Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώ κάτι και δεν ξέρω αν είναι bug.

Ενώ έχω ενεργοποιήσει το δαχτυλικό και τις περισσότερες φορές λειτουργεί μια χαρά, σε άσχετες φάσεις ενώ πάω να το ανοίξω, ανοίγει μεν αλλά μου ζητά και Pin. Το ξέρω, το βαζω, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί μου το ζητάει. Επαναλαμβάνω όχι πάντα και σε άσχετες φάσεις.

 

Είμαι με την Beta O

 

το κανει και σε εμενα μια στης τοσες και ειναι στοκ ολα!! εγω νομιζα οτι απλα το βαζει που και που για ασφαλεια ξερω εγω!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι γίνεται. Μια στο τόσο το ζητάει για ασφάλεια.

Στον φίλο παραπάνω, γίνεται λόγω του κλειδώματος του Nova.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να τεστάρω φορτιστή και καλώδιο, στην αρχή της φόρτισης βγάζει το fast charging ή κάτι παρόμοιο?

Ο φορτιστής λέει 5V/3A και το καλώδιο μου είπε ο Cosmodatas ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ως premium που γράφει στην ούγια.

Αλλά νομίζω δεν είδα διαφορά με τους "απλούς"....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Charging rapidly , βγάζει ο γνήσιος ......

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Μάλιστα.

Αρα ένα από τα 2 ή και τα 2 δεν κάνουν.

Αυτό μόνο με συνδυασμό με ένα μαμά φορτιστή-καλώδιο θα το διελευκάνω.....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει το καινούργιο powerbank της Xiaomi(Mi powerbank 2 20000 mah) με type-C ανταπτορα αν υποστηρίζει και στο δικό μας την γρήγορη φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το καινούριο power bank της Huawei 10000mAh Quick Charge Power Bank που φορτίζει γρήγορα και το P9 που είχα αλλά και το Samsung S8 που έχω τώρα δεν φορτίζει γρήγορα το 6P δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα να φορτίζει γρήγορα έχω και εγώ ένα της xiaomi 5200 από πρώτα άλλα είναι μόνο για μια φόρτιση και αυτή 2 ώρες εδώ και καιρό σκέφτομαι της tronsmart που είναι type c και fast άλλα είναι 10000 δηλαδή 2 φορτίσεις,το καινούργιο της xiaomi είναι διπλάσιας χωρητικότητας και ποιο φθηνό
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ravpower 20100 φορτίζει σφαίρα το νεξους

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ravpower 20100 φορτίζει σφαίρα το νεξους

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

Από που το πήρες ? Δεν το βρίσκω Ελλάδα και κανένα amazon δε το στέλνει για κάποιο λόγο. Μόνο από ebay ?

 

thanx.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Είχα γνωστό Αγγλία και μου το έστειλε αυτός. Αμαζον γενικότερα δεν στέλνει μπαταρίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να έρθει αλλιώς με κάποιον μεσάζοντα

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του έβαλα ένα back cover της Huawei που είναι σχετικά διαφανές και νομίζω κάθεται πολύ καλά. Είναι και διακριτικό. Το πήρα από Σκρουτζομάγαζο 3,60€ :) Πολύ χαμηλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι πιθανή ημερομηνία που θα πάρουμε το Android 8 είναι η 21 Αυγούστου. Για να δούμε..

 

Λίγο δύσκολο για 21,Σεπτέμβριο μάλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βάλει κάποιος μπαταρία που να μην είναι η γνήσια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι είχαν γράψει τα παιδιά εδώ μέσα δεν στοιχίζει ακριβά να βάλεις την γνήσια στο επίσημο σέρβις,πέρα από το κόστος θέλει προσοχή το θέμα μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο για 21,Σεπτέμβριο μάλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ότι είχαν γράψει τα παιδιά εδώ μέσα δεν στοιχίζει ακριβά να βάλεις την γνήσια στο επίσημο σέρβις,πέρα από το κόστος θέλει προσοχή το θέμα μπαταρίας

 

Το θέμα είναι ότι το επίσημο δεν έχει και το επίσημο της ts solutions δεν σου λέει αν έχει στοκ αν δεν το πας εκεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το επίσημο δεν έχει και το επίσημο της ts solutions δεν σου λέει αν έχει στοκ αν δεν το πας εκεί.

 

Δεν έχει γενικά η αργούν,άλλο και αυτό μυστικό το έχουν στην ts solutions?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο για 21,Σεπτέμβριο μάλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ότι είχαν γράψει τα παιδιά εδώ μέσα δεν στοιχίζει ακριβά να βάλεις την γνήσια στο επίσημο σέρβις,πέρα από το κόστος θέλει προσοχή το θέμα μπαταρίας

Το θέμα δεν είναι μόνο το κόστος της μπαταρίας είναι και η απόδοση της και θα πω γιατί ... Εμένα το τηλέφωνο είναι αγορασμενο από Αμερική παθαίνει bootloop το στέλνω εκεί μου δίνουν ένα ανακατασκευασμένο και όχι μόνο ενώ ήταν αγρατζουνιστο κλπ έχει σημάδια ανοίγματος το παρέλαβα Μάιο και ήδη το accubattery μου λέει ότι η μπαταρία είναι στο 82 % η υγεία της συν ότι κλείνει μια στο 10 % μια στο 5 % πάντως στο 1 δεν φτάνει ποτέ οπότε γιατί να μην δοκιμάσω μια άλλη . Διάβασα στο XDA ότι κάποιοι έχουν βάλει άλλες μπαταρίες και δεν έχουν θέματα με το να κλείνει πιο νωρίς το τηλέφωνο συν ότι έχουν καλύτερη αναμονή. Πάντως όταν το τηλέφωνο το περιεργαζομαι η μπαταρία πεθαίνει και κατεβαίνει ανά 2%.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι μόνο το κόστος της μπαταρίας είναι και η απόδοση της και θα πω γιατί ... Εμένα το τηλέφωνο είναι αγορασμενο από Αμερική παθαίνει bootloop το στέλνω εκεί μου δίνουν ένα ανακατασκευασμένο και όχι μόνο ενώ ήταν αγρατζουνιστο κλπ έχει σημάδια ανοίγματος το παρέλαβα Μάιο και ήδη το accubattery μου λέει ότι η μπαταρία είναι στο 82 % η υγεία της συν ότι κλείνει μια στο 10 % μια στο 5 % πάντως στο 1 δεν φτάνει ποτέ οπότε γιατί να μην δοκιμάσω μια άλλη . Διάβασα στο XDA ότι κάποιοι έχουν βάλει άλλες μπαταρίες και δεν έχουν θέματα με το να κλείνει πιο νωρίς το τηλέφωνο συν ότι έχουν καλύτερη αναμονή. Πάντως όταν το τηλέφωνο το περιεργαζομαι η μπαταρία πεθαίνει και κατεβαίνει ανά 2%.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τάχα για καλό σου έδωσαν άλλο,άτυχος σε αυτό το θέμα,σίγουρα θέλεις αλλαγή εσύ το θέμα είναι να είναι μόνο η μπαταρία και να μην έχει πρόβλημα η πλακέτα ξανά,το πρώτο smartphone που είχα ένα HTC είχε θέμα με την μπαταρία δεν φόρτιζε κανονικά και έσβηνε νόμιζα ήταν μπαταρία πήρα μια γνήσια και ξανά τα ίδια είχε θέμα η πλακέτα το παράτησα ψαξτο όλα πιθανά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γενικά η αργούν,άλλο και αυτό μυστικό το έχουν στην ts solutions?
Δεν έχουν!!! Έχουν παραγγείλει λέει πολλές φορές αλλά δεν τους έχουν έρθει. LOL :eek:

Με ts solution έριξα απίστευτο τσακωμό για αυτό και πάλι η κοπέλα δεν μου έλεγε. Η δικαιολογία? Ότι έχουν τόσους πολλούς πελάτες που φέρνουν το κινητό τους που δεν μπορούν να έχουν εικόνα πόσα ανταλλακτικά έχει η αποθήκη τους και αν μου πουν ναι μέχρι να πει το κινητό πάνω μπορεί να έχει εξαντληθεί. Εδώ και αν κλαίμε από τα γέλια.

Ούτε καν να προπληρωσω δεν δέχονταν. Χαχαχαχαχα

Μιλάμε για ΕΠΟΣ.

 

 

Για το παιδί με το 2% στην πτώση μπαταρίας. Από όσο θυμάμαι το έχουν πάρα πολλοί αν όχι οι περισσότεροι χρήστες και ήταν λάθος λογισμικου καθώς σε κερνελ του flash είχε βγάλει fix ακριβώς για αυτό το πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν!!! Έχουν παραγγείλει λέει πολλές φορές αλλά δεν τους έχουν έρθει. LOL :eek:

Με ts solution έριξα απίστευτο τσακωμό για αυτό και πάλι η κοπέλα δεν μου έλεγε. Η δικαιολογία? Ότι έχουν τόσους πολλούς πελάτες που φέρνουν το κινητό τους που δεν μπορούν να έχουν εικόνα πόσα ανταλλακτικά έχει η αποθήκη τους και αν μου πουν ναι μέχρι να πει το κινητό πάνω μπορεί να έχει εξαντληθεί. Εδώ και αν κλαίμε από τα γέλια.

Ούτε καν να προπληρωσω δεν δέχονταν. Χαχαχαχαχα

Μιλάμε για ΕΠΟΣ.

 

 

Για το παιδί με το 2% στην πτώση μπαταρίας. Από όσο θυμάμαι το έχουν πάρα πολλοί αν όχι οι περισσότεροι χρήστες και ήταν λάθος λογισμικου καθώς σε κερνελ του flash είχε βγάλει fix ακριβώς για αυτό το πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

Ότι να ναι και στις δύο περιπτώσεις,ας ελπίσουμε να ξεπεράσουν τα θέματα που έχουν

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί η συσκευή έχει τρομερά χαρακτηριστικά αν και ο 810 δημιουργεί θέματα αλλά γενικά είναι όμορφη συσκευή με καλά spec

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πέφτει ανά 2% και είμαι σε μπετά Ο. Πάντως φτάνει κανονικά μέχρι 1%, άρα δεν είναι θέμα μπαταρίας.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να φέρουν μπαταρίες στην νέα αντιπροσωπεία στους Αμπελόκηπους που από προσωπική εμπειρία που είχα είναι και πολύ καλοί όσον αφορά την εξυπηρέτηση. Φοβάμαι μήπως δεν βγαίνουν πλέον μπαταρίες από την Huawei αλλά για 1,5 έτους κινητό και μάλιστα Nexus θα ήταν περίεργο. Βέβαια και τέτοια μεγάλη καθυστέρηση δεν δικαιολογείται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...