Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν θα το έβγαζα με τίποτα, πιστεύω τις λεπτές γρατζουνιες πάχους τρίχας ειναι δυσκολο να τις αποφύγεις.

 

Ναι καταλαβαίνω τι λες,πάντως με την προηγούμενη μου συσκευή που είχε Gorilla glass 3 δεν είχε το παραμικρό,πόσο μάλλον τώρα με gorilla glass 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ γι αυτό ρώτησα προηγουμένως, γιατί αν και έχω το glass της Nillkin, που υποτίθεται ότι είναι 9H (σιγά που είναι) απέκτησε μέσα σε 1 μήνα πολλές μικρές γρατζουνιες στο πάχος τρίχας, σε όλη την οθόνη. Και η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι κανονική. Ούτε είμαι υπερπροστατευτικός ούτε το πετάω όπου να ναι όπως να ναι.

Κάθομαι και σκέφτομαι, ανμε νορμάλ χρήση απέκτησα αυτές τις γρατζουνιες χωρίς να το καταλάβω, τι θα συμβεί αν το γυμνό γυαλί ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ όσο το glass ?

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβαίνω τι λες,πάντως με την προηγούμενη μου συσκευή που είχε Gorilla glass 3 δεν είχε το παραμικρό,πόσο μάλλον τώρα με gorilla glass 4.

Τι να σου πω, κι εμένα gorilla 3 ειχε το προηγούμενο κινητό μου και το προσεχα σαν μωρό αλλα παρ ολα αυτά μου ειχε κάνει λεπτές γρατζουνιες πριν του βάλω τζαμακι, κάλλιο γαιδουροδενε...

Παρεμπιπτόντως, υπάρχει και ενα σπρέι προστασίας για οθόνες της Paintbull, που θεωρητικά προστατεύει σαν το tempered glass και δεν φαίνεται τίποτα. Το τοποθετούν και στα media markt με περίπου 17€. Δεν ξερω κατα πόσο κανει δουλειά, απλα το αναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ γι αυτό ρώτησα προηγουμένως, γιατί αν και έχω το glass της Nillkin, που υποτίθεται ότι είναι 9H (σιγά που είναι) απέκτησε μέσα σε 1 μήνα πολλές μικρές γρατζουνιες στο πάχος τρίχας, σε όλη την οθόνη. Και η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι κανονική. Ούτε είμαι υπερπροστατευτικός ούτε το πετάω όπου να ναι όπως να ναι.

Κάθομαι και σκέφτομαι, ανμε νορμάλ χρήση απέκτησα αυτές τις γρατζουνιες χωρίς να το καταλάβω, τι θα συμβεί αν το γυμνό γυαλί ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ όσο το glass ?

 

"V" for V10

Κι εγώ τo nillkin έχω εδω και ένα μήνα, αλλα τωρα που το παρατηρώ στο φως με σβηστη οθόνη φαίνεται μόνο μια πολυ μικρη γρατζουνια, ανεπαισθητα πράγματα. Εχεις το 9H+ ή το απλό 9Η;

Ευχαριστώ πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το εχω αφησει με τη μαμα ζελατινα και πισω θηκη διαφανη και η αληθεια ειναι οτι το προσεχω και γρατζουνιες δεν εχει μονο μια που εκανα με το νυχι μου κατα λαθος καθαριζοντας την ζελατινα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το V10 μου παιδιά. Η κατάστασή του είναι σα να βγήκε τώρα από το κουτί του. Ούτε γρατζουνιά. Αγορασμένο πριν από 11/2 μήνα με τιμολόγιο. Με θήκη spiegen armor. Όλα μαζί 290,00 €.

Ευχαριστώ!

Φίλε Βασίλη ευχαριστώ και χάρηκα.

Σύντομα στην παρέα λοιπόν και εγώ.

 

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To έβγαλα το tempered glass και ο Θεός βοηθός :lol:

Ωραία. Το πρώτο μας πειραματόζωο...

Καλή τύχη αδερφέ.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη ευχαριστώ και χάρηκα.

Σύντομα στην παρέα λοιπόν και εγώ.

 

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο φίλε Παντελή!

Σου εύχομαι να το απολαύσεις κ "να του πιείς το αίμα". Χα χα!

Πιστεύω ότι με βάση όσα είπαμε είναι η ιδανική επιλογή κ θα σε βολέψει πολύ.

Φιλικά Βασίλης.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το πρώτο μας πειραματόζωο...

Καλή τύχη αδερφέ.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Εννοείται με την πρώτη τριχοειδή γρατζουνιά θα βάλω πάλι :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει ένα απλό tempered glass, η αίσθηση ειναι μια χαρά. Εγω βαζω πάντα γυαλί πριν την πρώτη καν χρήση. Δεν νομιζω να ειναι καμιά ιδιαιτερη θυσία ειδικά για την ασφάλεια που παρέχει. Και οσο πιο μεγάλη η οθόνη τόσο μεγαλύτερος ο κίνδυνος. Το θεωρώ πανάκεια, ειδικά σε περίπτωση μεταπώλησης...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει ένα απλό tempered glass, η αίσθηση ειναι μια χαρά. Εγω βαζω πάντα γυαλί πριν την πρώτη καν χρήση. Δεν νομιζω να ειναι καμιά ιδιαιτερη θυσία ειδικά για την ασφάλεια που παρέχει. Και οσο πιο μεγάλη η οθόνη τόσο μεγαλύτερος ο κίνδυνος. Το θεωρώ πανάκεια, ειδικά σε περίπτωση μεταπώλησης...

 

Πολύ δαχτυλιά που δύσκολα φεύγει,στην οθόνη ένα πέρασμα με πανάκι και καθάρισε,με ενοχλεί πάρα πολύ προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει ένα απλό tempered glass, η αίσθηση ειναι μια χαρά. Εγω βαζω πάντα γυαλί πριν την πρώτη καν χρήση. Δεν νομιζω να ειναι καμιά ιδιαιτερη θυσία ειδικά για την ασφάλεια που παρέχει. Και οσο πιο μεγάλη η οθόνη τόσο μεγαλύτερος ο κίνδυνος. Το θεωρώ πανάκεια, ειδικά σε περίπτωση μεταπώλησης...

Το προβλημα για μενα ειναι σε συσκευές με κυρτες άκρες οπως π.χ. ειναι στο note 4 ή σε op3 που δεν κάθεται καλα και δημιουργεί halo effect.

 

Αντίστοιχα, στο δικο μας δεν καλύπτει ολη την οθονη, τα πανω/κατω πλαστικα μενουν ελεύθερα(λογικοτατο), αλλα έτσι το tempered μοιάζει με ξενο σωμα & προσωπικα αυτο με ενοχλουσε αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες ενω στο g4 και σε αλλα κινητα καλυπτε ολο το μπροστινο μερος...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πλαστικά φαίνονται αρκετά ποιοτικά. Αυτό που πρέπει να μας ανησυχεί είναι ο φακός της κάμερας πίσω που είναι ευαίσθητος σε γρατζουνιές.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη θελω άριστη παντου να παραμείνει, τη χρησιμοποιώ με τη δέουσα προσοχή, και αν και γυμνή, ειναι άριστη 2.5 μηνες μετα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω της nillkin το γυαλί δεν έχει την παραμικρή γρατζουνια ούτε από αυτή σαν τρίχα που λέτε..

Φοβερά ποιοτικό.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οφ τοπικ αλλα θυμηστε μου καποιος πως ενεργοποιουμε το 4g στην κοσμοτε καπου στελναμε μυνημα νομιζω;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δαχτυλιά που δύσκολα φεύγει,στην οθόνη ένα πέρασμα με πανάκι και καθάρισε,με ενοχλεί πάρα πολύ προσωπικά.

 

Μόλις έκανα ένα πέρασμα με πανάκι, και αστράφτει...

Μου φαίνεται ότι είναι το καλύτερο tempered που έχω βάλει, και δεν το έψαξα, απλά πήγα και μου το τοποθέτησε κιόλας ο άνθρωπος, σε ενημερωμένο (για θήκες κλπ) κατάστημα της Πανεπιστημίου...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τοσο που ζεσταινεται με την γρηγορη φορτιση δημιουργειται καποιο προβλημα στη ζωη/αποδοση της μπαταριας η της συσκευης ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οφ τοπικ αλλα θυμηστε μου καποιος πως ενεργοποιουμε το 4g στην κοσμοτε καπου στελναμε μυνημα νομιζω;

Γράφεις, 4G

 

Στο 1333

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τοσο που ζεσταινεται με την γρηγορη φορτιση δημιουργειται καποιο προβλημα στη ζωη/αποδοση της μπαταριας η της συσκευης ?

 

Για τη συσκευή δεν πιστεύω, αν και η παραπάνω θερμότητα σίγουρα καλό δεν κάνει.

Για τη μπαταρία, έχουν γραφτεί χιλιάδες πράγματα, άλλα έχουν βάση, άλλα έχουν βγει μύθη, το μόνο σίγουρο & αναμφισβήτητο είναι ότι όσο λιγότερη θερμότητα το φορτώνεις, τόσο καλύτερα.

 

Προσωπικά, το φορτίζω με ένα αργό φορτιστή (~0.85Α), όταν δεν βιάζομαι & γρήγορη μόνο όταν πιέζει ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/lg_x_power-8133.php

Μακάρι να είχαμε και στο v10 τέτοια μπαταρία! Πως είναι δυνατόν να δίνει σε μια συσκευή των 150~ε 4.100mAh και σε ένα κορυφαίο (και ακριβό) τηλέφωνο (v10) 3.000mAh.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν αλλά στο lg x power δεν είναι αποσπώμενη..

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ας δώσει μια 4000+ & ας μην είναι αποσπώμενη. (Και το λέει αυτό φαν της αποσπωμένης)

Πολύ περισσότερος κόσμος θα το εκτιμήσει.

Στην τελική, η αποσπώμενη δεν μπορεί να είναι το άλλοθι για να δίνει (επιεικώς) μέτριες αυτονομίες.

 

Edit: Το μεγαλύτερο αστείο είναι ότι σε διαστάσεις 148.9 x 74.9 x 7.9 mm, χώρεσε 4100, ενώ σε 159.6 x 79.3 x 8.6 mm (σ.σ. Lg v10) , έχει βάλει 3000. Tα συμπεράσματα δικά σας. :mad:

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...