Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνω μια παρένθεση στα γρήγορα.. Δεν μπορώ με τίποτα να σταματήσω την προεπισκοπηση μηνύματος στο watsapp. Ποιος γνωρίζει να μου πει πως σταματάει;;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του whats app, στις ειδοποιήσεις, και εκει που λεει για αναδυόμενο παράθυρο, επέλεξε χωρίς.

 

Εχει δύο επιλογές, μια για απλα μηνύματα & μια για ομάδες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνεις λάθος. Οι γρατζουνιες αυτές είναι εξώφθαλμες. Φαίνονται πάντα και από παντού.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Τοτε προφανως δε προσεχετε το κινητο σας και δεν εννοω να το εχετε στα πουπουλα ουτε ειρωνευομαι προς θεου απλα σε τσεπες δη κολοτσεπες και στενα τζην γκοριλα γκλας 6 να βαλουν παντα θα γινονται γρατζουνιες.Εγω το τζι 2 μου που εχει γκοριλα 3 το εχω 2 χρονια + χωρις προστασια το κουβαλαω παντα στο τσαντακι μεσης και δεν εχει το παραμικρο.Στο v 10 μου εχω την εργοστασιακη επανω χωρις γρατζουνιες.Εκτος μιας που την προκαλεσα εγω κατα λαθος

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του whats app, στις ειδοποιήσεις, και εκει που λεει για αναδυόμενο παράθυρο, επέλεξε χωρίς.

 

Εχει δύο επιλογές, μια για απλα μηνύματα & μια για ομάδες

Έτσι το έχω... Χωρίς αναδυομ3νο παράθυρο.. Αλλά πάλι βγαζει

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει εργοστασιακή προστασία; καλύπτει μια τους φακούς της καμερας;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω....Αμα ειναι αυτο το v20 τρομερη ξενερα.....

 

http://www.androidauthority.com/lg-v20-renders-features-708851/

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω... Χωρίς αναδυομ3νο παράθυρο.. Αλλά πάλι βγαζει

 

Και τα δύο? (Μηνύματα/Ομάδες)?

Αν ναι, κάτι δεν πάει καλά, καθώς έτσι το χω και δεν πετάει αναδυόμενα. :blink:

 

Δοκίμασε εκκαθάριση cache, υποχρεωτική διακοπή της εφαρμογής & ξανάνοιξε, ένα reboot όλης της συσκευής & αν δεν δεις πάλι διαφορά, τότε δοκίμασε να τη στήσεις εξαρχής, την εφαρμογή. Εγώ το χω έτσι πάντως, και δεν μου πετάει, δουλεύει δηλαδή όπως πρέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω....Αμα ειναι αυτο το v20 τρομερη ξενερα.....

 

http://www.androidauthority.com/lg-v20-renders-features-708851/

 

Δυστυχώς αν είναι έτσι, ξεκάθαρα ανώτερο εμφανισιακά το τωρινό.

Δυστυχώς, τα κουμπιά πίσω τα ξεχνάμε. Τουλάχιστον τα bezel φαίνονται σε καλά επίπεδα.(όχι G5 φάση)

Σαν htc με μικρά bezel μοιάζει :lol:

 

Επίσης, οι διαστάσεις της συσκευής κάθε άλλο παρά ενθαρρυντικές είναι για τη χωρητικότητα της μπαταρίας.

Αντί να το κάνει παχύ, να καλύψει την καμπούρα της κάμερας όπως έκανε μέχρι και στο g4, πάει και το λεπταίνει, λες και δεν έχει και ανάγκη να το γεμίσει όσο γίνεται παραπάνω με μπαταρία. :cry::X:down:

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Πατατα μυριζομαι πραγματικα...Αμα ειναι ετσι οντως να τρεξει να κρυφτει η lg...Θα φαει ακομη πιο μεγαλο κραξιμο...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω "μεταλλική" κατασκευή στυλ G5, και μη αποσπώμενη μπαταρία...

Μάλλον το V10 κατά λάθος το βγάλανε έτσι. Τους ξέφυγε. Τέτοια κινητά βγαίνουν 1 φορά στα 5 χρόνια.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω "μεταλλική" κατασκευή στυλ G5, και μη αποσπώμενη μπαταρία...

Μάλλον το V10 κατά λάθος το βγάλανε έτσι. Τους ξέφυγε. Τέτοια κινητά βγαίνουν 1 φορά στα 5 χρόνια.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Ευτυχως που προλαβαμε και το πηραμε του χρονου αμα τη ελευση του v 20 μπορει να μην υπαρχει:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η ημερα κυκλοφοριας να συμπίπτει με της παρουσιασης απιθανο.

Και το ενα μηνα μετα ειναι πολυ αισιόδοξο σενάριο.

 

σορρυ δεν τ ήξερα... οπότε να μν το περιμένω , να πάρω τ v10.... να ρωτησω ακόμα... εγώ έχω ένα χρόνο το Lenovo Vibe z2 pro π είναι όλο οθόνη...κ δν τ φοραω τπτ κ δεν έχει ούτε μία γρατζουνια....είμαι κοπέλα κ τα προσέχω πλ τ κινητά μ....στ v10 να πάρω γυαλί ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

σορρυ δεν τ ήξερα... οπότε να μν το περιμένω , να πάρω τ v10.... να ρωτησω ακόμα... εγώ έχω ένα χρόνο το Lenovo Vibe z2 pro π είναι όλο οθόνη...κ δν τ φοραω τπτ κ δεν έχει ούτε μία γρατζουνια....είμαι κοπέλα κ τα προσέχω πλ τ κινητά μ....στ v10 να πάρω γυαλί ή όχι;

 

Πιστεύω, ότι το V20 πριν τη νέα χρονιά δεν θα το δούμε στα μέρη μας.

Εκτιμήση είναι, με βάση την περίοδο παρουσίασης και το ιστορικό της κυκλοφορίας των τελευταιών ναυαρχίδων της Lg. (G5, V10)

Kαι από τη στιγμή που θα το δούμε στα μέρη μας, θέλει και 3-4μήνες να ξεφουσκώσει η τιμή του, εκτός και αν είσαι διατεθιμένη να πληρώσεις 600 & 700, για κάτι που θα κοστίζει μετά το 4μηνο 400.

Πιστεύω καλύτερη κίνηση είναι να πάρεις τώρα το V10 (στα 365 περίπου που έχει) & να το πουλήσεις, όταν το V20 θα έχει πάει στην κατάλληλη τιμή.

Άλλωστε θα έχεις και όλο το χρόνο να χει δοκιμαστεί/κριθεί, να τσεκάρεις και τον ανταγωνισμό & να αποφασίσεις, day one αγορά και γουρούνι στο σακί θα πάρεις & πανάκριβο.

(win win κατάσταση, εκτός και αν δεν έχεις υπομονή)

 

Τώρα για το v10, δεν είναι όλο γυαλί μπροστά, και έτσι το tempered δεν πιάνει όλη την μπροστινή πλευρά.

Το αν το χρειάζεται ή όχι η συσκευή είναι σχετικό. Για μένα δεν το χρειάζεται, αλλά δες τη χρήση που κάνω (post #5096), δεν συστήνω τη γυμνή χρήση, αν και αυτή κάνω, με δική μου ευθύνη όμως. ;) Για άλλους συμφορουμίτες το χρειάζεται. Είναι στη διακριτική σου ευχέρεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως αν είναι έτσι το v20 εμένα μου αρέσει. Το μόνο που θα με χαλάσει είναι η αφαίρεση των πίσω κουμπιών αν και εφόσον γίνει.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως αν είναι έτσι το v20 εμένα μου αρέσει. Το μόνο που θα με χαλάσει είναι η αφαίρεση των πίσω κουμπιών αν και εφόσον γίνει.

 

Λογικά θα γίνει, δύσκολο να μην συνεχίσει αυτο που ξεκίνησε με G5.

Τα κουμπιά πίσω έδιναν άλλη αίσθηση & ήταν σήμα κατατεθέν για την Lg :X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γίνει, δύσκολο να μην συνεχίσει αυτο που ξεκίνησε με G5.

Τα κουμπιά πίσω έδιναν άλλη αίσθηση & ήταν σήμα κατατεθέν για την Lg :X:cry:

Λογικά θα το κάνουν ναι. Ελπίζω να μην πάει σε αλουμίνιο και πιστεύω δεν θα πάει γιατί υποτίθεται μιλάμε για το ανθεκτικό κινητό της LG με στρατιωτική πιστοποίηση και ως γνωστόν το αλουμίνιο δεν φημίζεται για την ανθεκτικοτητα του και την αντοχή του σε κακουχιες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το κάνουν ναι. Ελπίζω να μην πάει σε αλουμίνιο και πιστεύω δεν θα πάει γιατί υποτίθεται μιλάμε για το ανθεκτικό κινητό της LG με στρατιωτική πιστοποίηση και ως γνωστόν το αλουμίνιο δεν φημίζεται για την ανθεκτικοτητα του και την αντοχή του σε κακουχιες

 

Στρατιωτική πιστοποίηση είχε πάρει και το G5, που είναι από αλουμίνιο(έστω και με την ανωμαλία της Lg να το βάψει :blink: ).

Την πιστοποίηση την είχαν πάρει, λόγω ασφάλειας που προσφέρουν, όχι λόγω ανθεκτικότητας.

Εκτός αν δεν λέμε για το παρακάτω: http://techblog.gr/mobile/lg-g5-and-lg-v10-ciap-certification-4453/ , αλλά για κάτι άλλο που μου διαφεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Κατι πάντως δεν μου πάει καλα με τα renders. Ίσως ειναι η γωνία λήψης αλλά καθε φορά η πέρα πλευρά, είτε η πάνω είτε η κάτω (της οθόνης) φαίνεται σαν να χάνονται ή τουλάχιστον πολυ μικρότερα. Αυτο που με χαλάει περισσότερο στο συγκεκριμένο σχέδιο αν αυτό είναι το τελικό, είναι η απουσία των πίσω πλήκτρων. Για να δούμε. Φοβάμαι πως θα χάσει την ευκαιρία της πάλι η LG.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

σορρυ δεν τ ήξερα... οπότε να μν το περιμένω , να πάρω τ v10.... να ρωτησω ακόμα... εγώ έχω ένα χρόνο το Lenovo Vibe z2 pro π είναι όλο οθόνη...κ δν τ φοραω τπτ κ δεν έχει ούτε μία γρατζουνια....είμαι κοπέλα κ τα προσέχω πλ τ κινητά μ....στ v10 να πάρω γυαλί ή όχι;

 

Αρκει η εργοστασιακη ζελατινα εγω ετσι το εχω και προσεχω και γω τα κινητα μου δε παθαινει τιποτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με χαλάει περισσότερο στο συγκεκριμένο σχέδιο αν αυτό είναι το τελικό, είναι η απουσία των πίσω πλήκτρων. Για να δούμε. Φοβάμαι πως θα χάσει την ευκαιρία της πάλι η LG.

 

Τα πίσω πλήκτρα πιστεύω έχουν φύγει ανεπιστρεπτεί, ΜΑΚΑΡΙ, να κάνω λάθος. :!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκει η εργοστασιακη ζελατινα εγω ετσι το εχω και προσεχω και γω τα κινητα μου δε παθαινει τιποτα.

 

Πάντως από την εργοστασιακή ζελατίνα προτιμώ ένα γυαλάκι.

Παντού σε αίσθηση, αλλοίωση πάνελ, προστασία οθόνης είναι ανώτερο. (Προσωπική άποψη)

Απλά εγώ δεν άντεξα ούτε το γυαλί :p

 

Επίσης, να τονίσουμε ότι η συσκευή από το εργοστάσιο έχει διπλό gorilla glass με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Πω....Αμα ειναι αυτο το v20 τρομερη ξενερα.....

 

http://www.androidauthority.com/lg-v20-renders-features-708851/

 

Πιο πολύ για G6 μου κάνει, παρά για V20:wacko:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι και εγώ όταν είδα το μεσημέρι τις φωτογραφίες πιο πολύ προς G6 πήγε η σκέψη μου, καμία σχέση με το κόσμημα που έχουμε στην κατοχή μας :D βλέπω επίσης που πολλοί μερακλήδες :lol::lol: έχουν κατακλύσει τις αγγελίες πώλησης, προσωπικά μια χαρά είναι το θηρίο μας και συγκαταλέγεται στις καλύτερες αγορές του 2016 :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι και εγώ όταν είδα το μεσημέρι τις φωτογραφίες πιο πολύ προς G6 πήγε η σκέψη μου, καμία σχέση με το κόσμημα που έχουμε στην κατοχή μας :D βλέπω επίσης που πολλοί μερακλήδες :lol::lol: έχουν κατακλύσει τις αγγελίες πώλησης, προσωπικά μια χαρά είναι το θηρίο μας και συγκαταλέγεται στις καλύτερες αγορές του 2016 :happy:

 

Δεν ειναι συνηδειτοποιημενοι ψαχνουν το απολυτο και δε θα το βρουν ποτέ ομως!

Κακα τα ψεμματα το v10 ειναι λιρα 100 και για την τιμη του και για τις πλουσιες δυνατοτητες του.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι και εγώ όταν είδα το μεσημέρι τις φωτογραφίες πιο πολύ προς G6 πήγε η σκέψη μου, καμία σχέση με το κόσμημα που έχουμε στην κατοχή μας :D βλέπω επίσης που πολλοί μερακλήδες :lol::lol: έχουν κατακλύσει τις αγγελίες πώλησης, προσωπικά μια χαρά είναι το θηρίο μας και συγκαταλέγεται στις καλύτερες αγορές του 2016 :happy:

Μην τρελενεστε παιδιά με τις αγγελίες.

Υπάρχει πολυς κόσμος που παιρνει συσκευές για δοκιμή, αλλοι που βαριούνται εύκολα & θελουν να δοκιμάσουν κατι αλλο & καποιοι που εκαναν λαθος αγορά, γιατί ειτε δεν πληροφορήθηκαν καλά, ειτε τους πληροφόρησαν λάθος, ειτε δεν ξέρουν τι θέλουν.

Δεν είναι κακό να υπάρχουν πολλά προς πώληση & ουτε κρίνεται η συσκευή απ' αυτό.

 

Υ.γ. Απλή αφορμή πήρα από το παραπάνω post, καμία προσωπικη επίθεση :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θα πω ισως για πολλοστη φορα προσωπικη αποψη παντα οτι ειναι το Απολυτο κινητο δεν του λειπη τιποτα ουσιωδες εχει οθοναρα καμερουκλες τρεχαντηρι πανεμορφο και ποιοτικα αψεγαδιαστο και μακαρι η lg να βγαζει τετοια τηλεφωνα οπως και το αειθαλες g2 που σαρωσε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στρατιωτική πιστοποίηση είχε πάρει και το G5, που είναι από αλουμίνιο(έστω και με την ανωμαλία της Lg να το βάψει :blink: ).

Την πιστοποίηση την είχαν πάρει, λόγω ασφάλειας που προσφέρουν, όχι λόγω ανθεκτικότητας.

Εκτός αν δεν λέμε για το παρακάτω: http://techblog.gr/mobile/lg-g5-and-lg-v10-ciap-certification-4453/ , αλλά για κάτι άλλο που μου διαφεύγει.

Η πιστοποίηση που αναφέρεις στο λινκ σχετίζεται με το software του V10, ενω το MIL-STD-810G που επιπλέον διαθέτει αφορά την αντοχή σε πτώσεις από συγκεκριμένο ύψος και άλλες "κακουχίες".

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι με την ειδησεογραφία σχετικά με το V20 υπάρχει μια σχετική αύξηση στις αγγελίες, και φυσικά απλώς καταγράφουμε το γεγονός, έχω φύγει πλέον από την λογική του να κυνηγάω ότι καινούργιο βγαίνει και να κρατάω όσο το δυνατόν περισσότερο αυτές που έχουν κάποιο ιδιαίτερο χαρακτήρα, σε αυτές συγκαταλεγω το V10 και σίγουρα έχουμε δρόμο ακόμα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πιστοποίηση που αναφέρεις στο λινκ σχετίζεται με το software του V10, ενω το MIL-STD-810G που επιπλέον διαθέτει αφορά την αντοχή σε πτώσεις από συγκεκριμένο ύψος και άλλες "κακουχίες".

Άρα, εχει βγει και κάτι αλλο που μου διέφευγε.

Ευχαριστώ για την ενημερωση.

Να υποθέσω οτι το g5 δεν έχει λάβει αναλογη πιστοποίηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα ότι με την ειδησεογραφία σχετικά με το V20 υπάρχει μια σχετική αύξηση στις αγγελίες, και φυσικά απλώς καταγράφουμε το γεγονός

 

Αποψη μου ειναι πως δεν εχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...