χρόνια iphone user λόγω ios. Λόγω της συνεχής χρήσης του ίδιου λειτουργικού για χρόνια αποφάσισα ότι θέλω να κάνω μετάβαση σε ένα νέο λειτουργικό σύστημα. Μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα σε reviews αποφάσισα ότι 2 είναι τα κινητά τα οποία μπορούν να με κάνουν να αλλάξω, το lumia 950 xl και το nexus 6p. Επομένως θα ήθελα την άποψη κάποιου που έχει δουλέψει iphone και έχει πλέον το 950 xl.

 

Οι εφαρμογές που ανοίγω πιο συχνά σε ένα κινητό είναι fb app, fb messenger, twitter, instagram, linkedin, viber, whatsup, skroutz, shazam, gmail app, spotify. Το αναφέρω για να δείξω το προφίλ μου ως χρήστης. Όλες οι παραπάνω υπάρχουν στο windows store έστω και σε κάποια εναλλακτική μορφή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλες πλην του gmail app αλλά το outlook app κάνει επίσης αρκετά καλά την δουλειά. Βέβαια υπάρχουν κι εναλλακτικά email apps τα οποία έχουν τις λειτουργίες του gmail (κατηγοριοποίηση εισερχομένων κλπ).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 950 xl ds white με product code 059X524 οπως ολα τα ελληνικα 950xl ds

ως γνωστον το τελευταιο firmware για αυτο το product code ειναι αυτο: 01078.00027.15506.02016

ακολουθησα τον οδηγο εδω http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950-xl/411084-tired-waiting-your-950-950xl-firmware-update-you-can-get-now.html

καθως ειχα περιεργεια για το νεο firmware που εχει βγει στην ευρωπη κ αλλου.

Ετσι εκανα αλλαγη product code σε 059X5M3 και επειτα καθαρη εγκατασταση του τελευταιου λογισμικου και firmware 1078.0038.10586.13065.13914.03216A

Firmware 38 και λογισμικο .29

Σημερα μολις μου ηρθε κ η αναβαθμιση επισημη .107 κ ειμαι official στη νεοτερη εκδοση κ firmware χωρις insider

 

Εχω να πω οτι ειδα διαφορα στο τελευταιο firmware πολυ πιο γρηγορο το κινητο δουλευει απροβληματιστα,καταναλωση μπαταριας παρα πολυ καλη gps πολυ γρηγορο κ με την τελευταια 107 ολα καλα μεχρι στιγμης.

προτεινω οποιος δεν φοβαται να δοκιμασει. δεν εχει να χασει τιποτα. η διαδικασια ειναι αναστρεψιμη στο product code που εχει κανονικα η συσκευη

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 950 xl ds white με product code 059X524 οπως ολα τα ελληνικα 950xl ds

ως γνωστον το τελευταιο firmware για αυτο το product code ειναι αυτο: 01078.00027.15506.02016

ακολουθησα τον οδηγο εδω http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950-xl/411084-tired-waiting-your-950-950xl-firmware-update-you-can-get-now.html

καθως ειχα περιεργεια για το νεο firmware που εχει βγει στην ευρωπη κ αλλου.

Ετσι εκανα αλλαγη product code σε 059X5M3 και επειτα καθαρη εγκατασταση του τελευταιου λογισμικου και firmware 1078.0038.10586.13065.13914.03216A

Firmware 38 και λογισμικο .29

Σημερα μολις μου ηρθε κ η αναβαθμιση επισημη .107 κ ειμαι official στη νεοτερη εκδοση κ firmware χωρις insider

 

Εχω να πω οτι ειδα διαφορα στο τελευταιο firmware πολυ πιο γρηγορο το κινητο δουλευει απροβληματιστα,καταναλωση μπαταριας παρα πολυ καλη gps πολυ γρηγορο κ με την τελευταια 107 ολα καλα μεχρι στιγμης.

προτεινω οποιος δεν φοβαται να δοκιμασει. δεν εχει να χασει τιποτα. η διαδικασια ειναι αναστρεψιμη στο product code που εχει κανονικα η συσκευη

Επειδή δεν γνωρίζω και φοβάμαι δεν θα το κάνω αλλα μετά από τόσο καιρό γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει κανονικά για τα ελληνικά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το γνωριζω να στο πω αλλα θα σου πω οτι ειναι μια πολυ απλη διαδικασια.

οπως φλασαρεις με wdrt μια εκδοση ετσι κ για να αλλαξεις code

οσο κινδυνο εχεις με το ενα εχεις κ με το αλλο..

σαν εμπειρος χρηστης με htc samsung s-off unlock bootloader root απειρα φλασαρισματα ρομ κλπ εχω να σου πω δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...