Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε και εμένα μούφα μου φαίνεται. Το μόνο που μπορώ να θεωρήσω λογικό είναι να στέλνουν κάποια άχρηστα δεδομένα σας εταιρείες κινητής όταν σε βλέπουν κουμπωμένο στο 4g.

Γιατί κατά τα άλλα συμφωνώ και εγώ σε αυτό που λες εσύ.

 

Αυτό με τα βίντεο το είπα και εγώ στον φίλο μου ως ένα παράδειγμα. Οπότε πρέπει να ορίσουμε και τι κατανάλωση μεγαλύτερη εννοούμε. Σίγουρα δεν μιλούσα για βίντεο ή music streaming που πιθανόν να ορίζει την ποιότητα βάση ποιότητας σύνδεσης σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την ομορφη παρεα...:happy::happy:

Παιδια επειδη κι εγω ειμαι ετοιμος να προβω στην αγορα του και να ενταχθω στο club το μοναδικο μου διλημα ειναι το χρωμα

Ποιο μου προτεινεται το silver or grey;

Ξερω οτι ειναι θεμα προσωπικης προτιμησης αλλα ειναι κατι που πρεπει να ξερω;Ας πουμε ειναι ξανενα απο τα δυο που ξεβαφει η γρατζουνιεται ποιο ευκολα;

Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μαύρο(γραφιτί). Το ασημί ποτέ δεν μου άρεσε σε συσκευή. Το γραφιτί ματ το κάνει στα μάτια μου να φαίνεται από μακρία premium. Τώρα για γρατσουνιές δεν ξέρω. Θεωρώ ότι σε ένα ανοιχτό χρώμα(ασημί/λευκό) δεν τονίζεται το ίδιο μία γρατσουνιά όπως στο μαύρο η γραφιτί

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση..θα του βαλω και καμια θηκουλα εξαλλου...γενικα προσεχω..

Ο χωρος ειναι ενα αλλο θεματακι..τα 32 πιστευω να ειναι αρκετα γιατι το 34αρι παει ενα κατοσταρικο πανω σε τιμη:lost:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σορυ το 64αρι εννοω...σην παλια συσκευη ειχα καρτουλα αλλα πιστευω οτι με λιγη καλη θεληση προκριμενου να εχεις στοκ αντροιντ:drool:...ολα γινονται....

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι θέλεις. Π.χ. φωτογραφίες έχεις google photos. Τώρα αν θες να βάλεις πάρα πολύ μουσική πάλι θα υπάρχει κάποιο θέμα. Αλλά είναι υποκειμενικό. Σε γενικές γραμμές δεν χρειάζεται!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση(είναι λίγο εκτός θέματος sorry γι αυτό)βρίσκω στο ινσομνια μεταχειρισμένα 6p σε γενικά καλές τιμές,προσωπικά δεν έχω ακούσει να αγοράζει κάποιος συσκευή από εκεί,αυτοί που πουλάνε είναι γενικά αξιόπιστοι η υπάρχει και κίνδυνος να κάνουν λάδια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση(είναι λίγο εκτός θέματος sorry γι αυτό)βρίσκω στο ινσομνια μεταχειρισμένα 6p σε γενικά καλές τιμές,προσωπικά δεν έχω ακούσει να αγοράζει κάποιος συσκευή από εκεί,αυτοί που πουλάνε είναι γενικά αξιόπιστοι η υπάρχει και κίνδυνος να κάνουν λάδια?

Προσωπικά έχω πουλήσει και αγοράσει πολλές φορές από insomnia (όχι μονο κινητό) χωρίς πρόβλημα .

Υπάρχει αν δεις κάτω από κάθε user ένας αριθμός μέσα σε παρένθεση που δειχνει πόσες φορές έχει πουλήσει κάτι τι έγραψε ο αγοραστης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πουλήσει και αγοράσει πολλές φορές από insomnia (όχι μονο κινητό) χωρίς πρόβλημα .

Υπάρχει αν δεις κάτω από κάθε user ένας αριθμός μέσα σε παρένθεση που δειχνει πόσες φορές έχει πουλήσει κάτι τι έγραψε ο αγοραστης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Οκ φίλε να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομορφη παρεα...:happy::happy:

Παιδια επειδη κι εγω ειμαι ετοιμος να προβω στην αγορα του και να ενταχθω στο club το μοναδικο μου διλημα ειναι το χρωμα

Ποιο μου προτεινεται το silver or grey;

Ξερω οτι ειναι θεμα προσωπικης προτιμησης αλλα ειναι κατι που πρεπει να ξερω;Ας πουμε ειναι ξανενα απο τα δυο που ξεβαφει η γρατζουνιεται ποιο ευκολα;

Ευχαριστω

 

 

 

Ασημι με τα χιλια.Αλλη κλαση.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομορφη παρεα...:happy::happy:

Παιδια επειδη κι εγω ειμαι ετοιμος να προβω στην αγορα του και να ενταχθω στο club το μοναδικο μου διλημα ειναι το χρωμα

Ποιο μου προτεινεται το silver or grey;

Ξερω οτι ειναι θεμα προσωπικης προτιμησης αλλα ειναι κατι που πρεπει να ξερω;Ας πουμε ειναι ξανενα απο τα δυο που ξεβαφει η γρατζουνιεται ποιο ευκολα;

Ευχαριστω

Είναι καθαρά θέμα προτίμησης. Από τα διάφορα reviews και σχόλια που έχω διαβάσει, ορισμένοι αναφέρουν ότι το Grey είναι μαγνήτης δακτ. αποτυπωμάτων.

Η πιο σημαντική λεπτομέρεια είναι ότι το γκρι και το άσπρο έχουν βαφή , η οποία μπορεί να γρατζουνιστεί και να φανεί το αλουμίνιο από κάτω.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν χρησιμοποιείς θήκη, μικρή σημασία έχουν όλα αυτά.

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Θηκη εχω την παρακατω και ειναι παρα πολυ καλη:

 

http://www.spigen.com/products/nexus-6p-case-rugged-armor

 

Θελω και μια δευτερη.

 

Εχετε να προτεινετε καποια διάφανη που να ειναι ποιοτικη;

Ας ειναι και σιλικονης ή hard case, αλλα να ειναι δοκιμασμενα καλη, μην ειναι 'του κιλου'

Link to comment
Share on other sites

Από κάπου είχα ορίσει να μου ζητάει pattern στην εκκίνηση της συσκευής (δεν αναφέρομαι στο ξεκλειδωμα).

Από που το αλλαζω γιατί δεν το βρίσκω.

 

Επίσης, όταν το κινητό είναι κλειδωμένο για πολλή ώρα, με το fingerprint δεν μου το ξεκλειδώσει αλλά με βγάζει στο pattern.Τ ι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Από κάπου είχα ορίσει να μου ζητάει pattern στην εκκίνηση της συσκευής (δεν αναφέρομαι στο ξεκλειδωμα).

Από που το αλλαζω γιατί δεν το βρίσκω.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->ασφάλεια και ξανατρέξε την ρύθμιση του Pattern. Θα στο βγάλει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->ασφάλεια και ξανατρέξε την ρύθμιση του Pattern. Θα στο βγάλει εκεί.

 

Σε ευχαριστώ , ημουν ετοιμος να το ποστάρω μιας και φαντάστηκα οτι θα ηταν εκει.

Αλλα το θεμα με το fingerprint που με παραπέμπει στο pattern παραμένει.

Δεν εχει συμβεί σε κανεναν άλλον αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ , ημουν ετοιμος να το ποστάρω μιας και φαντάστηκα οτι θα ηταν εκει.

Αλλα το θεμα με το fingerprint που με παραπέμπει στο pattern παραμένει.

Δεν εχει συμβεί σε κανεναν άλλον αυτό ?

 

Δες αν έχεις reboots. Αυτό το κάνει την πρώτη φορά μόνο. Πολύ πιθανό να έχεις random reboots που δεν ζητάνε sim pin. Οπότε εσύ νόμιζες ότι το κινητό ήταν ανοιχτό συνέχεια αλλά έκανε επανεκκίνηση μόνο του και έτσι σου ζητάει μετά το Pattern όταν πάς να το ανοίξεις με δακτυλικό γιατί είναι η πρώτη φορά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις reboots. Αυτό το κάνει την πρώτη φορά μόνο. Πολύ πιθανό να έχεις random reboots που δεν ζητάνε sim pin. Οπότε εσύ νόμιζες ότι το κινητό ήταν ανοιχτό συνέχεια αλλά έκανε επανεκκίνηση μόνο του και έτσι σου ζητάει μετά το Pattern όταν πάς να το ανοίξεις με δακτυλικό γιατί είναι η πρώτη φορά

 

Δεν έχω καμμία απολύτως τέτοια ένδειξη .

Το χρησιμοποιώ συχνά το κινητό και δεν μου έχει ζητήσει ποτέ pin.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμμία απολύτως τέτοια ένδειξη .

Το χρησιμοποιώ συχνά το κινητό και δεν μου έχει ζητήσει ποτέ pin.

 

Δεν είπα ότι θα σου ζητήσει Pin. Είπα ότι δεν σου ζητάει pin μετά από τέτοιο reboot και αν δεν το δεις δεν το καταλαβαίνεις. Ένδειξη έχεις. Αφού λες ότι σου ζητάει το Pattern είναι μία ένδειξη ότι έχει προηγηθεί reboot που πιθανόν δεν έχεις καταλάβει. Φυσικά μπορεί να είναι και κάποια ρύθμιση που μπορεί να έχεις βάλει. Δες εκεί που σετάρεις και θα δεις τι επιλογές έχεις. Στην τελική κάνε reconfiguration οπότε και θα δεις αν το κάνει. Από μόνο του έτσι να το ζητάει δεν το έχω δει ποτέ. Ακόμα και μετά από 15 ώρες στην άκρη.

Κάτι άλλο που παίζει είναι να μην έπιασε με την πρώτη ο αισθητήρας. Να μην κράτησες αρκετά το δάχτυλο σου πάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα σου ζητήσει Pin. Είπα ότι δεν σου ζητάει pin μετά από τέτοιο reboot και αν δεν το δεις δεν το καταλαβαίνεις. Ένδειξη έχεις. Αφού λες ότι σου ζητάει το Pattern είναι μία ένδειξη ότι έχει προηγηθεί reboot που πιθανόν δεν έχεις καταλάβει. Φυσικά μπορεί να είναι και κάποια ρύθμιση που μπορεί να έχεις βάλει. Δες εκεί που σετάρεις και θα δεις τι επιλογές έχεις. Στην τελική κάνε reconfiguration οπότε και θα δεις αν το κάνει. Από μόνο του έτσι να το ζητάει δεν το έχω δει ποτέ. Ακόμα και μετά από 15 ώρες στην άκρη.

Κάτι άλλο που παίζει είναι να μην έπιασε με την πρώτη ο αισθητήρας. Να μην κράτησες αρκετά το δάχτυλο σου πάνω.

 

Σε ευχαριστώ παλι για την απάντηση σου.

Θεωρώ οτι το χρησιμοποιώ τόσο συχνά , που ενα reboot που κρατάει πάνω απο λεπτό , θα το καταλάβαινα σίγουρα κάποια στιγμή και κάτι τέτοιο δεν εχει συμβεί.

Για να αναφέρεις οτι σε τετοιου είδους reboot δεν ζητάει pin , να υποθέσω πως σημαίνει οτι υπάρχει κάποιο ιστορικό τετοιου σφάλματος ?

 

Edit: Δεν ειναι reboots , μου συνέβη και σε απλο κλειδωμα που δοκιμασα αμεσως μετά.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον false alarm.

 

Πρέπει να εφταιγε ο Nova launcher.

Απο την ωρα που τον γυρισα σε στοκ , ξεκλειδώνει πάντα οπως πρέπει. Το μονο που ειχα ενεργοποιήσει στον Nova ηταν το double tap σε συνδιασμό με το app screen off .

Θα δω μηπως έφταιγε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον false alarm.

 

Πρέπει να εφταιγε ο Nova launcher.

Απο την ωρα που τον γυρισα σε στοκ , ξεκλειδώνει πάντα οπως πρέπει. Το μονο που ειχα ενεργοποιήσει στον Nova ηταν το double tap σε συνδιασμό με το app screen off .

Θα δω μηπως έφταιγε αυτό.

 

Αυτό φταίει. Αν είσαι στοκ, δεν μπορείς να κλειδώνεις με άλλη εφαρμογή το κινητό. Αν είσαι ρουτ, όλα γίνονται. Ο nova έχει επιλογή για screen off , και με ρουτ δεν σου ζητάει κωδικό μετά.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν φταίει ο nova αλλά η εφαρμογή που κλειδώνει την οθόνη....

Αλλά και εμένα την ίδια εντύπωση μου έκανε που έβαζες την εφαρμογή όταν εδώ και πολλούς μήνες για ρουταρισμενα υπάρχει διαθέσιμη η επιλογή στον nova

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν φταίει ο nova αλλά η εφαρμογή που κλειδώνει την οθόνη....

Αλλά και εμένα την ίδια εντύπωση μου έκανε που έβαζες την εφαρμογή όταν εδώ και πολλούς μήνες για ρουταρισμενα υπάρχει διαθέσιμη η επιλογή στον nova

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ουτε εβδομάδα δεν το εχω το 6p , ειναι νωρίς ακομα για να τα ξέρω αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Θηκη εχω την παρακατω και ειναι παρα πολυ καλη:

 

http://www.spigen.com/products/nexus-6p-case-rugged-armor

 

Θελω και μια δευτερη.

 

Εχετε να προτεινετε καποια διάφανη που να ειναι ποιοτικη;

Ας ειναι και σιλικονης ή hard case, αλλα να ειναι δοκιμασμενα καλη, μην ειναι 'του κιλου'

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B018JYIRY4/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να πάρω ένα nexus 6p μεταχειρισμενο,το τηλέφωνο είναι root με stock marshmallow και twrp και επειδή δεν ξαναειχα nexus είπα στο παιδί να το αφήσει έτσι για να μην μπαίνω στη διαδικασία να κάνω root,έκανα καλά;θα έχω κάποιο πρόβλημα;sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά σε nexus και stock android παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...