Jump to content

Huawei G8


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορησει το κινητο και αν θα υποστηριζει τη συχνοτητα των 800MHz στο 4g;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.notebooksbilliger.de/huawei+g8+space+grey?nbb=a22b96

Στην Γερμανία αρχίζει να πουλιεται απο αύριο.

Quad-Band 850/900/1900/2100

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mobile Network Support and Band

 

Huawei Ascend G8 have Dual, (Nano Sim) Card Slots,Huawei Ascend G8 support all GSM Based network providers. Huawei Ascend G8 mobile device support 2G Band Frequency at GSM 850,GSM 900,GSM 1800,GSM 1900 and Hight Speed 3G Network Band at HSDPA 850,HSDPA 900,HSDPA 1900,HSDPA 2100,Huawei Ascend G8 also support LTE based 4G Networks Support at Frequency level LTE 2100,LTE 800,LTE 1800,LTE 1700,LTE 900,LTE 1900,LTE 2300,comes with network handling support with Network settings and work offline with flight Mode.

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.ebay.de/itm/HUAWEI-G8-Rio-32-GB-5-5-Zoll-Gold-3G-Unterstuetzung-/231714750856?_trksid=p2141725.m3641.

 

 

Πουλιέστε στην Γερμανια στα 399 και υποστηρίζει όλα τα δίκτυα 4G: 800/900/1.800/2.100/2.600 MHz

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω εδω και.μια εβδομάδα το κινητό αγορασμένο απο το skroutz . Ποιότητα κατασκευής άψογη. Η οθόνη του ειναι τέλεια και γενικα το κινητό φυσάει. Η μπαταρία του με τρελό κάψιμο κρατάει μια μέρα. Εχει 2 κεραίες πάνω κάτω και εχω σήμα σε σημεία που δεν ειχα με κανενα αλλο κινητό. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Honor 7 μιας και ειχα 2 χρονια το honor 3c και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος , αλλα νομίζω οτι αξίζει μεωτο παραπάνω να κανει κάποιος την υπέρβαση και να παει στο G8.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστηκε στο εργαστήριο της Ericsson και έχει την καλύτερη λήψη από κάθε κινητό σήμερα. Κορυφη. Φοβερή αγορά αν και είναι λίγο ακριβό ακόμη. Έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής και πολύ ωραία οθόνη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανενας που μπορώ να αγοράσω απο ελλαδα κανενα screen protector - tempered glass για το g8?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ιδια θήκη παρήγγειλα απο το ίδιο μαγαζί. Ναι και εγώ έχω πάθει πλακα με το σήμα απο το κινητό, μιλάμε πιάνει παντού . Η μπαταρία πόσο σου κρατάει?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο το πρωί και ειμαι στο 5% , αλλα με σχεδόν 6 ώρες ενεργή οθόνη. Γενικα γύρω στις 15 με 16 ωρες κρατάει. Εχεις 2 καρτες μεσα? Γενικά εχεις ρυθμίσει κατι για να κρατάει παραπάνω η μπαταρία ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ή κινητήρα έχει έως 10 φορες δυνατότερη λήψη από iPhone 6s plus και έως 20 φορές από galaxy s6. Το ειδα μόνο στο εργαστήριο αλλά πάει για αγορά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μερικες ρυθμίσεις σε ποια προγραματα να τρεζουν οταν κλείνω ην οθόνη κτλ και ειδα μέχρι στιγμής μεγαλη διαφορα στην μπαταρία. Ειδοποίησης απο.Facebook, viber messenger ktl λαμβανεις ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Εκανα.download to default magazine screen

Looker απο το p8 για να μπορώ να δέχομαι ειδοποιήσεις. Εσύ πως το εκανες ?

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Eχει NFC και ραδιο;

6 ωρες οθονης σε 2 καρτο με lollipop , FHD οθονη, 8 πυρινο και 3GB ram μου φαινονται απιστευτα.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει και τα δύο. Σημερα εχω 4 ωρες ενεργη οθονη και η μπαταρία εχει ακομα 40% σε 16 ωρες λειτουργία
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την θήκη σιλικόνης απο την Terapin, και ταιριάζει γάντι στο κινητό.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για αγορα,το ηχειο ειναι δυνατο κ καθαρο? Το ακουστικο οταν μιλας viber κ κανονηκη κληση? Στο χερι πως ειναι γλιστραει στο κρατημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο ειναι καθαρό αλλα πολύ δυνατό δεν θα το έλεγα. Με τα ακουστικά η κλήση ειναι πολυ καλη , για viber μια φορά χρησιμοποίησα και μου φάνηκε κανονική. Το κινητό ειναι όλο μεταλλικό και ναι μπορεί να σου γλιστρήσει , αλλα εγω εβαλα μια λεπτή θήκη σιλικόνης που ταιριάζει γάντι στο κινητό και δεν θα εχεισ κανενα θεμα.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθές ένα σαμπανιζέ από το katanou.gr. A-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!! Eκπληκτική ποιότητα κατασκευής, απαλότατη λειτουργία με 5.1, δύο GB RAM ελεύθερη ανά πάσα στιγμή, εξαιρετική κάμερα με μηχανική σταθεροποίηση, οθονάρα και τον καλύτερο ανιχνευτή δακτυλικών αποτυπωμάτων. Ο καινούργιος SoC Snapdragon 616 λειτουργεί χωρίς υπερθέρμανση και δίνει στο Antutu πάνω από 36000 που σε συνδυασμό με την περίσσια RAM ρολάρει σαν S6. Nαι, ίσως μερικοί να πούν ότι είναι ακριβό αλλά χαλάλι του μόνο για την ποιότηττα και την αίσθηση που δίνει στο χέρι. Και εκείνη η κυρτή οθόνη είναι άντε γειά!

 

Ton 615 μάλλον λες, όχι τον 617 (που έχει το Α9 το One), right?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

snapdragon 615 φοράει http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/g8/specifications.htm,στο antutu ο 615 σκοράρει 40000
Link to comment
Share on other sites

Ναι..καλά! Εγώ δεν ήξερα να κοιτάξω το site της Huawei!:blink:

 

ε ναι δεν ξέρουν τι έχουν βάλει εκεί στην huawei,από σένα περιμένουν να τους ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα περισσότερα reviews στο εξωτερικό αναφέρουν οτι φοράει τον 616 snapdragon.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Νεος κατοχος της συσκευης και εγω απο σημερα και δηλωνω καταενθουσιαεμενος. Ολα πανε ρολοι! Το μονο που θελω να ρωτησω στους υπολοιπους κατοχους ειναι αν αντιμετωπιζουν θεματα συνδεσιμοτητας με το wifi.. Δλδ δε μου ερχονται τα μηνυματα στο viber οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο παρα μονο οταν ανοιξω το viber μου ερχονται και βλεπω μηνυματα που μου εστειλαν 5-10 λεπτα πριν.. Δε ξερω τι φταιει αν ειναι η εφαρμογη η το τηλεφωνο..

 

*Οκ το βρηκα..Ηταν μια ρυθμιση στο μενου της μπαταριας. για προστατευμενες εφαρμογες.

Edited by rs280ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...