Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα στην 8.0 να ξανακάνω στην 8.1;
Μάλλον θεωρείται ως μεγάλη αναβάθμιση και από την προηγούμενη να κάνεις αναβάθμιση στην νέα έκδοση ίσως βγάλει κάποια μικροπροβλήματα, είτε ενοχλητικά ή μη.

Εγώ από την DP2 έκανα αναβάθμιση στην επίσημη 8.1 μέσω flashfire και χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα (μέχρι στιγμης).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνουμε factory reset και clear cache μετά από αναβάθμιση μεγαλη

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση εχει καποιος διορθωσει το προβλημα με το ακουστικο που ακουνε τον ευατο τους οταν μας πενρουν τηλεφωνο?

Οτι φταιει και καλα το μικροφωνο πισω απο την καμερα? Μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση? Εκτος απο το να το στειλω στο service?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνουμε factory reset και clear cache μετά από αναβάθμιση μεγαλη

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα δεν εννοείται. Υπό κανονικές συνθήκες δεν χρειάζεται reset. Αγορά Ν5 2/2014 πώληση 2/2016. Όλες οι αναβαθμίσεις με τη σειρά ΟΤΑ χωρίς reset. Προβλήματα που προέκυψαν; 0(μηδεν). Όπως και όλα τα προηγούμενα Nexus που είχα αλλά και το 6p. Επίσης όταν γίνεται αναβάθμιση οι cache γίνονται clear αυτόματα μέσα από το script της αναβάθμισης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν εννοείται. Υπό κανονικές συνθήκες δεν χρειάζεται reset. Αγορά Ν5 2/2014 πώληση 2/2016. Όλες οι αναβαθμίσεις με τη σειρά ΟΤΑ χωρίς reset. Προβλήματα που προέκυψαν; 0(μηδεν). Όπως και όλα τα προηγούμενα Nexus που είχα αλλά και το 6p. Επίσης όταν γίνεται αναβάθμιση οι cache γίνονται clear αυτόματα μέσα από το script της αναβάθμισης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Gialakias σε 1+1 5 πήγες? Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι το 5τ αλλά δεν ξέρω υπέρ και κατά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gialakias σε 1+1 5 πήγες? Σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι το 5τ αλλά δεν ξέρω υπέρ και κατά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ναι. Όλα είναι ίδια με nexus. Μόνο με το encryption έχει ένα θέμα όταν αλλάζεις ρομ κλπ. Αν είσαι μαμά, ευκολία αναβάθμισης με root και ότι πείραγμα θες. Φυσικά είναι το πρώτο τηλέφωνο που η ταχύτητα είναι εξωπραγματικη όπως επίσης και η μπαταρία. 100% διαφορά από 6Ρ ΠΑΝΤΟΎ. 5Τ επίσης κορυφή. Το πήρε κολλητός. Αντίστοιχα όλα με μεγαλύτερη οθόνη.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και την εκκαθαριση των google services και παλι τιποτα. Μαλλον απο Δευτερα θα παμε.
Ξέχασα να αναφέρω να κάνεις εκκαθαριση δεδομένων και το Google Services Framework.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνουμε factory reset και clear cache μετά από αναβάθμιση μεγαλη

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω κάνει ποτέ factory reset μετά από καμιά αναβάθμιση και δεν είχα ποτέ πρόβλημα .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν εννοείται. Υπό κανονικές συνθήκες δεν χρειάζεται reset. Αγορά Ν5 2/2014 πώληση 2/2016. Όλες οι αναβαθμίσεις με τη σειρά ΟΤΑ χωρίς reset. Προβλήματα που προέκυψαν; 0(μηδεν). Όπως και όλα τα προηγούμενα Nexus που είχα αλλά και το 6p. Επίσης όταν γίνεται αναβάθμιση οι cache γίνονται clear αυτόματα μέσα από το script της αναβάθμισης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Μίλησα για αναβαθμισεις μεγάλες..π.χ από 7.1 σε 8 ...8. σε 8.1. Και φυσικά έχει διαφορά. Οι εφαρμογές που έχεις είναι στημένες σε διαφορετική έκδοση λογισμικού.. έχω δει πολλές φορές βελτίωση εμφανή.. clear cache δεν ανέφερα να κάνεις μετα το φορμάτ...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω κάνει ποτέ factory reset μετά από καμιά αναβάθμιση και δεν είχα ποτέ πρόβλημα .
Πρόβλημα κανένας δεν αντιμετωπίζει αλλά η συσκευή στήνεται από την αρχή και δουλεύει στο μέγιστο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για αναβαθμισεις μεγάλες..π.χ από 7.1 σε 8 ...8. σε 8.1. Και φυσικά έχει διαφορά. Οι εφαρμογές που έχεις είναι στημένες σε διαφορετική έκδοση λογισμικού.. έχω δει πολλές φορές βελτίωση εμφανή.. clear cache δεν ανέφερα να κάνεις μετα το φορμάτ...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα κανένας δεν αντιμετωπίζει αλλά η συσκευή στήνεται από την αρχή και δουλεύει στο μέγιστο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είδα στο ποστ 4953 γι αυτό το είπα. Επίσης γίνεται optimization στις εφαρμογές με την αλλαγή λειτουργικού και αναβαθμιζονται σταδιακά για τη νέα έκδοση από τους developers. Επίσης αυτό είναι το νόημα των ΟΤΑ. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν και θα σου έλεγαν φορμαρε, πέρασε και ξαναστησε. Αλλά αυτό είναι μεγάλη συζήτηση χωρίς τέλος. Όπως βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να σβήσετε τα δεδομένα του Play Services & του Google Services Framework.

Ξέχασα να αναφέρω για το Services Framework ποιο πριν. Μετά τσεκαρετε καμία 6 φορές πατώντας το κουμπί ελέγχου για ενημερώσεις να δείτε άμα ήρθε. Σε ομάδα στο Facebook πήραν την 8.1 στο 5Χ ακολουθώντας την διαδικασία τούτη

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να σβήσετε τα δεδομένα του Play Services & του Google Services Framework.

Ξέχασα να αναφέρω για το Services Framework ποιο πριν. Μετά τσεκαρετε καμία 6 φορές πατώντας το κουμπί ελέγχου για ενημερώσεις να δείτε άμα ήρθε. Σε ομάδα στο Facebook πήραν την 8.1 στο 5Χ ακολουθώντας την διαδικασία τούτη

 

Το ιδιο δεν ειναι το play services με το google services framework?

Μονο τις υπηρεσιες google εχει εμενα.

 

EDIT: ΟΚ, τα βρηκα. Πραγματι, ηρθε αμεσως η ενημερωση. Τι ειδους σκαλωμα ειναι αυτο που εφαγε ρε συ?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο δεν ειναι το play services με το google services framework?

Μονο τις υπηρεσιες google εχει εμενα.

 

EDIT: ΟΚ, τα βρηκα. Πραγματι, ηρθε αμεσως η ενημερωση. Τι ειδους σκαλωμα ειναι αυτο που εφαγε ρε συ?

Δεν έφαγε σκάλωμα. Δεν ήταν η ώρα να σου έρθει. Κάνοντας αυτό που έκανες μπορεί να δημιουργήσεις ζημιά. Το έχει εξηγήσει Google engineer. Χρόνια το λέμε αλλά είναι η εύκολη λύση οπότε το ακολουθούν πολλοί.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφαγε σκάλωμα. Δεν ήταν η ώρα να σου έρθει. Κάνοντας αυτό που έκανες μπορεί να δημιουργήσεις ζημιά. Το έχει εξηγήσει Google engineer. Χρόνια το λέμε αλλά είναι η εύκολη λύση οπότε το ακολουθούν πολλοί.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Σαν τι ειδους ζημια, δηλαδη? Η ιδια ενημερωση δεν ηρθε τωρα με αυτη που θα ερχοταν και αργοτερα? Μην με αγχωνεις. :lol:

 

Στις πληροφοριες kernel σας γραφει κι εσας prerelease?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι ειδους ζημια, δηλαδη? Η ιδια ενημερωση δεν ηρθε τωρα με αυτη που θα ερχοταν και αργοτερα? Μην με αγχωνεις. :lol:

 

Στις πληροφοριες kernel σας γραφει κι εσας prerelease?

 

Θα έρθει το update δεν υπήρχε περίπτωση να μην έρθει,ότι και να γίνει δεν θα είναι μη αναστρέψιμο οπότε μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει το update δεν υπήρχε περίπτωση να μην έρθει,ότι και να γίνει δεν θα είναι μη αναστρέψιμο οπότε μην αγχώνεσαι

 

Ηρθε η ενημερωση μολις εκανα αυτα που ειπε ο φιλος @Gialakias, αλλα τι ειδους ζημια θα μπορουσε να γινει/εγινε τωρα που την εγκατεστησα? Αυτο δεν καταλαβα!

Επισης, στον kernel μου γραφει prerelease που δεν το εγραψε στις προηγουμενες απ' οτι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι ειδους ζημια, δηλαδη? Η ιδια ενημερωση δεν ηρθε τωρα με αυτη που θα ερχοταν και αργοτερα? Μην με αγχωνεις. :lol:

 

Στις πληροφοριες kernel σας γραφει κι εσας prerelease?

Μάλλον αναφέρεται για τον compiler αν δεν κάνω λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έφαγε σκάλωμα. Δεν ήταν η ώρα να σου έρθει. Κάνοντας αυτό που έκανες μπορεί να δημιουργήσεις ζημιά. Το έχει εξηγήσει Google engineer. Χρόνια το λέμε αλλά είναι η εύκολη λύση οπότε το ακολουθούν πολλοί.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Το κουμπί δεν λειτουργεί στους περισσότερους και όπως ανέφερε ο F0t1s , έφαγε σκάλωμα... Το λέει και εδώ https://www.droid-life.com/2017/12/08/update-update-button-hammering-broken-will-fixed-2018/

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεται για τον compiler αν δεν κάνω λάθος.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κουμπί δεν λειτουργεί στους περισσότερους και όπως ανέφερε ο F0t1s , έφαγε σκάλωμα... Το λέει και εδώ https://www.droid-life.com/2017/12/08/update-update-button-hammering-broken-will-fixed-2018/

 

Και πως μπορω να τσεκαρω αν δημιουργησε προβλημα αυτο που εκανα με την ενημερωση και που ακριβως συγκεκριμενα, γιατι δεν καταλαβα!

 

 

Και φιλος που εχει την ιδια συσκευη, το ιδιο προβλημα ειχε. Μεχρι σημερα, δεν ειχε καμια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορω να τσεκαρω αν δημιουργησε προβλημα αυτο που εκανα με την ενημερωση και που ακριβως συγκεκριμενα, γιατι δεν καταλαβα!

 

 

Και φιλος που εχει την ιδια συσκευη, το ιδιο προβλημα ειχε. Μεχρι σημερα, δεν ειχε καμια ενημερωση.

Πιστεύω δεν θα σου βγάλει κάνα θέμα. Η εκκαθάριση δεδομένων δεν είναι σαν να το σβήνεις από την ρίζα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν θα σου βγάλει κάνα θέμα. Η εκκαθάριση δεδομένων δεν είναι σαν να το σβήνεις από την ρίζα.

 

Δεν ηξερα οτι μια εκκαθαριση δεδομενων και περνοντας μια ενημερωση os με τετοιο τροπο, θα μπορουσε να δημιουργησει προβλημα σε κατι στο τηλ. :blink:

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

 

Αν καταλαβα καλα, αλλαζει το αναγνωριστικο που εχει η συσκευη και υπαρχει κινδυνος να μην ξαναπαρει μεσω ΟΤΑ ενημερωσεις παρα μονο αν γινει factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...