Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου φιλε . Με το p8 lite βλεπω δυο φορες πιο καλα στον ηλιο μιλαω παντα ετσι ; Με την μιση φωτεινοτητα οσο εβλεπα στο G8 .

 

Για να το λες που εχεις και τα δυο σε πιστεύω, απλά με βάση τις μετρήσεις του site ή το G8 που πηρες είχε κάποιο θέμα ή το p8 έχει κανα εξτρα φίλτρο που το βοηθάει να φαίνεται καλύτερα κάτω απ τον ήλιο ή είχαν καμια προβληματική συσκευή p8lite στο gsmarena.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις..Πραγματικά είναι πανέμορφο κινητό και σκέφτομαι πολυ την αγορα του..Βέβαια θελω να ειναι και απροβληματιστο..θα το ψαξω λιγο και μαλλον θα το τσιμπησω!!
Link to comment
Share on other sites

Για να το λες που εχεις και τα δυο σε πιστεύω, απλά με βάση τις μετρήσεις του site ή το G8 που πηρες είχε κάποιο θέμα ή το p8 έχει κανα εξτρα φίλτρο που το βοηθάει να φαίνεται καλύτερα κάτω απ τον ήλιο ή είχαν καμια προβληματική συσκευή p8lite στο gsmarena.

 

φιλε πιο πολυ γιαυτο το εδωσα το G8 ...δεν εβλεπα τιποτα ειλικρινα..σε ηλιο τιποτα!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες οι μπάρες έντασης έχουν άμεση απόκριση στην αφή σας; Με την πρώτη ποτέ δεν έχω καταφέρει να αυξομειώσω καμια από αυτές. Με τη δεύτερη και αν...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες οι μπάρες έντασης έχουν άμεση απόκριση στην αφή σας; Με την πρώτη ποτέ δεν έχω καταφέρει να αυξομειώσω καμια από αυτές. Με τη δεύτερη και αν...

 

τα ιδια μου εκανε και εμενα.τα ιδια κανει και το p8 lite..πατας πατας και μετα ξυπναει. Ισως ενα ετυχε η συσκευη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα και για πολλά χρόνια, ήμουν υπάλληλος εταιρείας που έφερνε προιόντα τεχνολογιας απο κίνα. Όλα τα κινέζικα τάμπλετ το ίδιο κάνανε... Σίγουρα δεν είναι θέμα hardware. Το software είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό τελικα..Μια χαρά ολα μεχρι στιγμης..Υπάρχει καποιος τροπος να κρύβουμε τη γραμη πλοήγησης για να έχουμε ολη την οθόνη διαθέσιμη ή δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα μεταφερω επαφες ηχους φοτο βιντεο κτλπ από samsung στο g8

 

Απο samsung s4 μετεφερα τα παντα στο huawei g8 χρησιμοποιωντας τα αντιγραφα ασφαλειας του λογαριασμου Google.

το S4 δημιουργησε αντιγραφο ασφαλειας και οταν εκανα τις αρχικες ρυθμισεις στο G8 συνδεθηκα με τον ιδιο λογαριασμο της Google και εγινε επαναφορα.

 

Επισης κατα την πρωτη εκκινηση του G8 αναφερει την μεταφορα δεδομενων απο αλλη συσκευη, φερνοντας σε επαφη τις 2 συσκευες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μου επιτρεψετε 2 ερωτησεις περι φορτισης...

1. αν το φορτιζω στο αυτοκινητο με ανταπτορα usb που εχει εξοδο 5V - 2.4A θα μου δημιουργησει προβλημα στην μπαταρια;;;;

ο φορτιστης του κινητου εχει εξοδο 5V - 1A.

 

2. εχετε υποψην σας καποιο powerbank να μου προτεινετε πανω απο 10000mah;;;

επισης οταν εχουμε powerbank με 2 εξοδους USB 5V-1A + 5V - 2.1A σε ποια απο τις 2 ειναι προτιμωτερο να φορτιζει;;;

 

γνωριζει καποιος κστι για το θεμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Απο samsung s4 μετεφερα τα παντα στο huawei g8 χρησιμοποιωντας τα αντιγραφα ασφαλειας του λογαριασμου Google.

το S4 δημιουργησε αντιγραφο ασφαλειας και οταν εκανα τις αρχικες ρυθμισεις στο G8 συνδεθηκα με τον ιδιο λογαριασμο της Google και εγινε επαναφορα.

 

Επισης κατα την πρωτη εκκινηση του G8 αναφερει την μεταφορα δεδομενων απο αλλη συσκευη, φερνοντας σε επαφη τις 2 συσκευες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γνωριζει καποιος κστι για το θεμα;;;;

 

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4735_TL-PB10400.html

 

Πάραααα πολύ ευχαριστημένος :)

Τώρα για τη φόρτιση εξαρτάται, στην 5άρα φορτίζει πιο γρήγορα. Έχει σταθεροποιητή μέσα στο κινητό, δεν υπάρχει περίπτωση να στο χαλάει ή οτιδήποτε... :p :) Αν βιάζεσαι στην 5άρα, αν όχι στη μικρότερη θύρα... Το καλοκαίρι το είχα ψωφίσει το powerbank όταν έκανα τουρ στη Δυτική Ελλάδα. Είχε και η Wind παντού LTE, έφυγαν 5GB σε μια εβδομάδα :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 3 μέρες του κινητού εχω ενθουσιάστει..Ταχύτατο,δεν υπαρχει ιχνος λαγκ,Απιστευτη μπαταρία,φοβερο σήμα,Φοβερη διαχείριση ραμ,Εκπληκτικό δακτυλικό αποτύπωμα..Οθονη λαμπερή πανέμορφη και το κινητό γενικα σαν συσκευή πανέμορφο.Ειχε γράψει ενας φιλος οτι στον ήλιο δεν φαινόταν καλα η οθόνη,Λογικα πρεπει να είχε καποιο προβλημα η συγκεκριμένη συσκευη..Εχει φοβερή ευκρίνεια στον ήλιο και μαλιστα με το note 4 που τα ειχα μαζί και τα έβαλα διπλα στο g8 η οθονη φαίνεται καλύτερα στο ήλιο.Εχω πάρει το τελευταίο διάστημα lg g4,galaxy s6,note 4, mate 7 πραγματικα δεν βλεπω καπου να υστερεί σε σχέση με αυτα ασε που σε μερικα ειναι και καλύτερο..Ισως η καμερα να ηταν λιγο καλύτερη στα παραπάνω.Δυο αρνητικά που εχω βρει το ενα ειναι οτι αργει λιγο να φορτίσει..Μου έκανε 3 ωρες και κατι απο 0-100% βεβαια με την μπαταριαρα που έχει δεν ειναι τοσο πρόβλημα..Και το δεύτερο ειναι οτι δεν μπορείς να κρυβεις την γραμμή πλοήγησης ή έστω να γινοταν διάφανη.Παντως στα 300 ευρω που ειναι η τιμή του τωρα θεωρώ οτι είναι απο τα καλύτερα κινητα που μπορείς να πάρεις!!
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι είναι κινητάρα. Θα το έπαιρνα αλλά βγήκε Lollipop για το G7 και έχει γίνει "θεότητα". :lol: Πιστεύω ότι το G8 είναι μια άψογη επιλογή. Δε του λείπει τίποτα. Να φανταστείτε ότι τυχαίως δοκίμασα Huawei όταν είχα έρθει διακοπές στην Ελλάδα και μου έσπασε το Z3C. Και αναγκάστηκα να πάρω νέο τηλέφωνο... Από τότε έρωτας! :love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δε βλέπετε lag σε σχέση με το z3 compact, το s6 και το G4; Ακόμα και το G3 που είχα ήταν ταχύτερο. Επίσης μου κομπιάζει πολύ σε σχέση με το z3 compact που επίσης είχα. Μην πω για το moto x 2014 που ακόμα πετάει...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δε βλέπετε lag σε σχέση με το z3 compact, το s6 και το G4; Ακόμα και το G3 που είχα ήταν ταχύτερο. Επίσης μου κομπιάζει πολύ σε σχέση με το z3 compact που επίσης είχα. Μην πω για το moto x 2014 που ακόμα πετάει...

 

Φιλε μου τι να σου πω εγω ειχα s6 και g4 και πάει το ίδιο γρήγορα και κανενα λαγκ..Δεν ξερω να ειναι θεμα συσκευων;Και το εχω φορτώσει το κινητό με παρα πολλες εφαρμογές.Επίσης εχει φοβερό multitasking..Μονο το g4 ειχε τοσο καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δε βλέπετε lag σε σχέση με το z3 compact, το s6 και το G4; Ακόμα και το G3 που είχα ήταν ταχύτερο. Επίσης μου κομπιάζει πολύ σε σχέση με το z3 compact που επίσης είχα. Μην πω για το moto x 2014 που ακόμα πετάει...

 

Μήπως να δοκιμάσεις καμία επαναφορά εργοστασιακών; Δοκίμασε και κανένα ελαφρύ launcher e.g. Nova launcher.

Επιπλέον, προσέξτε η κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείτε να είναι η γρηγορότερη. Μεγάλη πηγή lags.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε λιγο λαγκ οσο το ειχα...επισης η οθονη ηταν σκοτεινη ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ οχι μεσα στο σπιτι !!!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public και το θεωρώ πρώτο υποψήφιο για αγορά. Αλλά διαβάζω το παρακάτω στο gsmarena:

 

"There is no reason to sugar-coat it, the G8 is plagued by some serious performance issues. On these grounds alone, we would advise against picking up the G8, unless you intend to use is as a feature phone."

 

Είναι δυνατόν να είναι τόσο χάλια;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Public και το θεωρώ πρώτο υποψήφιο για αγορά. Αλλά διαβάζω το παρακάτω στο gsmarena:

 

"There is no reason to sugar-coat it, the G8 is plagued by some serious performance issues. On these grounds alone, we would advise against picking up the G8, unless you intend to use is as a feature phone."

 

Είναι δυνατόν να είναι τόσο χάλια;

 

Έριξα μια ματιά στο review του gsmarena και απ'οτι κατάλαβα το σημείο που θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα είναι ότι ο επεξεργαστής δεν αξιοποιείται πλήρως και βαριές εφαρμογές και παιχνίδια δε λειτουργούν υποδειγματικά, προφανώς εννοεί ότι κολλάνε ή στην περίπτωση των παιχνιδιών υπάρχουν frame drops κλπ

 

Προσωπικά δε μου έχει κολλήσει ποτέ, δεν έχει κάνει μόνο του καμία επανεκκίνηση, το έχω ξαναγράψει αλλά δεν ζεσταίνεται με τίποτα (μου έχει μείνει τραυματική εμπειρία από το 920 χα χα) παρα ελάχιστα μόνο όταν το φορτίζω και κάνω κάτι άλλο ταυτόχρονα, βαριές εφαρμογές δεν ξέρω ποιες μπορεί να είναι πάντως με whatsapp, viber, facebook, kodi, Netflix, Here maps κλπ δεν έχω κανένα πρόβλημα, τις εφαρμογές συστήματος, επαφές, τηλέφωνα, μηνύματα, μουσική, αρχεία, επίσης κανένα πρόβλημα, μόνο με την εφαρμογή video δεν είμαι ευχαριστημένος, αλλά να ναι καλά το play store, ο stock browser έχει κάποια μικρά lag, αλλά ο chrome που χρησιμοποιώ άψογος.

 

Για παιχνίδια δε μπορώ να μιλήσω γιατί δεν πολύ ασχολούμαι παρα με crossy road και subway surfers, όμως με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή έτσι κι αλλιώς δε νομίζω ότι κάποιος μπορεί να περιμένει θαύματα.

 

Από εκεί και πέρα προφανώς υπάρχουν πιο γρήγορα κινητά, ίσως με καλύτερο multitasking, καλύτερες κάμερες κλπ, ίσως και εγώ να μην έχω και τις τρελές απαιτήσεις καθώς δεν είμαι power user, στην τελική είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια. Παιχνίδια δεν παίζω και ούτε είμαι κανένας φοβερά απαιτητικός χρήστης.

 

Αλλά το να το αποκαλείς καλό μόνο για feature phone είναι αρκετά βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια. Παιχνίδια δεν παίζω και ούτε είμαι κανένας φοβερά απαιτητικός χρήστης.

 

Αλλά το να το αποκαλείς καλό μόνο για feature phone είναι αρκετά βαρύ.

 

Βασικά το να αποκαλείς ένα τέτοιο τηλέφωνο feature phone, δεν είναι βαρύ, είναι άτοπο. Με τέτοια έκφραση ούτε τη σειρά Asha της Nokia δεν είχαν χαρακτηρίσει :lol:

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια. Παιχνίδια δεν παίζω και ούτε είμαι κανένας φοβερά απαιτητικός χρήστης.

 

Αλλά το να το αποκαλείς καλό μόνο για feature phone είναι αρκετά βαρύ.

 

Φιλε μου πολλα διαβάζεις λιγα πίστευε..Έχουνε περάσει οι πιο πολλές ναβαρχιδες απο τα χερια μου και πραγματικα το g8 υστερεί ελάχιστα και σε μερικα καθόλου..Μονο η καμερα δεν ειναι σαν της κορυφαιες αλλα και παλι ειναι παρα πολυ καλή..Εχω facebook messenger skype Instagram Twitter mailru με 6 λογαριασμους email,4g και gps παντα ανοιχτα και άλλες πολλες εφαρμογές και ολα κυλάνε άψογα..Και επιτέλους μπαταριαρα που μονο στο mate 7 ειχα δει παρομοια.Για κατω απο 300 ευρω που εχει τωρα εγω το θεωρώ το καλύτερο αυτη τη στιγμη..Προσωπικη αποψη εννοείται παντα!!

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία πάντως κανείς δεν έχει πει τίποτα άσχημο!

 

Η μπαταρια του στα χερια μου εβγαζε 3 ωρες οθονη,ηταν πολυ δυνατη !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του στα χερια μου εβγαζε 3 ωρες οθονη,ηταν πολυ δυνατη !!

 

Φιλε μου 3 ωρες μονο;;Κατω απο 6 ωρες με ολα ανοιχτά δεν μου εχει πέσει ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...