Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα τον πωλητή και όχι την αντιπροσωπεία! Δεν έχει να κάνει με την κάθε arvato θέλω να καταλήξω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και αντίστοιχα έχει τύχει να μου έρθει κινητό με ελαττωματική οθόνη και μπαταρία και χτυπημενη συσκευασία και όχι απλά δεν επισκευάστηκε, όχι να πάρω άλλη συσκευή ή τα χρήματα μου πίσω, αλλα έμεινα 2 εβδομάδες χωρίς κινητό και στο τέλος με επιβάρυνση στα μεταφορικά δική μου πήρα την ίδια χαλασμένη συσκευή.

Άσχετο με το θέμα μας αλλά κουβέντα να γίνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του πωλητή υποχρέωση είναι ναι. Ο οποίος με την σειρά του απευθύνεται στην εκάστοτε αντιπροσωπεία , ή οποία έχει την ευχέρεια αν δεν έχει εισαχθεί ή συσκευή μέσω αυτής να παραπέμψει τον πωλητή στην αντιπροσωπεία της χωρας που εισήγαγε το προϊόν (όταν μιλάμε για πάρα εισαγωγές)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει εισαχθεί μέσω της Αρβατο για παράδειγμα έχει την υποχρέωση να το αντικαταστήσει χωρίς δεύτερη κουβέντα . Μιλάμε για Ευρωπαϊκό νόμο

Link to comment
Share on other sites

με το g4 μπορώ και μιλάω με WhatsApp με Nexus 6p δε με ακούνε. το περίεργο είναι ότι κανονικές κλήσεις λένε ότι με ακούνε κανονικά. Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ήρθε καμιά OTA ενημέρωση? Μόλις μου ήρθε 21mb

Σε ποια version είσαι;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε τότε εντάξει....κατοχυρώθηκε ότι το g4 είναι μακράν καλύτερο...:X

έχεις σκεφτεί ότι αν ήταν θέμα του 6p θα είχε βουήξει το σύμπαν και θα βάραγε υπερωρίες το whatsapp?? ¨οτι κάτι εκατομύρια χρήστες ακούνε πρώτη φορά το συγκεκριμένο? Ότι κατά 99,99999% φταίει κάτι άλλο στη συσκευή σου?? Μάλλον όχι....απλά έβγαλες το συμπέρασμα και ήρθε να το επικροτήσει και ο γνωστός άγνωστος...

οκ...ευχαριστούμε :)

 

btw, ο pixel launcher (system app) δουλεύει μια χαρά και είναι και πολύ ωραίος :) try it...;)

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα με απλή εγκατάσταση του απκ.όντως είναι ωραίος και δείχνει να βολεύει ο νέος τρόπος για το συρτάρι εφαρμογών.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω από όσο ήταν nexus launcher. και μένα μου αρέσει αρκετά. Αλλά λείπει το double tap gesture που είχα στον nova. Με ρουτ πάντα για να λειτουργεί και το δακτυλικό αποτύπωμα μετά.

 

Όσο για το ότι ένα κινητό είναι καλύτερο από ένα άλλο με την αιτιολογία δεν μου τρέχει σωστά μία εφαρμογή η οποία μάλιστα για κάποιο λόγο στο δικό μου δεν λειτουργεί γιατί άλλοι δεν έχουν θέμα, τότε απλά σηκώνω τα χέρια ψηλά. Όπως το πάρει ο καθένας.

 

Για την ΟΤΑ που ρώτησε ένας φίλος. Δεν έχει σημασία τι ήρθε στον καθένα. Τι ήρθε σε σένα είναι το θέμα. Δες το build number στο about να δεις τι λέει!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως εγω ειχα πριν τον nexus και χθες που εβαλα τον pixel δεν ειδα καμια διαφορα περα της αλλαγης ονοματος.

Παντως ειναι πολυ ωραιος αν και ενα θεμα που με ενοχλει εμενα και με εχει σωσει ο nova ειναι το μεγεθος τον εικονιδιων που απλα ειναι τεραστια..

:lol:

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

για ξαναδες πιο προσεχτικά...στον pixel τα εικονίδια είναι αισθητά πιο μικρά, το G tab μαζί με την ημερομηνία είναι λίγo πιο κάτω, στο συρτάρι το κάτω μέρος έγινε διάφανο και κανά 2 ακόμα μικροαλλαγές προς το καλύτερο :)
Link to comment
Share on other sites

για ξαναδες πιο προσεχτικά...στον pixel τα εικονίδια είναι αισθητά πιο μικρά, το G tab μαζί με την ημερομηνία είναι λίγo πιο κάτω, στο συρτάρι το κάτω μέρος έγινε διάφανο και κανά 2 ακόμα μικροαλλαγές προς το καλύτερο :)

 

να σου πω την αληθεια διαφορα στο μεγεθος δεν ειδα (εχω αλλαξει το dpi της οθονης), στον nexus το κατω μερος ηταν διαφανο απο την πρωτη μερα που το εβαλα και ηταν ο leaked που ανεβασαν στο xda τον αυγουστο..τωρα για το G και την ημερομηνια δεν εχω ιδεα, ειδικα εφοσον η ημερομηνια δεν προσφερει τπτ (δλδ ξυπνητηρι).

Τωρα αυτο που παρατηρω γενικα ειναι μια ομαλοτητα στα animation αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..οπως και να εχει ειναι απο τους πιο ομορφος launchers.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

διάφανο μιλάω για το συρτάρι εφαρμογών, όχι για την αρχική οθόνη...;)

δες εδώ : http://www.androidpolice.com/2016/09/12/pixel-launcher-works-google-calendar-show-correct-date-changes-ui-elements/

Link to comment
Share on other sites

διάφανο μιλάω για το συρτάρι εφαρμογών, όχι για την αρχική οθόνη...;)

δες εδώ : http://www.androidpolice.com/2016/09/12/pixel-launcher-works-google-calendar-show-correct-date-changes-ui-elements/

 

Μαλιστα.. εχεις δικιο φιλε Νικο.. Τωρα που το σκεφτομαι μου αρεσε περισσοτερο το διαφανο, γενικα δεν μου αρεσει αυτο το λευκο background που χρησιμοποιησει παντου η google..

 

Αυτο το ημιδιαφανο στο dock το εχει σαν επιλογη διοτι παντου το βλεπω εκτος απο το δικο μου..

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Security patch του 9ου μήνα το οποίο προετοιμάζει την συσκευή για την εγκατάσταση του android nougat! Λογικά τις επόμενες μέρες θα έχουμε και την ενημέρωση από 6.0.1 σε 7

 

Btw δοκιμαζω το launcer από το πρωί και παίζει άψογα ουτε κόλλημα στην επιλογή ταπετσαρίας με περασμένο τον επιλογέα στον προηγούμενο launcer μου κολλούσε στην επιλογή ταπετσαρίας! Εδώ όλα τρέχουν νερό ..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα δεν άρεσε ο νέος launcher της Google; Χρησιμοποιώ πολύ την μπάρα αναζήτησης της Google και μου φαίνεται πολύ πιο δύσκολο τώρα που πρέπει το δάχτυλο να φτάσει πάνω αριστερά στην οθόνη. Είναι και μεγάλο το κινητό και δεν βολεύει. Κάπου είχα διαβασει ότι το G tab θα μετακινείται. Αν γίνει αυτό τότε ΟΚ. Δεν κατάφερα να το κάνω πάντως σε αυτή την έκδοση. Επίσης δεν μου άρεσαν τα μικρά εικονίδια και ότι το κάτω μέρος δεν είναι τελείως διάφανο. Μου άρεσε πάντως ο τρόπος που ανοίγει πλέον το συρτάρι.

Επίσης οι φάκελοι μου φαίνονται πολύ άσχημοι

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα δεν άρεσε ο νέος launcher της Google; Χρησιμοποιώ πολύ την μπάρα αναζήτησης της Google και μου φαίνεται πολύ πιο δύσκολο τώρα που πρέπει το δάχτυλο να φτάσει πάνω αριστερά στην οθόνη. Είναι και μεγάλο το κινητό και δεν βολεύει. Κάπου είχα διαβασει ότι το G tab θα μετακινείται. Αν γίνει αυτό τότε ΟΚ. Δεν κατάφερα να το κάνω πάντως σε αυτή την έκδοση. Επίσης δεν μου άρεσαν τα μικρά εικονίδια και ότι το κάτω μέρος δεν είναι τελείως διάφανο. Μου άρεσε πάντως ο τρόπος που ανοίγει πλέον το συρτάρι.

Επίσης οι φάκελοι μου φαίνονται πολύ άσχημοι

Δεν είναι τελείως διαφανο; στο δικό μου είναι εντελώς διαφανο :( σε ποια έκδοση ειστε; εγώ έχω την 7.1-3231 και κάτι ψιλα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είχε πρόβλημα για να περάσει την 90U OTA με sideload? Κάπου εδώ δεν το ανέφερε ένας χρήστης?

 

Ο λόγος είναι ότι η αν είχε την 20L δεν γίνεται να περάσεις με sideload την 90U και ο λόγος είναι ότι είναι νεοτερη η 20L. Παραδοξο αλλά αυτός είναι ο λόγος. Έτσι είδα να αναφέρει χρήστης του xda

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις εκδόσεις; Εγώ είχα την 90M και μόλις μου ηρθε system update 45mb και μου πέρασε την 90T.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η U πάντως έχει τρελό battery drain...:( λογικά σύντομα θα δούμε και νέα έκδοση...

το ημιδιάφανο στο κάτω μέρος της αρχικής οθόνης συμβαίνει μόνο αν έχεις Nougat...Σε ΜΜ η οθόνη είναι παντού crystal clear...ίσως το μοναδικό bug (?) του νέου launcher..(ή και feature, ανάλογα πως θα τους αρέσει τελικά :p )

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για το drain. Αν και έχει βελτιωθεί πάρα πολύ όσο περνάνε οι φορτίσεις. έχει πέσει αρκετά το ποσοστό του android system σαν ένδειξη. Αλλά και πάλι δεν είναι όπως στην MM λόγω αυτού του συγκεκριμένου drain. Ελπίζουμε στο security update του Οκτώβρη να το φτιάξουν.

 

Πάντως 20Τ δεν υπάρχει πάνω ούτε την έχω διαβάσει κάπου στο xda.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να κατεβάσω τον Pixel Launcher???

 

Ένα γουγλαρισματάκι... http://www.xda-developers.com/googles-upcoming-pixel-launcher-available-for-download-unofficially/

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!!!

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για το drain. Αν και έχει βελτιωθεί πάρα πολύ όσο περνάνε οι φορτίσεις. έχει πέσει αρκετά το ποσοστό του android system σαν ένδειξη. Αλλά και πάλι δεν είναι όπως στην MM λόγω αυτού του συγκεκριμένου drain. Ελπίζουμε στο security update του Οκτώβρη να το φτιάξουν.

 

Πάντως 20Τ δεν υπάρχει πάνω ούτε την έχω διαβάσει κάπου στο xda.

90Τ και εδώ πριν από λίγο. Μήπως έχει να κάνω με το beta program?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

90Τ και εδώ πριν από λίγο. Μήπως έχει να κάνω με το beta program?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως. Ή ίσως είναι το fix και απλώς δεν το έχει βγάλει ακόμα επίσημα στα factory images!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...