Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Hardware για ΜΜ το έχει και με το παραπάνω. Τώρα είναι θέμα των Voda/ZTE αν θα το υποστηρίξουν περαιτέρω.

 

Κρατάμε μικρό καλάθι άλλα ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ..... δεν εχω καταφερει ακομα να βαλω ανοιχτη ακροαση σε κληση ....... γνωριζει καποιος?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, εχω βάλει κάρτα what's up και ξαφνικά δεν επιτρέπει κλήσεις λεγοντας οτι δεν υποστηρίζει αριθμούς που δεν εινσι Βοδαφον απο το μενού κλήσης οταν επιλέγω τον αριθμό μετα απο λογο. Μηνύματα κανονικά και ολα. Αλλα απενεργοποίησα την εφαρμογή call+ και κανει το ίδιο. Τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα... Προσωπικά δεν το έχω δουλέψει με SIM άλλου δικτύου αλλά έχω την εντύπωση ότι άλλοι εδώ στο forum ανέφεραν ότι το χρησιμοποιούν με wind/cosmote χωρίς πρόβλημα.

 

Είναι αγορασμένο από εδώ ή από το εξωτερικό; (Διάβαζα σε κάτι forums ότι π.χ. τα Αγγλικά vf τηλέφωνα είναι κλειδωμένα στην vf και χρειάζονται κωδικό για να ξεκλειδώσουν, άλλα ιδέα δεν έχω για το αν ισχύει όντως αυτό:confused:)

Link to comment
Share on other sites

Απο κατάστημα της βόδαφον ελληνικό, αλλά δεν είχε πρόβλημα όταν άλλαξα την κάρτα σιμ. Προφανώς έχει θέμα...και δεν ξέρω αν χρειαστεί να κάνω επαναφορά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να θέλει factory reset για να λυθεί. Καλό θα ήταν να το κάνεις. Εάν επιμένει και μετά τότε κάτι τρέχει :(
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν εινσι κλειδωμένο αλλα δεν επιτρέπει κλήσεις αφού λέει οτι η υπηρεσία εινσι μονο για πελάτες Βοδαφον. Ουτε με την προεπιλεγμένη δεν επιτρέπει κλήσεις.. Μηνύματα εχει προεπιλογή κλπ. Προφανώς άρχισε τα τρέλα του και θα το σουτάρω...
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν εινσι κλειδωμένο αλλα δεν επιτρέπει κλήσεις αφού λέει οτι η υπηρεσία εινσι μονο για πελάτες Βοδαφον. Ουτε με την προεπιλεγμένη δεν επιτρέπει κλήσεις.. Μηνύματα εχει προεπιλογή κλπ. Προφανώς άρχισε τα τρέλα του και θα το σουτάρω...

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις όλες τις εφαρμογές τις Vodafone και αν δεν στρωσει τότε factory reset

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα επαναφορα αλλα δεν ολοκληρώνει την κλήση, προφανώς το λειτουργικό ειναι για πέταμα, μπορώ να το αλλάξω εύκολα?
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο να είναι κλειδωμένο... Μάλλον πρέπει να περαστεί ή rom από την αρχή.

 

Τώρα, ή τελευταία έκδοση του play store σας έχει κάνει κανένα πρόβλημα; Έχω κάνει επανεγκατάσταση του τρεις φορές μέσα σε μια εβδομάδα. Πότε μου έβγαζε το 907 error, πότε κόλαγε στο update των εφαρμογών.

(Η έκδοση του είναι 6.2.13.A-all [0] 2655766, πολύ διαφορετικός κωδικός από πρίν).

Edited by Flandre
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγώ απο play store είμαι καλά και γενικά πολυ ικανοποιημένος με το κινητό..

Το μονο πρόβλημα μου είναι οτι δεν κανει livestreaming.. Ξέρει κανεις κάτι γιαυτό..?

Επαναφορά και όλα τα άλλα τα εχω δοκιμάσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγώ απο play store είμαι καλά και γενικά πολυ ικανοποιημένος με το κινητό..

Το μονο πρόβλημα μου είναι οτι δεν κανει livestreaming.. Ξέρει κανεις κάτι γιαυτό..?

Επαναφορά και όλα τα άλλα τα εχω δοκιμάσει..

 

Εννοεις να κανεις live stream μέσω κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό (το οποίο το έχω 4 μήνες) άρχισε να μου κάνει την εξής (γκουχ γκουχ): Κάποια στιγμή παγώνει η οθόνη αναμονής, οπότε πάω να το το ανοίξω - ξεκλειδώσω από αναμονή και παγώνει. Και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ανοίξει πάλι. Δεν έχω προσθέσει - αλλάξει κάτι εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον και άρχισε να μου το κάνει εδώ και 2 βδομάδες. Έχω απενεργοποιήσει πιθανόν ύποπτα προγράμματα (antivirus, screen saver, task killer κλπ.), αλλά τζίφος. Καμιά ιδέα;

Το πρόβλημα φαίνεται να είναι η οθόνη αναμονής. Όταν έβγαλα το κλείδωμα της οθόνης (γιατί μέχρι τότε κολλούσε όταν πήγαινα να το ξεκλειδώσω από αναμονή), κόλλησε στην οθόνη αναμονής. Μου έβγαλε ότι η οθόνη αναμονής δεν ανταποκρίνεται. Αναμονή ή κλείσιμο; Πάτησα κλείσιμο, μαύρισε η οθόνη και αναγκαστικά έκανα επανεκκίνηση.

Το κάνει κάθε μέρα, εδώ και 2 βδομάδες, μετά από 4-5 ώρες αναμονής (δεν το πολυχρησιμοποιώ), και άκρη δεν μπορώ να βγάλω, γιατί δεν φαίνεται κάποιο πρόγραμμα να δημιουργεί πρόβλημα, αλλά και δεν έκανα καμία αλλαγή σε apps ή ρυθμίσεις εδώ και ένα μήνα (το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά πριν 2 βδομάδες). Καμιά ιδέα;

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό (το οποίο το έχω 4 μήνες) άρχισε να μου κάνει την εξής (γκουχ γκουχ): Κάποια στιγμή παγώνει η οθόνη αναμονής, οπότε πάω να το το ανοίξω - ξεκλειδώσω από αναμονή και παγώνει. Και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ανοίξει πάλι. Δεν έχω προσθέσει - αλλάξει κάτι εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον και άρχισε να μου το κάνει εδώ και 2 βδομάδες. Έχω απενεργοποιήσει πιθανόν ύποπτα προγράμματα (antivirus, screen saver, task killer κλπ.), αλλά τζίφος. Καμιά ιδέα;

Το πρόβλημα φαίνεται να είναι η οθόνη αναμονής. Όταν έβγαλα το κλείδωμα της οθόνης (γιατί μέχρι τότε κολλούσε όταν πήγαινα να το ξεκλειδώσω από αναμονή), κόλλησε στην οθόνη αναμονής. Μου έβγαλε ότι η οθόνη αναμονής δεν ανταποκρίνεται. Αναμονή ή κλείσιμο; Πάτησα κλείσιμο, μαύρισε η οθόνη και αναγκαστικά έκανα επανεκκίνηση.

Το κάνει κάθε μέρα, εδώ και 2 βδομάδες, μετά από 4-5 ώρες αναμονής (δεν το πολυχρησιμοποιώ), και άκρη δεν μπορώ να βγάλω, γιατί δεν φαίνεται κάποιο πρόγραμμα να δημιουργεί πρόβλημα, αλλά και δεν έκανα καμία αλλαγή σε apps ή ρυθμίσεις εδώ και ένα μήνα (το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά πριν 2 βδομάδες). Καμιά ιδέα;

 

Είσαι με τον εργοστασιακό launcher? Αν ναι, δοκίμασε να βάλεις κάποιον άλλον! Αν θες βαλε Nova launcher που είναι και κορυφή, αλλά και σταθερός πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια μου βγάζει "Η εφαρμογή κανονική αρχική οθόνη δεν ανταποκρίνεται. Θέλετε να την κλείσετε;"

Σημειώνω ότι έκανα και την αναβάθμηση σε 5.1.1 (που δεν είχα κάνει) και συνεχίζει να το κάνει και μετά την αναβάθμιση.

Πλέον έχω απεγκαταστήσει και όλα τα ύποπτα προγράμματα, antivirus, clean sweap, task manager, greenify, και το πρόβλημα συνεχίζεται. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια!

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια μου βγάζει "Η εφαρμογή κανονική αρχική οθόνη δεν ανταποκρίνεται. Θέλετε να την κλείσετε;"

Σημειώνω ότι έκανα και την αναβάθμηση σε 5.1.1 (που δεν είχα κάνει) και συνεχίζει να το κάνει και μετά την αναβάθμιση.

Πλέον έχω απεγκαταστήσει και όλα τα ύποπτα προγράμματα, antivirus, clean sweap, task manager, greenify, και το πρόβλημα συνεχίζεται. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια!

 

Εκανες αυτό που σου είπα ? Το κινητό σου το έχεις κάνει root?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σημερα εκανε κατι που δεν εχει ξαναγινει

Επαιζα ενα παιχνιδακι, και στο ακυρο μου βγαζει την οθονη για να βαλω τον πιν, δεν ηταν reboot ομως γιατι δεν εβγαλε ουτε λογκο του ανδροιδ ουτε της βονταφον ουτε τιποτα, εγινε στιγμιαια, εβαλα τον πιν και συνεχισα...

Ξερετε μηπως τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα το μονο που έχει γίνει είναι να κάνει επανεκκίνησή όταν παίζω παιχνιδι αλλά μέχρι εκεί
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα το μονο που έχει γίνει είναι να κάνει επανεκκίνησή όταν παίζω παιχνιδι αλλά μέχρι εκεί

 

ναι ειναι περιεργο, γιατι δεν ηταν καν επανεκινηση απλα μου ζητησε στο ακυρο τον πιν, τον εβαλα και συνεχισα

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι περιεργο, γιατι δεν ηταν καν επανεκινηση απλα μου ζητησε στο ακυρο τον πιν, τον εβαλα και συνεχισα

 

Το πιν της σιμ η κλειδώματος οθόνης του κινητού εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...