Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν το θεωρώ παλιό αλλά δεν ισχύει το ίδιο και γι'αυτούς που το κατασκευάζουν

 

 

Δεν αναφερομουν σε σενα φιλε μου, αλλα σε ποιο σημειο εχουμε φτασει τεχνολογικα, να θεωρειται ξεπερασμενη η παλια μια συσκευη λιγων μηνων.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Ειμαι λίγο off topic αλλα μετα το Χ5 τι μπορώ να αγοράσω αμέσως μετά (με περίπου 100 ευρώ)?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ειμαι λίγο off topic αλλα μετα το Χ5 τι μπορώ να αγοράσω αμέσως μετά (με περίπου 100 ευρώ)?

Με λίγο παραπάνω πάρε xiaomi red me note 2 και θα εκπλαγείς... Δεν θα πιστεύεις ότι με τόσο λίγα χρήματα παίρνεις τόσο καλό κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο παραπάνω πάρε xiaomi red me note 2 και θα εκπλαγείς... Δεν θα πιστεύεις ότι με τόσο λίγα χρήματα παίρνεις τόσο καλό κινητό..

Ευχαριστώ πολύ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κανείς την ζελατίνα? Αν ναι, έχει διαφορά σε εξωτερικό χώρο? Ρωτάω γιατί ο συνδυασμός φως ημέρας και polarized γυαλιών ειναι απελπισία, δεν βλέπεις τίποτα. Μην την αφαίρεσω άδικα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρέσει κανείς την ζελατίνα? Αν ναι, έχει διαφορά σε εξωτερικό χώρο? Ρωτάω γιατί ο συνδυασμός φως ημέρας και polarized γυαλιών ειναι απελπισία, δεν βλέπεις τίποτα. Μην την αφαίρεσω άδικα...

 

 

Εχει περασμενη ζελατινα απο την συσκευασια του ;

Προφανως δεν εννοεις την ζελατινα ασφαλειας με το λογοτυπο της μαρκας και του μοντελου στην μεση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασμενη ζελατινα απο την συσκευασια του ;

Προφανως δεν εννοεις την ζελατινα ασφαλειας με το λογοτυπο της μαρκας και του μοντελου στην μεση.

 

Screen protector έχει περασμένο, την εξωτερική ζελατίνα με το λογότυπο την έχω βγάλει...

Τι κόλπα είναι αυτά με μοντέλα πάνω στην εργοστασιακή ζελατίνα? Εμάς δεν είχε τέτοια! :p Ηταν κανονικά μια μεμβράνη περασμένη και με αυτήν πιστεύω είναι οι περισσότεροι κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν το έχει κανείς χωρίς καθόλου μεμβράνη να μας πει αν σε εξωτερικούς χώρους είναι καλύτερα, μην την βγαλω χωρίς λόγο...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν το έχει κανείς χωρίς καθόλου μεμβράνη να μας πει αν σε εξωτερικούς χώρους είναι καλύτερα, μην την βγαλω χωρίς λόγο...

Εσένα μάλλον το θέμα σου είναι τα γυαλιά ηλίου. Εγώ με τον ήλιο από πάνω με μεμβράνη που πιστεύω δεν παίζει ρόλο γιατί δεν είναι ματ ή με χρώμα και φωτεινότητα στο 40-50% είμαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Μην βγάλεις το protector που έχει ήδη. Έκανα το λάθος να το αφαιρέσω, ενώ δεν είχε πρόβλημα, για να βάλω ένα των 6€ που πήρα. Η τοποθέτηση του νέου δεν πήγε καλά και έτσι έμεινα 2 βδομάδες χωρίς protector, μόνο με μια θήκη. Και μόνο λόγω των δαχτυλιών, δεν αξίζει να το βγάλεις. Σε εξωτερικό χώρο δεν είδα μεγάλη διαφορά σε σχέση με όταν είχε το δικό του. Επίσης το νέο που έβαλα είναι καλύτερο από το πρώτο, αλλά βλέποντας τη διαφορά προσωπικά θα κρατούσα το αρχικό που έκανε μια χαρά τη δουλειά του και όταν εμφάνιζε αρκετές φθορές θα το άλλαζα.
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη και το 2ο και παραδοθηκε στον υιο.

Εν αναμονη τωρα του 3ου ....

Πραγματικα τα μονα "αρνητικα" που μπορω να εντοπισω ειναι η απουσια ενδεικτικου λεντ για φορτιση, ειδοποιησεις, κτλ και η απουσια ενδειξης μπαταριας στην μπαρα επανω.

 

Αα και να προσθεσω πως στον λιγο χρονο που ειχα το 1ο δουλεψα το gps του με αριστες εντυπωσεις. Κλειδωνε αμεσα, δεν εχανε το δρομο και σε εδειχνε εκει που ησουν και οχι στο διπλανο στενο.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη και το 2ο και παραδοθηκε στον υιο.

Εν αναμονη τωρα του 3ου ....

Πραγματικα τα μονα "αρνητικα" που μπορω να εντοπισω ειναι η απουσια ενδεικτικου λεντ για φορτιση, ειδοποιησεις, κτλ και η απουσια ενδειξης μπαταριας στην μπαρα επανω.

 

Αα και να προσθεσω πως στον λιγο χρονο που ειχα το 1ο δουλεψα το gps του με αριστες εντυπωσεις. Κλειδωνε αμεσα, δεν εχανε το δρομο και σε εδειχνε εκει που ησουν και οχι στο διπλανο στενο.

Led θα ήθελα και εγώ να έχει και μέχρι τώρα είχε μόνο μια συσκευή μου και μου αρέσει που το βλέπω σε άλλες συσκευές πολύ! Το GPS που αναφέρεις παίζει ρόλο και η εφαρμογή που χρησιμοποιείς. Οι χάρτες της google στο θέμα στίγμα στον χάρτη δεν είναι και τόσο καλοί, από εφαρμογή που έπαθα πλάκα με το στίγμα ήταν με την εφαρμογή here maps. Χιλιοστό δεν έχασε καμία φορά!

Link to comment
Share on other sites

Led θα ήθελα και εγώ να έχει και μέχρι τώρα είχε μόνο μια συσκευή μου και μου αρέσει που το βλέπω σε άλλες συσκευές πολύ! Το GPS που αναφέρεις παίζει ρόλο και η εφαρμογή που χρησιμοποιείς. Οι χάρτες της google στο θέμα στίγμα στον χάρτη δεν είναι και τόσο καλοί, από εφαρμογή που έπαθα πλάκα με το στίγμα ήταν με την εφαρμογή here maps. Χιλιοστό δεν έχασε καμία φορά!

 

 

Τους google maps γιατι το here δεν ειχα προλαβει να εγκαταστησω.

Αλλα ανεξαρτητα απο προγραμμα εχω να πω τα καλυτερα σε σχεση με αλλα αντροιντ που εχω δει, οπουν καθυστερουν να λοκαρουν, χανουν το σημα, κτλ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τους google maps γιατι το here δεν ειχα προλαβει να εγκαταστησω.

Αλλα ανεξαρτητα απο προγραμμα εχω να πω τα καλυτερα σε σχεση με αλλα αντροιντ που εχω δει, οπουν καθυστερουν να λοκαρουν, χανουν το σημα, κτλ.

Κατέβασε here maps και θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά! Εγώ γιαυτό σου είπα πλάκα με το πότε λοκαρε και μου έδωσε στίγμα όποτε ένα σημαντικό ρόλο παίζει και η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για το πόσο γρήγορα βρίσκει στίγμα παίζει ρόλο κυρίως το gps και όχι η εφαρμογή. Για να το εξακριβώσεις πήγαινε engineer mode, location και ygps. Χωρίς να έχεις πρόγραμμα να τρέχει θα σου πει σε πόσα ms κλειδώνει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει καποιες εφαρμογες σε ios , τις ξαναπληρωνω στο αντροιντ η τις κατεβαζω δωρεαν ;

Πχ sygic.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για το πόσο γρήγορα βρίσκει στίγμα παίζει ρόλο κυρίως το gps και όχι η εφαρμογή. Για να το εξακριβώσεις πήγαινε engineer mode, location και ygps. Χωρίς να έχεις πρόγραμμα να τρέχει θα σου πει σε πόσα ms κλειδώνει.

Δεν το ήξερα αυτό και το τσέκαρα τώρα. Μέσα στο σπίτι και έχει πολύ καλή επικοινωνία με τους δορυφόρους! Εφαρμογή για χάρτες δεν χρησιμοποιώ και πολύ είναι η αλήθεια και το here maps από περιέργεια το κατέβασα. Χάρτες Google χρησιμοποιούσα τόσα χρόνια και η πιο εκτεταμένη χρήση που έχω κάνει αυτές είναι στην Αθήνα για δρομολόγια που βγάζει για όλα τα ΜΜΜ! Πραγματικά απίστευτη λειτουργία και κακό που δεν βγάζει για τα λεωφορεία της Θεσσαλονίκης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα,καινουργιος εδω κατοχος του pro εδω και 3 μηνες,πολυ ευχαριστημενος κανενα προβλημα,με την βοηθεια απο εδω βεβαια,σημερα πηρα μεσω οτα την R14
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα,καινουργιος εδω κατοχος του pro εδω και 3 μηνες,πολυ ευχαριστημενος κανενα προβλημα,με την βοηθεια απο εδω βεβαια,σημερα πηρα μεσω οτα την R14

Είχες την R12? Είδες κάποια εμφανή διάφορα μεταξύ R12 και R14?

Link to comment
Share on other sites

Είχες την R12? Είδες κάποια εμφανή διάφορα μεταξύ R12 και R14?

Ειχα κολησει στην 9.Με την βοηθεια σας απο εδω περασα την 12 χωρις root πριν κανενα μηνα περιπου και σημερα μου ηρθε η 14.Ακομα δεν εχω δει διαφορα εγραφε bug fixes μονο,θα ενημερωσω για οτι νεοτερο

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κολησει στην 9.Με την βοηθεια σας απο εδω περασα την 12 χωρις root πριν κανενα μηνα περιπου και σημερα μου ηρθε η 14.Ακομα δεν εχω δει διαφορα εγραφε bug fixes μονο,θα ενημερωσω για οτι νεοτερο

Μόλις έστειλα mail στην εταιρία για να μου στείλουν link για να κατεβάσω την R14. Μόλις το λάβω και flashάρω την ρομ θα δώσω το link εδώ και θα κοιτάξω για τυχόν διαφορές να τις αναφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ενω την κατέβασε (22ΜΒ) οταν ξεκίνησε η αναβάθμηση μου εβγαλε ότι το κινητό ειναι damaged και απενεργοποιήται το OTA update.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...