Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο και για έμενα ναι μεν υπάρχει διάφορα με την 6 άλλα δεν είναι τόσο χαοτική σιγουρα ο μέσος όρος είναι στις 4 ώρες επίσης και εγώ βγάζω άνετα μέρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικότερα τα SOT έτσι και αλλιώς είναι υποκειμενικό. Άλλοι βγάζουν 6ωρα στο 6P. Δεν σημαίνει κάτι. Το θέμα είναι να δεις τι τρώει την μπαταρία αν βλέπεις χειρότερη απόδοση σε δικό πριν και μετά. Μπορεί π.χ. μία εφαρμογή που μέχρι τώρα δεν επηρέαζε, τώρα μπορεί με ένα update να μην το πάρεις χαμπάρι και να επηρεάζει.

 

Δεν πάει πολύς καιρός που τα facebook και fb messenger είχαν ένα wakelock(bugreport) που τράβαγε μπαταρία. Αυτό δεν φαινόταν όμως στον built-in battery monitor. Μόνο αν έκανες ρουτ και έβαζες bbs.

 

Μία διαφορά της 7αρας πάντως είναι ότι θέλει περίπου 4-5 μέρες να στρώσει. Αυτό από ότι διαβάζω είναι θέμα του doze και του battery optimizing και γενικότερα του app optimizing το οποίο τρέχει στο παρασκήνιο και όχι κατά την εκκίνηση πλέον. Σημαίνει μεγαλύτεροι πόροι. Πλην φυσικά των γνωστών bug που υπάρχουν με το wifi σε πάρα πολλούς και με το bluetooth.

 

Πάντως ευτυχώς είμαι από τους τυχερούς και μπορώ και έχω την 7 χωρίς πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι κάτι το υποκειμενικό άλλα το θέμα στην 7 δεν είναι οι λοιπές εφαρμογές,τις πρώτες μέρες όταν έβαλα την 7 κατανάλωνε ποιο πολύ από ότι τώρα είναι σαν να έστρωσε κάπως να το πω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το ζόρι αγγίζω τις 3.30 ώρες με wifi χρήση κατά 80%. Νομίζω είναι πολύ χαμηλό και ίσως πρέπει να γυρίσω σε ΜΜ που την έχουμε γενικά σαν κριτήριο. Αν πάλι δεν.. τότε ίσως αλλάξω την μπαταρία που σκεφτόμουν.

Και καλά θα κάνεις!!!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρισμοποιουσες fast charging? Σε μένα παντός και στο s6 και στο s6 edge σε 8 μήνες μπαταρία έπεσε άπειρα μάλλον λόγο fast charging, με ίδια συσκευή στον φίλο μου χωρίς χρήση fast charging παρέμενε ίδια

Μόνιμα με τον φορτιστη του με κανένα άλλο καλώδιο ή φορτιστη. Εγώ πάντως για την κακή μπαταρία του πλέον κατηγορώ την nougat

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το G2 Δεν θα έπρεπε να μπαίνει καν σε σύγκριση. Μιλάμε για μία από τις καλύτερες ναυαρχίδες στο θέμα μπαταρίας! Ακόμα και τα G3-4-5 δεν κατάφεραν να πιάσουν την αυτονομία του σε κανένα σημείο. Με το G2 είχα άνετα 6ωρα SOT χωρίς καν να πιέζομαι.(Φυσικά πάντα όλα ανοιχτά εκτός location το οποίο και δεν χρειάζομαι εκτός και χρειαστεί να κάνω nav οπότε και το ανοίγω)

 

Εγώ με την 7 δεν έχω θέμα σε μπαταρία εκτός από τις αρχές όπου και πάλι βρήκα τι φταίει και το διόρθωσα. Τραγική η google με τα drain σε wifi(ipv6 packets problem) Και σε bluetooth drain θα συμφωνήσω αλλά κατά τα άλλα δεν μιλάμε για χαοτική διαφορά με την ΜΜ. Ούτε χειρότερα ούτε καλύτερα θα έλεγα. Δεν ξέρω για 7.1.1. Αλλά δεν ελπίζω για κάτι δραματικό. Πάντως και τώρα βγάζω άνετα 4-5 ώρες ανάλογα και την χρήση βέβαια. Αν δεν μπω καθόλου σε wifi και δεδομένου ότι πολλές φορές δεν έχω καλό σήμα μπορεί αν πέσω στις 3-4 ώρες. Σε κάθε περίπτωση την μέρα την βγάζω πολύ άνετα!

Μία χαρά τηλέφωνο είναι. Το έβαλα όπως είπα και την CM13 με full stock gapps και νιώθω ότι έχω Nexus :)

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το ζόρι αγγίζω τις 3.30 ώρες με wifi χρήση κατά 80%. Νομίζω είναι πολύ χαμηλό και ίσως πρέπει να γυρίσω σε ΜΜ που την έχουμε γενικά σαν κριτήριο. Αν πάλι δεν.. τότε ίσως αλλάξω την μπαταρία που σκεφτόμουν.

 

Σε λιγοτερο απο ενα χρονο να εχει χαλασει η μπαταρια τόσο ωστε να θελει αλλαγη;

Θα αστειευεσαι φανταζομαι. Προφανως και φταιει η Nougat.

 

Τελικα καλα εκανα και εμεινα μακρυα απο το 6p, αποδειχτηκε πολυ 'λιγη' σαν συκευη.

 

Και γενικα, πολυ beta testing πεφτει με τα nexus. Δεν ειναι τυχαιο που εχουν τοσο ελαχιστες πωλησεις και ειμαστε 5 ατομα που τα γοραζουμε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγοτερο απο ενα χρονο να εχει χαλασει η μπαταρια τόσο ωστε να θελει αλλαγη;

Θα αστειευεσαι φανταζομαι. Προφανως και φταιει η Nougat.

 

Τελικα καλα εκανα και εμεινα μακρυα απο το 6p, αποδειχτηκε πολυ 'λιγη' σαν συκευη.

 

Και γενικα, πολυ beta testing πεφτει με τα nexus. Δεν ειναι τυχαιο που εχουν τοσο ελαχιστες πωλησεις και ειμαστε 5 ατομα που τα γοραζουμε ακομα.

Έτσι ήταν πάντα. Γιατί γίνεται τώρα αυτή η διαπίστωση; Πάντα ήταν οι συσκευές showcase του νέου λογισμικού και είναι δημοφιλή σε "λίγους" που ασχολούνται με το πείραγμα. Πάντα είχαν μειονεκτηματα αλλά παράλληλα προσέφεραν πολύ καλό hardware σε καλή αρχική τιμή. Για κάποια χρόνια.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 7.1.1 και δεν έχω κανένα προβλημα.. Την μέρα την βγάζει άνετα με wifi-3g συνέχεια ανοιχτά και έχω SOT 4 ώρες μέσο ορο. Δεν είναι οι καλύτεροι χρόνοι που έχω δει αλλά μου αρκούν για αυτά που το χρειαζομαι. Τέλος, επειδή είχα την 7.0 και δεν ήμουν ενθουσιασμένος από το σύνολο έβαλα την 7.1.1 και μπορώ να πως πάει μια χαρά.
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό hardware σε καλή αρχική τιμή.

 

Επειδη το 5 και το 4 ειχαν καλο SoC, δεν σημαινει οτι ειχαν καλο hardware.

Μετριες οθονες, αθλια dac, τρισαθλιες καμερες, ανυπαρκτα ηχεια, οι χειροτερες μπαταριες.

Η παραδοση συνεχιστηκε και στα πιο ακριβα Nexus 6 και 6p, με επιμερους χαρακτηριστικα να ειναι απλα low end.

 

Αν δεν ηταν nexus, δεν θα τα θυμοταν κανεις (οπως δεν θυμαται τις αδερφές συσκευες του 4 και του 5, LG optimus κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το 5 και το 4 ειχαν καλο SoC, δεν σημαινει οτι ειχαν καλο hardware.

Μετριες οθονες, αθλια dac, τρισαθλιες καμερες, ανυπαρκτα ηχεια, οι χειροτερες μπαταριες.

Η παραδοση συνεχιστηκε και στα πιο ακριβα Nexus 6 και 6p, με επιμερους χαρακτηριστικα να ειναι απλα low end.

 

Αν δεν ηταν nexus, δεν θα τα θυμοταν κανεις (οπως δεν θυμαται τις αδερφές συσκευες του 4 και του 5, LG optimus κλπ)

 

Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από ένα που είναι η οθόνη του Ν5..προσωπικα μου αρέσει ακόμα και τώρα οπότε το πιάνω στα χέρια μου. Γούστα είναι αυτα.. Αλλά από κάμερα, μπαταρία ηχείο κλπ χαλια.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το αγορασα δεκεμβρη 2015 είχα την 6.0.1 και πήγαινε σφαίρα και κρατούσε μέρα ή μπαταρία. Με την 7 μας σκισαν γιατί μάλλον έγινε optimised για το pixels και είχαμε προβλήματα εμείς

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 7.1.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Είναι όπως ήταν και στην 7 και το κινητό είναι αρκετά πιο smooth. Μάλλον το πρόβλημα με την μπαταρία είναι αλλού. Ίσως να βοηθάει το ότι έχω σουτάρει το Facebook και γενικά δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές που δεν τις χρειάζομαι όπως έκανα παλιά.

Πάντως το κινητό αξίζει με χίλια. Πιάνω Samsung και μου φαίνεται τίγκα στο lag

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το 5 και το 4 ειχαν καλο SoC, δεν σημαινει οτι ειχαν καλο hardware.

Μετριες οθονες, αθλια dac, τρισαθλιες καμερες, ανυπαρκτα ηχεια, οι χειροτερες μπαταριες.

Η παραδοση συνεχιστηκε και στα πιο ακριβα Nexus 6 και 6p, με επιμερους χαρακτηριστικα να ειναι απλα low end.

 

Αν δεν ηταν nexus, δεν θα τα θυμοταν κανεις (οπως δεν θυμαται τις αδερφές συσκευες του 4 και του 5, LG optimus κλπ)

Συμφωνώ αλλά εδώ κάνεις ένα λάθος, τα dac απόδοση ήχου ηχεία κλπ απευθύνονται σε κόσμο που το ψάχνει. Πες μου εσύ το ποσοστό των αγοραστών κινητών που κοιτάει αυτά τα χαρακτηριστικά και ψωνίζει με αυτά. Επίσης πες μου ποια αντίστοιχα κινητά έχουν καλύτερα ηχεία και κάμερες αλλά και κορυφαία soc και μνήμη με παραπλησιες τιμές του 4 του 5 κλπ. Μιλάμε πάντα για τιμές εκκίνησης και όχι μετά από κάτι μήνες. Επίσης πες μου για security Updates στο software.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά εδώ κάνεις ένα λάθος, τα dac απόδοση ήχου ηχεία κλπ απευθύνονται σε κόσμο που το ψάχνει. Πες μου εσύ το ποσοστό των αγοραστών κινητών που κοιτάει αυτά τα χαρακτηριστικά και ψωνίζει με αυτά.

 

Δεν με νοιαζει τι κανουν οι πολλοι. Με νοιαζει τι κανω εγω και για τι ενδιαφερομαι εγω.

Εγω ακουω απο τα ακουστικα και ενδιαφερομαι.

 

Επίσης πες μου ποια αντίστοιχα κινητά έχουν καλύτερα ηχεία και κάμερες αλλά και κορυφαία soc και μνήμη με παραπλησιες τιμές του 4 του 5

Ολα τα high end μοντελα της καθε εποχης εχουν γρηγοροτερες nand, καλυτερο dac, πιθανως ολες οι συσκευες να εχουν καλυτερη καμερα και μπαταρια κλπ

 

κλπ. Μιλάμε πάντα για τιμές εκκίνησης και όχι μετά από κάτι μήνες. Επίσης πες μου για security Updates στο software.

 

Εγω μιλαω για αυτους που συγκρινουν το 4 και το 5 με τα μεταγενεστερα nexus και pixel και τους φαινονται ακριβα.

 

Εσυ τωρα πας να μου αποδειξεις οτι πεταει ο γαιδαρος καιι μιλας για security updates κλπ

Οταν θα πληρωσω με το κινητο, θα με ενδιαφερουν φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει τι κανουν οι πολλοι. Με νοιαζει τι κανω εγω και για τι ενδιαφερομαι εγω.

Εγω ακουω απο τα ακουστικα και ενδιαφερομαι.

 

 

Ολα τα high end μοντελα της καθε εποχης εχουν γρηγοροτερες nand, καλυτερο dac, πιθανως ολες οι συσκευες να εχουν καλυτερη καμερα και μπαταρια κλπ

 

 

 

Εγω μιλαω για αυτους που συγκρινουν το 4 και το 5 με τα μεταγενεστερα nexus και pixel και τους φαινονται ακριβα.

 

Εσυ τωρα πας να μου αποδειξεις οτι πεταει ο γαιδαρος καιι μιλας για security updates κλπ

Οταν θα πληρωσω με το κινητο, θα με ενδιαφερουν φιλε μου.

Και αφού τα ξέρεις αυτά γιατί παίρνεις Nexus; Εκτός και αν είσαι εδώ από χόμπι για να επισημαίνεις τα άσχημα τους. Δεν κάνω τον δικηγόρο των Nexus. Τα αγοράζω ξέροντας τι παίρνω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγοτερο απο ενα χρονο να εχει χαλασει η μπαταρια τόσο ωστε να θελει αλλαγη;

Θα αστειευεσαι φανταζομαι. Προφανως και φταιει η Nougat.

 

Τελικα καλα εκανα και εμεινα μακρυα απο το 6p, αποδειχτηκε πολυ 'λιγη' σαν συκευη.

 

Και γενικα, πολυ beta testing πεφτει με τα nexus. Δεν ειναι τυχαιο που εχουν τοσο ελαχιστες πωλησεις και ειμαστε 5 ατομα που τα γοραζουμε ακομα.

 

Καλά έκανες ... άθλια συσκευή ... οθόνη , κάμερα , ταχύτητα , μπαταρία ... για τα μπάζα . Ειδικά μετά από όλα αυτά κινητά που έβγαλαν με nexus λογότυπο, το 6p πρέπει να είναι το χειρότερο της σειράς . Άσε που λυγάει εύκολα .

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες ... άθλια συσκευή ... οθόνη , κάμερα , ταχύτητα , μπαταρία ... για τα μπάζα . Ειδικά μετά από όλα αυτά κινητά που έβγαλαν με nexus λογότυπο, το 6p πρέπει να είναι το χειρότερο της σειράς . Άσε που λυγάει εύκολα .

Εντάξει μη τα ισοπεδωνουμε κ όλα !!!

Και αφού τα ξέρεις αυτά γιατί παίρνεις Nexus; Εκτός και αν είσαι εδώ από χόμπι για να επισημαίνεις τα άσχημα τους. Δεν κάνω τον δικηγόρο των Nexus. Τα αγοράζω ξέροντας τι παίρνω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι , με αυτά που διαβάζω εδώ και λίγα έγραψα ... ψηφίζω να κλείσει το νήμα, και το forum μη σου πω καλύτερα ... άντε με τα Nexus τα σαπάκια ...

 

Τι δεν είναι έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι , με αυτά που διαβάζω εδώ και λίγα έγραψα ... ψηφίζω να κλείσει το νήμα, και το forum μη σου πω καλύτερα ... άντε με τα Nexus τα σαπάκια ...

 

Τι δεν είναι έτσι ?

Αν δε υπηρχαν τα νεξους δε θα είχες android συσκευή στα χέρια σου. Εκτός αν είσαι iOS παιδί

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε υπηρχαν τα νεξους δε θα είχες android συσκευή στα χέρια σου. Εκτός αν είσαι iOS παιδί

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

Προφανώς και δεν εννοεί αυτά που γράφει άλλου θέλει να καταλήξει

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν εννοεί αυτά που γράφει άλλου θέλει να καταλήξει

Ας μας πει τότε . Αν είναι να επιχειρηματολογισει!!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει τότε . Αν είναι να επιχειρηματολογισει!!

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

 

Αν διαβάσεις το θέμα πιο πίσω θα καταλάβεις ότι τρολλάρει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει η μπαταρία ... με 2 μέρες αναμονή 3.40" οθόνη και άλλο τόσο κλήσεις ..

:happy: :D :happy:

Screenshot_20161108_162700.pngScreenshot_20161108_162712.pngScreenshot_20161108_162720.png

 

Ναι στην 6 είμαι και για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δεν με έτρωγε να αλλάξω 1ος ή να βάλω beta ... λίγη υπομονή δεν βλάπτει ...

Βασικά εκτός από την εφαρμογή της κάμερας και τα παράθυρα δεν υπάρχει κάτι άλλο που να με δελεάζει.

Εξάλλου για εμένα το κινητό είναι εργαλείο. Η ταχύτητα του επίσης είναι εξαιρετική, σε σχέση με τόσα άλλα που κυκλοφορούν, δεν έχει αρνηθεί ή καθυστερήσει ούτε μία φορά να ανταποκριθεί σε εντολή. Είναι πραγματικά η μέρα με την νύχτα με όσα είχα. Ειδικά από την Samsung πλευρά.

 

Καλά έκανες ... άθλια συσκευή ... οθόνη , κάμερα , ταχύτητα , μπαταρία ... για τα μπάζα . Ειδικά μετά από όλα αυτά κινητά που έβγαλαν με nexus λογότυπο, το 6p πρέπει να είναι το χειρότερο της σειράς . Άσε που λυγάει εύκολα .

 

Γιατί όχι , με αυτά που διαβάζω εδώ και λίγα έγραψα ... ψηφίζω να κλείσει το νήμα, και το forum μη σου πω καλύτερα ... άντε με τα Nexus τα σαπάκια ...

 

Τι δεν είναι έτσι ?

 

Το κατάφερε πάντως με επιτυχία :lol:

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συγκρίνετε τώρα? Βετα με stable??και εφαρμογές που οι περισσότερες δεν έχουν γίνει optimize για 7?? Μαρεσει που βγαίνουν και speedtest και συγκρίνουν...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ή 7 επίσημα κυκλοφορεί καιρό και εδώ που έφτασε μετά από τοσο καιρό την θεωρώ fail . Μας καλομαθαν με την MM και πήραμε κάτι χειρότερο τωρα

 

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...