Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή :

Aποσπώμενη= Μέτρια αυτονομία

Μη αποσπώμενη= Καλή αυτονομία ;

Αυτό ισχυεί γενικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από όσο ξέρω ναι. Όταν το κινητό είναι unibody δηλαδή χωρίς αφερουμενα μέρη η μπαταρία ειναι μεγαλύτερης χωρητικότητας.

Δες κάτι redmi note 3 Pro κτλ που έχουν 4000+ mah μπαταρία.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή :

Aποσπώμενη= Μέτρια αυτονομία

Μη αποσπώμενη= Καλή αυτονομία ;

Αυτό ισχυεί γενικά;

 

Περίπου.

Η αποσπώμενη συνεπάγεται χειρότερη εκμετάλλευση χώρου, άρα για να χεις μια Χ αυτονομία σε συνδυασμό με αποσπώμενη, πρέπει είτε να πας σε πιο παχύ(εφιάλτης για τις εταιρίες, που παλεύουν να τα κάνουν φλούδες), είτε να μειώσεις μπαταρία & δεν έχεις την Χ αυτονομία αλλά λιγότερη.

Το θέμα είναι ότι μια 4100 σε σχέση με μία 3000, είναι 40% παραπάνω. Τόσο μεγάλη διαφορά δεν δικαιολογείται για μένα. Αν λάβεις υπόψιν δε, ότι η συσκευή που έχουμε, αν μη τι άλλο πάχος έχει, τότε η lg για μένα είναι αδικαιολόγητη. Άνετα, έδινε στο v10, 4άρα αποσπώμενη.

 

Δείτε λίγο τις διαστάσεις των δύο συσκευών, & τι μεγέθους μπαταρία έχει μπει στο X power, τότε το V10 θα έπρεπε να χει 5000.

Ε, για 5000, τη θυσιάζω την αποσπώμενη χωρίς την παραμικρή σκέψη. (Είδικα αν συνδυαστεί και με μια Unibody ατσάλινη υλοποίηση, όπως αυτό που έχουμε τώρα μόνο στο πλάι)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Περίπου.

Η αποσπώμενη συνεπάγεται χειρότερη εκμετάλλευση χώρου, άρα για να χεις μια Χ αυτονομία σε συνδυασμό με αποσπώμενη, πρέπει είτε να πας σε πιο παχύ(εφιάλτης για τις εταιρίες, που παλεύουν να τα κάνουν φλούδες), είτε να μειώσεις μπαταρία & δεν έχεις την Χ αυτονομία αλλά λιγότερη.

Το θέμα είναι ότι μια 4100 σε σχέση με μία 3000, είναι 40% παραπάνω. Τόσο μεγάλη διαφορά δεν δικαιολογείται για μένα. Αν λάβεις υπόψιν δε, ότι η συσκευή που έχουμε, αν μη τι άλλο πάχος έχει, τότε η lg για μένα είναι αδικαιολόγητη. Άνετα, έδινε στο v10, 4άρα αποσπώμενη.

 

Δείτε λίγο τις διαστάσεις των δύο συσκευών, & τι μεγέθους μπαταρία έχει μπει στο X power, τότε το V10 θα έπρεπε να χει 5000.

Ε, για 5000, τη θυσιάζω την αποσπώμενη χωρίς την παραμικρή σκέψη. (Είδικα αν συνδυαστεί και με μια Unibody ατσάλινη υλοποίηση, όπως αυτό που έχουμε τώρα μόνο στο πλάι)

 

Κατι θα βγαλει σιγουρα και η lg αναλογο το ποτε ειναι το θεμα.

Μη ξεχνατε εκανε την αρχη με το zero

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειλικρινά να πω κάτι;

Εφόσον από την ημέρα που αποφάσισα να αφησω το V10 και να μεταβω σε καθαρά DUAL SIM συσκευή (αφήνοντας και ένα Κ10 DUAL που ειχα) ή διαχείριση της μπαταρίας δεν είναι ότι καλύτερο στο V10....

Πχ, στο K10 που ήταν και DUAL (βέβαια με μια sim λειτουργούσε) με πολύ μικρότερη μπαταρία (2100 ή 2300 δεν θυμάμαι) ήταν πολύ καλύτερη η διαχείριση της μπαταρίας... Βέβαια εκεί μιλάμε για μια συσκευή 5" που όπως είναι γνωστό η οθόνη "καεί"....

Κι όμως και στο Asus zenfone 2 που πλέον είναι κύρια και μοναδική συσκευή (3000mah μπαταρία) με ενεργές και τις 2 sim με χρήση ίδια, ίσως και παραπάνω γιατί πλέον έχω σε αυτή και την δεύτερη sim έχω πολύ καλύτερη μπαταρία σε ποσοστά από ότι στο V10....

 

Θεωρώ λοιπόν, και είναι δικιά μου άποψη, ότι η μπαταρία του σαν mah είναι καλή.... Η διαχείριση που γίνεται κάτι δεν πάει "καλα"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα βγαλει σιγουρα και η lg αναλογο το ποτε ειναι το θεμα.

Μη ξεχνατε εκανε την αρχη με το zero

 

Εδώ είμαστε να το δούμε.

Για το unibody, δεν με νοιάζει. Αλλά αν είναι για να πάει σε μεγάλη μπαταρία, να πρέπει να δώσει unibody κατασκευή, τότε ιδεατά θα είναι να το κάνει με μια ατσάλινη κατασκευή. (Το τερπνόν μετά του ωφελίμου) :D

 

@ovelix

To asus έχει 1080p οθόνη. Παύει κάθε περαιτέρω σύγκριση. Παντως πέρσι που παρακολουθούσα το νημα δεν διαβαζα και τα καλυτερα για την μπαταρία του.

 

Για το v10, αν δεις από την 1η μέρα, λέω ότι η μέτρια αυτονομία του οφείλεται συνδυαστικά στο ενεργοβόρο πάνελ του(50%), μικρή μπαταρία(40%), ενεργοβόρα cpu/gpu (10%). Η απάντηση π.χ. είναι το mate 8, που έχει πολύ πολύ πιο battery friendly πάνελ, 33% μεγαλύτερη μπαταρία & πιο battery friendly cpu/gpu. To τελικό αποτέλεσμα διπλάσιες επιδόσεις.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα το cubot στον διαγωνισμό. Με 1080p οθόνη και 3050 μπαταρία. Θα κάνω σύγκριση και θα σας πω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9508738/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-LG-V10.html Σκέφτομαι να αγοράσω την θήκη της Spigen έχει κανείς άποψη;Λίγο ακριβή μου φαίνεται.. Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Δίνει λίγο όγκο αλλα είναι η καλύτερη θήκη. Την έχω και εγώ.

Τρομερή ποιότητα και προστασία!

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9508738/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-LG-V10.html Σκέφτομαι να αγοράσω την θήκη της Spigen έχει κανείς άποψη;

 

Η καλύτερη του είδους της είναι.

Την πήρα πρόσφατα, αξίζει, αν και κατέληξα να μην την χρησιμοποιώ γιατί προσωπικά προτιμώ μακράν τη συσκευή γυμνή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9508738/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-LG-V10.html Σκέφτομαι να αγοράσω την θήκη της Spigen έχει κανείς άποψη;

Οι περισσότεροι αυτή έχουμε και την nillkin. Η Spigen είναι εξαιρετική αν και γενικά βαριά θήκη. Εξαιρετικό grip και προστατεύει πολύ καλά την συσκευή

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή η αφαιρούμενη μπαταρία απαιτεί ειδικό χώρο για να κάτσει μέσα στο κινητό, ενώ μία μη αφαιρούμενη δε θέλει ούτε πάτο ούτε να προστατευτεί από τα υπόλοιπα κυκλώματα. Οπότε έχει και περισσότερο χώρο να καταλάβει.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σε εξέλιξη. Χάνει την επαφή με το 4g δίκτυο. Ενω δείχνει οτι ειναι συνδεδεμένο δεν κατεβάζει data. Αν παω να κανω μοα κλήση μεσω viber μου λέει check your internet connection. Διορθώνεται προσωρινά με επανεκκίνηση αλλα πολύ γρήγορα το ξανακάνει. Το γυρισα σε 3g (H δείχνει) και ειναι σταθερό προς το παρόν. Εχει αρχισει εσω και 2,3 μέρες. Ειναι κάνα bug ή προσωπικό πρόβλημα?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σε εξέλιξη. Χάνει την επαφή με το 4g δίκτυο. Ενω δείχνει οτι ειναι συνδεδεμένο δεν κατεβάζει data. Αν παω να κανω μοα κλήση μεσω viber μου λέει check your internet connection. Διορθώνεται προσωρινά με επανεκκίνηση αλλα πολύ γρήγορα το ξανακάνει. Το γυρισα σε 3g (H δείχνει) και ειναι σταθερό προς το παρόν. Εχει αρχισει εσω και 2,3 μέρες. Ειναι κάνα bug ή προσωπικό πρόβλημα?

Πρώτη φορά ακούω τέτοιο πρόβλημα. Αν μπορείς δοκίμασε με άλλη SIM άλλης εταιρείας που να είναι 4G, και αν δεις ότι παίζει αντικατέστησε την κάρτα σου. Αν όχι τότε πας για σέρβις.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα σε εξέλιξη. Χάνει την επαφή με το 4g δίκτυο. Ενω δείχνει οτι ειναι συνδεδεμένο δεν κατεβάζει data. Αν παω να κανω μοα κλήση μεσω viber μου λέει check your internet connection. Διορθώνεται προσωρινά με επανεκκίνηση αλλα πολύ γρήγορα το ξανακάνει. Το γυρισα σε 3g (H δείχνει) και ειναι σταθερό προς το παρόν. Εχει αρχισει εσω και 2,3 μέρες. Ειναι κάνα bug ή προσωπικό πρόβλημα?

Εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα όταν το πρώτο πήρα γιατί η nano που μου έδωσε η cosmote ήταν ελλατωματικη. Με το που την άλλαξα όλα καλά. Ίσως είναι και η δική σου απλά να βγήκε με τον καιρό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, το μεσημέρι μου έκαναν και μένα κόλπα τα data για καμιά ώρα & μετά επανήλθαν δυναμικά.

Θέμα δικτύου πιστεύω ήταν καθώς δεν έφτιαξε ούτε με το κόλπο με τη λειτουργία πτήσης, ούτε με restart, απλά μετά από καμιά ώρα μόνο του.

(Δεν ήμουν Αθήνα, αλλά επαρχία)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας άκουσα με παρόμοιο σημερινό πρόβλημα. Για να δούμε. (Δίκτυο Wind)
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματιά εδώ λένε ότι οι συσκευές μας είναι εκτεθειμένες σε χακαρισμα λόγω κενών ασφαλείας του επεξεργαστή δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει http://blog.checkpoint.com/2016/08/07/quadrooter/
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω με cosmote-what's up είμαι.

 

Μαγκες οι συσκευες ειναι μια χαρα η κοσμοτε ευθυνεται εχει καποιο θεμα στο δiκτυο της απο τις 3 αυγουστου θα επαναληφθει το φαινομενο μεχρι τελικης λυσης του μη σκατε και μη πειραζεται τα κινητα.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...