Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω αν μπορω να εμπιστευτω την letv.παντως το xiaomi εχει αρκετη υποστηριξη. σε αυτο θα πηγαινα

 

προσπαθω να τα ζυγισω και απλα με προβληματιζει στο xiaomi τα 16gb .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να τα ζυγισω και απλα με προβληματιζει στο xiaomi τα 16gb .

 

Έχει και 64άρα έκδοση αλλά πιο ακριβή.

Προσωπικά θα πήγαινα στο mi4 αν και το letv με δελεάζει πολύ τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και 64άρα έκδοση αλλά πιο ακριβή.

Προσωπικά θα πήγαινα στο mi4 αν και το letv με δελεάζει πολύ τελευταία.

 

αστα ! ειναι ωραιο το ατιμο και εμενα με δελεαζει!ειδικα τωρα που το βρηκα κοντα στα 170 ειμαι ετοιμος να κανω την αγορα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως λεει και ο τιτλος προσανατολίζομαι στην αγορά κινητου στα 250 ευρω περίπου από skroutzoμαγασα.

είδα το samsung a5.......ποι θα βάζατε εσεις στην ιδια κατηγορία με αυτό κυρίως στα χρήματα εννοώ μήπως και το επιλέξω;

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μι4 Θα πηγενα εγω λογο ελληνικής υποστήριξης/ανταλλακτικών κλπ.

 

Επισης επειδη ημουν κατοχος Mi4 νομιζω οτι δε εχει βγει ακομα πιο ομορφο κινητο

η πιο Premium συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

αποφασιμσένος να πάρω smartphone (ειχα s4 αλλα έσπασε), τελευταία μου έχει μπει η ιδέα να παρω tablet και να κρατήσω ενα απλο τηλέφωνο για κλήσεις και μόνο. επειδη εαν καταλήξω θα αντικαταστήσει το smartphone θα ηθέλα μεχρι 8. εχω κάποιες ερωτήσεις

1. θα βολέψει, ακουω απο γνωστούς μπερδεμένες απόψεις. η αλήθεια ειναι οτι το κινητό το έχεις πάντα μαζί σου

2. Ποια μάρκα και ποιο μοντέλο ειναι αξιόπιστο? σκέφτομαι samsung ή lenovo σε tablet (να έχει τουλάχιστον 3G-8ιντσες)

Link to comment
Share on other sites

με κινητο 5+ ιντσες καλυπτεις και τα 2.

"λεει" ο συνδιασμος απλο τηλεφωνο + ταμπλετ. ΑΛΛΑ σε λιγο καιρο θα το βαρεθεις και θα ψαχνεις σμαρτφον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Ειμαι στην διαδικασια αλλαγης του κινητου μου. Θελω να με βοηθησετε στην επιλογη συσκευης. Το ποσο που θα διαθεσω ειναι max 150-160 euro. Στην παρουσα φαση θελω απο 5.5 εως 6 για την δουλεια μου. Κατα βαση ειναι email internet , αγορες απο εξωτερικο καποιο crm ,news και καμια φορα κανα game. Αυτο που θελω να καταλαβω ενα κινητο με 1 η 2 η 3 gb memory την διαφορα που θα την δω εγω...

Δηλ οκ. Συναδελφοι πηρανε elephone 7000 & 8000 τα οποια εχουν 3 Gb memory που στην ουσια κανουν λιγοτερα απο αυτα που θελω εγω. Απλα επρεπε να αλλαχτουνε τα παλια κινητα τους. Εαν ησασταν στην θεση μου τι θα ψαχνατε και κατι που ξεχασα ειναι να εχει σχετικα καλη καμερα για να εχω τα παιδια μου σε φωτος.

Επισης απο εξωτερικο αγορα οποτε ποιο η ποια site θα λεγατε για αγορα....

Για αμεση αγορα!!! Απο την αλλη replicas τι παιζει εχει κανεις εικονα ????

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα δυο Α806 χωρις σκεψη αλλα ε ει ενα θεματακι με το viber πρεπει οπουε κανεις επανεκινιση να κανεις το ανοιγεις
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

5.5 ειναι καλο μεγεθος.

περνα μια βολτα απ το τοπικ του xiaomi redmi note 2 για να μαθεις περισσοτερα για την συσκευη που θα αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως λεει και ο τιτλος προσανατολίζομαι στην αγορά κινητου στα 250 ευρω περίπου από skroutzoμαγασα.

είδα το samsung a5.......ποι θα βάζατε εσεις στην ιδια κατηγορία με αυτό κυρίως στα χρήματα εννοώ μήπως και το επιλέξω;

σας ευχαριστώ πολύ

 

huawei P8 lite..ίδια κατηγορία με λιγότερα χρήματα. Εμφανίσιμο μεν, πλαστικό δε.

Link to comment
Share on other sites

αστα ! ειναι ωραιο το ατιμο και εμενα με δελεαζει!ειδικα τωρα που το βρηκα κοντα στα 170 ειμαι ετοιμος να κανω την αγορα!

Όσο παραμένει το mi4 πιο σίγουρο και αξιόπιστο σε όλα δεν με ρίχνει ακόμα το LetV

Σε λίγο καιρό που θα έχουμε πολλά reviews απο χρήστες , αν όλα πάνε καλά τότε το συζητάμε

( Προσωπική γνώμη πάντα )

Μιας και περιμένεις ακόμα,κάτσε να δεις και την πρόταση της xiaomi με το redmi note 2 Metal που αναμένεται ( φθηνότερο απ'ολα μιας και θα χει 2GB ram λογικά αλλά και πάλι αξίζει εαν πας σε mid-range πρόταση )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεπέρασε το πρόβλημα το 920 & συνεχίζω με αυτό μέχρι να βγει off. Τις τελευταίες μέρες δουλεύει σφαίρα!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Να στε καλά!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κλασσικά ψάχνω και εγώ κινητό. Όμως με τόση ποικιλία, ειδικά από Κίνα πλευρά, ψάχνω με βάση τη ROM.

Από hardware πχ ένα Xiaomi Note 2 Prime με καλύπτει με το παραπάνω. 1,5 χρόνο είμαι με το newmann n2!!

 

Όσο για τη ROM, καλές όσες έχουν γραφικά, καλούδια κτλ κτλ αλλά θα προτιμούσα μια κατηγορίας "Σπαρτιάτικός πολυσουγιάς".

Θέλω να έχω πλήρη έλεγχο του τι κάνει και τι μπορώ να ρυθμίσω και να αξιοποιεί το hardware 100%.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια και οδηγία προς τα που να ψάξω, ευπροσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο παραμένει το mi4 πιο σίγουρο και αξιόπιστο σε όλα δεν με ρίχνει ακόμα το LetV

Σε λίγο καιρό που θα έχουμε πολλά reviews απο χρήστες , αν όλα πάνε καλά τότε το συζητάμε

( Προσωπική γνώμη πάντα )

Μιας και περιμένεις ακόμα,κάτσε να δεις και την πρόταση της xiaomi με το redmi note 2 Metal που αναμένεται ( φθηνότερο απ'ολα μιας και θα χει 2GB ram λογικά αλλά και πάλι αξίζει εαν πας σε mid-range πρόταση )

 

ενδιαφερουσα άποψη , ευχαριστω adversus:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μι4 Θα πηγενα εγω λογο ελληνικής υποστήριξης/ανταλλακτικών κλπ.

 

Επισης επειδη ημουν κατοχος Mi4 νομιζω οτι δε εχει βγει ακομα πιο ομορφο κινητο

η πιο Premium συσκευη.

 

στο κομματι υποστηριξη σιγουρα εχεις δικιο!, στο αλλο θεμα οπως καταλαβαινεις ειναι γουστα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κατάλαβα μετά από λίγο ψάξιμο, και το γεγονός ότι υπάρχει ελληνικό community είναι επίσης ενθαρρυντικό. Άπλα το άλλο που είδα είναι ότι χρειάζεται να κάνεις αρκετά πράγματα μόνος σου για να φτάσεις την συσκευή στο βέλτιστο σεταρισμο και όντας αρκετά noob στο android customization το φοβάμαι λίγο.

 

Να μην σε αγχωνει καθολου αυτο. Αρχικα κανεις μια απλη διαδικασια και εισαι οκ....Αυτο να μην το σκεφτεσαι καν

 

Τελικα Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο είμαι

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-One-Superphone-5-5-inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-3GB-32GB-64-Bit-MTK-helio-X10-Octa-Core-13-0MP-Miracast-OTG---White-347884.html

Letv

 

http://www.minideal.net/dual-sim-original-xiaomi-hongmi-redmi-note-2s-note-2-pro-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-2-0ghz-64-bit-2gb-ram-32gb-rom-5-5-inch-hd-ips-13-0mp-3060mah-smartphone.html

Xiaomi

Αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.

Ερώτηση το ηχείο στο xiaomi ακούγεται επειδή είναι πίσω?

Τα letv από υποστήριξη πως είναι?

Αναβαθμίσεις παίρνουν?

 

Το ηχειο του Xiaomi απλα δεν παιζεται. Ενω σε ολα τα προηγουμενα τηλεφωνα μου τον ηχο κλησης τον ειχα στο 100% εδω δν παει με τιποτα πανω απο 80%. Οσον αφορα την υποστηριξη η Xiaomi ειναι μονοδρομος... Εδω δινουν roms για τηλεφωνα 1,5 χρονου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την τιμη, εκτος απο το p6000 pro που ανεφερα πιο πανω

δες και oukitel k4000 $111 απο http://www.efox-shop.com αλλα ειναι νεα και

οχι αρκετα δοκιμασμενη συσκευη. δεν εχει notification led.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...