Jump to content

ρολοι για τρεξιμο


tigio13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θελω να παρω ενα ρολοι για τρεξιμο κυριως σε εξωτερικους χωρους.σιγουρα να εχει gps και να εχει αξιοπιστες μετρησεις.ευχαριστω εκ των προτερων.....
Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω ενα , ελπιζω με το που παρω το ρολοι να αρχισω και το τρεξιμο :lol:

 

Καλα αν βρεις κατι ενδιαφερον πες μου και μενα και ελα απο αγιο δημητριο μερια να τρεξουμε μαζι... :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε κυρίως σε Garmin,εγώ έχω το 220!!Μετά και τα suunto είναι πολύ αξιόπιστα!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε κυρίως σε Garmin,εγώ έχω το 220!!Μετά και τα suunto είναι πολύ αξιόπιστα!!

 

Το 220 πηρα τελικα και εγω. Πολυ ωραιο ρολοι φαινεται αν και μια φορα προλαβα να τρεξω. Αυτο που μου αρεσε ειναι πως εχει 3 μετρησεις που δειχνει ταυτοχρονα στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα παιδιά γνώμες για το Fitbit Surge!Έψαξα στο ίντερνετ reviews κ.α. και γενικά το θεωρούν πάρα πολύ καλή επιλογή συν ότι έχει Gps ενσωματωμένο κ.α.!Τι πιστεύετε;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ρολογια εχουν καλο δεκτη gps; Ποια τεχνολογια χρησιμοποιουν;

 

Μπορεις να τα συνδεσεις ακουστικα για να ακους μουσικη; Καταγραφουν την διαδρομη σου; Διαβαζω οτι μπορεις να ανεβασεις τα δεδομενα στο garmin connect ( το οποιο παιρνει βαθμολογιες 2,5 στα 5 μεσο ορο σε appstore και play store.. ) και θελει ιντερνετ.

 

Ειναι καλυτερα σε σχεση με ενα κινητο + endomondo ας πουμε; Ενα κινητο εχει gps, glonass, a-gps. Δεν ειναι καλυτερο;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Το 220 πηρα τελικα και εγω. Πολυ ωραιο ρολοι φαινεται αν και μια φορα προλαβα να τρεξω. Αυτο που μου αρεσε ειναι πως εχει 3 μετρησεις που δειχνει ταυτοχρονα στην οθονη.

 

Το πηρες πακετο με ζωνη παλμων ή μονο του ?

 

Εχω το Forerunner 10 περιπου μια 2ετια και τελευταια γλυκοκοιταζα το 220, αλλα με βλεπω για το 225 που βγηκε προσφατα και εχει μετρηση παλμων χωρις ζωνη.

 

Θα ήθελα παιδιά γνώμες για το Fitbit Surge!Έψαξα στο ίντερνετ reviews κ.α. και γενικά το θεωρούν πάρα πολύ καλή επιλογή συν ότι έχει Gps ενσωματωμένο κ.α.!Τι πιστεύετε;

 

Μια χαρα επιλογη ειναι, αλλα καθαρα για τρεξιμο πιστευω πως τα garmin ειναι προτιμοτερα. Το Surge απο την αλλη εχει περισσοτερες λειτουργιες για καθημερινο fitness tracking (πχ μονιμη μετρηση παλμων).

 

Ειναι καλυτερα σε σχεση με ενα κινητο + endomondo ας πουμε; Ενα κινητο εχει gps, glonass, a-gps. Δεν ειναι καλυτερο;

 

Εννοειται πως με ενα smartphone μπορεις να κανεις περισσοτερα. Χανεις ομως σε πρακτικοτητα και ευκολια χρησης.

 

Για αξιοπιστα/αναλυτικα reviews εδω:

http://www.dcrainmaker.com/

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το πηρες πακετο με ζωνη παλμων ή μονο του ?

 

σκετο το πηρα,και εγω με smartphone ετρεχα αλλα ειναι πολυ πιο ευκολο απλα να γυρνας τον καρπο σου και να εχεις ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι κατευθειαν.παντως απο application τρεξιματος για smartphone το πιο αξιοπιστο στις μετρησεις ειναι μακραν το runtastic.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο χρόνια έχω τι Timex run trainer με HRM.

 

Απλά καμμία σχέση με κινητό. Έχει 4 διαφορετικές οθόνες που μπορείς να επιλέξεις 3 ή4 γραμμές σε κάθε οθόνη με ότι πληροφορία θέλεις σε κάθε γραμμή!!

http://www.dcrainmaker.com/2011/11/timex-run-trainer-gps-in-depth-review.html

Τώρα σκέφτομαι να το αλλάξω για το ambit3 (Απλά κορυφαίο)

http://www.dcrainmaker.com/2014/09/ambit3-multisport-review.html

Link to comment
Share on other sites

@g1orgos

 

Αλλά από Garmin ποιο θα πρότεινες κοντά στα 200€;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

@g1orgos

 

Αλλά από Garmin ποιο θα πρότεινες κοντά στα 200€;

 

Απο τα Garmin αυτο που ειναι πιο κοντα στο Surge ειναι τo Forerunner 225 το οποιο αναμενεται με αρχικη τιμη 299€. Στο link που εβαλα εχει και ενα πινακακι στο οποιο δειχνει τα χαρακτηριστικα σε σχεση με το Surge.

 

Γενικα στα ρολογια αυτα πιστευω πως δεν ειναι τοσο θεμα καλυτερου/χειροτερου συνολικα οσο χαρακτηριστικων αναλογα με την χρηση που κανει ο καθενας.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Απο τα Garmin αυτο που ειναι πιο κοντα στο Surge ειναι τo Forerunner 225 το οποιο αναμενεται με αρχικη τιμη 299€. Στο link που εβαλα εχει και ενα πινακακι στο οποιο δειχνει τα χαρακτηριστικα σε σχεση με το Surge.

 

Γενικα στα ρολογια αυτα πιστευω πως δεν ειναι τοσο θεμα καλυτερου/χειροτερου συνολικα οσο χαρακτηριστικων αναλογα με την χρηση που κανει ο καθενας.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις συμβουλές σου!!! :)

 

Θα το κοιτάξω και θα δω που θα καταλήξω!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει το Adidas smart run, με GPS, Bluetooth, πιάνει σφιγμους από τον καρπό και βέβαια έγχρωμη οθονη. Ειναι απόλυτα ικανοποιημένος αν και σκέφτεται να το δώσει μιας και ο ερχομός του μωρου του "εξαφάνισε" τον ελεύθερο χρόνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σήμερα αγόρασα ένα polar m400 μετά από πολύ ψάξιμο. ..ειμαι καινούργιος σε άθληση και περισσότερο στο τρέξιμο. .έχει τα πάντα...θα σας γράψω τα σχετικά μόλις το χρησιμοποιησω...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα polar m400 μετά από πολύ ψάξιμο. ..ειμαι καινούργιος σε άθληση και περισσότερο στο τρέξιμο. .έχει τα πάντα...θα σας γράψω τα σχετικά μόλις το χρησιμοποιησω...

 

Καλα εν τω μεταξυ σημερα ηθελα να γραψω και εγω την εμπειρια μου μετα απο καποιους μηνες που εχω το garmin 220.εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις. Η μπαταρια του κραταει πραγματικα πολυ. Το εχω χρησιμοποιησει με χαμηλη μπαταρία και εβγαλε παντα με ανοιχτη οθονη 50 λεπτα προπονησης. Λοκαρει πολυ γρηγορα το gps και δε χανει ποτέ το σημα του. Συνδέεται με bluetooth με το κινητο και συγχρονιζεται αυτοματα με το app της garmin το connect και εχει 3 στατιστικα στην οθόνη που μπορεις να τα αλλαξεις και να βλεπεις σε πραγματικό χρόνο την προοδο σου.το μενου ειναι ευκολο και αρκετα παραμετροποιησιμο.Να πω πως το φοραω μονο οταν τρεχω και οχι καθημερινα. Αυτά αν κάποιος εχει καποια απορια ελευθερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...