Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει αν το 64αρι έχει εγγύηση στην Ελλαδα είναι από το amazon de Γερμανιας

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει κανονικότατα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κοίταξα λίγο στο Public και πρόσεξα ότι δεν έχει προγραμματισμένη ενεργοποίηση-απενεργοποίηση. Το Vernee Thor που έχω με ουσιαστικά stock android 6 έχει και μου έκανε πολύ εντύπωση. Κρίμα πάντως γιατί το βρίσκω πολύ χρήσιμο.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/d12605840b0dd51a1178ee1b47506ea4.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/f2d305deb09a3a534780019691906a37.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν το έχει κανένα στοκ android από όσο γνωρίζω. Είναι λειτουργία-εφαρμογή που έχει εισάγει η εταιρεία στην έκδοση του λογισμικού της και δεν το έχει βάλει σαν εφαρμογή που την τρέχεις κλασικά αλλά την έχει εισάγει στο μενού, όπως πολλές ρομ κάνουν με το SuperSU.

Σίγουρα όμως αυτό γίνεται με εφαρμογή από play store οπότε δεν νομίζω ότι είναι λόγος να κολλάς

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

το τάσκερ το κάνει αυτό και όχι μόνο αυτό αλλά ότι άλλο θες.

 

το nexus έχει ένα πράγμα που δεν το έχει κανένα, άμεσες ενημερώσεις.όλες τις ανόητες μπούρδες που έχουν τα υπόλοιπα τις περνάς στο νεξους, τις ενημερώσεις από το νεξους στα αλλά δεν τις περνάς.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγουμε λίγο αλλά να ρωτήσω λίγο από περιέργεια,

τι είναι δλδ αυτό το απενεργ/ενεργ; Κλείνει και ανοίγει το τηλ ότι ώρες ορίσεις;

Είχα την εντύπωση ότι τα smartphones δεν είχανε δυνατότητα να ενεργοποιηθούν χωρίς παρέμβαση χρήστη.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

το τάσκερ το κάνει αυτό και όχι μόνο αυτό αλλά ότι άλλο θες.

 

το nexus έχει ένα πράγμα που δεν το έχει κανένα, άμεσες ενημερώσεις.όλες τις ανόητες μπούρδες που έχουν τα υπόλοιπα τις περνάς στο νεξους, τις ενημερώσεις από το νεξους στα αλλά δεν τις περνάς.

Γενικότερα οποιαδήποτε λειτουργία που υπάρχει από τις εταιρείες υπάρχει και μέσω εφαρμογής στο play store. Αν όχι όλες, οι περισσότερες τέτοιου επιπέδου. Μόνο ότι χρειάζεται άλλη παρέμβαση δεν υπάρχει σαν εφαρμογή.

Οπότε για μια λειτουργία αυτοματου on/off σίγουρα θα υπήρχε.

 

Ενημερώσεις είναι το μεγάλο του ατού! Συν όλα τα υπόλοιπα. Ακόμα και dev support για κάποιους είναι σημαντικό. Είσαι κοντά στην πηγή με τα sources διαθέσιμα. Πολύ πιο δύσκολα θα δεις bugs.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγουμε λίγο αλλά να ρωτήσω λίγο από περιέργεια,

τι είναι δλδ αυτό το απενεργ/ενεργ; Κλείνει και ανοίγει το τηλ ότι ώρες ορίσεις;

Είχα την εντύπωση ότι τα smartphones δεν είχανε δυνατότητα να ενεργοποιηθούν χωρίς παρέμβαση χρήστη.

Ορίζεις να κλείσει μόνο του και να ξανανοίξει μόνο του. Πχ έχεις το ξυπνητήρι σου στις 7:00 και το κλείνεις το κινητό και το βάζεις να ενεργοποιηθεί στις 6:55 ώστε να χτυπήσει το ξυπνητήρι. Ή θέλεις να κοιμηθείς και να μην σε ξυπνήσουν έως τις 11:00 το πρωί της Κυριακής αλλά μετά τις 11:00 το βάζεις να ανοίξει και να δέχεσαι κλήσεις κλπ κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και quiet mode(Do not Disturb λέγεται) ... Δεν έχει καν δόνηση! Αφήνει μόνο αυτά που θες να περάσουν. Π.χ κλήση από συγκεκριμένο αριθμό θα το αφήσει να χτυπήσει δυνατά, τους υπόλοιπους χωρίς ήχο και χωρίς δόνηση. Ξυπνητήρι άμα θες το αφήνει. Και πάμε λέγοντας. Το ορίζεις για καθημερινές και ΣΚ. Άρα δεν θέλει καν κλείσιμο. Βέβαια ότι βολεύει τον καθένα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από που πιστεύετε είναι καλύτερα να το αγοράσει κάποιος αυτή την εποχή? Για την Ευρωπαϊκή έκδοση ενδιαφέρομαι. Λέτε στο κοντινό μέλλον να πέσει η τιμή του γενικά? Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Από που πιστεύετε είναι καλύτερα να το αγοράσει κάποιος αυτή την εποχή? Για την Ευρωπαϊκή έκδοση ενδιαφέρομαι. Λέτε στο κοντινό μέλλον να πέσει η τιμή του γενικά?

Αγαπάμε αμαζον

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω και πολύ φθηνά στο Amazon.. Έχει κάπου να κοιτάξω συγκεκριμένα; Μήπως δεν το βρίσκω εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το γαλλικό σε μια προσφορά τότε 489 νομίζω το 32

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το γαλλικό σε μια προσφορά τότε 489 νομίζω το 32

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο αγοράζω στα 488! :D

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz πόσο έχει βρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λίγο κάτω από τα 600€

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/301967840606

 

Το παραγγειλα χτες, ξαφνικα ολα τα μαγαζια το εχουν σε εκπτωση εδω, και σημερα θα παραγγειλω και μια σιμ για το project fi και ειμαστε κομπλε :p

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/301967840606

 

Το παραγγειλα χτες, ξαφνικα ολα τα μαγαζια το εχουν σε εκπτωση εδω, και σημερα θα παραγγειλω και μια σιμ για το project fi και ειμαστε κομπλε :p

Τι είναι το project fi? Πήρες την international unlocked έκδοση; Πόσο το έχει το 32GB?

Link to comment
Share on other sites

το 32αρι, 563.50 apple nexus 6s ήμαρτον

Κάνε λίγο υπομονή να στοκαρουν γιατί βλέπω μόνο 6. Λογικά σε λίγο θα πέσει πάλι στα ~500 που ήταν, ίσως και παρακάτω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το project fi? Πήρες την international unlocked έκδοση; Πόσο το έχει το 32GB?

 

Ειναι μονο για την αμερικανικη εκδοση, project fi ειναι ο παροχος της google χρησιμοποιει 2 δικτυα + wifi ,οτι βρισκει καλυτερο εκεινη τη στιγμη. Εχουν και αλλα μαγαζια εκπτωσεις απο τι βλεπω( bestbuy , b and h, amazon, newegg) ολα αμερικανικα ομως.

 

http://www.gsmarena.com/nexus_6p_is_now_at_least_80_cheaper_and_the_128gb_model_costs_as_much_as_the_one_with_32gb_used_to-blog-18621.php

 

Απο τι βλεπω και τα ευρωπαικα google store εχουν εκπτωση απο χτες εως τις 19, για οποιον εχει τι δυνατοτητα δηλαδη.

 

Save €150 on Nexus 6P

Nexus 6P 32GB was €649, now €499. Nexus 6P 64GB was €699, now €549. Nexus 6P 128GB was €799, now €649. Offer available from 3 June, 2016 to 19 June, 2016. Discount applied at checkout.

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μονο για την αμερικανικη εκδοση, project fi ειναι ο παροχος της google χρησιμοποιει 2 δικτυα + wifi ,οτι βρισκει καλυτερο εκεινη τη στιγμη. Εχουν και αλλα μαγαζια εκπτωσεις απο τι βλεπω( bestbuy , b and h, amazon, newegg) ολα αμερικανικα ομως.

 

http://www.gsmarena.com/nexus_6p_is_now_at_least_80_cheaper_and_the_128gb_model_costs_as_much_as_the_one_with_32gb_used_to-blog-18621.php

 

Απο τι βλεπω και τα ευρωπαικα google store εχουν εκπτωση απο χτες εως τις 19, για οποιον εχει τι δυνατοτητα δηλαδη.

 

Save €150 on Nexus 6P

Nexus 6P 32GB was €649, now €499. Nexus 6P 64GB was €699, now €549. Nexus 6P 128GB was €799, now €649. Offer available from 3 June, 2016 to 19 June, 2016. Discount applied at checkout.

Η αμερικανική έκδοση όμως δεν μας κάνει στην Ελλάδα σωστά? Επίσης από Google store Ελλάδα μπορώ να παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

Η αμερικανική έκδοση όμως δεν μας κάνει στην Ελλάδα σωστά? Επίσης από Google store Ελλάδα μπορώ να παραγγείλω;

Αγορασα το pixel c από google store αγγλιας με το develoler discount 25% αλλά την αγορά την έκανε φίλος από εκεί και μου το έστειλε μετά. Από ελλαδα δεν γίνεται να το κάνεις ούτε με vpn

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...