Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου Ryu80 αυτο επαθα και εγω αλλα επιδη ανεβασα το βιντεο καποιου αλλου με παλιο λογησμικο τα παιδια νομιζουν οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση.Το εχω γραψει οτι εχω την τελευταια.Το προβλημα αυτο το ειδα να το αναφερουν πολλοι σε φορουμ της microsoft (το επισυναπτω πιο πανω),πιστευω οτι ειναι ο αισθητηρας φωτεινοτητας το πρωτο στρογγυλο αριστερα απο την μπροστα καμερα.Δεν ξερω αν μπορει να διορθωθει με αναβαθμιση απο την microsoft αλλα σιγουρα απο καποια αναβαθμιση αυτη το χαλασε. (σε εμενα την προηγουμενη απο την anniversary).Τουλαχιστον εμεις οι δυο καταλαβαινομαστε.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Πιστευω οτι ειναι αυτο: https://onedrive.live.com/view.aspx?cid=8611f50d26bd3f3c&page=view&resid=8611F50D26BD3F3C!25776&parId=8611F50D26BD3F3C!123&app=Word

 

 

 

Μας ζητάς να σε βοηθήσουμε και μας δείχνεις στοιχεια αλλου

 

Τραβα ένα screen shot και δείξε μας το δικό σου εδώ ανέβασα εγώ για να σε βοηθήσω

 

Αν έχεις να φαίνεται για 30 sec όπως εχω και εγώ σε φωτεινό δωματιο η έξω κάλυψε το πάνω μέρος του κινητού με το χερι σου να νομίζει οτι σκοτείνιασε και μετα τραβα το για να πάρει φως και πες μας αν άναψε το galance

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να εχει παθει, τωρα που το αναφέρατε διαπίστωσα οτι ούτε η αυτοματη φωτεινότητα δουλεύει πλέον. Συνοψίζοντας, άλλαξα τη γλώσσα και σταματησε να δουλευει η γρήγορη ματιά, το double tap για να ξυπνησει το κινητο δε δουλευει πια είτε εχω τη γρήγορη ματιά ενεργή είτε όχι και δε δουλευει ουτε ο αυτοματος φωτισμος. Την παλέυουν τι κουλο ειναι αυτο? Edited by Ryu80
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την γρηγορης ματιας ... Αυτό ίσως ειναι πρόβλημα του αισθητήρα φωτός που έχει το τηλέφωνο... Στις κλήσεις σου σβήνει η οθόνη όταν το βάζεις στο αυτί σου ; όταν το ξεκολλας ξανααναβει ; αν όχι τότε ειναι θέμα αισθητήρα φωτός και θέλει επισκευή... Το καλύπτει κανονικά η εγγύηση ... 2 φορες το άλλαξα σε 930 ... Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα δουλευει πλεον η αυτομστη φωτεινοτητα. Για την ακριβεια ειναι μονιμα ενεργοποιημενη. Δεν αλλαζει με τιποτα. Και ξαφνικα η γραμματοσειρα εγινε η ελαχιστη. Χωρις να εχω κανει τιποτα φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ουτε αυτο δουλευει να σβήνει η οθονη οταν πλησιαζει στο αυτι την ωρα που μιλας....Πραγματικα ειμαι ετοιμος να το κανω φρισμπι αλλα θα επικρατησει η λογικη...Θυμασαι που ειναι το service?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Ryu80 αυτο επαθα και εγω αλλα επιδη ανεβασα το βιντεο καποιου αλλου με παλιο λογησμικο τα παιδια νομιζουν οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση.Το εχω γραψει οτι εχω την τελευταια.Το προβλημα αυτο το ειδα να το αναφερουν πολλοι σε φορουμ της microsoft (το επισυναπτω πιο πανω),πιστευω οτι ειναι ο αισθητηρας φωτεινοτητας το πρωτο στρογγυλο αριστερα απο την μπροστα καμερα.Δεν ξερω αν μπορει να διορθωθει με αναβαθμιση απο την microsoft αλλα σιγουρα απο καποια αναβαθμιση αυτη το χαλασε. (σε εμενα την προηγουμενη απο την anniversary).Τουλαχιστον εμεις οι δυο καταλαβαινομαστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω οτι ειναι αυτο: https://onedrive.live.com/view.aspx?cid=8611f50d26bd3f3c&page=view&resid=8611F50D26BD3F3C!25776&parId=8611F50D26BD3F3C!123&app=Word

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;Εμένα φοράει την 14905 http://changewindows.org/build/14905/mobile

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 10.0.14393.67

 

Δεν έχεις την τελευταία τότε,φαντάζομαι ούτε ο άλλος ο φίλος..Η τελευταία είναι η 14905 σε fast insider mode..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ουτε αυτο δουλευει να σβήνει η οθονη οταν πλησιαζει στο αυτι την ωρα που μιλας....Πραγματικα ειμαι ετοιμος να το κανω φρισμπι αλλα θα επικρατησει η λογικη...Θυμασαι που ειναι το service?

 

Ευχαριστω...

 

Εγώ πριν το πάω κάτι που είναι χρονοβόρο το πρώτο που θα έκανα ήταν να το σύνδεση στον υπολογιστή και να κάνω επαναφορά με το WDRT υπόψιν τα σβήνει όλα γυρνάει με την παλαιά εργοστασιακή έκδοση και αν πάλι δεν δουλεύει ειδικά όταν καλείς κάποιον τότε έχει πρόβλημα ο αισθητήρας άμα δεν έχεις κολλήσει καμια μεμβράνη που το κρύβει δοκίμασε και με το χερι να το κρύψεις ενώ καλείς να δεις κλείνει η οθονη

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ουτε αυτο δουλευει να σβήνει η οθονη οταν πλησιαζει στο αυτι την ωρα που μιλας....Πραγματικα ειμαι ετοιμος να το κανω φρισμπι αλλα θα επικρατησει η λογικη...Θυμασαι που ειναι το service?

Ευχαριστω...

Εγώ είχα το προβλημα που σου είπα στο 930 ... Σε κάθε κλήση μου το έκανε ... Δεν δούλευε ο αισθητήρας φωτός . Αν έβαζες το χέρι σου πάνω και το έβγαζες απότομα άναβε η και ξαναέσβηνε η οθόνη ... Έκανα hard reset με υπολογιστή και μπήκε ξανα το κινητό στα 8.1... Το ξαναέκανε αλλα λιγότερες φορες ...Αλλα το πήγα στο Nokia care και το έστειλαν για σέρβις ... Μου γύρισε πίσω μετά από ένα μήνα ... Με ολοκαινουρια οθόνη και ολοκαίνουριο πλαίσιο αλουμίνιου ... Πήρα πίσω ένα σχεδόν καινούριο τηκεφωνο ... Και τώρα δουλεύει άψογα ... Φτιαξτο πριν περάσει η εγγύηση γιατί το 930 το πρόλαβα στο τσακ ... Αλλιώς στοιχιζε 240€ .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το πάω κάτι που είναι χρονοβόρο το πρώτο που θα έκανα ήταν να το σύνδεση στον υπολογιστή και να κάνω επαναφορά με το WDRT υπόψιν τα σβήνει όλα γυρνάει με την παλαιά εργοστασιακή έκδοση και αν πάλι δεν δουλεύει ειδικά όταν καλείς κάποιον τότε έχει πρόβλημα ο αισθητήρας άμα δεν έχεις κολλήσει καμια μεμβράνη που το κρύβει δοκίμασε και με το χερι να το κρύψεις ενώ καλείς να δεις κλείνει η οθονη

 

Sent from mTalk

 

Το εκανα με WDRT και απο τη μια ευτυχως ξεκολλησε αλλα απο την αλλη επειδη ηταν παλαιοτερη εργοστασιακη, το εκανα επαναφορα απο backup μου εβγαζε error και οταν ξεκιναγε δεν υπηρχε αρχικη οθονη με εβγαζε μονο στις εφαρμογες οτι να ναι... τελικα ξανα restore χωρις επαναφορα και ολα απο την αρχη παλι περασμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το πάω κάτι που είναι χρονοβόρο το πρώτο που θα έκανα ήταν να το σύνδεση στον υπολογιστή και να κάνω επαναφορά με το WDRT υπόψιν τα σβήνει όλα γυρνάει με την παλαιά εργοστασιακή έκδοση και αν πάλι δεν δουλεύει ειδικά όταν καλείς κάποιον τότε έχει πρόβλημα ο αισθητήρας άμα δεν έχεις κολλήσει καμια μεμβράνη που το κρύβει δοκίμασε και με το χερι να το κρύψεις ενώ καλείς να δεις κλείνει η οθονη

 

Sent from mTalk

Παιδια και εγω εχω 10.0.14393.67 δεν ειμαι insιder και ολα οσα αναφαιρερται αλλα τιποτε μαλλον παει για αντικατασταση αισθητηρα η οθονης.Παντως τελικα βλεπω οτι το προβλημα το εχουν πολλοι,αρα καλα υπεθεσα οτι ειναι καποια βλακια της microsoft.

Ερωτηση πως μπορω να τραβηξω screenshot?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω 10.0.14393.67 δεν ειμαι insιder και ολα οσα αναφαιρερται αλλα τιποτε μαλλον παει για αντικατασταση αισθητηρα η οθονης.Παντως τελικα βλεπω οτι το προβλημα το εχουν πολλοι,αρα καλα υπεθεσα οτι ειναι καποια βλακια της microsoft.

Ερωτηση πως μπορω να τραβηξω screensho?

 

Power button + volume up

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Διαβάζω πολλά & αγχώνομαι! Εσείς που έχετε τη συσκευή είστε ευχαριστημένοι ή το έχετε μετανιώσει από την αξιοπιστία & την απροβλημάτιστη λειτουργία της;

Επίσης τι θα προτείνατε να κάνει ένας καινούριος χρηστής από 8,1 σε 10 στην νέα συσκευή; Από ρυθμίσεις συσκευής, μεταφορά των εφαρμογών από 8,1 σε 10 & ότι άλλο χρειάζεται να ξέρω για το σετάρισμα.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τι να πω, είχα το 640 xl και το άλλαξα με το 950 xl. Διαβάζω κι εγώ για τα θέματα-προβλήματα κάποιων παιδιών, κάτι για το οποίο μου φαίνονται ξένα επειδή δεν τα έχω συναντήσει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω 10.0.14393.67 δεν ειμαι insιder και ολα οσα αναφαιρερται αλλα τιποτε μαλλον παει για αντικατασταση αισθητηρα η οθονης.Παντως τελικα βλεπω οτι το προβλημα το εχουν πολλοι,αρα καλα υπεθεσα οτι ειναι καποια βλακια της microsoft.

 

Ερωτηση πως μπορω να τραβηξω screenshot?

 

 

 

Επαναφορά firmware από το pc μέσω Windows Device Recovery tool έκανες ; wdrt

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά firmware από το pc μέσω Windows Device Recovery tool έκανες ; wdrt

 

Sent from mTalk

 

οχι φιλε μου μονο hard reset πιστευεις οτι ειναι κατι διαφορετικο;

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου μονο hard reset πιστευεις οτι ειναι κατι διαφορετικο;

 

 

 

Ναι υπάρχει πιθανότητα να κάνει δουλειά αλλα έτσι και αλλιώς δεν χάνεις τίποτα πριν πας για Service

 

Κάτι που είναι πιθανόν να σου κάνουν έτσι και αλλιώς και στο service

 

Άρα ποιος ο λόγος να μην δοκιμάσεις;

 

Ο Ryu80 λέει του έφτιαξε έτσι

Sent from mTalk

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση μιας και δεν έχω ασχοληθεί με wphones περίπου καθόλυ .H camera του 950 είναι η ίδια με του 950xl ?

Και άλλη μία...πρώην κάτοχος παλιότερα lg g2 & νυν lg g4 εδώ και 7-8 μήνες ...εφαρμογές από ps δεν κατεβάζω ουσιαστικά σπάνια...

Αξίζει η μετάβαση στο 950 ή 950 xl ? από αυτά που έχω δει και διαβάσει(λίγα) πιστεύω πως από camera θα είμαι Οκ έτσι? :)

Πέραν των ελλιπών εφαρμογών ποια ελαττώματα θα λέγατε πως είναι σχετικά καραμπινάτα για την σειρά 950-950 xl?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση μιας και δεν έχω ασχοληθεί με wphones περίπου καθόλυ .H camera του 950 είναι η ίδια με του 950xl ?

Και άλλη μία...πρώην κάτοχος παλιότερα lg g2 & νυν lg g4 εδώ και 7-8 μήνες ...εφαρμογές από ps δεν κατεβάζω ουσιαστικά σπάνια...

Αξίζει η μετάβαση στο 950 ή 950 xl ? από αυτά που έχω δει και διαβάσει(λίγα) πιστεύω πως από camera θα είμαι Οκ έτσι? :)

Πέραν των ελλιπών εφαρμογών ποια ελαττώματα θα λέγατε πως είναι σχετικά καραμπινάτα για την σειρά 950-950 xl?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Αν όχι η καλύτερη κάμερα της αγοράς στο τοπ 3 σίγουρα,υπέροχη οθόνη επίσης,τα προβλήματα αφορούν κυρίως το λογισμικό σαν hardware μιλάμε για ναυαρχίδα.Προσωπικά προέρχομαι από lg v10 δεν θα έλεγα ότι μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου μονο hard reset πιστευεις οτι ειναι κατι διαφορετικο;

 

Ναι ναι εμενα εφτιαξε μια χαρα μεσω WDRT και καλου κακου στην αρχη μη το επαναφερεις απο καποιο backup!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση μιας και δεν έχω ασχοληθεί με wphones περίπου καθόλυ .H camera του 950 είναι η ίδια με του 950xl ?

 

Και άλλη μία...πρώην κάτοχος παλιότερα lg g2 & νυν lg g4 εδώ και 7-8 μήνες ...εφαρμογές από ps δεν κατεβάζω ουσιαστικά σπάνια...

 

Αξίζει η μετάβαση στο 950 ή 950 xl ? από αυτά που έχω δει και διαβάσει(λίγα) πιστεύω πως από camera θα είμαι Οκ έτσι? :)

 

Πέραν των ελλιπών εφαρμογών ποια ελαττώματα θα λέγατε πως είναι σχετικά καραμπινάτα για την σειρά 950-950 xl?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

 

 

Κάμερα έχει την καλύτερη είναι το μόνο σίγουρο που θα ευχαριστηθείς και στα δυο μοντέλα είναι ίδια και η εφαρμογή για την κάμερα είναι ότι καλύτερο

 

 

 

Εκτος από τις εφαρμογές δεν νομίζω να έχεις άλλο πρόβλημα μόνο θετικά μετα α δεν έχει led να αναβοσβήνει όταν σου έρχεται μήνυμα η φορτίζει

 

Και μάλλον θες ένα δερμάτινο καπάκι γιατί το μαμά καπάκι το δείχνει να φαίνεται φθηνό

 

 

 

Σίγουρα έχεις να βρεις και πολλά θετικά υπάρχουν πολύ ωραίες εφαρμογές που είναι γνωστές εδώ μόνο όπως το mytube, realarm, nextgen reader κλπ αναβάθμιση κινητού κατευθείαν μόλις γίνει διαθέσιμη αν βγει κάτι καλύτερο πχ panorama στις φωτογραφίες η καινούργια έκδοση Bluetooth η παλαιότερα που βγήκε αργη κίνηση η 4κ video δεν πρέπει να πάρεις το καινούργιο κινητό αλλα έρχεται και για το δικό σου σε αντίθεση με τα αλλα δυο λειτουργικά

 

Άλλο πρόβλημα που σκέφτηκα τώρα είναι ότι δεν υπάρχει υποστήριξη από την Google που σημαίνει δεν έχει εφαρμογές της εδώ όμως με το mytube και το gmaps έχεις λύση τα δυο πιο σημαντικά το κινητό συγχρονίζει email επαφές και ημερολογιο με Gmail λογαριασμό από μαμά

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι η καλύτερη κάμερα της αγοράς στο τοπ 3 σίγουρα,υπέροχη οθόνη επίσης,τα προβλήματα αφορούν κυρίως το λογισμικό σαν hardware μιλάμε για ναυαρχίδα.Προσωπικά προέρχομαι από lg v10 δεν θα έλεγα ότι μου λείπει.

Πλάκα κάνεις..μακραν η καλυτερη της αγοράς...Πολλόι μπερδευονται απο τις καλες οθονες των galaxy και νομιζουν οτι εχουν καλή κάμερα..!!!μετα το 950 παμε 1020 και μετα 808 και Ν8...Στο τομεα Camera δεν υπαρχει ανταγωνιστης,,,(ποτέ δεν υπήρχε για την ακριβεια)

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έτοιμος για την κίνηση λογικά σε λίγες μέρες...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έτοιμος για την κίνηση λογικά σε λίγες μέρες...

 

Τσέκαρες το μέγεθος; Αν ναι τότε βουρρρρ......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...