Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στον τομεα του ηχου μπορει να μου πει καποιος αν ειναι καλυτερο απο το mx4 pro? Δεν ειμαι κατοχος του mx4pro απλα λογο χαμηλοτερης τιμης το προτιμω αν οντως ειναι καλυτερο στον ηχο.Θα το χρησιμοποιησω με iems κυριως (sennheiser ie8). Επισης ο ενισχυτης που εχει μπορει και να αντεξει και κανονικα ακουστικα πχ hd600 η χρειαζεται μεσω line out καποιον otg ενισχυτη τυπου fiio e12?( μεχρι τωρα το μονο κινητο απο τα οσα εχω δοκιμασει με πολυ καλο ηχο ειναι το iphone 4 . αν μπορει καποιος ο οποιος τα εχει συγκρινει να εκφερει γνωμη. )

 

Ο ενισχυτής του είναι ακριβώς ίδιος με το MX4 PRO και από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο κομμάτι αυτό για mobile συσκευές. Παρά αυτά ακουστικά όπως τα hd600 ναι μεν θα ακουστούν καλά όμως δεν θα ακουστούν όπως πρέπει και όπως μπορούν. Εγώ έχω ως βασικά ακουστικά σπιτιού τα Fidelio x2 και τα έχω με τον fiio e18 και η διαφορά ποιότητας είναι χάος σε σχέση με το τι παράγει το τηλέφωνο.

 

Πάρα αυτά για τον τύπο και μέγεθος του mobile ενισχυτή ακούγονται τόσο καλά που κάποιος άνετα μπορεί να πει ότι δεν χρειάζεται και παραπάνω. Επειδή όμως μίλησες για hd600 τότε ναι είναι καλύτερα ένας εξωτερικός amp/dac μόνο και μόνο για να ξεκλειδώνεις τις πραγματικές ικανότητες του ακουστικού.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει η έκδοση που θα πάρεις,αν δεν έχεις βάζεις εύκολα. Play store είναι πανεύκολο να περάσεις(εμένα το είχε ήδη). Ο default launcher παίζει καλά αλλά επειδή δεν μαρεσει οπτικά έχω περάσει το nova launcher.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απάντηση.Και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις η όποιος γνωρίζει,δουλεύει στις συχνότητες 3g-4g της cosmote?

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απάντηση.Και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις η όποιος γνωρίζει,δουλεύει στις συχνότητες 3g-4g της cosmote?

Μόνο την 800 αρα δεν υποστηρίζει.. Για πολλούς η συχνοτητα του μέλλοντος αν και τώρα η wind κυρίως τη χρησιμοποιει

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Υπαρχει κανα tempered class διαθέσιμο απο καποιον για Αθηνα; Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αρχίζει και με εκνευρίζει το θέμα να τα notifications.

Σε όλα τα αλλά τηλέφωνα που είχα, τα email τα λάμβανα επιτόπου, σε αυτό δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει, κάθε πότε ελέγχει. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή gmail.

Link to comment
Share on other sites

Και'γω ειχα θεμα με τις ειδοποιησεις σε WhatsApp κατα βάση και με τα mail μου (gmail & hotmail)..Δεν καταφερα να το λυσω με οτι και να έκανα.Βεβαια δεν ξέρω αν έφταιγε οτι ημουν σε Flyme 5.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα λύνεται μέσω security center. Πρέπει να δώσετε παντού access και στο security permission και μετά στο power power management να δώσετε και σε google play services και google framework..

Έπειτα ανοιχτε οποία εφαρμογή θέλετε στα recents και κρατήστε το δάχτυλο σας πατημένο στην εφαρμογή ώστε να κλειδώσει.. Θα βγει ένα μικρό λουκέτο..

Έπειτα πρέπει να είστε καμπάνα σε όλες τις ειδοποιήσεις

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ με την τελευταία stable είμαι 5.1.20A

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το κλείδωμα , το λουκετακι, δεν έχει αντίκτυπο στην μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ με την τελευταία stable είμαι 5.1.20A

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το κλείδωμα , το λουκετακι, δεν έχει αντίκτυπο στην μπαταρία?

Γιατί εσύ κλείνεις συνέχεια τα recent?

Προσωπικά δεν έχω δει κάποιο αντίκτυπο.. Εχώ κλειδωμένο viber και Gmail και bluemail όπως επίσης και flashscore για τις ειδοποιήσεις που θέλω ..το messenger δουλεύει οπότε το ξεκλείδωσα ..

Όλο το βράδυ που δεν το πειράζω χάνω 2-3%

Και καθημερινά είμαι sot 4-5 ωρες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα κλείνω κάθε βράδυ μόνο. Τέλος πάντων, ας το κάνω και για το gmail , το είχα κάνει για hangouts, viber, δε μου πέρασε από το μυαλό ότι ήθελε και το gmail.

 

Εγώ πάνω από 3 ώρες οθόνη δεν έχω δει... Και το περισσότερο σε fb.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνω από 3 ώρες οθόνη δεν έχω δει... Και το περισσότερο σε fb.

Ναι όταν μιλάω για οθόνη εγώ έχω το mx5... Δεν ξέρω στο δικό σας τις δυνατότητες τις μπαταρίες αλλά 3 με το ζόρι κάτι δεν πάει καλά πιθανότατα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του meizu pro 5..κ λεω να το παρω απο honorbuy που το εχει στην ευρωπη για να ερθει γρηγορα..ειναι αξιοπιστο το site?πρεπει να προσεξω κατι κατα την παραγγελια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του meizu pro 5..κ λεω να το παρω απο honorbuy που το εχει στην ευρωπη για να ερθει γρηγορα..ειναι αξιοπιστο το site?πρεπει να προσεξω κατι κατα την παραγγελια?

 

Κι εγώ από εκεί το αγόρασα, μπορείς να το δεις σε προηγούμενη σελίδα. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις μαζί tpu θήκη και tempered glass, είναι λίγα τα χρήματα χωρίς να είναι τίποτα σπουδαία, αλλά θα έχεις μια αρχική προστασία. Πρόσεξε πόσα αντικείμενα θα αγοράσεις διότι μετά τα 3 ή 4 νομίζω ανεβαίνουν τα μεταφορικά, μπορείς να κάνεις δοκιμές με το καλάθι για να το διαπιστώσεις.

 

Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από εκεί το αγόρασα, μπορείς να το δεις σε προηγούμενη σελίδα. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις μαζί tpu θήκη και tempered glass, είναι λίγα τα χρήματα χωρίς να είναι τίποτα σπουδαία, αλλά θα έχεις μια αρχική προστασία. Πρόσεξε πόσα αντικείμενα θα αγοράσεις διότι μετά τα 3 ή 4 νομίζω ανεβαίνουν τα μεταφορικά, μπορείς να κάνεις δοκιμές με το καλάθι για να το διαπιστώσεις.

 

Καλή αγορά!

 

ευχαριστω πολυ..να σαι ρωτησω κατι αλλο..ερχεται με dhl αν δεν ειμαι σπιτι οταν ερθει πως μπορω μετα να παραλαβω εγω απο καπου?σε καποιο καταστημα?επισης ποσο χρονο εκανε να σ ερθει?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..να σαι ρωτησω κατι αλλο..ερχεται με dhl αν δεν ειμαι σπιτι οταν ερθει πως μπορω μετα να παραλαβω εγω απο καπου?σε καποιο καταστημα?επισης ποσο χρονο εκανε να σ ερθει?

 

Σε 3 μέρες το παρέλαβα. Ναι με dhl έρχεται κι αν δε σε βρεί θα σου αφήσει χαρτί να καλέσεις για να γίνει εκ νέου νέο ραντεβού. Να το παραλάβεις μόνος σου δε μπορείς, μόνο με delivery.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μέρες το παρέλαβα. Ναι με dhl έρχεται κι αν δε σε βρεί θα σου αφήσει χαρτί να καλέσεις για να γίνει εκ νέου νέο ραντεβού. Να το παραλάβεις μόνος σου δε μπορείς, μόνο με delivery.

α οκ ευχαριστω πολυ να σαι καλα για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι ίδια με του mx5?Γιατί το mx5 Δεν μου άρεσε σε φωτεινότητα.

Αφου στο είπα παραπάνω.. Ερχομενος απο note θα σου φανει μικρη η φωτεινότητα.. Ας απαντήσει κάποιος που να εχει το mx5, αλλά πάνω κατω η ιδια οθονη με του pro 5 είναι.

Δες και το huawei mate s στα public που εχει amoled, καπου εκει ειναι και η φωτεινότητα του pro 5.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να ψάχνω δε βρίσκω μια ξεκάθαρη απάντηση, για να βάλουμε την Global, απλά βάζουμε το zip και κάνουμε update με clean install κλπ? Ή πρέπει να κάνουμε όλη εκείνη την διαδικασία https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2 ?

Ο φίλος Da_rudakos υποστηρίζει ότι το έκανε απλά, αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι είναι ο σωστός τρόπος. Επίσης, ΟΤΑ θα παίρνουμε αν μπει η Global?

 

Εδώ αυτός https://meizufans.eu/forum/topic/4065/i-want-up-date-pro-5-flyme-os-5-1-2-0a-to-flyme-os-5-1-2-0g/2 λέει ότι του έβγαζε “Firmware corrupted” και δε τον άφηνε να κάνει εγκατάσταση.

Edited by ankouts
update
Link to comment
Share on other sites

Το mx5 έχει αρκετά καλή φωτεινότητα εγώ προσωπικά ποτέ δεν μπορώ να τη βάλω τέρμα με ενοχλεί... Επίσης κάτω από τον ήλιο έχει σούπερ θέαση.

Δεν έχει τα "ψεύτικα " χρώματα της amoled των Samsung αλλά προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ και έχει φανταστικό μαύρο.

Επίσης με flyme 5 παίζει σούπερ και η αυτόματη φωτεινότητα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα κλείνω κάθε βράδυ μόνο. Τέλος πάντων, ας το κάνω και για το gmail , το είχα κάνει για hangouts, viber, δε μου πέρασε από το μυαλό ότι ήθελε και το gmail.

 

Εγώ πάνω από 3 ώρες οθόνη δεν έχω δει... Και το περισσότερο σε fb.

 

Παραπάνω ώρες οθόνης δεν έχεις δει, ίσως επειδή η Meizu έχει κάνει πατάτα στα battery stats και μπορείς να δεις μέχρι και για 12 ώρες τη χρήση μπαταρίας.

Δεν υπάρχει φορά όμως που να έχει κρατήσει κάτω από 4μιση ώρες σε εμένα, ό,τι και να κάνω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 77% μπαταρία και screen on time 1 ώρα και 28 λεπτά. Επομένως οι 3 ώρες είτε αφορούν χρήση σε διάστημα μικρότερο της συνολικής χρήσης, είτε υπαρχει πρόβλημα με τη συσκευή σου.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω ώρες οθόνης δεν έχεις δει, ίσως επειδή η Meizu έχει κάνει πατάτα στα battery stats και μπορείς να δεις μέχρι και για 12 ώρες τη χρήση μπαταρίας.

Δεν υπάρχει φορά όμως που να έχει κρατήσει κάτω από 4μιση ώρες, ό,τι και να κάνω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 77% μπαταρία και screen on time 1 ώρα και 28 λεπτά. Επομένως οι 3 ώρες είτε αφορούν χρήση σε διάστημα μικρότερο της συνολικής χρήσης, είτε υπαρχει πρόβλημα με τη συσκευή σου.

 

Φίλε έχεις δίκιο, το είχα σε ρύθμιση last 6 hours. Θα επανέλθω με νέα στατιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να ψάχνω δε βρίσκω μια ξεκάθαρη απάντηση, για να βάλουμε την Global, απλά βάζουμε το zip και κάνουμε update με clean install κλπ? Ή πρέπει να κάνουμε όλη εκείνη την διαδικασία https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2 ?

Ο φίλος Da_rudakos υποστηρίζει ότι το έκανε απλά, αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι είναι ο σωστός τρόπος. Επίσης, ΟΤΑ θα παίρνουμε αν μπει η Global?

 

Εδώ αυτός https://meizufans.eu/forum/topic/4065/i-want-up-date-pro-5-flyme-os-5-1-2-0a-to-flyme-os-5-1-2-0g/2 λέει ότι του έβγαζε “Firmware corrupted” και δε τον άφηνε να κάνει εγκατάσταση.

 

Για να περάσεις την Global, πρέπει να ακολουθήσεις https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/2

 

Για εμάς αναγκαστικά μέθοδο 2 που είναι η πιο εύκολη, και όπως λέει δεν παίζει το OTA.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε πάντως εντύπωση που ο φίλος παραπάνω έκανε την εγκατάσταση απλά.

 

Κάτι άλλο, το fb καταναλώνει 28% και ο messenger 15% μπαταρία, ενώ οθόνη 2,8%... Πως σας φαίνονται αυτά τα στατιστικά? Αυτές οι 2 εφαρμογές έτσι δουλεύουν και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...