Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει να φταίει το caller id ή το announcer..Βγάλε και δοκίμασε.Για την απόκρυψη πήγαινε στην εφαρμογή τηλεφώνου.Πάτα το back πλήκτρο,μετά τις 3 τελείες πάνω δεξιά-->ρυθμίσεις-->λογαριασμοί κλήσης-->επιλέγεις την sim που θέλεις-->πρόσθετες ρυθμίσεις-->αναγνώριση κλήσης και απόκρυψη αριθμού
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε η 6 v3.1 και από ότι διάβασα στο link που δίνει o dev για το changelog δεν πρέπει να είναι σταθερή και τόσο. Με την v2.4 που είμαι τωρα είναι άψογη σε σταθερότητα! Το uptime μου είναι 697 ώρες τώρα και είναι από την μέρα που έκανα το update από 2.2 σε 2.4 αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot από tapatalk δεν ξέρω γιατί!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/1y23yd.jpg

 

Μου βγάζει αυτά τα fail στο τέλος της εγκατάστασης των drivers. Τι άλλο μπορώ να κάνω ??? Το προσπάθησα σε pc και laptop που έχουν Windows 8. Υπάρχει άλλος τρόπος να φλασάρω άλλη ρομ ???

Edited by AlexisDS
Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/1y23yd.jpg

 

Μου βγάζει αυτά τα fail στο τέλος της εγκατάστασης των drivers. Τι άλλο μπορώ να κάνω ??? Το προσπάθησα σε pc και laptop που έχουν Windows 8. Υπάρχει άλλος τρόπος να φλασάρω άλλη ρομ ???

 

Δες τις οδηγίες από εδώ. Αν και πάλι δεν καταλαβαίνεις τι πρέπει να κάνεις ψάξε λίγο στο google, τώρα αυτό που σου έδωσα λέει σωστά τα βήματα απλά λόγω περιορισμένου χρόνου δεν έψαξα παραπάνω μήπως βρω κάτι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω και αν δεν μπορέσω θα κάνω όλη την διαδικασία από το PC στην δουλειά που έχει windows 7. Ελπίζω να την βρώ την λυση αλλίως θα σας ξαναζαλίσω :P .
Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες από εδώ. Αν και πάλι δεν καταλαβαίνεις τι πρέπει να κάνεις ψάξε λίγο στο google, τώρα αυτό που σου έδωσα λέει σωστά τα βήματα απλά λόγω περιορισμένου χρόνου δεν έψαξα παραπάνω μήπως βρω κάτι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε δούλεψε τέλεια αυτό που μου έστειλες και πέρασα κανονικά την R14. Όμως μάντεψε !!! Έχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του TWRP. Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες για να περάσω το TWRP και αφού το flashαρω και μου βγάζει οκ, μπαίνως σε recovery mode(vol. up + power) επιλέγω recovery και έπειτα μου βγάζει το android ξαπλωμένο με ενα θαυμαστικό από πάνω. Δοκίμασα και από το xda και απο needrom τα TWRP για την R14 και μου βγάζει συνεχώς το ίδιο πρόβλημα. :blink: Σόρρυ που σας ζαλίζω, αλλά παλεύω να το τελειώσω και όλο μου βγαίνουν πρόβλήματα. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το απλό x5, αλλά φαίνεται πως το πρόβλημα με τη recovery είναι κοινό. Έχω κι εγώ συνήθως δυσκολίες με το φλασάρισμα της TWRP. Κάθε φορά που θα κάνω φλασάρισμα system.img ή boot.img η TWRP χάνεται και εμφανίζεται στη θέση της το ξαπλωμένο ανδροειδές. Αυτό χωρίς να είναι τσεκαρισμένη η recovery.img για φλασάρισμα και ενώ στο φάκελο από τον οποίο είναι φορτωμένο το αρχείο scatter υπάρχει η TWRP και όχι η εργοστασιακή recovery. Ίσως είναι σε κάποιο άλλο διαμέρισμα μια εικόνα της εργοστασιακής και φλασάρεται αυτόματα. Πάντως εγώ καταφέρνω να την βάλω τελικά αν τη φλασάρω στο τέλος, μόνο αυτή, από το sp flash tool.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πριν φλασαρεις το twrp με sp flash tools να πας ρυθμισεις-->επιλογες για προγραμματιστες-->Ξεκλειδωμα ΟΕΜ ενεργο.Κλεινεις το κινητο και φλασαρεις το twrp
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πριν φλασαρεις το twrp με sp flash tools να πας ρυθμισεις-->επιλογες για προγραμματιστες-->Ξεκλειδωμα ΟΕΜ ενεργο.Κλεινεις το κινητο και φλασαρεις το twrp

 

Το προσπάθησα φίλε πάνω από 20 φορές και με αυτό που μου πρότινες. Όταν επιλέγω να μπεί σε recovery mode είτε ανοίγει το κινητό, είτε μου βγάζει το android ξάπλα. Δεν μπαίνει TWRP με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα φίλε πάνω από 20 φορές και με αυτό που μου πρότινες. Όταν επιλέγω να μπεί σε recovery mode είτε ανοίγει το κινητό, είτε μου βγάζει το android ξάπλα. Δεν μπαίνει TWRP με τίποτα.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει από needrom αυτό? Επιλέγεις μόνο στην επιλογή recovery στο flash tools και δίνεις στο μονοπάτι το σωστό αρχείο για το συμβατό twrp με την R14? Αυτό το πρόβλημα που περιγράφεις το έχω πάθει και εγώ αλλά ήταν λόγω ασυμβατότητας του twrp με την έκδοση της rom που είχα, στις πρώτες δοκιμές το είχα πάθει και διαπίστωσα τυχαία ότι επιλέγω λάθος μονοπάτι γιαυτό σου λέω τσέκαρε το. Διέγραψε τα παλιά που έχεις κατεβάσει και πάρτο από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει από needrom αυτό? Επιλέγεις μόνο στην επιλογή recovery στο flash tools και δίνεις στο μονοπάτι το σωστό αρχείο για το συμβατό twrp με την R14? Αυτό το πρόβλημα που περιγράφεις το έχω πάθει και εγώ αλλά ήταν λόγω ασυμβατότητας του twrp με την έκδοση της rom που είχα, στις πρώτες δοκιμές το είχα πάθει και διαπίστωσα τυχαία ότι επιλέγω λάθος μονοπάτι γιαυτό σου λέω τσέκαρε το. Διέγραψε τα παλιά που έχεις κατεβάσει και πάρτο από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://i67.tinypic.com/2uqnb13.jpg

http://i63.tinypic.com/95vay0.jpg

 

Έχω κατεβάσει την Rom και το TWRP από αυτά τα λινκ ακριβώς. Και πήγα και από μόνος μου και κατέβασα το TWRP από το NeedRom μπας και αλλάξει τίποτα. Καμία διαφορά. Το κινητό είτε ανοίγει, είτε εμφανίζει το android. H Ρομ πάντως έχει περαστεί κανονικά από οτι φαίνεται.

 

http://i65.tinypic.com/qrm1lj.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2uqnb13.jpg

http://i63.tinypic.com/95vay0.jpg

 

Έχω κατεβάσει την Rom και το TWRP από αυτά τα λινκ ακριβώς. Και πήγα και από μόνος μου και κατέβασα το TWRP από το NeedRom μπας και αλλάξει τίποτα. Καμία διαφορά. Το κινητό είτε ανοίγει, είτε εμφανίζει το android. H Ρομ πάντως έχει περαστεί κανονικά από οτι φαίνεται.

 

http://i65.tinypic.com/qrm1lj.jpg

Αφού έχεις μπει στον κόπο να αλλάξεις ρομ γιατί δεν βάζεις την 6 να είσαι κομπλέ? Και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας έχει και στην 2.4 που είμαι εγώ και δεν έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση έχω πάθει πλάκα με την σταθερότητα! Πιστεύω δεν θα έχει και πολλές διαφορές το Update γιατί ήδη ήταν εντάξει!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις μπει στον κόπο να αλλάξεις ρομ γιατί δεν βάζεις την 6 να είσαι κομπλέ? Και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας έχει και στην 2.4 που είμαι εγώ και δεν έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση έχω πάθει πλάκα με την σταθερότητα! Πιστεύω δεν θα έχει και πολλές διαφορές το Update γιατί ήδη ήταν εντάξει!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια θα την περάσω το απογευμα και θα ενημερώσω !!! :) Θα την περασω με τον ιδιο τροπο οπως την R14 ???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα την περάσω το απογευμα και θα ενημερώσω !!! :) Θα την περασω με τον ιδιο τροπο οπως την R14 ???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στον αναλυτικό οδηγό υπάρχουν οδηγίες για όποια απορία έχεις. Aπo ότι είδα τα λινκ της 6 που δίνω στον οδηγό είναι dead οπότε πρέπει να κάνεις download από το θέμα στο needrom εδώ.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον αναλυτικό οδηγό υπάρχουν οδηγίες για όποια απορία έχεις. Aπo ότι είδα τα λινκ της 6 που δίνω στον οδηγό είναι dead οπότε πρέπει να κάνεις download από το θέμα στο needrom εδώ.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία ευχαριστώ. Τώρα που έχω την R14, για να περάσω την 6 ακολουθώ την ίδια διαδικασία? Μέσω SP FlashTool ???

Link to comment
Share on other sites

Δες http://vifocal.com/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

Ωραία ευχαριστώ. Τώρα που έχω την R14, για να περάσω την 6 ακολουθώ την ίδια διαδικασία? Μέσω SP FlashTool ???

Ναι αν και προσωπικά δεν έμεινα ικανοποιημένος απο την 6αρα.Η v2.2 που είχα δοκιμάσει,μου έκανε τρελό battery drain ακόμη και μετά απο reboot απο τη φόρτιση.Ειχα τουλάχιστον ένα 30% λιγότερη αυτονομία απο την 5αρα.Η v2.4 μου έβγαζε διάφορα προβλήματα στη σύνδεση του ιντερνετ ενώ καμμιά τους δεν είχε τα wake gestures που με βόλεψαν πάρα πολύ στην 5.1.Eτσι επέστρεψα στην R17 προς το παρόν και περιμένω την official (αν ποτέ υπάρξει) 6αρα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μπορειτε να μου πειτε που θα βρω οθονη γιατι ραγισε και δεν βλεπω τιποτα;

Οθόνη ή digitizer?

Οθόνη έχω μια 10€

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δες http://vifocal.com/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

 

Ναι αν και προσωπικά δεν έμεινα ικανοποιημένος απο την 6αρα.Η v2.2 που είχα δοκιμάσει,μου έκανε τρελό battery drain ακόμη και μετά απο reboot απο τη φόρτιση.Ειχα τουλάχιστον ένα 30% λιγότερη αυτονομία απο την 5αρα.Η v2.4 μου έβγαζε διάφορα προβλήματα στη σύνδεση του ιντερνετ ενώ καμμιά τους δεν είχε τα wake gestures που με βόλεψαν πάρα πολύ στην 5.1.Eτσι επέστρεψα στην R17 προς το παρόν και περιμένω την official (αν ποτέ υπάρξει) 6αρα.

 

Κανένα απολύτως θέμα με αυτά που αναφέρεις. Ίσως να μην "έκατσε" καλά η εγκατάσταση. Είμαι στις 820 ώρες uptime χωρίς καμιά δυσλειτουργία και κανένα κόλλημα ακόμα! Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες http://vifocal.com/catalogsearch/result/?q=doogee+x5

 

Ναι αν και προσωπικά δεν έμεινα ικανοποιημένος απο την 6αρα.Η v2.2 που είχα δοκιμάσει,μου έκανε τρελό battery drain ακόμη και μετά απο reboot απο τη φόρτιση.Ειχα τουλάχιστον ένα 30% λιγότερη αυτονομία απο την 5αρα.Η v2.4 μου έβγαζε διάφορα προβλήματα στη σύνδεση του ιντερνετ ενώ καμμιά τους δεν είχε τα wake gestures που με βόλεψαν πάρα πολύ στην 5.1.Eτσι επέστρεψα στην R17 προς το παρόν και περιμένω την official (αν ποτέ υπάρξει) 6αρα.

 

Λοιπόν πέρασα την 6άρα, κατάφερα να περάσω επιτέλους και το TWRP και εγκατέστηκα και το SuperSU. Διόρθωσα το μικρόφωνο όσο μπορούσαν αν και πάλι δεν ακούγεται πολύ καθαρά σους άλλους. Έχω ένα θεματάκι βέβαια. Όταν ανοίγω την κάμερα μου βγάζει μόνο την μπροστινή. Δεν υπάρχει πουθενά επιλογή να την γυρίσω στην πίσω. Τι παίζει να φταίει ??? Μήπως να ξαναπερνούσα την ROM ?? Δεν έχω διαβάσει πουθενά για αντίστοιχο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα απολύτως θέμα με αυτά που αναφέρεις. Ίσως να μην "έκατσε" καλά η εγκατάσταση. Είμαι στις 820 ώρες uptime χωρίς καμιά δυσλειτουργία και κανένα κόλλημα ακόμα! Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Έβγαλα μία άκρη, πέρασα την 6 και όλα πήγαν κομπλέ. Έχω ένα θέματάκι γιατί δεν μπορώ να αλλάξω από την μπροστινή κάμερα στην πίσω, σαν να μην την αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Στα σχόλια στο needrom στην 7η σελίδα ένας ακόμη αναφέρει ότι δεν του λειτουργεί η πίσω κάμερα.Μάλλον πέσατε στην περίπτωση.Μια πιθανή εξήγηση είναι σε κάποιες παρτίδες να έχει χρησιμοποιηθεί διαφορετική hw camera οπότε και γιαυτό δεν την αναγνωρίζει.

Κανένα απολύτως θέμα με αυτά που αναφέρεις. Ίσως να μην "έκατσε" καλά η εγκατάσταση. Είμαι στις 820 ώρες uptime χωρίς καμιά δυσλειτουργία και κανένα κόλλημα ακόμα! Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το σκέφτηκα και εγώ και έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτε.Ενα ακομη θέμα που αντιμετώπισα ήταν μια στο τόσο,πήγαινα να ξεκλειδώσω το κινητό και η οθόνη ήταν νεκρή..Επρεπε να κάνω reboot για να λειτουργήσει κανονικά και πάλι.Νόμιζα ότι κάτι φταίει στο κινητό μου αλλά είδα ότι το αντιμετώπισε και άλλος χρήστης στο needrom.Απο τότε που έβαλα την R17 δεν μου το έχει ξανακάνει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει αρκετά από τα σχόλια σε αυτό το νήμα και είμαι μεταξύ της αγοράς του Doogee X5 Pro ή Motorola Moto G 3rd Gen (1GB RAM). Πιστεύετε για χρήση browsing, youtube videos, skype & viber χωρίς ανάγκες για gaming και για κύριο κινητό για κάποια χρόνια (θέλω δηλαδή να είναι κάπως ποιοτικό και να κρατήσει) πιστεύετε πως αξίζει η αγορά του Doogee ή να πάω προς Moto G για κάτι ποιοτικότερο;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι κάπως άκυρη η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Στα σχόλια στο needrom στην 7η σελίδα ένας ακόμη αναφέρει ότι δεν του λειτουργεί η πίσω κάμερα.Μάλλον πέσατε στην περίπτωση.Μια πιθανή εξήγηση είναι σε κάποιες παρτίδες να έχει χρησιμοποιηθεί διαφορετική hw camera οπότε και γιαυτό δεν την αναγνωρίζει.

 

Το σκέφτηκα και εγώ και έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτε.Ενα ακομη θέμα που αντιμετώπισα ήταν μια στο τόσο,πήγαινα να ξεκλειδώσω το κινητό και η οθόνη ήταν νεκρή..Επρεπε να κάνω reboot για να λειτουργήσει κανονικά και πάλι.Νόμιζα ότι κάτι φταίει στο κινητό μου αλλά είδα ότι το αντιμετώπισε και άλλος χρήστης στο needrom.Απο τότε που έβαλα την R17 δεν μου το έχει ξανακάνει.

 

Την R17 την πέρασες από εδώ http://www.needrom.com/download/doogee-x5-pro/ ??? Και αν ναι πως το έκανες ? Ποιά έβαλες ? γιατί βλέπω οτι έχει μια ρομ και 2 updates

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει αρκετά από τα σχόλια σε αυτό το νήμα και είμαι μεταξύ της αγοράς του Doogee X5 Pro ή Motorola Moto G 3rd Gen (1GB RAM). Πιστεύετε για χρήση browsing, youtube videos, skype & viber χωρίς ανάγκες για gaming και για κύριο κινητό για κάποια χρόνια (θέλω δηλαδή να είναι κάπως ποιοτικό και να κρατήσει) πιστεύετε πως αξίζει η αγορά του Doogee ή να πάω προς Moto G για κάτι ποιοτικότερο;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι κάπως άκυρη η ερώτηση.

 

Με τις αυξανόμενες απαιτήσεις τόσο των λειτουργικών, όσο και των εφαρμογών, δύσκολα θα σου κρατήσει κάποιο από αυτά τα δύο για χρόνια. Το πολύ να σου βγάλουν διετία και ίσως το doogee αντέξει λίγο παραπάνω μέχρι να φτάσει στο σημείο να σέρνεται (λόγω της ram), αλλά και πάλι είναι δύσκολο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...