Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα σας...

Αξίζει λέτε η μετάβαση από G4 σε V10...? Σε θέματα μπαταρίας θα δω βελτίωση...? Ίσως να είναι το μόνο μου παράπονο από το G4 το οποίο με έχει βολέψει αφάνταστα πολύ...

Απλά μου αρέσει τόσο μα τόσο πολύ το v10...

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

μπαταρία στα ίδια θα είσαι, αλλά αν είναι η ομορφιά το θέμα τότε ναι αξίζει γιατί είναι πιο όμορφο από το τραγικό g4 (για τα γούστα μου)

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποσο βελτιωση να δεις δλδ; ο συναδελφος πιο πανω εβγαλε 4 ωρες οθονη με πρωτη φορτιση εγω εχω βγαλει και 5 ωρες με 9% μπαταρια να μενει αφου ειχα στρωσει την μπαταρια ολα σερφινκ βαιμπερ μεσεντζερ με 4τζι ανοιχτο δε το κλεινω ποτε και σε wifi με δεδομενα λογικα θα κραταει λιγοτερο. Εχει καλυτερη διαχειριση απο το τζι4 αλλα μη φανταστεις τρελλη διαφορα.Παντως εκτος της μπαταριας που καποιοι θελουν 6 7 ωρες sot ολοι οι κατοχοι συμφωνουν οτι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ παντου

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Βοήθησε :)

Θα το σκεφτώ σοβαρά..

Να προσέξω κάτι..? Όπως τα g4... Παρτίδες και τα σχετικά...? Out of the box ειναι με ΜΜ..?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας...

Αξίζει λέτε η μετάβαση από G4 σε V10...? Σε θέματα μπαταρίας θα δω βελτίωση...? Ίσως να είναι το μόνο μου παράπονο από το G4 το οποίο με έχει βολέψει αφάνταστα πολύ...

Απλά μου αρέσει τόσο μα τόσο πολύ το v10...

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Σε μπαταρία δεν θα δεις βελτίωση, έστω αξιοσημείωτη, άλλωστε τις ίδιες μπαταρίες έχουν g4/v10.

Κατ'άλλα αν υπάρχει ένα κορυφαίο Lg αυτή τη στιγμή, σίγουρα αυτό είναι το v10. :)

Αν δεν είχα κολλήσει τόσο με το N.edge, τώρα θα σου έγραφα ως κάτοχος.

 

Υ.γ. Δεν θέλουμε 6-7 ή 50h sot. Η σύγκριση γίνεται με τις υπόλοιπες κορυφαίες προτάσεις του χώρου.

Εκτός και αν θεώρείτε ότι η συσκευή σας δεν ανήκει σε αυτές. Εγώ πιστεύω ότι ανήκει και την κρίνω ανάλογα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Βοήθησε :)

Θα το σκεφτώ σοβαρά..

Να προσέξω κάτι..? Όπως τα g4... Παρτίδες και τα σχετικά...? Out of the box ειναι με ΜΜ..?

Δεν υπάρχει θέμα με παρτίδες όπως έγινε στο G4 ;) Άριστο το hardware όπως φαίνεται!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι και γω να δωσω το G4 και να δοκιμασω το V10..με χαλαει το μεγεθος λιγακι . δεν ξερω αν ειναι τοσο μεγαλο στο χερι απο το 4..!! δεν υπαρχουν και custom ρομ ακομη να παιζαμε λιγακι. δεν ξερω.! Επισης το δαχτυλικο αποτυπομαπισω δουλευει σωστα.?? Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Βοήθησε :)

Θα το σκεφτώ σοβαρά..

Να προσέξω κάτι..? Όπως τα g4... Παρτίδες και τα σχετικά...? Out of the box ειναι με ΜΜ..?

 

Δεν εχει τετοια θεματα ουτε καν και εξω που διαβαζω τιποτα.Δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι μονο να ειναι το ευρωπαικο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τετοια θεματα ουτε καν και εξω που διαβαζω τιποτα.Δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι μονο να ειναι το ευρωπαικο.

Α οκ... Χρήσιμο τιπ.... Οπότε εύχομαι να πάνε όλα καλά... Και από το άλλο σκ να είμαι στην παρέα σας.... :)

Link to comment
Share on other sites

Σε μπαταρία δεν θα δεις βελτίωση, έστω αξιοσημείωτη, άλλωστε τις ίδιες μπαταρίες έχουν g4/v10.

Κατ'άλλα αν υπάρχει ένα κορυφαίο Lg αυτή τη στιγμή, σίγουρα αυτό είναι το v10. :)

Αν δεν είχα κολλήσει τόσο με το N.edge, τώρα θα σου έγραφα ως κάτοχος.

 

Υ.γ. Δεν θέλουμε 6-7 ή 50h sot. Η σύγκριση γίνεται με τις υπόλοιπες κορυφαίες προτάσεις του χώρου.

Εκτός και αν θεώρείτε ότι η συσκευή σας δεν ανήκει σε αυτές. Εγώ πιστεύω ότι ανήκει και την κρίνω ανάλογα. :)

 

Δε λεω για συγκεκριμενους ουτε στοχοποιω καποιους,αλλα ακουω διαφορα οπως ολοι, το v10 δεν συγκρινεται με αλλες συσκευες γιατι ειναι μια κατηγορια μονο του για μενα χαχαχαχα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορτιση-αποφορτιση στο 28% με σεταρισμα wifi/3g 4 ωρες πατημενες..

Πολυ θετικος χρονος με συγκριση το g4 της κοπελας μου που ειναι στις 3..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψηνομαι και γω να δωσω το G4 και να δοκιμασω το V10..με χαλαει το μεγεθος λιγακι . δεν ξερω αν ειναι τοσο μεγαλο στο χερι απο το 4..!! δεν υπαρχουν και custom ρομ ακομη να παιζαμε λιγακι. δεν ξερω.! Επισης το δαχτυλικο αποτυπομαπισω δουλευει σωστα.??

 

εκανα μεταβαση απο 3,7 ιντσες (sony Neo V) στο V10.. Στο χερι μου κουμπωσε αμεσως λες και το εχω καιρο..

συγκριση g4/v10 η διαφορα στο μηκος ειναι ακριβως το πανω bezel-ακι του V10..

Link to comment
Share on other sites

 

εκανα μεταβαση απο 3,7 ιντσες (sony Neo V) στο V10.. Στο χερι μου κουμπωσε αμεσως λες και το εχω καιρο..

συγκριση g4/v10 η διαφορα στο μηκος ειναι ακριβως το πανω bezel-ακι του V10..

Στο φάρδος?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Στο φάρδος?

 

με θηκη της nillkin που φοραει το g4,προεξεχει ελαχιστα το g4.. χωρις πιστεω οτι ειναι ισοπλατα

 

Yγ. Εχει κανει κανεις ρουτ?? Μαλλον αυριο αμα βρω χρονο,ξεκιναω την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

με θηκη της nillkin που φοραει το g4,προεξεχει ελαχιστα το g4.. χωρις πιστεω οτι ειναι ισοπλατα

 

Yγ. Εχει κανει κανεις ρουτ?? Μαλλον αυριο αμα βρω χρονο,ξεκιναω την διαδικασια

 

Θα σου ελεγα να περιμένεις λιγάκι ακόμα.... Σε κανα 2 στο xda που είχαν το H960A έφαγαν brick και μάλλον δεν το έχουν επαναφέρει.... Ασε που περιμένουμε και την MM.... Ποιά έκδοση ROM έχεις ;;; Την 10c ή 10a.;

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να περιμένεις λιγάκι ακόμα.... Σε κανα 2 στο xda που είχαν το H960A έφαγαν brick και μάλλον δεν το έχουν επαναφέρει.... Ασε που περιμένουμε και την MM.... Ποιά έκδοση ROM έχεις ;;; Την 10c ή 10a.;

 

Δεν προλαβα ακομα ευτυχως Γιαννη..

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλα εγω εχω την v10d-EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα ακομα ευτυχως Γιαννη..

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλα εγω εχω την v10d-EUR-XX

 

Τι προελευσης ειναι εχεις τσεκάρει ????

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα να στείλω το 6 plus και να πάρω ένα V10

Τι λέτε ρε παιδιά θα τα καταφέρω η δεν θα μ αρέσει;

Τα καλύτερα βλέπω και διαβάζω τοσο καιρό.

Το συγκεκριμένο τα έχει όλα δεν του λείπει τιποτα.

Μόνο που σκέφτομαι οτι ειναι λιγο μεγάλο και λιγο βαρύ. Τι λέτε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι προελευσης ειναι εχεις τσεκάρει ????

 

ειναι ρουμανικο κατασκευης 22/2.. Την εψαχνα και εγω την v10d στο xda και δεν μπορουσα να την βρω πουθενα.. Λεω τι παιζει εδω?? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα να στείλω το 6 plus και να πάρω ένα V10

Τι λέτε ρε παιδιά θα τα καταφέρω η δεν θα μ αρέσει;

Τα καλύτερα βλέπω και διαβάζω τοσο καιρό.

Το συγκεκριμένο τα έχει όλα δεν του λείπει τιποτα.

Μόνο που σκέφτομαι οτι ειναι λιγο μεγάλο και λιγο βαρύ. Τι λέτε;

 

το κινητο ειναι λιγοτερο απο 20 γραμμαρια βαρυτερο και 10 χιλιοστα ψηλοτερο.. Το υψος δεν θα το καταλαβεις καν.. Ειδικα με τα μπεζελς του,θα νομιζεις οτι ειναι μικροτερο,αλλα σιγουρα ομορφοτερο τουλαχιστον στα ματια μου..

Τωρα τι θα σε ξενερωσει?? Αν δεν εχεις επαφη με κινητα android,ισως σε χαλασει το λειτουργικο και οχι το κινητο εφεξης

Link to comment
Share on other sites

Άιντε πες τε και κάτι ακόμη για το κινητο και είμαι έτοιμος... Να δώσω το g4 που τόσο πολύ με βολεψε και να πάρω v10... Το αποτύπωμα Ρώτησα δουλεύει σωστά??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Άιντε πες τε και κάτι ακόμη για το κινητο και είμαι έτοιμος... Να δώσω το g4 που τόσο πολύ με βολεψε και να πάρω v10... Το αποτύπωμα Ρώτησα δουλεύει σωστά??

 

Σε εμενα προσωπικα δουλευει μια χαρα με καθαρο δαχτυλο ε χαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Να φανταστώ ρεκοβερυ ρουτ ή custom roms δεν παίζουν ακομη...??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot την οθόνη του? Να δω λίγο τα γραφικά καιρό ή μάλλον καλύτερα το widget καιρού. Είναι ίδιο με το g4? Επίσης το live καιρού με κλειδωμα οθονης δουλεύει??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ρουμανικο κατασκευης 22/2.. Την εψαχνα και εγω την v10d στο xda και δεν μπορουσα να την βρω πουθενα.. Λεω τι παιζει εδω?? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το κινητο ειναι λιγοτερο απο 20 γραμμαρια βαρυτερο και 10 χιλιοστα ψηλοτερο.. Το υψος δεν θα το καταλαβεις καν.. Ειδικα με τα μπεζελς του,θα νομιζεις οτι ειναι μικροτερο,αλλα σιγουρα ομορφοτερο τουλαχιστον στα ματια μου..

Τωρα τι θα σε ξενερωσει?? Αν δεν εχεις επαφη με κινητα android,ισως σε χαλασει το λειτουργικο και οχι το κινητο εφεξης

 

Είμαι παλιά καραβάνα με το android. Η συσκευή με προβληματίζει οχι το λειτουργικό.

Το android το ξερω καλά μαζί με τα παράξενα του.

Όπως και το iOS με τα παράξενα του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι παλιά καραβάνα με το android. Η συσκευή με προβληματίζει οχι το λειτουργικό.

Το android το ξερω καλά μαζί με τα παράξενα του.

Όπως και το iOS με τα παράξενα του

 

Εε τότε δεν έχεις λόγο να προβληματίζεσαι.....;););)

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Να φανταστώ ρεκοβερυ ρουτ ή custom roms δεν παίζουν ακομη...??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot την οθόνη του? Να δω λίγο τα γραφικά καιρό ή μάλλον καλύτερα το widget καιρού. Είναι ίδιο με το g4? Επίσης το live καιρού με κλειδωμα οθονης δουλεύει??

 

Βεβαιως και δουλευει στο κλειδωμα οθονης ζωντανα ο καιρος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεβαως και δουλευει στο κλειδωμα οθονης ζωντανα ο καιρος

 

Πηγαινε φιλε σελιδα 34 η 35 να δης

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Άιντε πες τε και κάτι ακόμη για το κινητο και είμαι έτοιμος... Να δώσω το g4 που τόσο πολύ με βολεψε και να πάρω v10... Το αποτύπωμα Ρώτησα δουλεύει σωστά??

 

προσωπικα δεν το εχω βαλει σε λειτουργεια..

Σωστα δεν δουλευε σε μερικες "παχιες" θηκες,οπου το δακτυλο δεν παταγε με την "σωστη θεση" .. αν καταννοεις τι εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...