Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους σας πριν από λίγο έκανα εγκατάσταση την 7 και περιμένω να δω πως θα τα πάει.Καποιος που την έχει περάσει έχει παρατηρήσει κάτι προς το χειρότερο?Εγώ μέχρι στιγμής βλέπω εχει γίνει ένα κλικ ποιο γρήγορο και σε ανοιγμα εφαρμογών και σε internet.Θ α το παρακολουθησω και θα σας πω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε περιμένουμε τότε και εδώ :)

 

Στάλθηκε από το Nexus 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποκλείεται. Στο υπογράφω εγώ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήθελα να του εξηγήσω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Όχι παιδιά εμένα όταν το βάζω σε recovery είναι σαν να μην λειτουργεί το κινητό δηλ. Βάζοντας ή βγάζοντας την usb ο ή/υ δεν κάνει ούτε τον χαρακτηριστικό ήχο της usb. Όταν είναι στο bootloader το βλέπει κανονικά 2 μέρες τώρα παίζω με διαφορετικούς drivers δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά εμένα όταν το βάζω σε recovery είναι σαν να μην λειτουργεί το κινητό δηλ. Βάζοντας ή βγάζοντας την usb ο ή/υ δεν κάνει ούτε τον χαρακτηριστικό ήχο της usb. Όταν είναι στο bootloader το βλέπει κανονικά 2 μέρες τώρα παίζω με διαφορετικούς drivers δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί έχεις σκαλώσει τόσο στο να περάσεις OTA με adb sideload? Πέρασε το factory image να τελειώνεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ από χτες του Nexus 6p και πρώτη φορά έχω την εμπειρία του καθαρού android...Πίστευα ότι με το που το άνοιγα χτες θα ερχόταν και η 7αρα αλλά δεν μου έχει έρθει παρά μόνο πολλά security updates κάθε μήνα...Τι μπορώ να κάνω για την 7αρα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ από χτες του Nexus 6p και πρώτη φορά έχω την εμπειρία του καθαρού android...Πίστευα ότι με το που το άνοιγα χτες θα ερχόταν και η 7αρα αλλά δεν μου έχει έρθει παρά μόνο πολλά security updates κάθε μήνα...Τι μπορώ να κάνω για την 7αρα?

Ευχαριστώ!

Η συμβουλή μου είναι να μην κάνεις κάτι.Η 7 έχει drain, οπότε κάτσε με την 6 τώρα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου είναι να μην κάνεις κάτι.Η 7 έχει drain, οπότε κάτσε με την 6 τώρα.

 

Κομπλέ...κάθομαι εδώ προς το παρών!!! Ούτως η άλλως πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά μάλλον η 7αρα έχει drain από το Android OS όταν έχεις WiFi.

 

Θα κάνω και άλλα τεστ

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δείχνει το OS να έχει drain αλλά σε γενικές γραμμές το ίδιο μου κρατάει η μπαταρία σε σχέση με την 6

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ναι απ'οσο έχω διαβάσει την "κρατάει" πίσω ή huawei λόγω drain

Έχεις ένα λινκ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα λινκ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αυτη η είδηση είχε παίξει

 

http://www.androidpolice.com/2016/09/08/vodafone-australia-confirms-nexus-6p-nougat-update-halted-huawei-working/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως δείχνει το OS να έχει drain αλλά σε γενικές γραμμές το ίδιο μου κρατάει η μπαταρία σε σχέση με την 6

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς και έχει σημασία η χρήση του καθενός από εμάς...Προσωπικά με τον ίδιο kernel (Franco) η 6 μου δίνει 4.30 ώρες οθόνη και δεν χρειάζεται να φορτίσω κατά τη διάρκεια της ημέρας ενώ με την 7 3.30 ώρες με το ζόρι και νωρίς το βράδυ αναγκαστικά στη πρίζα.Πάνω κάτω τα ίδια και με stock kernel.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1) Η καθυστέρηση όντως έτσι είχαν πει όπως λέει το άρθρο αλλά 1-2 μέρες μετά βγήκαν επίσημα τόσο τα factory images οσο και τα επίσημα OTA images.

 

2) Το roll out των OTA μπορεί να πάρει και 2 εβδομάδες μέχρι να έρθει σε όλους. Μερικές φορές ίσως και παραπάνω σε μερικούς οπότε οποίος δεν θέλει να το κάνει χειροκίνητα απλά υπομονή.

 

3) Ίδιους χρόνους δεν βγάζει η 7 με την 6 εκτός και δεν χρησιμοποιείς WiFi. Το drain του android OS είναι τρελό και δυστυχώς υπάρχει. Οι περισσότερες συσκευές το έχουν. Μπορεί να χάσεις ακόμα 5-7% σε μία ώρα αναμονής.

 

Μετά από δοκιμές που έκανα. Είδα ότι μηδενιζει το συγκεκριμένο drain αν είναι κλειστό το WiFi.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικώς ακόμα καλύτερα να περιμένεις λίγο να δούμε αν θα το φτιάξουν. Πάντως ως τώρα δεύτερη μέρα όντως δείχνει το drain να σχετίζεται άμεσα με το wifi. Αν δεν είσαι τόσο πολύ σε χώρους που χρησιμοποιείς wifi, τότε δεν θα σε επηρεάσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ διαρκώς το wifi εκτός από το διάστημα 12 το βράδυ με 6 το πρωί και το κινητό μου δίνει από 19 ως 24 ώρες μπαταρία (δύο εβδομαδων) Αλλαξα από το lg v10 για λόγους μπαταρίας και θεωρώ το Nexus 6p υπέροχη συσκευή σε όλα της οπότε ας ελπίσουμε σε ένα fix που θα επιλύσει το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα καλό δωρέαν widget καιρού;

Xwidget, έχει αμέτρητα widgets καιρού μέσα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy S5. Αξίζει η μετάβαση στο Nexus απο άποψη performance και κάμερας?

 

Ευχαριστώ

Φίλε μου έχοντας χρησιμοποιήσει και τα δύο τηλέφωνα το ένα λίγο και το άλλο αρκετά, δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στις δύο συσκευές. Εννοείται αξίζει η μετάβαση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αύριο πρωί θα το πάρω καινούργιο από καιζερ. Υπάρχει κάτι να προσέξω; κάποια παρτίδα πχ;ξέρω ότι δεν έχουν σκάσει θέματα πλην του noise cancellation.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...