Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από χρόνια κάτοχος Sony πάλι. Ξεκλείδωμα bootloader χάνουμε εγγύηση ?

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορει και να ισχυει γτ κι εγω ξεκλειδωτο το εχω. Κρατα backup τα DRM keys(TA partition).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει και να ισχυει γτ κι εγω ξεκλειδωτο το εχω. Κρατα backup τα DRM keys(TA partition).

OK, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

βγηκε για 1298-7321 Customized GR 32.2.A.0.305-R7C αλα το βγαζει αν εχεις βαλει καλωδιο Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

βγηκε για 1298-7321 Customized GR 32.2.A.0.305-R7C αλα το βγαζει αν εχεις βαλει καλωδιο

 

Τωρα αναβαθμιζω... Για να δουμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε διαφορά ?

Μου κάνει εντύπωση που τη ρύθμιση για το battery optimization δεν το έχουν στο μενού της μπαταρίας, αλλά στις ρυθμίσεις/πληροφορίες τηλεφώνου/κατάσταση. 1 ώρα το έψαχνα... Πάντως, το έβαλα το βράδυ να φορτίσει και το πρωί ήταν στο 100%, δεν είχε σταματήσει η φόρτιση νωρίτερα. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς υποτίθεται ότι κάνει αυτή η ρύθμιση.

 

Κατά τα άλλα, βλέπω ότι το τηλέφωνο παραμένει πολύ καλό σε ταχύτητα/ρολλάρισμα και σε λίγες μέρες θα ξέρω για τη μπαταρία.

ίσως υπάρχει μια βελτίωση στις θερμοκρασίες, αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φορτίζει πιο αργά και δεν ζεσταίνεται η μπαταρία

 

Νόμιζα ότι η λειτουργία αυτή στο ΧΖ δεν αφήνει τη μπαταρία να φορτίσει μέχρι το 100%.

Αλλιώς, γιατί μπορεί να οδηγήσει σε μειωμένη απόδοση της μπαταρίας (όπως προειδοποιεί?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι η λειτουργία αυτή στο ΧΖ δεν αφήνει τη μπαταρία να φορτίσει μέχρι το 100%.

Αλλιώς, γιατί μπορεί να οδηγήσει σε μειωμένη απόδοση της μπαταρίας (όπως προειδοποιεί?)

 

Το φορτίζει 100% απλώς προσαρμοζεται η φόρτιση στις συνήθειες του κατόχου και ασπουμε ότι μετά απο κάποιο ποσοστό φορτίζει πιο αργά και έτσι δεν "ζορίζει" την μπαταρία πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Την φορτίζει εικονικά στο 100% ουσιαστικά είναι φορτισμενη λιγότερο γι αυτό και αναφέρει για μειωμένη απόδοση της μπαταρίας
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Την φορτίζει εικονικά στο 100% ουσιαστικά είναι φορτισμενη λιγότερο γι αυτό και αναφέρει για μειωμένη απόδοση της μπαταρίας

 

Αυτο τωρα, το διαβασες καπου; Γιατι μου κανει λιγο περιεργο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι η λειτουργία του ΧΖ.

 

Ok boys, ειναι το soft charging, τα ειδα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω που το φωρτησα το μεσιμερι δεν καταλαβα τιποτα ολα μια χαρα πρωτη φωρτιση με το νεο update
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει το generic? 1295-7444_32.2.A.0.253 ? & Active Customization Version 1298-5496_R11C

Το έχω αγοράσει και από επίσημο αντιπρόσωπο.

 

Σύμφωνα με https://xpericheck.com/device/E6653 έχω αγγλικό firmware, που ακόμα δεν έχει το update;

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες , για πληροφορηση σας : μου ηρθε η τελευταια αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ την κατεβασα πηγε να κανει την εγκατασταση το τηλ.

 

και δεν ανοιξε ποτε , δοκιμασα ολα τα γνωστα κολπα για να το ανοιξω αλλα αυτο δεν ανοιγε ουτε μεσω pc companion που δοκιμασα να κανω

 

επιδιορθωση , το πηγα στην OMNITECH και μου ειπαν οτι χρειαζεται πλακετα καινουργια αλλα δεν ειχαν και μου το αντικατιστουν με καινουργιο

 

στο κουτι του σφραγισμενο διαφορετικου χρωματος ασπρο μιας και δεν ειχαν μαυρο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδες , για πληροφορηση σας : μου ηρθε η τελευταια αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ την κατεβασα πηγε να κανει την εγκατασταση το τηλ.

 

και δεν ανοιξε ποτε , δοκιμασα ολα τα γνωστα κολπα για να το ανοιξω αλλα αυτο δεν ανοιγε ουτε μεσω pc companion που δοκιμασα να κανω

 

επιδιορθωση , το πηγα στην OMNITECH και μου ειπαν οτι χρειαζεται πλακετα καινουργια αλλα δεν ειχαν και μου το αντικατιστουν με καινουργιο

 

στο κουτι του σφραγισμενο διαφορετικου χρωματος ασπρο μιας και δεν ειχαν μαυρο

δλδ σου εσκασε η πλακετα μετα το update ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφεί κάπου για σκάσιμο πλακέτας,προφανώς sudden death έπαθε το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δλδ σου εσκασε η πλακετα μετα το update ?

 

οχι φιλε μου ,απλα νεκρωσε το κινητο , ουτε αυτοι δεν μπορουσαν να το ξεκινησουν , και μου εδωσαν καινουργιο .

Link to comment
Share on other sites

Γκαις βλέπω σημερινή προσφορά Γερμανού στα 300 ενώ αρχική σκρουτζ έχει 388. Πως σας φενεται??

 

Πώς λειτουργεί η συσκευή?

 

Επίσης βλέπω αναφορές για άλλες ρομ, η μανισια έχει θέματα?? Γιατί ξέρω η σονι είναι near Android

Link to comment
Share on other sites

Στα 300 ευρώ είναι μια καλή προσφορά όντως.Διαφορετικά κάνα μεταχειρισμενο αν βρεις one plus three γύρω στο 350αρι όπου σίγουρα είναι καλύτερο κινητό και με υποστήριξη φυσικά... Ο 810 είναι ένα θέμα για το Ζ5. Ο μόνος λόγος που θα επέλεγα το σονυ, είναι το αδιάβροχο της κατασκευής.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή θήκη? Παραδοσιακά παίρνω σπιγκεν. Σκέφτομαι μια διαφανή αλλά βλέπω στο σαιτ της σπιγκεν (ακόμα και στο σκρουτζ)

3-4 διαφορετικά μοντέλα της Crystal. Τα ultra/air capsule /space Crystal /Crystal Clear

 

Έχει πάρει κανείς κάποια από αυτές? Πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...