Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με viper θα ήταν το κάτι άλλο φαντάζομαι αλλά μάλλον και ο ενισχυτής κάνει καλή δουλειά

φαντάζομαι

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το adguard καθαρίζει και τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές χωρις ροοτ?Τρωει πολυ μπαταρία?

Ναι...κάποιες περνάμε αλλα έχω τη μη πληρωμένη έκδοση

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς λέω ρε συ,adguard premium και τίποτα άλλο.

Απλά που και που περνάνε μερικά banner και σιχτιρίζω.

 

Χμμμ περίεργο. :confused:

Το δούλευα μέχρι προχθές στο trial & δεν πέρναγε τίποτα. Με την 1η ευκαιρία θα το αγοράσω, απλά δεν είχα λεφτά στην προπληωμένη.

Εμένα δούλευε τόσο καλά που έκοβε ακόμα και από το sofa, ενώ με root+adaway πέρναγαν.

Είσαι σίγουρος ότι δεν θα πέρναγαν ακόμα και αν ήσουν root?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το adguard καθαρίζει και τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές χωρις ροοτ?Τρωει πολυ μπαταρία?

 

Nαι κόβει απ'ολα.

Όχι δεν τρώει, ίσως πάει και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ικανοποιητικά έως πολύ καλά.

Ένα ζευγάρι καλά ακουστικά,poweramp και φύγαμε.

Από μπαταρία το adguard 2 με 3% το βλέπω συνήθως.

Κάνει καλή δουλειά,γλιτώνεις bandwidth και πλέον δεν σερφάρεις χωρίς κάποια εφαρμογή να κόβει.Έχει καταντήσει αηδία το θέμα.

Ανοίγω sporfm και καταλήγω με 4 παράθυρα χωρίς adguard.

Από εφαρμογές κόβει και εκεί.

Στο sofa έχω έκδοση χωρίς ads βεβαια ,αλλα στο ταπαταλκ που μου έκοψε το vip, μπλοκάρει κανονικά.

bas13: σε gazzeta και sdna ,sportfm περνάνε αρκετά συχνά.Είναι τίγκα τα site.

Sorry για το off με τα τις συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Το adguard καθαρίζει και τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές χωρις ροοτ?Τρωει πολυ μπαταρία?

Οχι απ όλες...αλλά ειμαστε οφ τοπικ και θα μας δείρουν παλι :p ..δοκίμασε το

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κόβει τα πάντα απ παντού.

Ουτε σε gazzeta η sportfm εχω δει απο τότε που το έβαλα.

Εχω premium έκδοση lifetime.

Το εχω βάλει και στα Windows και ειναι εξαιρετικό.

Και σε iOS δουλεύει άψογα και μάλιστα δωρεάν πλήρη έκδοση αλλα μόνο σε Safari.

Μου αρκεί και αυτο όσον αφορα σε iOS :p

Μηδαμινή επίπτωση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε μtorrent και πες μου Αλεξ...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Απο android δεν κατεβάζω μόνο σε Windows και πλεον με touch app(Torrex Pro) που δεν εχει διαφημίσεις.:p

Desktop exe τις εχω καταργήσει πλεον για downloading!

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία το adguard 2 με 3% το βλέπω συνήθως.

 

Για μπαταρία μην κοιτάς τα στατιστικά, γιατί το adguard τα αλλοιώνει.

Τσέκαρε τη συμπεριφορά της συσκευής γενικά.

Εμένα παρατήρησα ότι σίγουρα δεν χειροτέρεψε.

Link to comment
Share on other sites

Απο android δεν κατεβάζω μόνο σε Windows και πλεον με touch app(Torrex Pro) που δεν εχει διαφημίσεις.:p

Desktop exe τις εχω καταργήσει πλεον για downloading!

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Στη μη πληρωμένη δυστυχώς περνάνε πολλά...διαολοπρογραμματακι το μ...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του κατ εμέ.

Απορώ με τον εαυτό μου πως και δεν το αγόρασα τόσο καιρό και ανεχόμουν αυτη τη κατάσταση την τραγική :p

Ουτε root σε android ουτε τα ημίμετρα τύπου extension σε browser σε Windows!

Τέλος off topic

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που αναφέρει ο johnnyman θα συμφωνήσω ότι δικαιολογείται, καθώς δεν έχει χαρακτήρα μαζικότητας. Αστοχίες, φυσικά και δικαιολογούνται γι'αυτό και υπάρχει εγγύηση. Αν τώρα αυτό το θέμα αρχίζουν και το εμφανίζουν τ ένα με το άλλο τα v10(όπως οι κιτρινίλες του g2) θα είναι πρόβλημα της συσκευής.

 

Το bleeding της 2ης οθόνης μια χαρά υφίσταται και φυσικά και ΔΕΝ είναι φυσιολογική λειτουργία. Εκτός και αν η Lg είχε ως στόχο όταν το έφτιαχνε να είχε bleeding :lol:

Είναι κατασκευαστική αστοχία, δεν έχει αξία να το πάει κάποιος στο service γιατί το έχουν όλα, αλλά το ότι η lg δεν μπορούσε να το φτιάξει χωρίς bleeding, αυτό εμένα σαν πελάτη με αφήνει παγερά αδιάφορο, να έβρισκε τρόπο να το έφτιαχνε. Επίσης, το επιχείρημα ''κλείστε τη'' , φυσικά και ΔΕΝ.......είναι επιχείρημα, γι'αυτό την πήραμε αυτή τη συσκευή.

 

Τέλος, είσαι σίγουρος ότι γνωρίζεις τι εστί ροοτ?

Ρουτ=δικαιώματα διαχειριστή, δηλαδή το pc το δουλεύεις με guest λογαριασμό? :worry:

Αν κάποιος κάνει ρουτ, και μετά πειράζει ότι θέλει δεν φταίει η συσκευή, το ίδιο και αν εγκαθιστά συσκευές εκτός playstore. Μην λέμε ότι θέλουμε, το root ή οι εφαρμογές εκτός playstore στη χειρότερη κολλήματα μπορούν να επιφέρουν. Με ένα φλασάρισμα της stock rom, όλα έρχονται στη θέση τους. Φυσικά όποιος δεν ξέρει δεν πειράζει, αλλά όποιος ξέρει δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

 

Το V10 δεν το κάνεις root, γιατί κατά κύριο λόγο χάνεις εγγύηση(:wacko::cry:) & δεύτερον γιατί δεν το πολύχρειάζεται.

 

Υ.γ. Το g2 δεν το κατηγορεί κανείς άδικα, είχε αντικειμενικά προβλήματα.

Εκτός και αν θεωρείς ότι τα ελαττωματικά gps στις αρχικές παρτίδες, ή οι ''ικτερικές'' οθόνες δεν υπήρξαν ποτέ? (Ή είναι φυσιολογική λειτουργία)

Δυστυχώς, η lg δεν πλήρωσε το μάρμαρο όπως έπρεπε τότε, με αποτέλεσμα τα προβλήματα του g2, να μοιάζουν πταίσματα σ'αυτά που ακολούθησαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι εννοείς? Το adguard τις καθαρίζει όλες στην premium έκδοση.

Από το να το κάνεις root, μόνο για τις διαφημίσεις, αξίζει πολύ περισσότερο να αγοράσεις την premium έκδοση & να καθαρίσεις μια για πάντα.

 

Ισως η διαρροη φωτος να ειναι οπως τα λες ομως αυτοι ειναι επιστημονες με ανθρωπους σε εργαστηρια δοκιμαστηρια εξελιξης κλπ λες να μην ειδαν το μπλιντινκ πριν τα βγαλουν στην αγορα;Σημαινει οτι δεν γινοταν αλλιως στο κατω κατω οποιος τρωγεται με τα ρουχα του"και ξερει καλα αγγλικα ας στειλη μειλ στην μαμα ελτζι κορεα να δουμε τι"θα του απαντησουν.Οσο για τα τζι2 και τις κιτρινιλες εμεις 4 εχουμε και τα 4 δεν εχουν τιποτα και δουλευουν καργα δηλαδη πουληθηκαν στην ελλαδα πχ 15000 τζι2 και 150 βγαλαν θεμα δεν απαξιωνουμε ενα κινητο η μια εταιρεια οποια και να ειναιΟσο για το ρουτ και τα και τα ξερουτ χαχαχα μπορει να μη ξερω τι ειναι αλλα για να χανεις εγγυηση απο τον εκαστοτε κατασκευαστη σημαινει οτι δεν πρεπει οπως ενα αυτοκινητο αν το πειραξεις πριν ληξει η εγγυηση και σου βγαλει θεμα δεν υπαρχει εγγυηση.Με λιγα λογια το v10 και ολα τα κινητα δεν τα πειραζεις δε σου βγαζουν και προβληματα γιατι κακα τα ψεμματα εδω καποιοι κανουν"πειραματα και μετα λενε οτι εγω; μαμα το εχω και επαθε αυτο που επαθε .Δρακοι πολλοι, γιαυτο ας κραταμε μικρο καλαθι .Ολα οσα ειπα τα λεω καλοπροαιρετα χωρις ιχνος ειρωνιας.ΤΟ V10 ΕΙΝΑΙ ΤΟΠ και ας υπαρχε ιστις τελευταιες 2 σελιδες γκρινια χαχαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γκρίνια ρε συ.Συζήτηση κάνουμε.Μην το παίρνεις στραβά.

Αλλα το bleeding είναι bleeding.

Όταν παίρνουμε dell 2316h και έχει bleeding δεν την αλλάζουν?

Κινητά με bleeding δεν αλλάζουν panel στα service?Οπότε τι?

Είναι κομοδίνα οι τεχνικοί και αλλάζουν χωρίς λόγο ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ισως η διαρροη φωτος να ειναι οπως τα λες ομως αυτοι ειναι επιστημονες με ανθρωπους σε εργαστηρια δοκιμαστηρια εξελιξης κλπ λες να μην ειδαν το μπλιντινκ πριν τα βγαλουν στην αγορα;Σημαινει οτι δεν γινοταν αλλιως στο κατω κατω οποιος τρωγεται με τα ρουχα του"και ξερει καλα αγγλικα ας στειλη μειλ στην μαμα ελτζι κορεα να δουμε τι"θα του απαντησουν.Οσο για τα τζι2 και τις κιτρινιλες εμεις 4 εχουμε και τα 4 δεν εχουν τιποτα και δουλευουν καργα δηλαδη πουληθηκαν στην ελλαδα πχ 15000 τζι2 και 150 βγαλαν θεμα δεν απαξιωνουμε ενα κινητο η μια εταιρεια οποια και να ειναιΟσο για το ρουτ και τα και τα ξερουτ χαχαχα μπορει να μη ξερω τι ειναι αλλα για να χανεις εγγυηση απο τον εκαστοτε κατασκευαστη σημαινει οτι δεν πρεπει οπως ενα αυτοκινητο αν το πειραξεις πριν ληξει η εγγυηση και σου βγαλει θεμα δεν υπαρχει εγγυηση.Με λιγα λογια το v10 και ολα τα κινητα δεν τα πειραζεις δε σου βγαζουν και προβληματα γιατι κακα τα ψεμματα εδω καποιοι κανουν"πειραματα και μετα λενε οτι εγω; μαμα το εχω και επαθε αυτο που επαθε .Δρακοι πολλοι, γιαυτο ας κραταμε μικρο καλαθι .Ολα οσα ειπα τα λεω καλοπροαιρετα χωρις ιχνος ειρωνιας.ΤΟ V10 ΕΙΝΑΙ ΤΟΠ και ας υπαρχε ιστις τελευταιες 2 σελιδες γκρινια χαχαχαχα

 

-Για το bleeding δεν δέχομαι ότι δεν το είδαν. Πιθανόν να θεώρησαν ότι ο κόπος από το να κάτσουν να εργαστούν και να το διορθώσουν είναι περισσότερος από την γκρίνια που αυτό θα επιφέρει. Δεν δέχομαι όμως ότι δεν γίνεται να εξαλιφθεί.

Άλλωστε υπάρχει ήδη τεχνολογία, που έχει απαλλαχθεί το bleeding(oled οθόνες), πιθανότατα να υπάρχει και άλλος τρόπος. Όπως και να χει εμένα σαν πελάτη δεν με νοιάζει πως θα το πετύχει, αυτό είναι δικό τους πρόβλημα.

 

-Δεν ξέρω πόσα είναι τα ''ικτερικά'' g2 αλλά έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά.

Πολύ περισσότερα από το δικαιολογούμενο ποσοστό αστοχίας.

 

-Το να χάνεις εγγύηση επειδή ρουτάρεις, είναι σαν να χάνεις εγγύηση επειδή το σήκωσες από το τραπέζι & το κρατάς στον αέρα.

Άλλοι είναι οι λόγοι που χάνεις εγγύηση και δεν είναι ώρα & τόπος να το συζητήσουμε, αν και εμπερίεχεται σε ένα βαθμό και αυτό που λες.

 

Όπως και να χει, θα ίσχυε αυτό που λες ότι αν ρουτάρεις ή αν βάλεις εφαρμογές εκτός playstore, τότε χαλάνε οι συσκευές, αλλά πως εξηγείς ότι προβλήματα τα έβγαλαν συσκευές που ήταν απείραχτες? (Ε?:!:) Ειδικά στο g4.

 

Υ.γ. Εννοείται πάντα φιλικά τα λεγόμενα μου. :)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το adguard ρε παιδιά? Δεν το βρίσκω στο market

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Δεν υπάρχει στο market για ευνόητους λογους. Googlare adguard for android & θα στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας..

Εδώ και 3-4 μέρες έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά με το "λειτουργικό σύστημα Android".

Νομίζω ότι δουλεύει στο παρασκήνιο χωρίς λόγο για αρκετές ώρες. Έψαξα τι μπορεί να φταίει και δεν έβγαλα άκρη.

Έκανα reset και εγκατάσταση όλα από την αρχή. Αλλά έχει ίδια συμπεριφορά.

Το κάνει κυρίως σε data. Είναι φυσιολογικό; Δε θυμάμαι πριν αν ήταν έτσι δεν είχα δώσει βάση.

 

Στάλθηκε από GT-I9505

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ή θα έχουμε ''θέμα'' επειδή είναι εκτός Play Store ;

 

Ο λόγος που είναι εκτός playstore, είναι επειδή η google ζει (και) από τις διαφημίσεις.

 

Αξίζει η premium έκδοση η οποία κόβει τα πάντα(ή σχεδόν τα πάντα), έχει trial περίοδο μιας βδομάδας για να διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι αν αξίζει και μετά κρίνεις αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 3 μέρες έχω και εγώ στα χέρια μου ένα ν10 μαυρο αγορασμένο απο σκρουτζομαγαζο και μάλλον από Γερμανία Εισαγωγή. Είναι μεγαλη Αλλαγή μετά το g2 αλλά συνηθίζεται.... Πολύ καλό από τα καλύτερα που έχω πάρει..... Μια μικρή απορία σε σχέση με το g2 που έχω ακόμη ....μου φαίνεται ότι το άσπρο του ν10 δεν είναι τόσο ασπρο....με φωτεινότητα στο 60%......Έτσι ειναι η οθόνη η είναι η ιδέα μου;;;
J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Α και σύμφωνα με αυτά που διάβασα....όντως με το που το πήρα κατέβασα το πρόγραμμα της lg και έκανα και ενημέρωση στο Android 6.0....ειναι ωραιο εργαλείο αρκεί να μην μας κάνει τίποτα χαζά οοπως το g4

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, δεν είναι τόσο άσπρο όσο πχ το G4 που το συγκρίνω

Στο g4 Είναι λίγο πιο άσπρο το ασπρο;

J.K CUPRA R 20vt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...