Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι θέλουν να μειώσουν τις πωλήσεις γιατί έχει δημιουργηθεί τεράστιο HYPE γύρω από το n6p. :)

 

Ακόμη και αυτό να είναι (που μακάρι και τελικά να μην ισχύει τίποτα από αυτά που λέγονται), δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ειδικά η Huawei, που έκανε την κατασκευή του nexus για να ανεβάσει τη φήμη της, δεν έχει πει τίποτα για το θέμα. Δηλαδή προσπαθείς να κάνεις όνομα βγάζοντας μία συσκευή, βλέπεις άπειρα δημοσιεύματα που αμφισβητούν κατασκευαστικά το προϊόν σου και απλά κάθεσαι και κοιτάς; Εν αναμονή να δούμε πού θα καταλήξει το όλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MDB08L μόλις ήρθε σε ΟΤΑ. Κατασκευαστικό πρόβλημα ή συσκευή δεν έχει.

 

Ήρθε και η θήκη! Εκπληκτική, με πολύ ωραία αφή και μικρο όγκο.

http://s12.postimg.org/95c73nex9/IMG_20151111_205143.jpg

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αυτό να είναι (που μακάρι και τελικά να μην ισχύει τίποτα από αυτά που λέγονται), δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ειδικά η Huawei, που έκανε την κατασκευή του nexus για να ανεβάσει τη φήμη της, δεν έχει πει τίποτα για το θέμα. Δηλαδή προσπαθείς να κάνεις όνομα βγάζοντας μία συσκευή, βλέπεις άπειρα δημοσιεύματα που αμφισβητούν κατασκευαστικά το προϊόν σου και απλά κάθεσαι και κοιτάς; Εν αναμονή να δούμε πού θα καταλήξει το όλο θέμα.

 

 

Είναι πολύ απλό και κατανοητό. Τα Nexus αν δεις από την αρχή τους, ήταν πάντα smartphones που δεν έκαναν πωλήσεις, δεν τους ένοιαζε στο κάτω κάτω. Θέλουν πάντα να δείχνουν αυτό που θα φέρουν στο νέο λογισμικό. Αν κάνουν και πωλήσεις έχει καλώς :happy: δεν είναι η συσκευή που θα θησαυρίσει ο κατασκευαστής και ο λόγος πολύ απλός διότι η Google δεν μπορεί να "πουλήσει" τους άλλους πελάτες της που χρησιμοποιούν το λογισμικό της..

 

Όσο αναφορά την huawei πιστεύω ότι η Google ευθύνεται για το ότι δεν έχει βγάλει κάποια δήλωση γιατί θέλει να περάσει όλη η κατάσταση στο φλου και ο λόγος αυτά που προανέφερα. Αν δεις όλα αυτά τα βίντεο έγιναν διότι το ν6p έχει προκαλέσει πανικό στις πωληςεις χωρίς να το θέλουν.. Ακόμα και το ( i ) Verge παραδέχθηκε ότι είναι το καλύτερο android smartphone που έχει κυκλοφορήσει ποτέ..

 

Και να ξέρετε η Huawei ΜΟΝΟ κερδισμένη βγαίνει από αυτό διότι η Google από την στιγμή που της έδωσε την έγκριση στο να κατασκευάσει nexus συσκευή την αναγνωρίζει ως αξιοσημείωτη κατασκευάστρια. Δεν έδωσε σε σε meizu,xiaomi,Zte κτλπ. Υπάρχει μια διαφοροποίηση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ, ελέω όμως γραφείου θα το ανοίξω το απόγεΜα.:lol:.. Για να δούμε, θα το κρατήσω ή θα το στείλω μετά από κανά μηνάκι..:p
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ, ελέω όμως γραφείου θα το ανοίξω το απόγεΜα.:lol:.. Για να δούμε, θα το κρατήσω ή θα το στείλω μετά από κανά μηνάκι..:p

 

Ερώτηση: όσοι τα έχετε ήδη παραλάβει από που τα πηρατε; Εγώ κοιταω στο expansys το ελληνικό και το handtec που είναι από Αγγλία και ακόμη τίποτα. Μάλιστα στο expansys έχω κάνει και προπαραγγελια. Αν δεν μπορείτε να πείτε δημόσια στειλτε μου ένα pm.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: όσοι τα έχετε ήδη παραλάβει από που τα πηρατε; Εγώ κοιταω στο expansys το ελληνικό και το handtec που είναι από Αγγλία και ακόμη τίποτα. Μάλιστα στο expansys έχω κάνει και προπαραγγελια. Αν δεν μπορείτε να πείτε δημόσια στειλτε μου ένα pm.

 

 

Και γω μία από τα ίδια :D περιμένω pm!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: όσοι τα έχετε ήδη παραλάβει από που τα πηρατε; Εγώ κοιταω στο expansys το ελληνικό και το handtec που είναι από Αγγλία και ακόμη τίποτα. Μάλιστα στο expansys έχω κάνει και προπαραγγελια. Αν δεν μπορείτε να πείτε δημόσια στειλτε μου ένα pm.

 

Play Store Japan:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προπαραγγελια από expansys σήμερα μου έστειλαν email να επιβεβαιώσω την παραγγελιά επειδή θα έχουν πρώτη παραλαβή σε δύο εβδομάδες
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προπαραγγελια από expansys σήμερα μου έστειλαν email να επιβεβαιώσω την παραγγελιά επειδή θα έχουν πρώτη παραλαβή σε δύο εβδομάδες

 

Εμένα δεν μου έχουν στείλει ακόμη. Μήπως πληρωσες με χρεωστική κάρτα; Αυτό είναι που με καίει, αν θα μπορέσω να το πάρω με χρεωστική με τα κωλοcapital controls.

Link to comment
Share on other sites

Το expansys έχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το expansys έχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται το ιταλικό amazon αύριο θα το εχει διαθέσιμο - http://www.amazon.it/Huawei-Smartphone-Display-pollici-Fotocamera/dp/B017EOVF8U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1447419023&sr=8-1&keywords=Google+Nexus+6P
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά αν το παραγγειλουμε στο ιταλικό. Amazon έρχεται Ελλάδα με μηδενικά έξοδα, μπορούμε δηλαδή να το παραγγειλουμε απευθείας από εκεί;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά αν το παραγγειλουμε στο ιταλικό. Amazon έρχεται Ελλάδα με μηδενικά έξοδα, μπορούμε δηλαδή να το παραγγειλουμε απευθείας από εκεί;

Τι εννοεις μηδενικά έξοδα; Έχει τα έξοδα αποστολής

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν εννουσα να μην πληρώσει τίποτα απλά αν θα πάνε όλα καλά και στο στέλνουν απροβληματιστα εδώ.Έχει επιπλέον χρέωση,δασμούς ή κάτι παρόμοιο;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν εννουσα να μην πληρώσει τίποτα απλά αν θα πάνε όλα καλά και στο στέλνουν απροβληματιστα εδώ.Έχει επιπλέον χρέωση,δασμούς ή κάτι παρόμοιο;

Όλα καλά.Το Amazon είναι εξαιρετικό ηλεκτρονικό κατάστημα με δικαίωμα επιστροφής 30 ημέρες.Καμία επιπλέον χρέωση πέραν των μεταφορικών.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν παράγγειλω από το ιταλικό amazon με την βοήθεια του chrome ,εννοώ την μετάφραση γιατί δεν ξερω ιταλικά και δώσω διεύθυνση εδώ Ελλάδα θα έρθει κανονικά ή πρέπει να δώσω ιταλική διεύθυνση;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν παράγγειλω από το ιταλικό amazon με την βοήθεια του chrome ,εννοώ την μετάφραση γιατί δεν ξερω ιταλικά και δώσω διεύθυνση εδώ Ελλάδα θα έρθει κανονικά ή πρέπει να δώσω ιταλική διεύθυνση;

Εχεις λογαριασμό στο Amazon? αν ναι είναι ο ιδιος σε όλα... ειτε ιταλιας,γερμανιας ,ισπανιας κλπ κλπ ,ασε τον chrome να σου κανει την μετάφραση στα αγγλικά και κανε την αγορα σου άφοβα ,θα σου βγάλει την διεύθυνση που ειχες δηλώσει σαν κύρια οταν ειχες κανει registration .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανένας άλλος προπαραγγελία από το expansys.com.gr και του έχει έρθει mail να συνεχίσει την παραγγελία του; γιατί εμένα ακόμα να μου έρθει κάτι και τους έστειλα mail και τους ρώτησα και μου είπαν δεν ξέρουν πότε θα έχουν απόθεμα.
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανένας άλλος προπαραγγελία από το expansys.com.gr και του έχει έρθει mail να συνεχίσει την παραγγελία του; γιατί εμένα ακόμα να μου έρθει κάτι και τους έστειλα mail και τους ρώτησα και μου είπαν δεν ξέρουν πότε θα έχουν απόθεμα.

Το amazon δεν σου κανει? το ισπανικο θα το εχει την αλλη δευτερα - http://www.amazon.es/Huawei-Nexus-6P-Smartphone-Snapdragon/dp/B017EOVF8U/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1447698377&sr=1-1&keywords=nexus+6p

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το amazon δεν σου κανει? το ισπανικο θα το εχει την αλλη δευτερα - http://www.amazon.es/Huawei-Nexus-6P-Smartphone-Snapdragon/dp/B017EOVF8U/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1447698377&sr=1-1&keywords=nexus+6p

 

θέλω να πάρω το 64 Gb και το amazon δεν το έχει. επίσης δεν έχω ξαναπάρει από amazon και δεν ξέρω τι παίζει με την πληρωμή. τα capital controls μας έχουν ξεκάνει. αν ξέρετε άλλο site που να έχει το 64άρι ρίξτε ένα heads up, γιατί το expansys είναι λίγο τα ζώα μου αργά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα προχωρησει η πληρωμη σου, εχω κανει μπόλικες αγορες από αμαζον (και αξιας) στα CC.

Αν δεν το εχετε καταλαβει, μιλαμε για το καλυτερο κατάστημα στον κοσμο (το εχω διαπιστωσει 2 φορες που επεστρεψα συσκευή).

Στο ιταλικο το εχει αμεσα διαθεσιμο κι εσεις περιμενετε εξαπνσυς...?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας από Ελλάδα δε το έχει προμηθευτεί;

Παρασκευή κατά πάσα πιθανότητα θα το έχουμε στα χέρια μας παρέα με τον @chris1984.

Θα ανεβάζουμε ένα πρόχειρο unboxing.

 

@Shuffle

Τι θα γίνει... Όλο ίδιες συσκευές θα τσιμπάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καλώς έχοντος των πραγμάτων ακολουθώ next week , και κατα πασα πιθανότητα θα μείνω για αρκετό καιρό με το 6p ,αν ειναι ολα οπως διαβάζω και βλέπω στα διάφορα reviews .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...