Jump to content

Xiaomi Redmi Note 2 ή Asus Zenfone 2;


Sapsakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω κινητό απο Κίνα και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά. Παρακάτω έχω τα λινκ των δυο κινητών απο το minideal.

 

Asus zenfone 2gb ram

 

Xiaomi Redmi note 2

 

Οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες οπότε θα ήθελα μερικές γνώμες για τις επιδόσεις των δυο κινητών. Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση για κινητό μέχρι 200 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το Redmi Note 2 λίγο παραπάνω από βδομάδα, πρέπει να σου πω ότι είναι εξαιρετική συσκευή. Κανένα κόλλημα, συνεχείς αναβαθμίσεις και ακόμη και μερικά θέματα που έχει με την αυτονομία, σιγά σιγά στρώνουν με τα updates (ήδη είδα σημαντική βελτίωση στην τελευταία αναβάθμιση). Στο προτείνω με κλειστά μάτια.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπήκε στο στόχαστρο μου και αυτο Xiaomi i4 μεταξύ των τριών, asus zenfone 4gb , redmi note 2 πιο θα διαλέγατε; (ξέρω οτι το ι4 δεν παίρνει επέκταση μνήνης και δεν έχω θεμα, όπως επίσης οτι δεν έχει 4g το συγκεκριμένο)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

 

τι διαφορά έχει το xiaomi redmi note 2 το standard από το advanced ? που βλέπω στο gearbest?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το Prime έχει 32 GB εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο αντί των 16 GB του απλού και η CPU είναι χρονισμένη 0,2 GHz (2,2 GHz) πιο πάνω σε σχέση με του απλού (2,0 GHz).
Link to comment
Share on other sites

Το Prime έχει 32 GB εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο αντί των 16 GB του απλού και η CPU είναι χρονισμένη 0,2 GHz (2,2 GHz) πιο πάνω σε σχέση με του απλού (2,0 GHz).

 

Σε ευχαριστώ. το root άρισμα που πολλοί αναφέρονται και κάνουν, τι είναι; η συγκεκριμένη συσκευή το χρειάζεται;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις καλύτερα τι είναι ROOΤ, διάβασε εδώ! :)

Χρειάζεται για να περαστεί η Multi ROM ή η Ελληνική ROM. Αν δεν rootαριστει η συσκευή, έρχεται με την Κινέζικη ROM που έχει μόνο Κινέζικα και Αγγλικά μέσα σαν γλώσσες, Κινέζικες εφαρμογές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω κινητό απο Κίνα και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά. Παρακάτω έχω τα λινκ των δυο κινητών απο το minideal.

 

Asus zenfone 2gb ram

 

Xiaomi Redmi note 2

 

Οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες οπότε θα ήθελα μερικές γνώμες για τις επιδόσεις των δυο κινητών. Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση για κινητό μέχρι 200 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

εγω θα σου προτεινα αυτο http://goo.gl/wGmQhd ή http://goo.gl/CvvW0q

 

με τα asus ειχα κακη εμπειρια ... μετα απο λιγο καιρο κολουσε αφανταστα

Edited by aicompare
Link to comment
Share on other sites

;)Δεν υφίσταται θέμα κολλήματος σε αυτό το zenfone.

Είναι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της, απλά νομίζω ότι είναι "λίγο" παχύ και "λίγο" βαρύ.....

Οι δύο συσκευές που πρότεινες είναι καλές περιπτώσεις...;)

Link to comment
Share on other sites

;)Δεν υφίσταται θέμα κολλήματος σε αυτό το zenfone.

Είναι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της, απλά νομίζω ότι είναι "λίγο" παχύ και "λίγο" βαρύ.....

Οι δύο συσκευές που πρότεινες είναι καλές περιπτώσεις...;)

 

επιμενω πως τα asus δεν ειναι καλα..πριν λιγα χρονια το καλυτερο ταμπλετ της αγορας και το πιο δυνατο ηταν το asus tf300t τους πρωτους μηνες ηταν πραγματικα απιστευτα γρηγορα και πολυ καλο ποιοτικα οσο περνουσε ο καιρος ομως γινοταν πολυ αργο μετα απο φακτορι ρισετ ξανα απο την αρχη ηταν παλι πολυ γρηγορο οπως στις αρχες αλλα μετα απο λιγο ξανα το ιδιο προβλημα και αυτο γινοταν συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

επιμενω πως τα asus δεν ειναι καλα..πριν λιγα χρονια το καλυτερο ταμπλετ της αγορας και το πιο δυνατο ηταν το asus tf300t τους πρωτους μηνες ηταν πραγματικα απιστευτα γρηγορα και πολυ καλο ποιοτικα οσο περνουσε ο καιρος ομως γινοταν πολυ αργο μετα απο φακτορι ρισετ ξανα απο την αρχη ηταν παλι πολυ γρηγορο οπως στις αρχες αλλα μετα απο λιγο ξανα το ιδιο προβλημα και αυτο γινοταν συνεχεια..

Μια χαρά είναι όλα τα Asus ακόμα και το zenfone 5 που ήταν διπύρηνο.

Το μόνο θέμα αυτου του θηρίου είναι η αυτονομία του.

Όλα τα κινητά και ειδικά τα android θα έχουν λαγκ μετά τον 1ο χρόνο με τις νέες αναβαθμίσεις και παίζει σημαντικό ρόλο και η χρήση που κάνει ο χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...