Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά μετά δεν γίνεται η πλοήγηση στον chrome..

 

Δεν νομίζω ότι χρησιμοποιεί τον chrome αλλά το google app. Σου βρίσκει τα αποτελέσματα εκεί μέσα ανοίγοντας ουσιαστικά έναν browser μέσα στον App(εν προκειμένω το Google App) και βλέπεις εκεί ότι θες. Αν θες να ανοίξεις στον chrome την σελίδα που σου κάνει, πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και τους λες να στο ανοίξει στον chrome(ή στον browser που έχεις).

Όπως γίνεται και σε άλλες εφαρμογές, πχ Facebook κλπ by default. Ανοίγουν τα link εσωτερικά, εντός εφαρμογής. Αν θες εσύ τους λες να σε μεταφέρουν στον chrome(ή τον browser) ανά περίπτωση. Στο facebook βέβαια έχει επιλογή αν θες να σου ανοίγει όλα τα link εξωτερικά.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αξίζει να πάρω μεταχειρισμένο?? Αν ναι τι νa προσέξω??? Είχα παλιά την συσκευή και μου έσβηνε στο 15% παραν αυτού του προβλήματος κάτι άλλο βγήκε ?? Έχω το Nexus 5x και προχθές έπαθα bootloop

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω μεταχειρισμένο?? Αν ναι τι νa προσέξω??? Είχα παλιά την συσκευή και μου έσβηνε στο 15% παραν αυτού του προβλήματος κάτι άλλο βγήκε ?? Έχω το Nexus 5x και προχθές έπαθα bootloop

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Μεταχειρισμένο προσωπικά θα πήγαινα σε Pixel ή OP3T. Δεν υπάρχει κάτι να προσέξεις πλην της μπαταρίας. Αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να πάρεις κινητό 2ετιασ μεταχειρ πλέον.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω μεταχειρισμένο?? Αν ναι τι νa προσέξω??? Είχα παλιά την συσκευή και μου έσβηνε στο 15% παραν αυτού του προβλήματος κάτι άλλο βγήκε ?? Έχω το Nexus 5x και προχθές έπαθα bootloop

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

Εξαρτάται το ποσό που θα δώσεις και τί βρίσκεις σε αυτά τα χρήματα γενικά αξίζει η συσκευή κανένα πρόβλημα,πλην της μπαταρίας όπως αναφέρθηκε σέ κάποιες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά τα χρήματα είναι η τοπ επιλογή νομίζω. Παρόλο που είναι δύο χρονών, δε κολλάει πουθενα, έχει καμεραρα, μπροστινή επίσης πολύ καλή, τοπ ηχεία, πολύ καλή οθόνη και μπαταρία άνω του μετρίου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά τα χρήματα είναι η τοπ επιλογή νομίζω. Παρόλο που είναι δύο χρονών, δε κολλάει πουθενα, έχει καμεραρα, μπροστινή επίσης πολύ καλή, τοπ ηχεία, πολύ καλή οθόνη και μπαταρία άνω του μετρίου

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται γενικά σάν συσκευή άνετα μια διετία ακόμη, επεξεργαστής ικανός για καταγραφή, streaming και επεξεργασία 4k αυτό δείχνει από μόνο του ότι υπάρχει αντοχή ακόμη, γενικά πάντως η άποψη μου είναι ότι ή κάθε ναυαρχίδα από την στιγμή που βγαίνει έχει 4 χρόνια ζωής, μήν ακυρώνουμε τίς συσκευές επειδή βγαίνουν τόσο συχνά

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται γενικά σάν συσκευή άνετα μια διετία ακόμη, επεξεργαστής ικανός για καταγραφή, streaming και επεξεργασία 4k αυτό δείχνει από μόνο του ότι υπάρχει αντοχή ακόμη, γενικά πάντως η άποψη μου είναι ότι ή κάθε ναυαρχίδα από την στιγμή που βγαίνει έχει 4 χρόνια ζωής, μήν ακυρώνουμε τίς συσκευές επειδή βγαίνουν τόσο συχνά
4 χρόνια? Δηλ. 2 συσκευές την 8ετια?? Εφιαλτικό..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

4 χρόνια? Δηλ. 2 συσκευές την 8ετια?? Εφιαλτικό..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Το πόσο συχνά αγοράζεις μια συσκευή με την αντοχή στο χρόνο είναι δυο διαφορετικά θέματα,πέρα από αυτό είναι θέμα του καθενός και τι κριτήρια έχει

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση του Battery Health Services μέσω του Play Store. Την έχει λάβει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση του Battery Health Services μέσω του Play Store. Την έχει λάβει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμενα, αλλα τι ακριβως ειναι/κανει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η ονομασία του patch Οκτωβρίου. Άλλαξαν branch με την ονομασία να δείχνει ότι πήγαν ένα πίσω, χωρίς να σημαίνει κάτι απαραίτητα αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα αλλά από χθες σταμάτησε να λειτουργεί..εσβησε στα καλα καθουμενα και ανοίγει μονο μέχρι το λογότυπο της Google και σβήνει πάλι. Καλύπτεται από εγγύηση? ? Συ γνώμη αν είμαι εκτός ροης θεματος αλλά δεν μου δίνει κανείς κα μια απάντηση και δουλειά χωρίς τηλέφωνο δε γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα αλλά από χθες σταμάτησε να λειτουργεί..εσβησε στα καλα καθουμενα και ανοίγει μονο μέχρι το λογότυπο της Google και σβήνει πάλι. Καλύπτεται από εγγύηση? ? Συ γνώμη αν είμαι εκτός ροης θεματος αλλά δεν μου δίνει κανείς κα μια απάντηση και δουλειά χωρίς τηλέφωνο δε γίνεται...

 

Τα bootloops μπορεί αν είναι θέματα πολλών παραγόντων. Ένα από αυτά είναι η μπαταρία. Αυτή κανονικά καλύπτεται για τον 1ο χρόνο και όχι για 2 χρόνια. Ωστόσο στο επίσημο της Huawei στην Μιχαλακοπούλου, αν είσαι στον 2ο χρόνο σου κοστίζει μόνο 10€ η αλλαγή της σε σχέση με το κανονικό τιμολόγιο που νομίζω είναι γύρω στα 40€. Το πρόβλημα είναι ότι αν είναι μπαταρία, δεν υπάρχει στοκ. Και δεν έχουν ενημέρωση συνήθως στο πότε θα έχουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα αλλά από χθες σταμάτησε να λειτουργεί..εσβησε στα καλα καθουμενα και ανοίγει μονο μέχρι το λογότυπο της Google και σβήνει πάλι. Καλύπτεται από εγγύηση? ? Συ γνώμη αν είμαι εκτός ροης θεματος αλλά δεν μου δίνει κανείς κα μια απάντηση και δουλειά χωρίς τηλέφωνο δε γίνεται...

 

Εγώ το πήγα πριν 20 μέρες με το ίδιο πρόβλημα στην Μιχαλακοπούλου. Δυστυχώς δεν υπάρχουν ούτε ανταλλακτικά ούτε συσκευές για αντικατάσταση. Έτσι μου έδωσαν ένα Huawei mate 9 σε αντικατάσταση το οποίο παρέλαβα χτες και ειναι εξαιρετικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμη χρόνο οπότε με καλύπτει και το θέμα με την μπαταρία. Μόλις μίλησα με ts solution. Από το μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι είναι επίσημο σέρβις. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου ανέφεραν ότι σε κα μια περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα αλλά από χθες σταμάτησε να λειτουργεί..εσβησε στα καλα καθουμενα και ανοίγει μονο μέχρι το λογότυπο της Google και σβήνει πάλι. Καλύπτεται από εγγύηση? ? Συ γνώμη αν είμαι εκτός ροης θεματος αλλά δεν μου δίνει κανείς κα μια απάντηση και δουλειά χωρίς τηλέφωνο δε γίνεται...

 

Μου το έκανε και έμενα πριν καμιά εβδομάδα. μόλις το έβαλα στην φόρτιση έστρωσε κατευθείαν. Η μπαταριά ήταν στο 20% όταν έσβησε. Από τότε δεν το έχει ξανακάνει. Βέβαια μέχρι να το συνδέσω με έλουσε κρύος ίδρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμη χρόνο οπότε με καλύπτει και το θέμα με την μπαταρία. Μόλις μίλησα με ts solution. Από το μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι είναι επίσημο σέρβις. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου ανέφεραν ότι σε κα μια περίπτωση δε γίνεται αντικατάσταση.
Δεν θα πας στην ts solutions αλλά στο Huawei service στην Μιχαλοπούλου

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Μιχαλοπούλου και καταρχάς να αναφέρω ότι οι άνθρωποι ήταν απίστευτοι στην εξυπηρέτηση. Πολύ συνεργάσιμοι και πρόθυμοι για όλα. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση γιατί δεν το συναντάς σε πολλά επίσημα σέρβις και ιδίως στην ts solution. Στο δια ταύτα... Αρχικά μου είπαν για Factory reset πριν τους το στείλω. Πριν προχωρήσω σε αυτό είπα να το βάλω για μια τελευταία φορά στην φόρτιση μήπως και! Και όντως άρχισε να φορτίζει που πριν δε το έκανε. Τώρα δεν ξέρω αν ανοίξει...Έπεται συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια καλησπέρα,

 

Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά δεν έτυχε ποτέ να γράψω. Για κινητό αγορασμένο από play store 64gb να μην κάνω καν τον κόπο για επίσημο service και εγγύηση έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα τους πάρεις τηλέφωνο αν είναι αγορασμένο από ευρωπαϊκό play store

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος launcher από pixel οποίος θέλει

https://www.xda-developers.com/get-google-pixel-2-pixel-launcher-bottom-search-bar/

Επειδή το άρθρο δεν είναι πολύ ξεκάθαρο, για να παίξει το Google now πρέπει να το βάλεις system app?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το άρθρο δεν είναι πολύ ξεκάθαρο, για να παίξει το Google now πρέπει να το βάλεις system app?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ναι!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το άρθρο δεν είναι πολύ ξεκάθαρο, για να παίξει το Google now πρέπει να το βάλεις system app?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ναι Θάνο, μόνο εγκατάσταση το έκανα μια χαρά σάν launcher πάντως και δουλεύουν κανονικά τα notification dots

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...