Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum.

Θέλω να κάνω update το bootloader, αλλά έχω θέμα με το pc για να το κάνω χειροκίνητα.

Εάν γνωρίζει κάποιος και να έχει τις γνώσεις για να zipαρει την img και να το περάσω με TWRP.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Είναι ριψοκίνδυνο να την περάσεις ως ΖΙΡ αλλά στο XDA υπάρχει thread. Αλλά καλύτερα να το κάνεις σε Pc , οποίο και να είναι, αρκεί να κατεβάσεις τα αρχεία ADB /fastboot.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω διαβάσει στο xda.

Το έλυσα το θέμα που είχα με το pc και το έκανα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε που να φοράει τον 810. Αλλά χλωμό λίγο για την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς οτιδήποτε που να μην φοράει τον 810. Που όπως και ο 808 είναι τα σκουπίδια της Qualcomm. 821+ μόνο όποιο κινητό και να πάρετε. Η κάμερα λίγο υποδεέστερη θα είναι εντάξει. Τα σκουπίδια επεξεργαστές όχι.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχω το φαινόμενο burn in εκεί που είναι τα 3 κουμπιά χαμηλά. Το αντιλήφθηκα ενώ έβλεπα ένα βίντεο στην εφαρμογή youtube. Τι κάνουμε τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχω το φαινόμενο burn in εκεί που είναι τα 3 κουμπιά χαμηλά. Το αντιλήφθηκα ενώ έβλεπα ένα βίντεο στην εφαρμογή youtube. Τι κάνουμε τώρα?
Εάν έχεις εγγύηση απευθύνεσαι στο σέρβις για αλλαγή οθόνης. Εγώ όταν είχα θέμα με την οθόνη ,είχα πάει στην ts solutions ,μου είχαν αλλάξει μαζί και μπαταρία .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις εγγύηση απευθύνεσαι στο σέρβις για αλλαγή οθόνης. Εγώ όταν είχα θέμα με την οθόνη ,είχα πάει στην ts solutions ,μου είχαν αλλάξει μαζί και μπαταρία .
Για ποιο λόγο να αλλάξουν την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να αλλάξουν την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου είχαν εξηγήσει τοτε ότι είναι πολιτική της Huawei γιατι οι οθόνες έρχονται μαζί με μπαταρία σαν ένα ανταλλακτικό.

Προσωπικά δεν με χάλασε .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω τα εξής θέματα. 1. Το κινητό κλείνει αρκετές φορές ξαφνικά στο 15-20%. Το είχα και παλιά το ίδιο θέμα αλλά όταν το πήγα για αλλαγή πλακέτας (boot loop) μου είπαν ότι αλλάξανε μια πλακέτα φόρτισης. 2. Έχει αρχίσει το burn in κάτω στα πλήκτρα. Έχω ακόμη εγγύηση αλλά όχι για μπαταρία , έχει περάσει χρόνος. Αν το πάω στην Μιχαλακοπούλου που το είχα πάει τι προβλέπεται να γίνει; Υπάρχει περίπτωση αλλαγής με άλλο ( διάβασα ότι σε κάποιους αλλάξανε με mate 9) και αν μου το προτείνουν το κάνω; Είμαι υπέρ ευχαριστημένος με το κινητό και ιδιαίτερα με την κάμερα. Είμαι σε beta έκδοση 8.1 δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο ( στην αποφόρτιση της μπαταρίας)

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω τα εξής θέματα. 1. Το κινητό κλείνει αρκετές φορές ξαφνικά στο 15-20%. Το είχα και παλιά το ίδιο θέμα αλλά όταν το πήγα για αλλαγή πλακέτας (boot loop) μου είπαν ότι αλλάξανε μια πλακέτα φόρτισης. 2. Έχει αρχίσει το burn in κάτω στα πλήκτρα. Έχω ακόμη εγγύηση αλλά όχι για μπαταρία , έχει περάσει χρόνος. Αν το πάω στην Μιχαλακοπούλου που το είχα πάει τι προβλέπεται να γίνει; Υπάρχει περίπτωση αλλαγής με άλλο ( διάβασα ότι σε κάποιους αλλάξανε με mate 9) και αν μου το προτείνουν το κάνω; Είμαι υπέρ ευχαριστημένος με το κινητό και ιδιαίτερα με την κάμερα. Είμαι σε beta έκδοση 8.1 δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο ( στην αποφόρτιση της μπαταρίας)

Ευχαριστώ....

Μάλλον ο κυκλος ζωής της μπαταρίας να πέρασε και να χρειαστεί να γίνει η αλλαγή, μάλλον για αυτό η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν οθόνες παιδιά ή θα μου πούνε για αντικατάσταση με Mate όπως με τις πλακέτες; Που λέτε από τα δυο σέρβις να πάω;
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν οθόνες παιδιά ή θα μου πούνε για αντικατάσταση με Mate όπως με τις πλακέτες; Που λέτε από τα δυο σέρβις να πάω;
Άγνωστο , δεν λένε στο τηλέφωνο αν υπάρχουν ανταλλακτικά.

Πήγαινε όπου σε βολεύει .

Εγώ πάντως που απευθύνθηκα δύο φορές στην tssolutions έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιος έχει δοκιμάσει το CopperheadOS στο 6Ρ; Έχει πληρώσει κάποιος άδεια για να κατεβάσει το CopperheadOS; και πόσο κοστίζει;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο , δεν λένε στο τηλέφωνο αν υπάρχουν ανταλλακτικά.

Πήγαινε όπου σε βολεύει .

Εγώ πάντως που απευθύνθηκα δύο φορές στην tssolutions έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση.

 

Σήμερα σε επικοινωνία με την Μιχαλακοπούλου με ενημέρωσαν πως επισκευάστηκε η συσκευή μου ( 6P ) με αλλαγή πλακέτας. Μετά από αναμονή 25 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε επικοινωνία με την Μιχαλακοπούλου με ενημέρωσαν πως επισκευάστηκε η συσκευή μου ( 6P ) με αλλαγή πλακέτας. Μετά από αναμονή 25 ημερών.

 

 

 

Όποτε δεν υπάρχει κοινή γραμμή. Στο ένα σου λένε αντικατάσταση στο άλλο φέρνουν ανταλλακτικά με πολύ καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε δεν υπάρχει κοινή γραμμή. Στο ένα σου λένε αντικατάσταση στο άλλο φέρνουν ανταλλακτικά με πολύ καθυστέρηση.
Με την προϋπόθεση ότι δε θα ξαναβγάλει το ίδιο πρόβλημα, καλύτερα που στο φτιάξανε.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση ότι δε θα ξαναβγάλει το ίδιο πρόβλημα, καλύτερα που στο φτιάξανε.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το πρόβλημα απ'όσο γνωρίζω παραμένει ακόμη και με αλλαγή πλακέτας.. Οπότε ότι και να κάνανε τώρα πάλι κάποια στιγμή θα ξανά έχουμε τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Όντως η κάμερα του είναι απίστευτη! Έχω επαγγελματική dslr και τέτοια ποιότητα εικόνας δεν έχει..

Κρίμα... ( Για το τηλ. )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μην τα ισοπεδώνουμε ολα! Ασχολουμαι επαγγελματικα με την φωτογραφια και εχω και το nexus. Αυτο που λες, δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Σε θεμα κινητων, ναι, εχει εξαιρετικη μηχανη, αλλα μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Μην τα ισοπεδώνουμε ολα! Ασχολουμαι επαγγελματικα με την φωτογραφια και εχω και το nexus. Αυτο που λες, δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Σε θεμα κινητων, ναι, εχει εξαιρετικη μηχανη, αλλα μεχρι εκει.

 

Εννοείται ότι μιλάω μεταφορικά για να καταλάβουμε την ποιότητα της κάμερας του! Και εγώ επαγγελματίας φωτογράφος είμαι γνωρίζω πολύ καλά πως άλλο το τηλέφωνο για φωτογραφίες και άλλο το κινητό! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τελικά σήμερα παρέλαβα τη συσκευή μου μετά από αλλαγή πλακέτας! Ήρθε με android 6.0 .. Και ρωτάω τώρα εγώ μιας και την πάτησα...Το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την ενημέρωση 8.0 . Να την ξανά κάνω ή να το αφήσω ως έχει?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μιλάω μεταφορικά για να καταλάβουμε την ποιότητα της κάμερας του! Και εγώ επαγγελματίας φωτογράφος είμαι γνωρίζω πολύ καλά πως άλλο το τηλέφωνο για φωτογραφίες και άλλο το κινητό! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τελικά σήμερα παρέλαβα τη συσκευή μου μετά από αλλαγή πλακέτας! Ήρθε με android 6.0 .. Και ρωτάω τώρα εγώ μιας και την πάτησα...Το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την ενημέρωση 8.0 . Να την ξανά κάνω ή να το αφήσω ως έχει?? :lol:

Δυστυχώς δεν παίζει ρόλο το λογισμικό οπότε αναβάθμισε άφοβα.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Και τελικά σήμερα παρέλαβα τη συσκευή μου μετά από αλλαγή πλακέτας! Ήρθε με android 6.0 .. Και ρωτάω τώρα εγώ μιας και την πάτησα...Το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την ενημέρωση 8.0 . Να την ξανά κάνω ή να το αφήσω ως έχει?? :lol:

 

Αλλαγή πλακέτας ε ?? Σε ποιο σέρβις το είχες ?? Μου κάνει και εντύπωση που λες για android 6 . Ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι κάνουν και αναβάθμιση λογισμικού μαζί με την επισκευή .

Στην ερώτηση τώρα , αναβάθμισε άνετα .Το πρόβλημα είναι στο hardware .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πλακέτας ε ?? Σε ποιο σέρβις το είχες ?? Μου κάνει και εντύπωση που λες για android 6 . Ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι κάνουν και αναβάθμιση λογισμικού μαζί με την επισκευή .

Στην ερώτηση τώρα , αναβάθμισε άνετα .Το πρόβλημα είναι στο hardware .

Και εγώ που άλλαξα πλακέτα (Μιχαλακοπούλου) με το 6 ήταν. Μου κάνει εντύπωση πάντως που η μια κάνει αντικατάσταση λόγω έλλειψης πλακέτας και η άλλη βρίσκει. Με άλλη Huawei μιλάει η κάθε μία;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πλακέτας ε ?? Σε ποιο σέρβις το είχες ?? Μου κάνει και εντύπωση που λες για android 6 . Ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι κάνουν και αναβάθμιση λογισμικού μαζί με την επισκευή .

Στην ερώτηση τώρα , αναβάθμισε άνετα .Το πρόβλημα είναι στο hardware .

 

Στην Μιχαλακοπούλου το είχα για πολύ καιρό. Και μένα μου έκανε εντύπωση που ήρθε με 6 αλλά το βρίσκω και λιγάκι λογικό. Μόνο πλακέτα αλλάχτηκε..Οπότε μόνο καινούργιο ΙΜΕΙ θα μπορούσε να έχει, όπως και έχει! Αν ήταν ίδια συσκευή από αντικατάσταση πιθανών να ήταν και ενημερωμένη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ που άλλαξα πλακέτα (Μιχαλακοπούλου) με το 6 ήταν. Μου κάνει εντύπωση πάντως που η μια κάνει αντικατάσταση λόγω έλλειψης πλακέτας και η άλλη βρίσκει. Με άλλη Huawei μιλάει η κάθε μία;

 

Θεωρώ πως η Μιχαλακοπούλου σαν επίσημο σέρβις θα κάνει αυτό που την συμφέρει. Επισκευή και όχι αντικατάσταση. Τώρα η ts solution έρχεται σαν πρόταση από κατάστημα αγοράς. Ίσως και για αυτό προχωράει άμεσα σε αντικατάσταση. Βασικά λιγάκι μπέρδεμα απ ότι βλέπετε! :(:worry:

Edited by stelios_s4
Link to comment
Share on other sites

Στην Μιχαλακοπούλου το είχα για πολύ καιρό. Και μένα μου έκανε εντύπωση που ήρθε με 6 αλλά το βρίσκω και λιγάκι λογικό. Μόνο πλακέτα αλλάχτηκε..Οπότε μόνο καινούργιο ΙΜΕΙ θα μπορούσε να έχει, όπως και έχει! Αν ήταν ίδια συσκευή από αντικατάσταση πιθανών να ήταν και ενημερωμένη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θεωρώ πως η Μιχαλακοπούλου σαν επίσημο σέρβις θα κάνει αυτό που την συμφέρει. Επισκευή και όχι αντικατάσταση. Τώρα η ts solution έρχεται σαν πρόταση από κατάστημα αγοράς. Ίσως και για αυτό προχωράει άμεσα σε αντικατάσταση. Βασικά λιγάκι μπέρδεμα απ ότι βλέπετε! :(:worry:

Στο παρελθόν έχει πάρει mate 9 ατομο από το φόρουμ , το έχει γράψει πριν κάνα μήνα ,και από την Μιχαλακοπούλου. Αυτό για μένα σημαίνει πως μάλλον αυτός είναι ο τρόπος που καλύπτει η hauwei τις επισκευές όταν το εκάστοτε σέρβις δεν έχει ανταλλακτικά και ο εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης είναι αρκετός .

Επίσης να σου πω ότι όσες φορές χρειάστηκε απευθύνθηκα στην TS solutions για service γιατί την αναφέρει η επίσημη σελίδα της hauwei ,όπως και την Μιχαλακοπούλου. Αυτό στα μάτια μου σημαίνει ότι και οι δύο "λογοδοτουν" και απευθύνονται στην Huawei.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως γίνεται μια να υπάρχουν ανταλλακτικά και μια να μην υπάρχουν και να γίνεται αντικατάσταση. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως γίνεται μια να υπάρχουν ανταλλακτικά και μια να μην υπάρχουν και να γίνεται αντικατάσταση. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό.

 

Μπορει πχ να περιμενουν από εξωτερικό και να καθυστερουν , οπότε καλύπτουν με αντικατάσταση .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...