Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η μπαταρία του τελικά πως είναι? Βγάζει μια μέρα γεμάτη με φουλ χρήση? Χωρίς παιχνίδια βέβαια....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά η μπαταρία του τελικά πως είναι? Βγάζει μια μέρα γεμάτη με φουλ χρήση? Χωρίς παιχνίδια βέβαια....

 

Εγώ από 8.00 το πρωί με όλα ανοιχτά και φουλ χρήση χωρίς παιχνίδια και πλοήγηση στης 23.00 το βράδυ έχω περίπου 8 με 10%....αλλά ξεπερναω τις 3 ώρες ομιλίας και 3 ώρες internet από τις οποίες κανα 45λεπτό με 4g....με 5 λογαριασμούς mail κτλ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από 8.00 το πρωί με όλα ανοιχτά και φουλ χρήση χωρίς παιχνίδια και πλοήγηση στης 23.00 το βράδυ έχω περίπου 8 με 10%....αλλά ξεπερναω τις 3 ώρες ομιλίας και 3 ώρες internet από τις οποίες κανα 45λεπτό με 4g....με 5 λογαριασμούς mail κτλ

 

Θεωρείς οτι ενα 12ωρο με μισα-μισα wifi και 4G δύσκολα βγαινει(χωρίς συγχρονισμό μαιλ)? Εννοείται πως οχι screen on όλο αυτό το 12ωρο:p

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς οτι ενα 12ωρο με μισα-μισα wifi και 4G δύσκολα βγαινει(χωρίς συγχρονισμό μαιλ)? Εννοείται πως οχι screen on όλο αυτό το 12ωρο:p

 

Πανευκολα βγαινει και με τα δυο ανοιχτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς οτι ενα 12ωρο με μισα-μισα wifi και 4G δύσκολα βγαινει(χωρίς συγχρονισμό μαιλ)? Εννοείται πως οχι screen on όλο αυτό το 12ωρο:p

 

Έτσι όπως το λες βγαίνει για πλάκα....Εγώ εννοούσα να σερφάρει 3 ώρες με internet,facebook,Viber,Instagram,tweeter ενώ θα έχεις 12 ώρες και τα 2 ανοιχτά....απλα στις 3 ώρες που θα λειτουργεί το internet διαχωρισα Ότι κάνα 2,5 Είμαι με WiFi και κάνα 0,5 με 4g...εννοείται ότι και τα 2(WiFi & δεδομένα) θα τα έχεις συνεχώς ενεργοποιημένα και ακόμα 2,3 ώρες ομιλίας....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αλήθεια είναι πως με έχετε ψησει άσχημα :-P... Θα περιμένω λίγο να δω πως πάει η νέα γενιά και αν δεν έχει μεγάλη διαφορά θα πάω για το v10
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι κινητο ειναι σκυλος.Δεν εχω καταλαβει γιατι η εδω αντιπρωσοπεια δεν το εφερε,ισως λογω του μεγεθους που εχει μικρη αγορα σχετικα και του υψηλου κοστους του;Παντως αν εβγαζε η ελτζι το ιδιο οπως ειναι σε ιντσες ως 5,2 θα εσπαγε ταμεια το τηλεφωνο ειναι χαρισματικο και πανεμορφο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να είχε Samsung S4 και τώρα V10; Σε σύγκριση με το S4 η μπαταρία του πως είναι; Ρωτάω γιατί με το S4 έχω παντρευτεί και τον φορτιστή. Συνέχεια μαζί μου τον κουβαλάω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να είχε Samsung S4 και τώρα V10; Σε σύγκριση με το S4 η μπαταρία του πως είναι; Ρωτάω γιατί με το S4 έχω παντρευτεί και τον φορτιστή. Συνέχεια μαζί μου τον κουβαλάω.

 

Κοιτα αν εισαι στο δρομο και εχεις 4 5 ωρες συνεχεια την οθονη ανοιχτη οτι και να παρεις παλι φορτιστη θα κουβαλας.Στη συγκεκριμενη περιπτωση ταχυφορτιστη η εχε 2η μπαταρια.Η καταναλωση του με την ΟΘΟΝΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ανετα σε βγαζει μεχρι τελος της ημερας αν κανεις λογικη χρηση και ας το εχεις 4τζι και γουαι φαι ανοιχτα μονιμα οπως και τους συγχρονισμους ολων.Πηγαινε διαβασε πιο πισω να δεις την αυτονομια και περνα και απο το σκρουτζ και διαβασε κριτικες και σχολια.Εγω το κρινω αξιοπρεπες ΑΥΤΑ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Απο το Σάββατο είμαι και εγω κάτοχος της επιβλητικής αυτής συσκευής. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι, αλλά οι αρχικές εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Η μόνη μου παρατήρηση είναι οτι το Wi-Fi είναι πολύ αδύναμο. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο?

Ειδικά στην δουλεία το SSID δεν το βλέπω καθόλου ενώ άλλη συσκεύη που έχω είναι με φουλ σήμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να είχε Samsung S4 και τώρα V10; Σε σύγκριση με το S4 η μπαταρία του πως είναι; Ρωτάω γιατί με το S4 έχω παντρευτεί και τον φορτιστή. Συνέχεια μαζί μου τον κουβαλάω.

 

Συγκρίνεις άσχετα πράγματα μεταξύ τους.

Το S4 χρειάζεσαι μια πρίζα μονίμως.

Τα lg όλα βγάζουν την ημέρα άνετα καμία σχέση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Απο το Σάββατο είμαι και εγω κάτοχος της επιβλητικής αυτής συσκευής. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι, αλλά οι αρχικές εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Η μόνη μου παρατήρηση είναι οτι το Wi-Fi είναι πολύ αδύναμο. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο?

Ειδικά στην δουλεία το SSID δεν το βλέπω καθόλου ενώ άλλη συσκεύη που έχω είναι με φουλ σήμα

 

Κανένα μα Κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε WiFi router έχω συνδεθεί....ίσα ίσα που είναι ισάξιο του MATE 8 που έχω που θεωρείται από τα καλύτερα αυτή την στιγμή....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Απο το Σάββατο είμαι και εγω κάτοχος της επιβλητικής αυτής συσκευής. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι, αλλά οι αρχικές εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Η μόνη μου παρατήρηση είναι οτι το Wi-Fi είναι πολύ αδύναμο. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο?

Ειδικά στην δουλεία το SSID δεν το βλέπω καθόλου ενώ άλλη συσκεύη που έχω είναι με φουλ σήμα

 

Φιλε μου αν στο κανει σε ενα ρουτερ τοτε φταιει το ρουτερ αν σε ολα ε τοτε ναι η συσκευη.Ομως μη κοιτας να εχεις φουλ σημα και με μια παυλα δουλευει τουμπανο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανένα μα Κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε WiFi router έχω συνδεθεί....ίσα ίσα που είναι ισάξιο του MATE 8 που έχω που θεωρείται από τα καλύτερα αυτή την στιγμή....

 

Κάποιο συγκριτικό μεταξύ των 2 τηλεφώνων ;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο συγκριτικό μεταξύ των 2 τηλεφώνων ;

 

Παρε το mate 8 τι συγκριτικο αγαπητε μου φιλε; to v10 ειναι ερωτας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Επειδη με τρωει η τσεπη μου, σκεφτομαι κι εγω να ελθω στην παρεα σας!

Μ' ενδιαφερει η αγορα της Dual SIM εκδοσης, και θελω να ρωτησω το εξης, τους κατοχους: ελληνικο menu εχει σε αυτην την εκδοση η ειναι αποκλειστικο "προνομιο" της μονοκαρτης εκδοσης, η ελληνικη γλωσσα??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Επειδη με τρωει η τσεπη μου, σκεφτομαι κι εγω να ελθω στην παρεα σας!

Μ' ενδιαφερει η αγορα της Dual SIM εκδοσης, και θελω να ρωτησω το εξης, τους κατοχους: ελληνικο menu εχει σε αυτην την εκδοση η ειναι αποκλειστικο "προνομιο" της μονοκαρτης εκδοσης, η ελληνικη γλωσσα??:blink:

Εφοσον ειναι ευρωπαικη εκδοση αποκλειεται να λειπουν τα Ελληνικά πιστεύω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκό dual sim νομίζω. Το H960A που είναι ευρωπαϊκό είναι μονοκαρτο.

 

Καλημερα, κι ευχαριστω για τις απαντησεις!:D

Μια ακομη ερωτηση: στη μικρη οθονη, μπορουμε να παραμετροποιησουμε, ετσι ωστε να ερχονται ειδοποιησεις απο οποιαδηποτε εγκατεστημενη εφαρμογη(π.χ., να εχω σαν εικονιδια: viber, messenger, skype, sms, κλησεις)?? Η ειναι προκαθορισμενο το τι αυτη θα περιλαμβανει και δεν αλλαζει, οτι και να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κι ευχαριστω για τις απαντησεις!:D

Μια ακομη ερωτηση: στη μικρη οθονη, μπορουμε να παραμετροποιησουμε, ετσι ωστε να ερχονται ειδοποιησεις απο οποιαδηποτε εγκατεστημενη εφαρμογη(π.χ., να εχω σαν εικονιδια: viber, messenger, skype, sms, κλησεις)?? Η ειναι προκαθορισμενο το τι αυτη θα περιλαμβανει και δεν αλλαζει, οτι και να κανω??

 

Ολες αυτες οι ειδοποιησεις που αναφερεις ερχονται εκει ετσι και αλλιως οταν η κυρια οθονη ειναι κλειστη.Η καθεμια με τα συμβολα της εννοειται.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανένα μα Κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε WiFi router έχω συνδεθεί....ίσα ίσα που είναι ισάξιο του MATE 8 που έχω που θεωρείται από τα καλύτερα αυτή την στιγμή....

 

Έχω δοκιμάσει σε 5 διαφορετικα router. Ακόμα και διπλα να το εχω το link speed (ταχύτητα σύνδεσης) δεν ξεπερνάει τα 54Μbps, ενω στις αλλές συσκευές είναι στα 72Μbps. Όταν φεύγω απο το δωμάτιο η ταxύτητα πέφτει αρκετα.

 

Φιλε μου αν στο κανει σε ενα ρουτερ τοτε φταιει το ρουτερ αν σε ολα ε τοτε ναι η συσκευη.Ομως μη κοιτας να εχεις φουλ σημα και με μια παυλα δουλευει τουμπανο

 

Τι ταχύτητα σύνδεσης πίανει σε εσάς;

Edited by xaris_m
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι ειδοποιησεις που αναφερεις ερχονται εκει ετσι και αλλιως οταν η κυρια οθονη ειναι κλειστη.Η καθεμια με τα συμβολα της εννοειται.

 

Σ' ευχαριστω για την ενημερωση!!!

Το παρηγγειλα πριν λιγο, κι ευελπιστω να το εχω στα χερια μου αυριο, ωστε να μπω για τα καλα στην παρεα σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σε 5 διαφορετικα router. Ακόμα και διπλα να το εχω το link speed (ταχύτητα σύνδεσης) δεν ξεπερνάει τα 54Μbps, ενω στις αλλές συσκευές είναι στα 72Μbps. Όταν φεύγω απο το δωμάτιο η ταxύτητα πέφτει αρκετα.

 

 

 

Τι ταχύτητα σύνδεσης πίανει σε εσάς;

 

Εμενα το δικο μου εχει 11.80 Mbps στο κατεβασμα αλλα σε 4 τζι εχει 3πλασια μη σε αγχωνουν τα νουμερα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω να πάει στα 450 (είναι περίπου 480-490 τώρα) και το παραγγέλνω και εγώ..

Υγ. Πιστεύω κανένα κινητό δεν αξίζει περισσότερο από 450 ευρώ ανεξάρτητου μάρκας και κατηγορίας. Είναι ηθικό το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου εχει 11.80 Mbps στο κατεβασμα αλλα σε 4 τζι εχει 3πλασια μη σε αγχωνουν τα νουμερα.

 

Δεν με αγχώνει καθόλου. Έχω διαβάσει οτι γενικά σε κάποιες συσκευές έχει παρατηρηθεί το θέμα που συνήθως λύνετε με root.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...