Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει απλός τροπος να βάλω battery percentage?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ναι υπάρχει τρόπος... Πήγαινε στην μπάρα με τις ειδοποιήσεις και πάτα παρατεταμένα το εικονίδιο με τις ρυθμίσεις. Θα ενεργοποιηθεί το ui tuner. Εκεί έχει μια επιλογή για ποσοστό μέσα στην μπαταρία

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πείραξα μετά το πρόβλημα όμως. Προσπαθούσα να δοκιμάσω διάφορα. Λες να με σώσεις με το παραπάνω? Η rom κάνει για το 6p η πρέπει να ψάξω στο xda. Αν είναι να το ξεκλειδώσω πάλι και να περάσω custom recovery να φλασαρω!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες το thread, κάπου πήρε το μάτι μου πως το παλικάρι εκεί είχε φτιάξει και για 6p μια rom. Στείλτου pm αν είναι και στείλε να μου πεις τι έγινε !

Link to comment
Share on other sites

Δες το thread, κάπου πήρε το μάτι μου πως το παλικάρι εκεί είχε φτιάξει και για 6p μια rom. Στείλτου pm αν είναι και στείλε να μου πεις τι έγινε !

Το βρήκα, την κατέβασα, φλασαρα αλλά δυστυχώς και πάλι δεν έχω σήμα, οπότε το ξαναγυρνάω σε stock για να το πάω στην arvato. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ήταν πραγματικά πολύ σημαντική η πληροφορία για όλους. Πάντως και η chroma έχει την επιλογή automatic.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια διαρροή για την αναβάθμιση ξεκινάει στις 22 Αυγούστου για να δούμε

 

http://www.droid-life.com/2016/08/18/telus-nougat-august-22/

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, την κατέβασα, φλασαρα αλλά δυστυχώς και πάλι δεν έχω σήμα, οπότε το ξαναγυρνάω σε stock για να το πάω στην arvato. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ήταν πραγματικά πολύ σημαντική η πληροφορία για όλους. Πάντως και η chroma έχει την επιλογή automatic.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα σου σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα και εγώ στην παρέα σας αντικαθιστώντας το G3 μου. Κάτι που πρέπει να προσέξω στις αρχές; κάποιες απαραίτητες εφαρμογές για να κάνω την ζωή μου ευκολότερη; πχ κάποια για κάμερα; Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογή βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες! Για εφαρμογές! Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν βγει η Ν επίσημα και πως συμπεριφέρεται το Doze εκεί αλλά στην MM θεωρώ ότι θέλει βελτίωση και για αυτό το Naptime είναι μετά από δοκιμές για εμένα must. Άλλοι αντιμετωπίζουν θέματα με το naptime, εγώ κανένα προσωπικά. Φυσικά θέλει root αν και θεωρώ κάτοχος nexus και να μην έχει έστω root είναι κρίμα.

 

Από εκεί και πέρα αν θες να ψαχτείς σε custom roms και kernels υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές να βρεις. Εγώ από rom προτείνω Pure Nexus(PN) Που υποστηρίζει και το νέο Substratum theme engine και Krexus που θα το υποστηρίζει και αυτή με το καλό από Σεπτέμβριο.(έχει πάει για διακοπές το dev - Έλληνας κιόλας)

Για μένα που θέλω μόνο 2-3 βασικά features η Krexus είναι η επιλογή μου αφού δεν θέλω πολλά πολλά. Ένα ποσοστό μπαταρίας, custom tiles και ρυθμιζόμενη Navbar αρκούν. Η PN έχει περισσότερες επιλογές.

 

Kernel εγώ φοράω ElementalX αλλά επίσης υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές όπως πάντα είναι του franco, αλλά και πλέον Ninja και Electron. Ωστόσο εκεί πρέπει να προσέξεις κάποια πράγματα οπότε έλα και διάβασε στο αντίστοιχο θέμα αλλά και προσοχή στις οδηγίες που δίνει κάθε dev.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι απόλαυση όλα θα δουλεύουν ρολόι από την αρχή και εγώ σαν κυρία εφαρμογή για φωτογραφίες έχω την stock κανένα πρόβλημα,η συσκευή είναι ταχύτατη σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογή βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες! Για εφαρμογές! Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν βγει η Ν επίσημα και πως συμπεριφέρεται το Doze εκεί αλλά στην MM θεωρώ ότι θέλει βελτίωση και για αυτό το Naptime είναι μετά από δοκιμές για εμένα must. Άλλοι αντιμετωπίζουν θέματα με το naptime, εγώ κανένα προσωπικά. Φυσικά θέλει root αν και θεωρώ κάτοχος nexus και να μην έχει έστω root είναι κρίμα.

 

Από εκεί και πέρα αν θες να ψαχτείς σε custom roms και kernels υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές να βρεις. Εγώ από rom προτείνω Pure Nexus(PN) Που υποστηρίζει και το νέο Substratum theme engine και Krexus που θα το υποστηρίζει και αυτή με το καλό από Σεπτέμβριο.(έχει πάει για διακοπές το dev - Έλληνας κιόλας)

Για μένα που θέλω μόνο 2-3 βασικά features η Krexus είναι η επιλογή μου αφού δεν θέλω πολλά πολλά. Ένα ποσοστό μπαταρίας, custom tiles και ρυθμιζόμενη Navbar αρκούν. Η PN έχει περισσότερες επιλογές.

 

 

Kernel εγώ φοράω ElementalX αλλά επίσης υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές όπως πάντα είναι του franco, αλλά και πλέον Ninja και Electron. Ωστόσο εκεί πρέπει να προσέξεις κάποια πράγματα οπότε έλα και διάβασε στο αντίστοιχο θέμα αλλά και προσοχή στις οδηγίες που δίνει κάθε dev.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω πειράξει ποτέ ρομ κινητού οπότε δεν ξέρω και πολλά. Χάνεται η εγγύηση; υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι πολύ στραβά κατά την διαδικασία; Από την κάμερα οι απαιτήσεις μου είναι να βγάζω στα γρήγορα κάποια δεδομένου πως είμαι ποδηλάτης οπότε συχνά πυκνά βρίσκομαι στην άκρη του κόσμου αλλά πανέμορφα τοπία. Η στοκ εφαρμογή θα με καλύψει σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω πειράξει ποτέ ρομ κινητού οπότε δεν ξέρω και πολλά. Χάνεται η εγγύηση; υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι πολύ στραβά κατά την διαδικασία; Από την κάμερα οι απαιτήσεις μου είναι να βγάζω στα γρήγορα κάποια δεδομένου πως είμαι ποδηλάτης οπότε συχνά πυκνά βρίσκομαι στην άκρη του κόσμου αλλά πανέμορφα τοπία. Η στοκ εφαρμογή θα με καλύψει σε αυτό;

Για την κάμερα θα σε καλύψει απόλυτα.Είναι ίσως η καλύτερη στο να τραβάει τα πάντα με ένα κλικ αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει το hdr+.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ήρθε και πάλι η ώρα για αναζήτηση νέας συσκευής... Και η απορία είναι η εξής: Αξίζει η μετάβαση απο LG V10 στο θηριάκι της huawei? Υπάρχει κάποιος που να είχε και τις δύο συσκευές? Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ποτέ huawei και θα ήθελα να δοκιμάσω την εταιρία . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ήρθε και πάλι η ώρα για αναζήτηση νέας συσκευής... Και η απορία είναι η εξής: Αξίζει η μετάβαση απο LG V10 στο θηριάκι της huawei? Υπάρχει κάποιος που να είχε και τις δύο συσκευές? Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ποτέ huawei και θα ήθελα να δοκιμάσω την εταιρία . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεδομένου πως υπάρχουν ένα σωρό αναφορές για boot loop και στο V10 ίσως δεν είναι κακή ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου πως υπάρχουν ένα σωρό αναφορές για boot loop και στο V10 ίσως δεν είναι κακή ιδέα...

Εντάξει αυτό είναι το τελευταίο που με απασχολεί καθώς δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα στην έκταση του g4. Back to topic Εχεις - είχες και τις δύο συσκευές?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μηπως πηρε κανεις αναβαθμηση:):)

 

https://developers.google.com/android/nexus/images

 

Όταν θα βγει η 7.0 θα την δεις εκεί!

 

Παρέλαβα το τηλέφωνο. Κάποιο καλό πρόγραμμα για να μεταφέρω call logs/sms από το G3 στο Ρ6;

 

Super backup χρησιμοποιώ εγώ για όποτε θέλω τέτοιες δουλειές. Αν και τα call logs μου τα κάνει restore μόνη της η Google!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να μεταφέρω τους αποθηκευμένους κωδικούς wifi μου;

 

Επίσης σε σχέση με το G3 το άσπρο είναι θερμό, και δεν μου κάθεται καλά. Υπάρχει κάτι για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να μεταφέρω τους αποθηκευμένους κωδικούς wifi μου;

 

Επίσης σε σχέση με το G3 το άσπρο είναι θερμό, και δεν μου κάθεται καλά. Υπάρχει κάτι για αυτό;

Για το WiFi θες root και στα 2 τηλέφωνα για οποιοδήποτε πρόγραμμα από όσο γνωρίζω.

 

Για να βάλεις πιο ψυχρά χρώματα στην οθόνη θες custom kernel για να πειράξεις του συντελεστές.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το WiFi θες root και στα 2 τηλέφωνα για οποιοδήποτε πρόγραμμα από όσο γνωρίζω.

 

Για να βάλεις πιο ψυχρά χρώματα στην οθόνη θες custom kernel για να πειράξεις του συντελεστές.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τελικά βρήκα αυτό για τους κωδικούς http://android.stackexchange.com/questions/28654/how-to-copy-wireless-networks-list-from-one-android-device-to-another

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το επερχόμενο update σε 7 σκέφτομαι να το κάνω επαναφορά-διαγραφή όλων και αφού γίνει όπως ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί του μετά να περάσω το 7 με OTA. Εσείς πως θα το κάνετε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε Ν και δεν θα κάνω κάτι.Κανείς σας βασικά μην κάνει τίποτα Ας έρθει με το καλό και αν έχετε θέματα κάντε μια επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολη την παρεα κατοχος και εγω λιγων ωρων και πρωτη φορα με nexus απο μπαταρια τη λεει βρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Ήρθε και πάλι η ώρα για αναζήτηση νέας συσκευής... Και η απορία είναι η εξής: Αξίζει η μετάβαση απο LG V10 στο θηριάκι της huawei? Υπάρχει κάποιος που να είχε και τις δύο συσκευές? Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ποτέ huawei και θα ήθελα να δοκιμάσω την εταιρία . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τάκη θα σου πω εγώ που τα είχα και τα 2 πως παράλογο την μικρότερη ραμ το nexus είναι μέρα με την νύχτα σε σύγκριση με το v10,ακόμα και στην κάμερα θεωρώ ανώτερο το nexus καλά δεν μιλάμε για οθόνη,ηχεία,ταχύτητα,πείραγμα εκεί είπαμε χαοδη διαφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάκη θα σου πω εγώ που τα είχα και τα 2 πως παράλογο την μικρότερη ραμ το nexus είναι μέρα με την νύχτα σε σύγκριση με το v10,ακόμα και στην κάμερα θεωρώ ανώτερο το nexus καλά δεν μιλάμε για οθόνη,ηχεία,ταχύτητα,πείραγμα εκεί είπαμε χαοδη διαφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύμφωνω και εγώ με αυτά που λες γιατί πέρασε το v10 από τα χέρια μου για κάνα δυο μήνες...

Edited by Johny-B

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...