Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά όμως έπρεπε να συγχρονίζονται

Πρέπει να το ψάξεις αν μπορείς εσυ

Η θα έχει iCloud η gmail

Δεν γίνεται και τα δυο

Πρέπει να το ψάξετε στις ρυθμίσεις της συσκευής

 

Το δοκιμάσαμε και δεν συγχρονίζει. Δεν υπάρχει άλλη λύση; Αλλιώς θα το ξαναδοκιμάσω να ψάξω καλά τις ρυθμίσεις.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάσαμε και δεν συγχρονίζει. Δεν υπάρχει άλλη λύση; Αλλιώς θα το ξαναδοκιμάσω να ψάξω καλά τις ρυθμίσεις.

 

Τι δοκιμάσατε;

Η στο gmail η στο iCloud πρέπει το διακοπτακι να είναι ανοιχτό στις επαφές

Ψαξτο λίγο αυτό

Μην πειράζεις όμως κάτι μην χαθούν οι επαφές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γίνεται και τα δύο; Εμένα συγχρονίζει από 4 λογαριασμούς τις επαφές. Απλά σαν προεπιλογή έχω να αποθηκεύει στο Gmail.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα 6gb ελευθερα, κοιταω χθες και βλεπω 16gb ελευθερα. Χωρις να εχω αλλαξει κατι στην συσκευη.

Πως μπορει να γινει αυτο;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 6gb ελευθερα, κοιταω χθες και βλεπω 16gb ελευθερα. Χωρις να εχω αλλαξει κατι στην συσκευη.

Πως μπορει να γινει αυτο;

 

Μήπως δεν είχες κάνει αναβάθμιση και είχε κατεβάσει το αρχείο και έπιανε χώρο;

Μετά την αναβάθμιση σβήνει αρκετά πράγματα

Επίσης πλέον έχει αλλάξει η apple κι αλλά πράγματα στην τελευταία έκδοση και κάνει αρκετή οικονομία σε χώρο η συσκευή σε σχέση με πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα iphone 6s και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όταν έχω κλειστή την οθόνη και απλά το πιάνω χωρίς να ακουμπάω την οθόνη ανοίγει μόνη της. Είναι κάποια ρύθμιση του κινητού αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα iphone 6s και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όταν έχω κλειστή την οθόνη και απλά το πιάνω χωρίς να ακουμπάω την οθόνη ανοίγει μόνη της. Είναι κάποια ρύθμιση του κινητού αυτή;

 

 

 

Ρυθμίσεις-οθόνη-σήκωμα για αφύπνιση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα iphone 6s και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όταν έχω κλειστή την οθόνη και απλά το πιάνω χωρίς να ακουμπάω την οθόνη ανοίγει μόνη της. Είναι κάποια ρύθμιση του κινητού αυτή;

 

Αν θέλεις δώσε λίγο χρόνο σε αυτό το χαρακτηριστικό και θα δεις ότι θα σε βολέψει

Εγώ ότι κινητό πιάνω τώρα περιμένω να ανοίξει μόνη της η οθόνη

Μου είναι αρκετά βολικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βολεύει στο ότι ξεκλειδώνει με Touch ID και δε χρειάζεται να πατήσεις το home button, απλά το ακουμπάς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..κατάφερα και μπρίκαρα το τηλέφωνο στη προσπάθεια να επιστρέψω απο iOS 11 public beta σε 10.3.2...μπαίνει σε dfu mode, μου βγάζει επιλογή στο iTunes για update ή restore, πατάω το δεύτερο και όσες φορές και αν προσπάθησα, ολοκληρώνει μεν όλη τη διαδικασία του restore αλλα δυστυχώς με ξαναπετάει σε dfu mode αντί να εμφανιστεί το Hello..επέλεξα και update μετά αλλα δεν άλλαξε κάτι...ούτε καν καποιος κωδικος σφάλματος δεν εμφανίζεται κάπου...το πήγα μέχρι την irepair μπας και το σώσουν χωρίς άνοιγμα, αλλιώς θα αρχίσουμε πάλι τα παρακάλια με την infoquest για τη διετή εγγύηση...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..κατάφερα και μπρίκαρα το τηλέφωνο στη προσπάθεια να επιστρέψω απο iOS 11 σε 10.3.2...μπαίνει σε dfu mode, μου βγάζει επιλογή στο iTunes για update ή restore, πατάω το δεύτερο και όσες φορές και αν προσπάθησα, ολοκληρώνει μεν όλη τη διαδικασία του restore αλλα δυστυχώς με ξαναπετάει σε dfu mode αντί να εμφανιστεί το Hello..επέλεξα και update μετά αλλα δεν άλλαξε κάτι...ούτε καν καποιος κωδικος σφάλματος δεν εμφανίζεται κάπου...το πήγα μέχρι την irepair μπας και το σώσουν χωρίς άνοιγμα, αλλιώς θα αρχίσουμε πάλι τα παρακάλια με την infoquest για τη διετή εγγύηση...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Ποια irepair βρε αδερφέ;; Στο καλύτερο χασάπικο το πηγές. Αν είσαι μέσα στη διετία έπρεπε να το πήγαινες κατευθείαν document η infoquest.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ποια irepair βρε αδερφέ;; Στο καλύτερο χασάπικο το πηγές. Αν είσαι μέσα στη διετία έπρεπε να το πήγαινες κατευθείαν document η infoquest.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Δε θα το ανοίξουν για να μη χάσω την εγγύηση, απλά να γλιτώσω την αναμονή του επίσημου service...θα μου πεις θα σε χάλαγε ένα ανακατασκευασμένο; αλλα δέχονται τη διετία ετσι εύκολα; θέλει απόδειξη αγοράς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ανοίξουν για να μη χάσω την εγγύηση, απλά να γλιτώσω την αναμονή του επίσημου service...θα μου πεις θα σε χάλαγε ένα ανακατασκευασμένο; αλλα δέχονται τη διετία ετσι εύκολα; θέλει απόδειξη αγοράς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κακώς

Κατέβασε την 10.3.2 χειροκίνητα και πέρασε την

Κάνε και καμία επανεκκίνηση τον υπολογιστή

Δεν έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ανοίξουν για να μη χάσω την εγγύηση, απλά να γλιτώσω την αναμονή του επίσημου service...θα μου πεις θα σε χάλαγε ένα ανακατασκευασμένο; αλλα δέχονται τη διετία ετσι εύκολα; θέλει απόδειξη αγοράς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

προσπαθησε και σε αλλον υπολογιστη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Πώς μπορούμε να συνδέσουμε flaskaki ώστε νσ δούμε μια ταινία ή να μεταφέρουμε φώτο κτλ?

Σε iphone k ipad :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Πώς μπορούμε να συνδέσουμε flaskaki ώστε νσ δούμε μια ταινία ή να μεταφέρουμε φώτο κτλ?

Σε iphone k ipad :)

 

Υπάρχουν sandisk USB που έχουν υποστήριξη σε iPhone

Βάλε κανένα βιντεάκι να δεις στο YouTube

Δεν υποστηρίζουν πολλούς τύπους αρχείων όπως πχ σε ένα android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν sandisk USB που έχουν υποστήριξη σε iPhone

Βάλε κανένα βιντεάκι να δεις στο YouTube

Δεν υποστηρίζουν πολλούς τύπους αρχείων όπως πχ σε ένα android

 

Εννοείς κάτι τέτοιο?

 

http://www.e-shop.gr/sandisk-ixpand-16gb-lightning-connector-usb-30-flash-drive-sdix30c-016g-p-PER.577013

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτά είναι για iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά είναι για iPhone

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Το note 4 που έχω διαβάζει όλα τα φλασακια κ το περιεχόμενο τους κ έψαχνα να βρω κάτι αντίστοιχο για ios!

Φοβάμαι όμως ότι δεν θα παίζει όλα τα αρχεία! !! :worry:

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Το note 4 που έχω διαβάζει όλα τα φλασακια κ το περιεχόμενο τους κ έψαχνα να βρω κάτι αντίστοιχο για ios!

Φοβάμαι όμως ότι δεν θα παίζει όλα τα αρχεία! !! :worry:

 

Ναι δεν θα μπορείς να κανείς ακριβώς την ίδια χρήση

Στο iPhone λιγότερα αρχεία θα μπορείς να χρησιμοποιείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα μπορείς να κανείς ακριβώς την ίδια χρήση

Στο iPhone λιγότερα αρχεία θα μπορείς να χρησιμοποιείς

 

Πιο πολύ για ταινίες με ενδιαφέρει :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για ταινίες με ενδιαφέρει :)

 

Επειδή λίγο το είχα ψάξει νομίζω καλύτερα μα μην δώσεις τζάμπα λεφτά

Υποστηρίζει κάποιους τύπους αρχείων βίντεο και ήχου

Εξωτερικούς υπότιτλους δεν ξέρω αν υποστηρίζει

Θα πρέπει να μετατρέπεις τις ταινίες σε συγκεκριμένο τύπο βίντεο και να ενσωματώσεις τους υπότιτλους

Έχει λίγο φασαρία νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Πώς μπορούμε να συνδέσουμε flaskaki ώστε νσ δούμε μια ταινία ή να μεταφέρουμε φώτο κτλ?

Σε iphone k ipad :)

 

Αν εχεις ενα player (πχ vlc) παιζει σχεδον ολα τα αρχεια παντως ωστε να μην εχεις θεμα και μπορεις να τα συγχρονισεις ειτε απο το στικακι ειτε απο το iTunes παροτι χωρις τον player!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Επειδή λίγο το είχα ψάξει νομίζω καλύτερα μα μην δώσεις τζάμπα λεφτά

Υποστηρίζει κάποιους τύπους αρχείων βίντεο και ήχου

Εξωτερικούς υπότιτλους δεν ξέρω αν υποστηρίζει

Θα πρέπει να μετατρέπεις τις ταινίες σε συγκεκριμένο τύπο βίντεο και να ενσωματώσεις τους υπότιτλους

Έχει λίγο φασαρία νομίζω

 

Όντως είναι φασαρία εάν χρειάζεται όλο αυτό :worry:

 

Αν εχεις ενα player (πχ vlc) παιζει σχεδον ολα τα αρχεια παντως ωστε να μην εχεις θεμα και μπορεις να τα συγχρονισεις ειτε απο το στικακι ειτε απο το iTunes παροτι χωρις τον player!

 

Έχεις δοκιμάσει να παίξεις ταινία από στικακι? ?:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone εχει κολλήσει εδώ

07835fa1774ab1163efdd7d63a24a8c0.jpg

 

Το iTunes το βλέπει αλλα μετά το restore που ολοκληρώνει με επιτυχία όπως γράφει με ξαναπεταει στην πάνω οθόνη αντί να βγάλει hello

7d2d84506410436055f79dbf6c6aa3bb.jpg

 

Το dfu mode ειναι διαφορετικό;

 

Είχα αναφέρει πως το πήγα στο irepair αλλα οι τύποι δε πρέπει καν να ασχολήθηκαν μαζί του μια βδομάδα, όποτε το ζήτησα πίσω να ασχοληθώ εγώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...