Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, προέρχομαι από το Meizu ΜΧ5, και μπορώ να πω ότι αναβάθμιση αξίζει τα λεφτά.

Το έχω από το απόγευμα και μπορώ να πω ότι είμαι κατάενθουσιασμένος.

Η οθόνη του είναι πολύ καθαρή και καλύτερη από το ΜΧ5.

Η μπαταρία δεν πρόλαβα να την τσεκάρω λεπτομερώς αλλά είναι το ίδιο καλή.

Η κατασκευή την ίδια ακριβώς απλά σε μεγαλύτερο μέγεθος.

Ο ήχος του είναι εκπληκτικός ακόμα και στις ταινίες θα καταλάβετε διαφορά.

Το κουμπί του είναι πολύ καλύτερο και πιο γρήγορο άνοιγμα με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Η επίδοση του κινητού είναι εξωπραγματικά πολύ γρήγορη, στο benchmarks έβγαλα σκορ 73000.

Εκείνο που θα έλεγα ότι δεν με εντυπωσιάζει είναι η κάμερα, αλλά θεωρείται μια πολύ καλή κάμερα.

Το λειτουργικό είναι η έκδοση 5 beta και έχει ελληνικά κανονικά.

Όποιος ενδιαφέρεται θα παραλάβω αυτές μέρες ένα άσπρο ασήμι με 3GB RAM, και θα το πουλήσω όπως έρθει σφραγιστό.

Αυτά προς το παρόν και αργότερα θα έχουμε και άλλα να πούμε...

Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ας ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πες περισσότερα για την κάμερα, ειδικά για τις low light, μου κάνει εντυπωση αυτό που έγραψες καθώς βάση των reviews είναι από τα λίγα κινητά που μπορούν να κοντραρουν το g4.
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την καμερα δεν εκατσα να το ψαξω πιο πολυ,το low light τι ειναι?

 

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού εννοεί .

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το υπέθεσα αυτό αλλά λέω μήπως ήταν κάποια λειτουργία στα modes γιατί δεν ασχολούμαι με κάμερα πολύ, σε χαμηλό φωτισμό βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και το διπλό Led flash φωτίζει πολύ καλά όλη την λήψη και δεν έχει σκοτεινά σημεία η φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Το υπέθεσα αυτό αλλά λέω μήπως ήταν κάποια λειτουργία στα modes γιατί δεν ασχολούμαι με κάμερα πολύ, σε χαμηλό φωτισμό βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και το διπλό Led flash φωτίζει πολύ καλά όλη την λήψη και δεν έχει σκοτεινά σημεία η φωτογραφία.

 

Στο ακόλουθο τόπικ, ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=617 ) "παίζουμε" πολύ με τις ικανότητες των κινητών στη φωτογραφία. Αν μπορούσες να ανέβαζες κάποια, ότι θες, μια πολυκατοικία, δέντρα, κατοικίδιο.... Δεν έχουμε δει ακόμα κάποιο δείγμα από το ΜΧ5 pro.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

 

Στο αυτόματο τράβηξες?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πόσο ευρυγώνιος είναι ο φακός; στη φώτο, ειδικά στο αυτοκίνητο που είναι μπροστά φαίνεται έντονο το φαινόμενο των υπερευρυγώνιων (στα όρια των fisheye) σα να είναι φακός κάπου στα 10mm!
Link to comment
Share on other sites

πόσο ευρυγώνιος είναι ο φακός; στη φώτο, ειδικά στο αυτοκίνητο που είναι μπροστά φαίνεται έντονο το φαινόμενο των υπερευρυγώνιων (στα όρια των fisheye) σα να είναι φακός κάπου στα 10mm!

 

δεν ασχολουμαι καθλου και αυτα που μου λετε μου φαινονται κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορούμε να το παρουμε θέλω το 64gb αλλά δεν το βρίσκω κάπου.υπάρχει επίσημο σάιτ?

 

https://www.meizumart.it/it/

 

https://www.meizumobiles.fr/shop/

 

http://www.meizu.com/en/wheretobuy.html

 

Επίσημα ευρωπαϊκά καταστήματα, με ευρωπαϊκό firmware και εγγύηση :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το έχει συγκρίνει κανείς με το g4; οθόνη γενικες επιδόσεις - lag και καμερακαμερα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όχι λέω ότι είδα αγγελία. Τόσο χάλια είναι?

 

Δημητρη παρελαβες? Εγω εχω καμια εβδομαδα ακομα, αν το τσιμπησεις εντος των ημερων κανε μια παρουσιαση, συγκρινοντας με τα μεγαθήρια της αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη παρελαβες? Εγω εχω καμια εβδομαδα ακομα, αν το τσιμπησεις εντος των ημερων κανε μια παρουσιαση, συγκρινοντας με τα μεγαθήρια της αγορας...

 

Γειά σου Βαγγέλη. Λογικά μέσα στην εβδομάδα παραλαμβανω. Θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω μια εβδομαδα.

ολα πολυ καλα και ποιοτικα,το μονο που με χαλαει ειναι οι ειδοποιησεις που δεν ερχονται ολες και σε ολες τις εφαρμογες,και δεν ξερω αν ειναι θεμα luncher.

καμερα ειναι καλη αλλα οχι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω μια εβδομαδα.

ολα πολυ καλα και ποιοτικα,το μονο που με χαλαει ειναι οι ειδοποιησεις που δεν ερχονται ολες και σε ολες τις εφαρμογες,και δεν ξερω αν ειναι θεμα luncher.

καμερα ειναι καλη αλλα οχι τελεια.

 

Δες και στο θεμα του ΜΧ5, πρεπει να δωσεις "δικαιώματα" στις εφαρμογες να συγχρονιζουν στο παρασκηνιο...

Link to comment
Share on other sites

Δες και στο θεμα του ΜΧ5, πρεπει να δωσεις "δικαιώματα" στις εφαρμογες να συγχρονιζουν στο παρασκηνιο...

 

τι ενοεις?τι συγκεκριμενο θεμα το κανει στις εξης εφαρμογες:viber οχι παντα,typemail,escore.

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...