Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και παλι,

οπως ειχα γραψει παλαιοτερα ηθελα να αγορασω το huawei p8 lite αλλα τελικα δεν εκατσε. τωρα ομως αποφασισαμε οικογενειακος να αλλαξουμε συσκευες ολοι. Εγω ψαχνω κινητο γυρω στα 200 ευρω (τιμες skroutz) και εχω καταληξει στο μοντελο τις huawei. Οι γονεις μ ψαχνουν στα 150 ευρω και εχουν σχεδον καταληξει στο Vibe P1m της Λενοβο.

Τι πιστευετε? εχετε να προτεινετε κατι καλητερο σε αυτες τις τιμες? Αν ναι ποια θα ηταν αυτα.

Ευχαριστω, και καλες γιορτες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καμερα του 640 χl ειναι καλυτερη απο του mx5 η του honor 7?

 

Δεν μπορώ να απαντήσω μιας και δεν είχα ποτέ τα δύο κινητά που αναφέρεις.

 

Περισσότερη βοήθεια φαντάζομαι θα μπορέσουν να σου δώσουν τα παιδιά στο επίσημο θρεντ του λουμια.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω μέχρι 100€ και οι απαιτήσεις μου ειναι 4,7" το πολύ 5,0" και 2gb ram 16gb rom βασικά.

Περιμένω τις προτάσεις σας και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

meizu m2 110 ευρα

ενα μεσαιο καλο κινητο

αλλα ενσωματ.μπαταρια

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Θελω λοιπον ως το μεγιστο του ποσου τουλαχιστον 4πυρηνο χρονισμενο 2.4 και πανω 5.5+ οθονη 1920 χ1080 μινιμουμ καλη αυτονομια 24ωρο τουλαχιστον απο ελλαδα αγορα κινεζικο η οτι ναναι αντροιντ η οτιδηποτε με μικρη ακτινοβολια επισης αξιοπρεπης καμερες.Εχω δει xiaomi red note 2 doogee f5 lenovo z2 pro lg g 3 αλλα ολα εχουν θεματακια τι αλλο μου προτεινεται;ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΑΝΤΑ
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

το meizu m2 mini που προτεινε ο φιλος πιο πανω

δεν εχει ραδιοφωνο, δεν εχει την μπαντα 800mhz του 4G,

δεν εχει εργοστασιακα ελληνικα και θελει λιγο σκαλισμα.

ομως ειναι αρκετα δοκιμασμενο και θα βρεις πολλες

πληροφοριες απο κατοχους του στο θεμα του εδω στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/gp/product/B00ZXKOJX6?ref_=gb1h_img_c-3_4607_36d68022&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Παίδες..αξίζει στα 169?Η προσφορά είναι για 2 ώρες ακόμη..Έχει αντίπαλο?

 

ps: Η παραγγελία έγινε..ο Θεός βοηθός.. :-P

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Oneplus one

 

ομως αυτο εχει 16 μνημη δεν παιρνει καρτα μνημης ειδα το 64αρι αλλα εχει πολυ παραπανω γμτ την ατυχια μου φενεται πολυ καλο κινητο.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το Sony Z3 έχει πολύ καλό ήχο με ακουστικά, αλλά πολύ μικρή μέγιστη ένταση. Υποστηρίζει και Hi Resolution Audio αν έχεις ανάλογα ακουστικά.

Γενικά πολύ καλό και δυνατό ήχο έχουν τα ακριβά HTC όπως επίσης και τα iPhone.

 

Τώρα είδα πως το budget είναι 200 δολάρια. Το Galaxy J5 που έχω έχει πολύ αξιοπρεπή ήχο για τα χρήματα που κοστίζει.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

ομως αυτο εχει 16 μνημη δεν παιρνει καρτα μνημης ειδα το 64αρι αλλα εχει πολυ παραπανω γμτ την ατυχια μου φενεται πολυ καλο κινητο.:(

 

Για το 64άρι έλεγα..299 είχε στο επίσημο σάιτ όταν το αγόρασα..δεν γνωρίζω εάν υπάρχει όμως ακόμη απόθεμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους..νιώθω οτι ήρθε ο καιρός για αναβάθμιση κινητού..το μπατζετ μου παίζει απο 300 μέχρι 400 βαριά πολυ βαριά. .σκεφτόμουν να περιμένω το S7και γυρω στο τελος καλοκαιριου να το παρω γυρω στα 400..η να κανω την δοκιμή να παω σε ενα κινεζικο τυπου letv X800 απλα με ξενερωνει που δεν παιρνει micro sd και που εχω συνηθίσει να παιζω με με μεγαλη ποικιλία απο custom rom και με τον

xposed installer που τα σπαει μιας και 2 κινητά samsung ειχα το s2 και τωρα το s4 και εχουν ακομα και τωρα φοβερη υποστήριξη απο xda..εν συντομοα θελω ενα κινητό με αρκετη υποστήριξη η εστω παράμετροποίησημες Rom και να αποτελει αναβάθμιση για το S4 που εχω ηδη..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

64ρι oneplus one βρίσκει στο merimobiles π.χ. σε αυτή την τιμή, αλλά σκας 300 ευρώ για συσκευή 1,5 χρόνου, με την αγορά γεμάτη φρέσκες σούπερ συσκευές στην ίδια τιμή? :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι οκ για ελλαδα, προχωρα

 

αν ψαχνεις αδυναμιες-λεπτομερειες:

 

η μπαταρια του p8 lite ειναι σχετικα μικρη

επισης ειναι μη αφαιρουμενη

υβριδικο δικαρτο (δεν μπορει ταυτοχρονα 2 σιμ + sd)

 

η καμερα του p1m ειναι μετρια

η μπαταρια ειναι μεγαλη αλλα δεν αφαιρειται

ο επεξεργαστης οχι πολυ ισχυρος

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούν την ίδια οθόνη samsung super amoled με ίδια ppi στο s6 είναι λίγο πιο φωτεινή. Ή camera του s6 είναι λίγο καλύτερη με ois ενώ το 6p με eis. Και τα δύο βγάζουν φανταστικές φωτογραφίες. Nexus σημαίνει google με καθαρό android και update κάθε μηνα καθώς και customized roms. Το s6 έχει πολύ bloatware. Οποίο και να διαλέξεις είναι φανταστικό. Βάλε σε προταιρεοτητα τι ζητας περισσότερο από κάθε κινητό.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

64ρι oneplus one βρίσκει στο merimobiles π.χ. σε αυτή την τιμή, αλλά σκας 300 ευρώ για συσκευή 1,5 χρόνου, με την αγορά γεμάτη φρέσκες σούπερ συσκευές στην ίδια τιμή? :confused: :confused:

Τις οποίες καινούργιες 'σούπερ' συσκευές τις έχει για πρωινό..τεσπα

Link to comment
Share on other sites

ενδιαδεφομαι για το moto g 3rd gen (1giga ram) αξιζει στα 160 ευρω?

 

εχω στο μυαλο μου και το lg g4c και το galaxy j5..ο φιλος που θα παρει το τηλεφωνο θελει αρκετα καλη καμερα πηστευω σε αυτα τα χρηματα το μοτο g εχει την καλυτερη

Εσεις τι λετε?

Ευχαριστω:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνομαι για ένα android κινητό, με όσο το δυνατό καλύτερη κάμερα, και αρκετό αποθηκευτικό χώρο, μιας και το παλιό μου έχει καιρό που έχει γεμίσει και δεν με αφήνει να κάνω εγκατάσταση. (δεν είναι αυτός ο λόγος που θέλω κινητό, μιας και απλά έχει παλιώσει)

Θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα αναβαθμίσεις σε νεώτερες εκδώσεις του λειτουργικού, αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

Κόστος, περίπου 200Ευρώ

βρήκα τα τρία του τίτλου

Lenovo A8 Warrior (A806)

Lenovo P70

Huawei P8 lite

 

Για Lenovo έχω ακούσει γενικά και αρνητικά και θετικά, για Huawei δεν έχω ακούσει πολλά, αλλα για το Ρ8 πολύ καλά σχόλια. Είναι και νεώτερο μοντέλο.

 

Ποιο απο αυτά(ή κάποιο άλλο) θα προτείνατε? Αγορά μάλλον απο ελλάδα, γιατι το βιάζομαι για τα Χριστούγεννα

 

Ευχαριστώ, Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάω προς το edge+

Μετά από αρκετή σκέψη θεωρώ πως είναι το κατάλληλο για το πρώτο μου android κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούν την ίδια οθόνη samsung super amoled με ίδια ppi στο s6 είναι λίγο πιο φωτεινή. Ή camera του s6 είναι λίγο καλύτερη με ois ενώ το 6p με eis. Και τα δύο βγάζουν φανταστικές φωτογραφίες. Nexus σημαίνει google με καθαρό android και update κάθε μηνα καθώς και customized roms. Το s6 έχει πολύ bloatware. Οποίο και να διαλέξεις είναι φανταστικό. Βάλε σε προταιρεοτητα τι ζητας περισσότερο από κάθε κινητό.

 

Από πότε έχεις να δουλέψεις Samsung και λες ότι έχει πολύ bloatware?

Link to comment
Share on other sites

το a806 ειναι καπως παλαιο μοντελο και δεν εχει notification led. απο κινα ειναι 110ε αλλα βιαζεσαι.

το p70 κι αυτο λιγο παλιο. αν προτιμας λενοβο, δες και lenovo p1m.

ο επεξεργαστης του p1m δεν ειναι τοσο ισχυρος οσο του p8 lite αλλα ειναι αξιοπρεπης.

αν ομως σου αρεσει να παιζεις βαρια παιχνιδια, μην παρεις το p1m.

το p8 lite καλο, αλλα σχετικα μικρη αυτονομια, και η δευτερη θεση ειναι κοινη για σιμ2+sd.

ως πιο ισορροπημενη επιλογη θα προτιμουσα p1m αν και η καμερα του p8 lite ειναι λιγο πιο καλη.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...